sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

icgqhs
Yaşlandığımı iyiden iyiye hissediyorum artık. Daha az heyecanlar bazen pes etmeler falan derken.
Amaaan kim uğraşacaklar var tabii onlarda ayrı dert.
Neyse tam ortasındayım yağmurun, rüzgarın diye devam eden şarkı sözleri belirdi içimde.
Her nerede ne yapıyorsa yapmaya devam etsin.
Yok öyle değil, dayı dedi ki, benden önce ne yapıyorsa aynısını yapmaya devam etsin. Utanmasın!
Evet böyleydi.
hak yeme hell yeah
Geçen yıl çok daha küçük bir evim, çok daha az bir param ve çok daha az zamanım vardı. Ve inanır mısınız, gerçekten çok mutluydum.

Ama yani böyle o zaman da mutsuz hissedip, sonradan ne güzel zamanlarmış ya diyenlerden değilim. O zamanlar da gerçekten çok mutluydum. Rutubetli bir evde, çatı katında 4 kat battaniye ile uyuduğumu biliyorum yüzüm güle güle.

Özledik.
turuncu gemi
bugün itibariyle gribe yakalandım. bir mandilana soyup yiyim dedim, soymakta çok güçlük çektim. bir mandalinayı soyamayacak kadar mı hastayım diye acıdım kendime. meğer soymaya çalıştığımşey portakalmış. bu da işte böyle bir anım oldu.

haa bir de, nezle olmak çok kötü bir şeydir. hem de çok kötü bir şeydir.
bonnie
banyo yaparken giderden su gitmiyor. ve epey su birikiyor, birikiyor birikiyor. sonra ben ona elimle basınç uyguluyorum. ilk bir kaç saniye bir değişiklik yokken sonra o küçücük delikli gider bir anda canavar kesilip bir minnak hortum yaratıyor ve suyu fılolopppppp diye çekiyor. işte o an kendimi dünyanın en sorun çözücü insanı ilanı ediyorum.

allaım ne küçük mutluluklarım var benim.
bouii
Cehaletime verin grip midir nezle midir bilmiyorum ama böylesi bir hastalık abartılır mı diyordum. Demez olaydım yatak döşek yatıyorum.
Bahar alerjisiyle karışık bu hastalık yüzünden sürelikli hapşırırarak derdimi de anlatamıyorum. Tek güzel yanı ölürsem tanrı var mı sorusuna iflah olmaz bir imansız olarak cevap bulacağım. Olmadı size kart atar filmin sonunu söylerimde bazılarınız imana gelir.
avni
Hayatın gerçek gizemi dini kurmacalarda olduğu gibi öldükten sonra ne olacağı değil ölmeden önce olacaklar. Yaşamı anlayabilen ölümü de anlayabilir. Doğumdan ölüme kadar varlığını sürdüren nedir ki? Beden, zihin, düşünceler an be an değişip durur. Kendimizi izlemeyi başarabilirsek hiçbir şeyin bir andan diğerine aynı kalmadığının ayırdına varırız. O halde hayatı bir arada tutan nedir? Eğer bu sorunun yanıtını bilmiyor lakin merak ediyorsanız on saniye süreyle nefesini izlemekle işe başlayabilirsiniz. Unutmayın On saniye süreyle tek odaklanacağız şey nefesinizi izlemek olacak. Eger on saniye süreyle başka hiçbir şey düşünmeden sadece nefesinizi izlemeyi başarabilirseniz. Sonunda Birgün bu kendinizi izleme süresini iki saate kadar çıkardığınızda hayatı neyin bir arada tuttuğu hakkında ipuçlarına ulaşacak ve ölüme dair o büyük sorunun da yanıtını bulacaksınız.
kombiwankenobi
bir dostum var bin dermana değişmem. kendisi sözünün üzerine söz söyletmezken sözümü dinlemediği anlar pek nadir. beni en çok üzen de en çok sevindiren de o. kendisi bilmez babama benzetirim onu. zor insanım benden bir gün vazgeçebilir. işte o zaman kendime gelemem ben de kendimden vazgeçerim. birbirimize de benzeriz. gururluyuz, kolay kolay affetmeyiz. ne yaşarsak yaşayalım unutmayız. belki tek halimden anlayandır belki de tek dert anlattığımdır. bu yüzden değil ama birçok yüzden iyi ki vardır. bu sefer hayatımda ilk defa korkmadan büyük konuşacağım ''iyi ki vardır ve hep olacaktır'' büyük şansım, canım dostum.
ruzgara karsi iseyen adam
Dünyada benim kadar kötü yemek yapan, bu kadar mutfak özürlüsü bir insan daha yoktur. Bu Akşam mercimek çorbası yapayım dedim. Mercimeği patates, havuç ve soğan eşliğinde tencereye koydum, sıcak suyu üzerlerine döktüm ve Pişme sürecinde boş durmayayım, film izleyeyim dedim. Bu arada Yemeğin altını kısmayı unutmuşum, bir de üzerine filme dalıp süreyi de uzatmışım. Aradan epey bir zaman geçti, birden yemek aklıma geldi, koştum mutfağa bir baktım tencerede su yok. mercimek ve diğer sebzeler pişmiş, lapa şeklinde duruyor. Yapacağım çorba pilav gibi bir şey oldu. Kuru çorba yaparak tarihe geçtim resmen, şimdi aç aç dışarıdan verdiğim siparişi bekliyorum.
antik acilar carsisi
artıyor muyum, eksiliyor muyum yaşayarak bilmiyorum. sanmanın, zannetmenin sancısıyla bu arsız, bu mühürsüz, bu çiçeksiz mektup niçin tutuşturuldu ellerime? beni yangınların ve yıldızların üzerinden yüzükoyun düşüren bu kargaşa, bu minareleri yere serilmiş inanç kubbesi, yanıldığım iddia.. beni kopartarak, parçalayarak, ufaltarak, hazmetmesi midir yaşamak?
bouii
Kendi kendime konuşup üstüne kavga ediyorum. Gün içinde bir sürü insanla muhattap olup, ortak tek bir noktada buluşamamanın yan etkisi bu sanırım.
Bir noktadan sonra bu eylemi normal bulmaya başladım daha tehlikeli kısmı ise üstüne kendime küsüp, trip atıyor olmam. Yoksa iç sesimin dediklerini duymazdan gelip aksine hareket etmenin başka mantıklı açıklaması olamaz. Yalnız ne de güzel tertemiz delirdim.
İşbu giri mantık çerçevesine dönünce kendini yok edecek.
bouii
Taş devrinde kalmış ilk sevgilimin çocuğu olduğunu öğrendim. Üstüne benim adımı koymuş ki adam o ergenlik günlerinde 'bir gün kızım olursa adını bouii koyacağım' demişti de inanmamıştım. Hayat ne garip vapurlar falan.
kombiwankenobi
güçte samimiyetsizlik seziyorum yoda.
şöyle hiçbir düşünmeden dört-beş gün bilgisayarımla ve kitabımla tatil yapmak istiyorum.
büyük bir dedikodu duyup günlerce yorumunu yapmak istiyorum.
kombiwankenobi
aşık olmayı, birine gerçekten bir şeyleri derinden hissetmeyi, sevmeyi, değer vermeyi bu kolay ve kısa sürede öksürür gibi söyleyenlere dilden dile bu kadar dolaştıranlara ağız dolusu hakaret etmek istiyorum.
bu kadar değerli şeyleri bu denli değersizleştirmelere ayar oluyorum.
samimiyetsizlik gösterenlere, herkese her şeyi hissedenlere, aşık olmak gerektiği için aşık olanlara küfür etmek istiyorum.
binde bir olacak şeyleri basitleştirmelere, göstermelik yaşayanlara, gereksiz kıskançlıklara, insanları zaman geçirme aracı olarak görenlere, daha arkadaş olamadan sevgili olanlara, duyguya düşünceye sınır çekenlere sinir ama çok sinir oluyorum.
yıldım.

edit:
dayanamadım devam edeceğim. insanın insana duygusunu, düşüncesini söylemesi bu kadar zor olmamalı. iki ihtimalli bir oyun. ya kazanacaksın ya kaybedeceksin. kazanmanın bir yorumu yok ama kaybedeceksen o acı yaşanacak ve bitecek bunun başka bir çıkar yolu yok. o an hissedilen hiçbir duyguya güvenme çünkü o an hissedilen her duygu seni yanıltmaya çalışan bir bomba. patlaması çok kolay olan bomba. sonuçlarının çok ağır olacağı birer bomba. o an kendine bile güvenmeyeceksin.
duygular, düşünceler, hisler sihirli şeyler. bugünün telafisi veya ertelemesi yok. bugünü bugün diye yaşayın. bırakın ne olacaksa olsun. ölmeyecek miyiz zaten. geç kalmamak lazım. acımıyor çünkü zaman.
edit2:
kimse senden değerli değil kağvdeşim.
bonnie
11 yıllık bir memuriyet hayatım var. 7 yaşında aldığım bir çocuğu 10. yaşı bitmek üzereyken gönderiyorum. yani bu dünyada sadece ve sadece 7-10 yıl yaşamış bireylerle deli dolu, dolu deli bir 4 yıl yaşıyorum. sonra arkasından gelsin bir sonrakiler. henüz dünyada bu kadarcık senedir var olan bu canlarla uğraşmak beni hem güldürüyor hem de ağlatıyor. her gün aynı şeyler mi diye asla gitmiyorum işe. çünkü her gün farklı şeyler yaşıyorum. bu cüce minik canavarlar hem benden çok şey alıyor hem de çok şey katıyor.

öğrencilik hayatım boyunca sözlükleri takip etmiştim. ama asla üye olmamıştım. o zamanlar sınıf öğretmenlerinden nefret eden bir ton büyümüş insanlarla karşılaşmıştım. onları okudukça dedim ki benden böyle nefret etmesinler, arkamdan bu kadar öfkeli yazılar yazmasınlar. mesleğimi yaparken hep buna dikkat etmeye çalıştım.

yani demem o ki belki bir 3-5 yıl sonra burada mezun ettiğim ilk öğrencilerimle karşılaşıcam. işte o zaman evlatlarım afedersiniz sıçtım mavisini görücem. görücem çünkü hayatın toz pembe olduğu günler çok geride kalmıştır onlar için. offff.
hak yeme hell yeah
Her gün bu saatlerde yapılan harika bir kahvaltı, kahvemi yudumlarken okuduğum kitabım ve bu güzel serinlikte yavaş yavaş yürüyüş. Bunlar benim olmazsa olmazlarım arkadaşlar. Sağlıklı psikolojimi ve yüksek enerjimi her güne bu şekilde başlamama borçluyum...

Şaka lan şaka. Yeni yatıyorum daha, hadi görüşürüz
icgqhs
Bir an evvel uyanın zira rüyaları gerçekleştirmenin yolu uyanmaktan geçer.
Aydınlanın, kendinize gelin ve harekete geçin.
Kendiniz için yeni bir şeyler yapın vakit henüz varken...
0 /