telefon numarasını hiç değiştirmemiş insan

esdemirei
yaklaşık 12 yıldır aynı telefon numarasıyla ilk önce turkcell'den türk telekom'a geçerek dost kazığı, türk telekom'da da paranın karşılığını alamayarak hizmet kazığı yiyen biri olmam dışında vukuatsız bir geçmişe sahip olarak aralarında yer aldığım bir topluluk. çevremde yılda en az 5 kez numara değiştiren komşumuzu gördüğümde “bunlar ne halt yiyor da böyle ikide bir çerez niyetine numara değiştiriyor” diye düşünüp duruyorum, işin içinden çıkamıyorum.
ruzgara karsi iseyen adam
Muhtemelen telefon numarası 532 ya da 542 ile başlayan insandır. Bir kişi Belirtildiği gibi yılda 5-6 kez telefon numarasını değiştiriyorsa, bu durumdan şüphe duyulabilir. Birinden kaçıyor olabilir, birilerinden, ya da bir kurumdan! Bilemiyorum.

Günümüzde ise telefon numarası değiştirmenin bir anlamı yok, sonuçta aynı numarayı istediğimiz operatöre taşıyabiliyoruz. Ama eskiden öyle değildi. Ilk numaram 532 ile başlıyordu. Askere gidene kadar turkcell kullandım. Sonra dediler ki, burada hep avea kullanıyoruz, personel arasında iletişim kolay ve ucuz oluyor... dedim, tamam. Verin bana bir avea. Bir süre sonra görev yeri değişti, allahın dağından inemez oldum. Arazide de bir tek turkcell çekiyor. Hiç unutmam malatyalı bir uzman çavuş arkadaş vardı, bir tek onda turkcell vardı, bir tek onun telefon hattı çekerdi. Birliği onun telefonundan arar, iletişim kurardık. Adam bizle dalga geçerdi. Sonra baktım olacak gibi değil, attım avea hattı, tekrar turkcell'e geçtim. (Bu kısımlar turkcell reklamı gibi oldu ama, o dönem arazide bir tek turkcell çekiyordu. Şu an nasıl bilmiyorum.) Neyse aradan vakit geçti, sonra dediler ki kamu personeline dair avea'nın yeni kampanyası var, şöyle iyi, böyle iyi... bir şekilde kandırdılar yine avea'nın sıcak kucağına oturttular.

Oluyor işte, çeşitli nedenlerden dolayı insanlar numaralarını, operatörlerini değiştirebiliyorlar. Bir de 532 ile başlayan hat peşinde koşan insanlar var. Bu durum çok vahim! Şaka gibi ama bunu bir statü olarak görüp, dünyanın parasını ödeyip 532'li hat alıyorlar.