türk kızlarının ağzının kokması

azrailin regl donemi
hemen hemen her türk kızıdır. iğrenç yahu. sadece kızlar da kokmuyor bazan, herkes kokuyor ayol. özellikle havalar sıcakken etrafa yayılan ağız kokuları havaya karışmıyor, direkt olarak çöküyor dünyamıza. sokağa maskesiz çıkamıyorum azizim, insanlar neden dişlerini fırçalamaz ki? allahtan toplu taşıma araçlarına binmiyorum da rahatım, ama kalabalık bir ortama girdiğimde mecburen yanımda nane spreyimi taşıyorum ki biri ağzını açar açmaz içine sıkayım diye.

+ azrai..
- pısss
+ napıyon lan?
- oh ağzın ne güzel kokuyor ayçin? :)
+ sahi mi azrail?
espwa
Doğru bir genellemedir.
Nicholoi Hel'in de dediği gibi genellemeler kişıler için kullanıldığında yanlıştır ancak büyük kitleler içın kullanıldığında doğru olabilir.
En basit çözüm ise şayet bir yakınlaşma olacaksa eğer naneli sakız taşı yanında ver ikide bir çiğnesin.
kadin kismisi cok yazmaz
İnsanların ağız kokusu yaşamaları ile ilgili hale getirilerek ele alınması daha yararlı bilgilerin paylaşılmasına neden olacak başlık.

Değersizleştirme yerine kanıta dayandıralım. Diyelim ki mesela ağız kokusu iki nedenle olur, ya diş ve dişeti rahatsızlığı ya da sindirim sistemi rahatsızlıkları nedeniyle.
Diş ve dişeti rahatsızlıkları bir dişçinin desteği ve düzenli diş bakımı ile giderilebilir.
Sindirim sistemi ile ilgili olanlarda şöyle bir gerçek varki önüne geçemiyoruz. Beslenme aloşkanlıklarımızdan dolayı nüfusun büyük bölümünde heliko bakteri pozitif ki mideye yerleşen bir bakteri olmasından ve zor tedavi edilmesinden, hatta çoğu zaman tedavi edilmemesinden mütevellit ciddi ağız kokusu yapar