süleyman soylu

turuncu gemi
geçenlerde berberde bir ergenlik şeklinde garip garip paylaşımlar yapmış içişleri bişeyi. o paylaşımından sonra sosyal medyada kelliği üzerinden yapılan espirilere çok bozuldum önce. zira ben de kel bir yakışıklıyım. sonra ben de gülmeye başladım espirilere. kendisiyle hiç bir ortak noktam olmaması adına saç ektirebilirim. fakat saçlarım tekrar çıkarsa bu kez de bruce wilis'e benzeyemeyeceğim. amaan, zaten wilis'ê benzediğim de saçlarımın döküldüğü günden beri kendimi kandırdığım kocaman bir yalan.

haa bir de süleyman bey geçenlerde siverek'de neler oldu öyle? siz hala siverek'in de dahiliye işlerinden mesulsunuz değil mi? neden ne siz, ne de reisiniz bir kez olsun zalime kükremedi daha? imamoğlu'na falan filan kükremek kolay değil mi? veya berberlerden şakalı komikli laflar sokmak? ülkeye dönün artık ve işinizi yapın lutfen.
turuncu gemi
hatırlayanlar vardır. bizimkiler dizisinin tatlı faşist karakteri davut usta gibi bir şeydir. davut usta da ''bir türk dünyaya bedeldir, türkün gücünü göstereceğiz, alaman bozuntusu'' gibi garip garip cümlelerle rasyonalitesini yitirmiş bir vatandaşımızdı. kendisi hatırladığım kadarıyla tesisatçıydı. keşke bütün rasyonalitesini yitiren insanlar hayatımızda sadece tesisatçı falan olarak yer alsa. hepimizin kaderinin amına koyabilecek güçte kuvvete olmasalar. ama işte zamanın ruhu biraz da böyle bir delilik hali. korkuyorum.
turuncu gemi
şu an emrinde yasal binlerce silahlı güvenlik görevlisi olan kişidir. bekçisinden uzman askerine, güvenlik görevlisine kadar kamuda en yüksek istihdam bu şahsın bakanlığı zamanında yapıldı. fakat suç istatisliklerinde tarihin en korkunç günlerini de yaşamaktayız bir yandan. bunun en önemli sebeplerinden biri ilgili kişinin bir devlet adamı ciddiyetinden uzak olmasıdır.

adam ülkedeki güvenlikten en sorumlu kişiyken yakın zamanda yaşanan siverek katliamı bahsinde uzay boşluğu bakanı gibi hareket etmiştir. ilgili zat aynı zamanda hukukun korunması anlamında ülkemizdeki en yetkili ikinci kişidir. fakat anayasadaki masumiyet karinesinden haberi bile yoktur. önüne gelene hiç bir yargı kararı hatta soruşturması olmadan terorist demektedir.

korkarım bir tanrı kompleksi içinde gibi davranıyor. tanrısallıkla hiç bir ilgisinin olmadığını anlaması erdoğan'ın 2 dudağı arasındadır. erdoğan, ''artık bizimle değilsın'' dediği zaman korkunç bir dip yaşayacak psikolojik olarak. allah yakınlarına ve ailesine hatta türk hekimlerine şimdiden sabır versin.
turuncu gemi
karanlık bir cinayete kurban giden rabia naz vatan'ın, babası, annesi ve olayı araştıran iki gazetecinin göz altına alınması sonrası açıklama yapan içişleri sekreteri.

"rabia naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor," diyor sayın sekreter.

kendisine öncelikle şunu söylemek isterim ki rabia naz vatan sizin kızınız falan değil. bu masum çocuk sizin 7 kat uzaktan yakınınız olsaydı zaten şimdiye olay aydınlatılmış olurdu. sorun şu ki zaten suçlamaların muhattapları size yakın.
bir de yani acılı bir anne baba ve 2 genç gazeteci üzerinden tüm kurumlar felç oluyorsa o kurumlardaki sorunlar çok daha derindir. rica ederim böyle endişelere sevk etmeyin bizi. biz oralarda her şey dört dörtlük diye düşünmekteyiz.
yoksa sayın abiniz mehmet ağar'ın dediği gibi bir tuğla çekilse her şey tepe taklak falan mı olacak bu kurumlarda?
esdemirei
Menzilci kadrolaşmaya karşı “Bir tane göstersinler, bakanlığı bırakırım” şeklinde bir ifade kullanan bir içişleri bakanı. Aklıma AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in NTV'deki söyleşisi geldi. Bu söyleşide o dönem KCK soruşturmasını yürüten savcı MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ifade çağırmasıyla patlak veren bir kriz ve “AKP'yle Fethullah Gülen Cemaati kavga ediyor” iddiaları vardı. Çelik bu iddialarla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Cemaatin bir kaydı var mı? Yıllardır bu paranoyayla yaşadık. İnsan kendisine ait olan bir şeyi ele geçirir mi? Şu ele geçiriyor, bu ele geçiriyor. Kamuda çalışan solcu insanlar var mı, ülkücü insanlar var mı? Var. Oraya sızmış, buraya sızmış. Bu su mu, nem mi? Kamu personeli nasıl alınıyor? Belli. KPSS var. Bu insanların yüz kızartıcı suçu yoksa, engeli yoksa biz onların vicdanına hafiye kulağı dayayarak atayamayız. Cemaat, devleti ele geçirmiş, devlete sızmış. Bunlar, kargaları güldürür. Bu paronayaları bırakalım.”
miyesmikcih
son beyanı "fetocü adil öksüz'ün nerede olduğunu biliyoruz" olmuş. açıklamanın devamı gelmemiş.
şeyin bakan biliyorsun da gereğini niye yapmıyorsun.
Bu 15 temmuz da dön lastiği gibi uzadıkça uzadı.
her gruptan insanlar fetocü diye alındı ama meclis ayağı hala bulunamadı.
süleyman soylu'dan başlayabilirler meclis ayağına.
miyesmikcih
nihayet istifa etmiş, coronavirus krizini yönetemesen gestapo şefi sisi istifa etmiş.
coronavirus'ün üst düzey ilk götürüsü oldu insanların göz göre göre ölmesinden zevk duyan soylunun vadesi buraya kadarmış.
sadece ipini cororona çekmiş olsa eyvallah, ama grup yorumun ahı da var.
Coronavirusten yaşamlarını yitirenlerin sayısı resmi rakamlara göre 1.198 olmuş, gayri-resmi söylemlerde italyanın önünde olduğumuz yönünde.
Bence bu coronavirus bu hükümetin sonunu getirebilir.
hala doğru dürüst çözüm ortaya koymadılar.