tıp biliminde iğne sorunsalı

turuncu gemi
buradan ilaç kapitalistlerine seslenmek istiyorum. eyyy ilaç tüccarları ve barbarlar, tekel savunucuları ne istiyorsunuz hala bizden? milyar dolarlar kazanıyorsunuz ve neden hala bu işkenceye bir alternatif bulamamaktasınız? dininiz imanınız yok mu lan sizin?

heyecanlandığınız ve korktuğunuz zamanlarda damarlarınız kaybolur. geçen hafta geçirdiğim küçük bir ameliyat öncesi hemşire damarlarımda deneme yanılma yoluyla damar ararken de öyle oldu. bütün hastane çalışanları iş arkadaşlarınızsa ''sikecem yapacağınız işi'' diye bir hasta kaprisi özgürlüğünüz de olmuyor olamıyor yazık ki.
gerçi bu çük kadar çük ameliyatını da değerli sözlüğümüzde bir nev-i çanakkale destanı, 15 temmuz dirilişi gibi anlatıp durdum kusura bakmayın artık. (bkz:ameliyat olmak )

her ameliyat sonrası gelenektir. ameliyattan takribi yarım saat sonra bir hemşire kıçtan ağrı kesici iğne saplamak için odanıza gelir. hemşire abla odama girdiğinde enjektörü son kez test ediyordu. ve belki bana inanmayacaksınız ama gözlerinde zevk gördüm. tamam her kes yaptığı işi sevip zevk almalı derler ama kastedilenin bu durum olduğunu hiç sanmıyorum.
dedim abla, allah muhhamed için şunu damar yolundan bas. yok dedi. mecbur kıçımızı yana döndük saplattık iğneyi.
inanır mısın sözlük? bir haftayı geçti bu vakanın üzerinden hala kıçımdaki yer sızlamakta.
gece bir hemşire arkadaş daha geldi iğne saplamaya. samimi de bir dostumdu bu hemşire arkadaş. dedim gözüm bu saate güzel bir popo görmek istiyorsan interenete gireceksin artık. saplatmadım.

gerçekten artık biz mağdur hastalar ve hasta adayları yek ses olup kapitalist tıbba iğneye bir alternatif bulmaları için yükselmeliyiz.
yani tıp biliminin esas amacı yaşam kalitemizi yükseltmek değil mi? bu işkenceye neden devam ediyorlar hala?

haydi kardaşlar!!!!