trafi

esdemirei
türkiye için konuşursak istanbul, ankara, izmir ve bursa illerine yabancı olan kişilere bu türde yayınlanan uygulamalara kıyasla yardımcı olabilecek bir platform ve platforma ait çoklu ortamlı uygulama. ancak (olmasaydı şaşıracaktınız) bu yardım konusunda kullanıcıların sunabileceği bir güzergâh sistemi olması gerekirdi. neden derseniz bazı güzergâh önerileriyle benim kendi kurcalamamla çıkardığım güzergâhla fark çıkabiliyor.

örneğin diyelim ki gaziosmanpaşa'daki avrupa konutları'ndan bahçelievler'deki sanayi caddesi'ne gitmek istediniz diyelim. burası şu ikisini öneriyor:
1- 38B (Vezneciler) > Edirnekapı Sur Dışı > 94Y (Bakırköy) > Kocatepe > 97KZ (İmam Mustafa Cami) > Molla Gurani Cami > Sanayi Caddesi'ne (Yürüyüş)
2- 38B > Şehitli > Edirnekapı Metro İstasyonuna Yürüyüş > 34G (Beylikdüzü)/34AS (Söğütlüçeşme) > Yenibosna > Kuleli Otobüs Durağına Yürüyüş > 73F (Florya) > Kültür Üniversitesi > 36AY (Arnavutköy) > Yenibosna Köyaltı > Sanayi Caddesine Yürüyüş

bu üsttekiler hem fiziksel hem zihinsel zaman kaybı. bunun yerine şu çıkardığım güzergâhı önerebilirdi, öneremese bile kullanıcılardan isteyebilirdi:
1- 88A (Yenikapı) > Edirnekapı Kaleboyu > 31E (Yenibosna Kuyumcukent) > Altınyıldız İlköğretim Okulu