türk lirası

rainbow
Amerikan Doları, Euro, İngiliz Sterlini gibi rakipleri arasında sürekli değer kaybetmesiyle ünlüdür. Değerinin artacağı günleri de görecek miyiz acaba dedirtendir.
avni
altı sıfır atıldığından bu yana neredeyse dünyanın tüm para birimleri karşısında 2 kattan fazla değer kaybeden para birimi.
altı sıfır atılan tarih -ki 1 ocak 2005-te 1 amerikan doları 1,5 tl civarındaydı.
avni
bizi teğet geçtiği savlarıyla milletini uyutanlarca bile gözden çıkarılan para birimimiz. küresel kriz nedeniyle uzun yıllar diğer para birimlerine karşı değerini koruması hasebiyle kriz bizi teğet geçti diyenler değeri yerlerde sürünmeye başlayınca kendi beceriksizliklerini gizlemek için faiz lobisi, cart curt demeye başlamışlardır.
avni
iki gündür hemen hemen tüm para birimleri karşısında değer yitiren para birimimiz. sanırım takkemiz düştü kelimiz görünmeye başladı.
avni
yaklaşık beş aydır hemen hemen tüm para birimleri karşısında değerini kaybetmeye devam eden para birimimiz. oysa hükümete göre 2017'de ekonomimiz 7.8 büyümüş. bi yerlerde bi yanlışlık var. kesin faiz lobisi falan bizi çekemiyor.
dmlabrb
paramız değerli görünüyor ama değersiz. alım gücümüz düşük. kendi ülkenizde asgari ücret ile geçinemezken nasıl yaşamayı bekliyorsunuz anlamıyorum. bir insan tek başına bile idame ettiremez hayatını o parayla. şaka gibi gerçekten.