türk lirası

rainbow
Amerikan Doları, Euro, İngiliz Sterlini gibi rakipleri arasında sürekli değer kaybetmesiyle ünlüdür. Değerinin artacağı günleri de görecek miyiz acaba dedirtendir.
avni
altı sıfır atıldığından bu yana neredeyse dünyanın tüm para birimleri karşısında 2 kattan fazla değer kaybeden para birimi.
altı sıfır atılan tarih -ki 1 ocak 2005-te 1 amerikan doları 1,5 tl civarındaydı.
avni
bizi teğet geçtiği savlarıyla milletini uyutanlarca bile gözden çıkarılan para birimimiz. küresel kriz nedeniyle uzun yıllar diğer para birimlerine karşı değerini koruması hasebiyle kriz bizi teğet geçti diyenler değeri yerlerde sürünmeye başlayınca kendi beceriksizliklerini gizlemek için faiz lobisi, cart curt demeye başlamışlardır.
kozmos
5 saat önce aldığım 1.2 ccrb kripto paramın karşısında 18.71 değerinde karşılık buluyor şu an için. elimle dokunmadığım görmediğim bir sanal para birimi bile kendinden 15,59 kat daha değerli.

2 ay içinde %250 ile %350 arasında bir artış bekleniyor. şayet bu olursa 1.2 ccrb 4500 tl'den fazla eder. o zaman kozmosu görün.
avni
iki gündür hemen hemen tüm para birimleri karşısında değer yitiren para birimimiz. sanırım takkemiz düştü kelimiz görünmeye başladı.