tartışılacak kişide aranan özellikler

adreanna
eğer ağız tadı ile bir tartışma istiyorsanız muhattabınızda bazı özelliklerin mevcut olması gerekmektedir.
1-en az lise diploması
2-yazım imla kurallarına hakim olması, yabancı kelime kullanımından kaçınması
3-seviye bakımından denginiz olması
4-ince göndermeler yapabilmesi
5-eğer sözlük vb. platformlarda ise yazdıklarınızda açık aramaya kalkarak vakit kaybetmek yerine tartıştığınız konuda fikirlerini destekler nitelikte cümleler kurması (aksi takdirde açığınızı bulamadığı gibi profilinizden edindiği bilgiler ile orda burda kültürlüyüm imajı çizmeye çalışır)
monster degree
Kesssinlikle ve kesinlikle tartışmaya kalkıştığı konunun incir çekirdeğini doldurabilir derecede önem arz etmesi. Evet, yazar burada 'tartışma' kavramını az buçuk 'kavga etmek' anlamında kullanıyor.

Siz ne kadar uzak kalmaya çalışırsanız çalışın bazı insanlar sizi kendi düzeyine çekmeyi başarıp sinirlerinizi yok yere allak bullak edebiliyorlar. Bunu nasıl beceriyorlar anlayamıyorsunuz bile.
number eleven
sözlü dövüş sanatında siyah kuşak sahibi olması.

tartıştığımıza göre, zıt görüşlerdeyiz demektir. "sen öyle mi düşünüyorsun? eyvallah saygı duyarım, benim de düşüncem budur" demesi.

eğer futbol, siyaset vs gibi şeyler üzerine değil de, bilimsel konular üzerine tartışıyorsak muhakkak ama muhakkak belgelerle konuşması, söylediklerini en az iki kitaba dayanarak ve çeşitli alıntılar yaparak ortaya koyması. genelde bu gibi konularda tartışırken işkembeden sallayıp duranlar oldu karşımda. bense bahsettiğim gibi çeşitli kitaplara dayanarak, hatta yeri geldi sayfa numarası vererek cevaplarını verdim ve bunun haricinde ise alanın uzmanlarından birkaç kişinin dediklerini de kanıt olarak ortaya attım ve karşımdakini kıpkırmızıya boyayıp, mırın kırın etmesine sebep oldum. dolayısıyla mümkünse, donanım sahibi olsun karşımdaki.