sol elle şeytanlar yemek yer

sikko
İslam dinini kuran'a göre değil de hadise göre yaşayan ve yaşatan insanlar yüzünden ortaya çıkan seçme sapan şeyler bunlar.
hamlet
Şeytanların da beslenme ihtiyacı olduğunu öğrenerek aydınlandığım bir ifade. İbretlik.

Böyle faydalı paylaşımlar yapılsın işte hep.
rainbow
Herhangi bir rahatsızlık bulunmadığı sürece sol eli yeme içme işlerinde kullanmanın günah olduğunu bilirdim ama şeytanların (şeytan bir tane değil miydi ya?) sol elleriyle yemek yediğini yeni öğreniyorum. Not: et, tavuk, ızgara vs kesmek için çatal-bıçak ikilisini aynı anda kullandığım durumlarda sol elimle yiyorum, evet.
hunyadi
kuran'da bu mevzu ile ilgili ayet bulunmayan tanımdır.

merak eden olursa diye söyleyeyim: dayanak alınan hadis buhari'den. ama camius sağir'de bu hadis sadece "hz. muhammed hoş karşılamazdı" olarak yer alıyor. arada yorum farkı var. yani günah değil, haram değil sol elle yemek sen neyine küçücük çocuğu şeytanla eş tutuyorsun? üstelik buhari'nin anlamsız yüzlerce hadis rivayeti varken buhari'nin rivayetini gelip de bir fetvaya yazmayı art niyetli bulurum.
avni
hamasetle ülke idare eden ceddimize hamdolsun.
milletimiz var olsun
cinlerin yazı yazdırdığı marx'a lanet olsun.
haydin afiyet olsun.
ha bu arada eğer doğruysa ilginç bir şekilde solakların ortalamanın üzerinde bir zekaya sahip olduğu gerçeğinden hareketle şeytanların zeki olduğu sonucuna ulaşmamıza neden olan tespittir.
ayrıca şeytanın yemek yemesi de ayrı bir ironi.
codeboss
Bugün dikkatimi çekti 12 kişilik bir gruptaydık 4 kişi solaktı, sol elle attılar imzaları. Bu insanlar şeytanla işbirliği yapıyorlardı diyanet'e göre.
oblomov
"vücudunda sadece sol tarafında el olanlar nasıl yapsın hocam, neresiyle yemesi caizdir?" sorusuna henüz cevap alınamamış diyanet saçmalığıdır. zor da kalırsan yap ama yine de çok şeyapmamaya çalış. bu zihniyetin sonucu değil mi "zorda kalınca" hayvanlara tecavüze yeltenen zik kafalılar.
siz hepiniz ben tek
hadislerde yazanları diyanet işleri söylemiş gibi algı yaratmaya çalışanların beyanı.
tabi ki haber kese kağıdı gazetesinden.
Konu itikadi bir konu değildir. Diyanet işleri, Buhari, Et'ime, 2 Müslim, Eşribe, 13 de bulunan hadisi olduğu gibi nakletmiştir.
Sözler diyanet işleri başkanlığına ait değildir. bahsedilen hadis islam dininde yemek adabı ile ilgilidir.
Kimse kimseye sol elle yemek yiyen şeytandır dememiştir. bahsedilen hadiste,
“Sizden kimse sol eliyle yiyip içmesin. Çünkü şeytan soluyla yer ve içer.”
Bu hadisten sol elle yiyip içen şeytandır sonucunu nasıl çıkartıyorsunuz anlamıyorum. :)
Ayrıca, ateistler, müslüman olmayanlar, hadislere inanmayanlar, islami yemek adabını benimsemeyenler, bu konuya balıklama atlayanlar isterse ayakları ile yiyebilir bizi tabi ki ilgilendirmez.
Ayrıca diyanet işleri şunu da eklemiştir.
Fiziki bir engel sebebiyle sağ eliyle yiyemeyen kimselerin sol elle yeme içmesinde ise bir sakınca yoktur (Şevkânî, Neylü'l-evtâr, III, 329, 330).
avni
hepsini geçip şeytanın yemek yemesine odaklanın. komikliği sizce de aşikar değilse makarnaya oylarınızı tahvil etmeye devam etmenizde hiçbir sakınca yok. bu kadar net. çünkü şeytan sol elle yermiş de, yok efendim bu hadismiş de, diyanetin fetvası değilmiş de, hasılı mış mış da miş miş.
güçlüyken "Ve kâtilûhum hattâ lâ tekûne fitnetun ve yekûned dînu lillâh(lillâhi), fe inintehev fe lâ udvâne illâ alez zâlimîn(zâlimîne"
sıkışınca "leküm diniküm veliye din"
1400 yıl değil 14000 yıl geçse de takiyye ile yatıp takiyye ile kalkarsınız. inandığınız tanrı sizi affetsin. amin.