sözlüklerde yazmak

bonnie
yıllar öncesi sadece ekşi sözlük var sanırdım. meğerse bir ton sözlük varmış. ordan oraya derken bu sözlük zannediyorum 7. sözlüğüm olabilir. kimisi kapandı kimisinde artı ve fava doydum kimisinden soğudum.

şöyle bir baktığımda ne yapıyorum neden yapıyorum diye düşündüm sözlüklere yazmakla. yıllar geçmiş. beğenilmek mi, duygularını dökmek mi, yeni birileriyle tanışmak mı, aidiyet mi, yalnızlık mı, reel hayatta anlaşılamamak mı? sebebi her ne olursa olsun harcadığım zaman ve emek bana bir şeyler öğretiyor elbette ama çok şeyler de götürüyor. sürekli bilgisayar başında olmak, kim ne yazmış diye merak etmek, daha fazla yazma isteği, ortamı canlandırabileceğine inanmayı düşünmek vb. reel hayattan çok fazla anı kaçırmama neden oluyor.

işte bu nedenle bulunduğum bu sanal ortamlarda kendi kendime attığım kulaçlardan yoruldum. 2020 de reel hayata döneceğim. böyle bir hedef koydum ki o 1 ocak 2020 belki güzel günlere gebe olur.

böyle işte. dertleşeyim dedim ...
miyesmikcih
sosyal medyadan uzak durmak istiyorum. bir tek hermes'i bırakamam. zaten onda artı eksi yok. beğenen oluyor, hoşgeldin diyorum. sonra sinir de bozmuyor, mitoloji iyi geliyor.
bütün tanrılar hakkında bilgi sahibi olmayı, araştırmayı seviyorum.
kotuniyetliucuncukisi
Yaklaşık 5-6 sene önce başladığım olay. Sosyal medya hesaplarımda yazamadığım şeyleri, yapamadığım goy goyu sözlük ortamında yapabiliyorum. zamanında modlukta yapmışlığımız var ehehehe.