sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

ontolojik sancilarimin merhemi
eksi oy olağan bir şey artı oy kadar, birilerini ısrarla eksilemenin genel olarak kötü görülmesi kişisel bir yıldırma politikası güttüğü içindir. artı oylarda enflasyon olabilir yönetimler bunu çok takmaz çünkü insanlar artı oy almak için yazıyor, yazdığının niteliğini ölçmek için ya da karşılığını. az artı oy zaten bir şey ifade ediyor, eksi oy ise saldırı amaçlı kullanılıyor. aksi olsaydı, oylama değil 10 üzerinden notlar verilirdi girilere.

benim açımdan yaptığım şey yazmak ve okumak. kimseyi bilinçli kötü oylamam, beğendiğimi oylarım. kadim dostlarım varsa onlara jestler yapabilirim, bu kadar. ama durduk yere girilerim altında bitip kişisel olarak bana yönelen bir huzursuzluğu üzerime kusmaya çalışan tipler var. kavga yok tartışma yok bu tipler anlamsız kaynağı belirsiz bir sinirle dikkat dağıtıp yıldırma politikasi izlemeye çalışıyor.

yani, herkes kendi kapısının önünü süpürürse çok şık olacak.. habis olandan değil de habisliği şikayet edenden rahatsız olmak, huzursuz emekli apartman amcaları tribine girmek ne garip..
ontolojik sancilarimin merhemi
hatırlamaktan ibaret her şey. sokrates'i yerden yere vurma geleneği nietzsche'yle başlasa da benimle bitiyor. ne sen beni tutmayı biliyorsun ne de ben seni. bu cehalet değil mi ikimizi bir araya getiren bir şekilde? rüyada bir araya gelmiş olanların gerçeğe ihtiyacı kalır mı?
adreanna
Yetişemiyorum abi sizin şu hızlı rol değişmelerinize, ilişki geçişlerinize. Atarınızı giderinizi siksinler. Evire çevire hem de!
Mecbur değilim hayatınızla alakalı detayları bilmeye, bunun üzerinden daha dikkatli ve hassas davranmaya mecbur değilim.
ontolojik sancilarimin merhemi
Tespitlerimde hiç yanılmıyorum. X bir yazar hakkında varmış olduğum kanaat için bir kaç hafta içinde " bingo" diyebiliyorum. Bir yazarımsı düşünün; "Şiir yazmayın komik. Bu tanım çalıntı. en çok ben müslümanım. Beğenmedim düşünceni bundan sonra senin adın Tolga hıh" diyerek yazarları demoralize edip dursun. Bu işler için ideal olan kötü sözlükte bile barınamasın. Düşünün işte bu kadar başarısız bir troll. Sanki İdeal yazarlık yapıyor, süper bilgi içerikli, fikir yoğunluğu yüksek entryler giriyor da her konuda " sorun ki yüce bilge size gerçeği bulmakta yol gösterici olsun " modunda dolaşıyor. Özetle; aşırı yalnız. hem fiziksel hem ruhsal. Acıdım.
monster degree
Nasıl olur ya?! Ben hamsterlarımdan biri su içerken diğeri onu rahatsız etmesin diye dikkatini kendime çekmek için türlü yollar ararken bir yaratık nasıl kalkıp da bir hayvana bilerek ve isteyerek zarar verebilir?! Kedim bu akşam eve geldiğimde bana yakın davranmadığı için onu üzecek ne yaptığımı kara kara düşünürken bir sıçmık nasıl kalkıp da bir hayvana ömrünün travmasını yaşatabilir?! Aklım al-mı-yor! Almıyor!

Hep söylerim, tüm insanlar toplansa tek bir hayvanın tırnağı bile olamazlar! Umarım son nefeslerinde bir hayvanın tırnağının ucuna muhtaç kalırlar!
sipraleks
boşanmak istiyorum ama çocuğum var ve ben oğluma tapıyorum. ilk söylediği kelime babaydı ve hala tek kelime takılıyor 15 aylık. bugün yolda annesiyle arkadan geliyorlardı ve benim aklımda sürekli boşanma fikri. o an baba diyerek koştu bana ve boşanma fikrinden yine vazgeçtim. karımdan nefret ediyorum ama oğluma tapıyorum. hayatta yaşadığım en çaresiz durum.
monster degree
İstediklerini alamadığında istediklerini vermeyene değil de istediklerine sahip olana tavır alan insandan her türlü puştluk beklenir. Zaten ego, puştluk yapmaktan başka ne işe yarar ki?

Bir de beceriksiz ve salak olan ama bunu zinhar kabul etmeyip ha bire üste çıkmaya çalışan insandan tiksiniyorum. alt tarafı serçe parmağın ucuyla yapılabilecek kadar sikindirik sorumluluklar gerektiren bir görevi yapmaktan aciz insanların gözlerini tepelere tepelere dikmelerinden inanılmaz rahatsızım ve her nerede yaşatılıyorlarsa cemi cümlesine buradan "Sen önce tabağındakini bitir lan tırrek!"lerimi gönderiyorum.

Bugün dolu uyandım, biraz idare ediverin artık.
monster degree
Vücudumun şöyle yaz kış her an görebileceğim bir yerine 'korkunun ecele faydası yok' dövmesi yaptırmak istiyorum. Hem de öyle karizmatik görünsün diye latince falan da değil, direkt türkçe.

Alacağım cevabın olumsuz olacağına kesin gözüyle baktığım ve cevapları hayatımın gidişatını doğrudan etkileyecek soruları sorma fobim var. Her yerim titriyor, buz gibi terler boşanıyor, gözlerim kararıyor, ağzım dilim kuruyor ama yok, o soru ağzımdan bir türlü çıkamıyor ama bugün mecburen çıkacak. Öyle ya da böyle çıkacak. Haftalardır ertelediğim son, bir gün daha kaçamayacak.

Neyse, bu öğleden sonram da bu saydığım fizyolojik ve psikolojik savaşlarla geçecek ve akşama ak göt kara göt belli olacak. aşırı, çok aşırı stresliyim. Olumsuzluk durumunda başınıza ekşiyeceğim, şimdiden bilgilendirmiş olayım.
keskin nisanci
interaktif sözlüklerde onaylanma ihtiyacı hissedenlere anlam veremiyorum. Yani bir insanın yazarken ki ilk amacı birilerinin takdir etmesini beklemek olmamalı. insan içinden geçeni yazabilmeli. kim ne oy vermiş umursanmamalı. Bir de ortaya yazılmış bir eleştiriyi üzerine alınıp ben böyle değilim savunması yapanları anlamıyorum. Zaten savunmaya geçmek yazılanları kabul etmek demektir. Madem söylenenler asılsız üzerinde durmamak gerekir. Hem söylenenleri üzerine alınıp hem de mevzuyu olabildiğince uzatıp sonra da başkalarını kaos istemekle itham edemezsiniz. Sonra insanlar kimin kaostan beslendiğini karıştırılabilir.

Ve son olarak insan eleştirileri kaldırabilme her eleştiri yıkıcı değildir, bazıları yapıcıdır. Bu yüzden her eleştride taarruza geçmeye gerek yok.

blackandwhitememories
günlerdir bir sürü meseleyle uğraşmaktan sözlüğe uğramaz oldum ve evet, özledim lâkin meseleler meseleler. bi de omzum ağrıyor, ağrı kesici şart. son olaraksa kış hiç gelmesin. :d
ontolojik sancilarimin merhemi
kalabalıkların içinde ol, çokluğun içinde yüz, gürültünün içine gömül ve fakat her halukarda kendinle baş başa kal. kalabil. kalmayı bil. kendinle, kendi kendine, içinin sessizliğini duy. ne yapıp edip içindeki sessizlikte uyu..
mia
bir gereksizi eksilediğim için çarptırılmış olduğum oy verme cezası kalktı! herkese benden sonsuz artı!

nedense herkesi çok özlemiş gibi hissettim bir an. gelin sarılalım, herkese inat!

*edit: eğer bildirim aldıysanız büyük ihtimalle benim hasretimdendir :)
ontolojik sancilarimin merhemi
Bazı günler iyiden iyiye karanlığa karıştığımı hissediyorum.. Kırık yerlerimin sızısının tam ortasında annemin adı duruyor. Bildiğim tüm anılarım, kanatlarına koyup gönderemediğim bir o kaldı bana. ben bile kalmamışken o kaldı..


sos
bu hayatta kendi çabalarımla yaptığım en önemli çıkarımı söylüyorum: "nerdeyse her şeyin her konunun tek ve kesin bir doğrusu yok. bu büyük çıkmaz içinde yaşayıp gidiyoruz..."
monster degree
Her biri birbirinden sıkıcı ve birbirlerinin aynısı olan günleri renklendiren her türlü aktivite ve hoşluk beni benden alır. Bugün de yılbaşı öncesi son mesai gününde küçük bir kutlama yapıyoruz şirketçenek. Tüm gün yüz yüze baktığımız, mesai bitince kafalarımızdan direkt attığımız insanlarla eğlenecek olmak normalde pek cazip olmasa da bir hoşluk olarak aşırı heyecan verici.

An itibarıyla ben kaçar. Gideyim de tüm hafta attığım mail'lara ve her gün üşenmeden yolladığım reminder'lara rağmen ölü taklidi yapan farklı departman çalışanlarıyla hiçbir şey olmamışçasına kadeh tokuşturayım. Çünkü biz buna değeriz.
moviebird
Yeni yıla giriş tantanasını pek sevmiyorum. İnsanlarda büyük bir telaş ve panik var. Yeni bir yılı kucaklamak elbette güzel ama bazen fazla büyütülüyor. Yeni yıl benim için huzur sağlık ve başarı demek. Her zaman yeni bir yıla umutla bakıyorum ve herkes adına daha iyisini istiyorum.
john overmars
çok şey söylerim de mecalim yok artık.yorulmuşum.bıkmışım umudu kaybetmişim.bir şekil yaşıyorum sadece.beklentisiz öylesine.ailem ve akrabalarımın gözbebeği oldum hep.büyük adam olacaktım sözde.üniversiteye kayıt yaptırırken dahi imzamı gören danışmanım ooo bürokrat imzası gibi ilk defa görüyorum böyle özgün bir imza bir öğrencide demişti.sonuç mu şu an hiç kimseyim ve hiç bir şeyim.iş arıyorum.ve umudum yok bu konuda.lisedeki popüler çalışkan adam da değilm.şu an hayatta bir yerim yok.öyle yaşıyorum işte.beklentisiz ve umutsuz.bu insanı hafifletiyo da bir yandan yıkıyor parçalayor bitiriyor aynı zamanda.aslında çok potansiyeli varken kendinin hakkını veremeyen yitip gitmiş 2inci lige veya çin ligine düşmüş futbolcu gibi hissediyorum kendimi diyim.hayat işte.
monster degree
Yapmaya başladığım şey sadece birkaç gün içinde meyvelerini vermeye başladı, dün fikirlerine çok önem verdiğim biri tarafından da farkına varıldı.

Emeklerin göze görünmesinin ve takdir edilmesinin hazzı tarif edilemeyecek kadar muhteşem.
0 /