tramvayda kitap okuduğu için linç edilen genç

esdemirei

Fatih Tezcan'ın attığı tweet'le buna maruz kalan gençtir. Marmaray'da yolculuk esnasında oturan ve kitap okuyan bir kişinin bir çocuklu kadına yer vermediği için tweet'inde “Müsaadeniz olursa ben bu kitap yüklü eşeklerle dibine kadar kutuplaşmak istiyorum. Bunların ne bu ülkeye ne medeniyetimize ne de insanlığa faydaları var. Bunların kalbi kurumuş kalbi. Bu iğrençlerin işi gücü anca laf kalabalığı. Gerisi ve gerçeği bu” ifadelerini kullanmış.

tweet silinirse diye tweet eki için: video
miyesmikcih
kitap okuyor diye tramvayda oturup yer vermeyen genç, bundan sonra köre topala da yer vermez. hele hele o çok bilmiş fatıh tezcan bu gencin önüne enkaza çıkarsa vay tezcan'ın haline derim.
hay mübarek kadın, tek münasip koltuk okuyan gencin koltuğu muydu?
ben metroda, otobüse bir tek okuyan insan görünce içim sevinç doluyor, değil yerinden kaldırmak ayakta cambazlık yaparak okumaya çalışan gence yerimi vermeyi teklif ediyorum.
lütfen okuyan insanları rahatsız etmeyin, mümkünse yer verin.
saygıyı öğretmek fatıh tezcan zübüğüne kalmamış.
çocuklu kadının marmaray'da okuyan insanı gözüne kestirmesi de enteresan.
uyanık olun gençler, fatıh tezcan gibi kişiliksizler okumayı kötülerken bağlı olduğu siyasal görürsün misyonunu yerine getiriyorler. ne demişti akp'li bir beyin fukarası : insanlar okudukça sempatizanlarımız azaliyor, üye sayımız düşüyor.
hadi şöyle bitirelim.
yavaş yavaş ölür kitap okumayanlar.
hamlet
Ulan kitap okuyor olması müstesna, herhangi biri herhangi birine yer vermek zorunda mı?

Hıncal Uluç'un bu konuda müthiş bir muhakeme tekniği var, "karşımdakine bakarım, eğer hala seks yapabilecek gibi görünüyorsa yer vermem." Gibi bir terazi. Tamam biraz subjektif bir bakış açısı ama oturduğu temeller çok sağlam. Değerlendirici olarak objektifliğinizi korursanız harika çalışacak bir teknik bence.

Ben ise hakikatten yürümekte zorlanan, ayakta durmaya hali olmayan tiplere yer veririm. Gerisinden banane. "Nasılsa yer verirler" diyerek kalkış durağından dolu otobüse binen kevaşeler gördü bu gözler.
nalbantyani bezirgan
"Ulan otobüse hamile, çocuklu falan bir tek bu eleman mı kitaplı?" dediğim gençtir.
Ne iyi olumlu şey varsa "şov aq" deyip entelektüel kültürü bitirme çabası ne ya.

Bir şiiri tweet atarsın yine aynı saçma sapan tipler gelir "şov yapma kardeşim burda ülke elden gidiyor"culuk duyarı kasar.

Bi salın sanatı ya.