sözlük yazarlığı

monster degree
Fikirleri ve bilgileri belirli kurallar çerçevesinde paylaşma işi. O belli kurallar da elbette sözlüklerin yöneticileri tarafından belirleniyor.

Kurallar ne olursa olsun bütün sözlüklerde ve dilin tüm kullanımlarında değişmeyen tek bir kural vardır: yazım kuralları!

Bakın yine yükseldim.
bouii
Sözlük olayının ilk popüler olduğu, gerçekten bilgi kaynağı olarak kullanıldığı yıllarda bir çeşit statüydü. Bir konuda araştırma yapmak istediğimde, merak ettiğimde ciddi ciddi girip okurdum. Tabii ki Bununla övünen değişik tipleri bir kenara koyarak bunları yazıyorum.
Şimdi ise işler çok değişti. Hâlâ girip araştırma yapıyorum ama konular rezalet başlıkları, bir firmanın ne kadar güvenilir olduğu gibi şeylerle sınırlı kalıyor. Siyaset hakkında yazamıyorsun çünkü hapis riskin var. Güncel hayatla ilgili fikir belirtsen bu defa da değişik tipler hiç aklında olmayan şeylerle sana saldırıyorlar. İlişkiler konusuna girmiyorum bile ki o konuda yazınca hangi tarafla ilgili yazsan diğer tarafın linciyle uğraşmak zorunda kalıyorsun.
İşin özeti ; bu zamanda herkesten saklayarak, çeşitli konularda bilgi sahibi olmak için okuyup, yazabilmene olanak sağlayan bir olaydır.
turuncu gemi
genelde ruh halim yerlerdeyken yaptığım eylemselliktir. profilimdeki binlerce giriye bakarsanız da genel ruh halimin yıllardır dipliğini görebilirsiniz. ilginç ki bu halimden şikayetçi falan değilim. bir kaç haftadır ilginç ki çok güzel ve mutlu günler geçiriyordum pek yüzüne bakmadım buraların. allah çarptı tekrar geldim.
geçirdiğim çük kadar bir çük ameliyatı vesilesiyle de uzun zaman raporluyum. allah size yardım etsin.