sos

mia
hoş gelmiş olan yeni yazar dostumuz! bu arada ranch değilse aramıza almıyoruz, haberi olsun!

tamam, vurmayın! kalemi güçlü ve daim olsun! gidiyorum! ah, uh!
leonidass
Acil durum çağrısına denir.

3 bölümden oluşur ve şu şekildedir.

Hızlıbir şekilde: Dıt dıt dıt
Aralıklı: dıt dıt
Hızlıbir şekilde: dıt dıt dıt

Yeni bir yazarmış ayrıca.
Hoşgelmiş.
fiorabella
takip ettiğim, okumaktan keyif aldığım yazardır. sözlüğün olmazsa olmazıdır. anlatmak istediği her şeyi kelime kalabalığına boğmadan yazmasını, tespitlerini ve bakış açısını takdir ediyorum. kendi listemden bir adet "accept""can't Stand The Night" bırakıyorum.
ulu manitu klavyesine zeval getirmesin. yazısı, artısı, seveni bol olsun.

fiorabella
iyi ki zengin sözlükte var dediğim yazardır kendileri. hep var olsun, daim olsun. kendisine rhcp'den "Desecration Smile" lı bırakayım yazarken dinlesin. bu arada profilinde "eski sevgii hüznü" yazıyor. hüzünler kendisinden uzak dursun.

sos
ne ataerkillikle ne de feminizm ile işi olmuş yazardır. bugün bayan başlığına yazdığım giride hem ataerkil yapıya hem de feminizme gönderme var. bunu anlayamayan veya anlamak istemeyenin algı mekanizması kapanmıştır, bir başka tabirle idrak yolları enfeksiyonuna yakalanmıştır ve bu durumda o kişiyle tartışacak bir şey de yoktur.

her türlü konuya onu tartışmaya açık olan biriyim. tartışma yapılır yanlış düşünüyorsam kabul etmeyi, çok haksızsam susmayı da bilen biriyim. fakat... bu tartışma veya gönderme argo tabir kullanarak olmaz. o zaman tartışma olmaktan çıkar. bir konuyu tartışmayı bile istemiyorsa hiçbir şey yazmasın zaten o kişi. istersen yazarı engellersin. çünkü diğer yol trollüğe veya bir başka tabirle klavye delikanlılığına çıkar.
kozmos
bayan başlığındaki girdimi kendine mal edip, girdimi kendisine bir tür tepki göstermek maksadıyla yazdığımı düşünüp, fazlasıyla yersiz/gereksiz bir sebeple ve taşkın bir üslupla efelenmiş yazar. argümanlarını sağlam bir temele oturtmadan giriştiği iş, ''lafının altında kalmadım'' intibağı yaratmaya çalışmak suretiyle tabiri caizse sağa sola patır patır sıçmaktan öte değil. fakat tabii, söz konusu yazar bu vesile ile buradan bir tür mağduriyet de devşirmiyor değil. tebrik ederim, zekice;
https://i.pinimg.com/originals/a6/74/a4/a674a4d2f597ca6a441590c79cd5a1ab.gif

çoğu zaman bu tür bir girişme için, girişmede, mevzu bahis olay karşısında, olay örgüsü içerisinde herhangi bir yere oturmayan kışkırtıcı birkaç kelime, ilk kez duyulabilecek bazı deyiş veya benzetme seçimleri görülür.
elbette ki herkes, -bu tür bir eylem tekelinde söylüyorum- böyle bir harekete meyledip yaralanmış olduğuna dair ciddi şüphelere gark ettiren gururunu çeşitli yollarla onarmak maksadıyla çirkinleşme boyutunu pek de önemsemeyerek çeşitli yollara girebilir. ancak, bu girişme, kendinden en azından eser miktarda emin olmayı gerektirir.
yoksa geceleyin herkes kendini yüz üstü yatağa atıp ağlayabilir.
fiorabella
yazarımız iyi ki doğmuş, iyi ki var.

Bu gün dünyayı istediğin bir renge boya
Rengârenk batan günü al karşına
Bir renk de kendinden kat
Çocuklar gibi saf, temiz ve berrak
Kapat gözlerini bir hikâye yarat
Vazgeçme hissedilir biraz da sıcaklığını kat
Kalbindeki elleri bırakma sıkıca tut
Çünkü varlıktır sevgiye en güzel kanıt
Yalnızlığın saltanatını sür, sür ama
Birikmiş sevginden, herkese bir parça ver
Bir tebrik, bir arama bin umuttur insana
Mutlu yıllar, mutlu yıllar sana.
can yücel
icgqhs
Hep aynı oyunu aklıma getiren nick.
Kendisi youtube konusunda bilgili ve yardımcı olmayı seven birisi.
Zengin sözlük icin proje yapmaktan asla kaçınmayan biri.
Hep var olsun.
fiorabella
bazı insanların saygınlıklarını ve kalitesini yazdıklarından anlayabilirsiniz. farklı bir auroları vardır. sayın sos bunlardan biridir. hep var olsundur. bir adet Emerson, Lake & Palmer'dan "Lucky Man" onun için gelsindir. hayatı şanslı devam etsindir.

bonnie
vefakar ve fedakardır ki bu iki sözcük bu yazar hakkında her şeyi açıklayabilir.

kaç kişiydik o zaman bak kaç kişi kaldık? güzel insandır.
bonnie
oy kullanırken saçımdan, üstüm başımdan damlalar birleşip de sel olup da oy pusulalarına akar da sonra da mühür her bir yerlere de bulanır da şeklindeki düşüncelerimi anlayamamış yazar.

zati ne zamandır kendisine bir şarkıcık olsun bir türkücük olsun hediye etmek istiyordum. işte fırsat dedim.

gecenin nemi düşmesin gözlerine.

fiorabella
profilinde kadirşinas yazan yazar. kadirşinas olduğu doğrudur. beyefendi kişiliği ve nüktedanlığı ile fark yaratır. candır. buraya bir adet bill withers bırakıyorum.
azrailin regl donemi
sözlüğün en güzel kızıdır. kesin bilgi, yayalım.

son günlerde buraya geldiğim anlarda ilginç bir biçimde bu yazara sempati duyuyorum. iyi bir arkadaş. sanki eskilerden beridir dostmuşuz. eski bir dost gibi. yahu cidden acayip duygulardayım sözlük bu adamın nickaltına da ağlayasım geldi. işin ironik kısmı da ağlama duvarında da gülesim gelmişti. bu da kel alaka bir şey. ulan hani regl da değilim ki nedir bu haller? neyse..

neden bir türlü anlam veremedim, her entrysi beni güldürüyor. doğal bir insan kendisi. insan!

bu tükürdüğüm bize öğretilmiş kalıplar içinde yaşayan bizler! size ait olmayan neye sahip değilsiniz ki? hiç birimiz tam olarak biz değiliz. birbirimizi taklit ve tekrar ediyoruz. buradan anlamak elbette zor ama insan yazılarına da mı doğallığını bu kadar güzel işler?

sen hep buralarda ol. ben zamanı geldikçe seni bulurum zaten.
azrailin regl donemi
(bkz:#83558) ne kadar güzel bir entry, yalarım.

çok doğru yazan yazar. haklısın bence de. 25 liraya kahve mi olur yahu? dinlenme tesislerinde bana 8 liraya nescafe kitlemişlerdi de 1 hafta kendime gelememiştim ulan! sanki içine altın suyu katıyor lavuklar!

edit: baristanın teki eksiledi. ehehehe. yok yani başka açıklaması olamaz.
fiorabella
her şeyi güzelliştiren insanlar vardır ya, işte sos o ender insanlardan biridir. sözlüğe girdiğim zaman "acaba ne yazmış" diye direkt onun profiline giderim. yazılarını severek okuduğum sevdiğim yazarlardan birdir. hep var olsun.
keyifli dinlemeler dileği ile buraya bir adet ed shearen ve Andrea Bocelli düeti bırakıyorum.