türk lirası

rainbow
Amerikan Doları, Euro, İngiliz Sterlini gibi rakipleri arasında sürekli değer kaybetmesiyle ünlüdür. Değerinin artacağı günleri de görecek miyiz acaba dedirtendir.
avni
altı sıfır atıldığından bu yana neredeyse dünyanın tüm para birimleri karşısında 2 kattan fazla değer kaybeden para birimi.
altı sıfır atılan tarih -ki 1 ocak 2005-te 1 amerikan doları 1,5 tl civarındaydı.
avni
bizi teğet geçtiği savlarıyla milletini uyutanlarca bile gözden çıkarılan para birimimiz. küresel kriz nedeniyle uzun yıllar diğer para birimlerine karşı değerini koruması hasebiyle kriz bizi teğet geçti diyenler değeri yerlerde sürünmeye başlayınca kendi beceriksizliklerini gizlemek için faiz lobisi, cart curt demeye başlamışlardır.
kozmos
5 saat önce aldığım 1.2 ccrb kripto paramın karşısında 18.71 değerinde karşılık buluyor şu an için. elimle dokunmadığım görmediğim bir sanal para birimi bile kendinden 15,59 kat daha değerli.

2 ay içinde %250 ile %350 arasında bir artış bekleniyor. şayet bu olursa 1.2 ccrb 4500 tl'den fazla eder. o zaman kozmosu görün.
avni
iki gündür hemen hemen tüm para birimleri karşısında değer yitiren para birimimiz. sanırım takkemiz düştü kelimiz görünmeye başladı.
avni
yaklaşık beş aydır hemen hemen tüm para birimleri karşısında değerini kaybetmeye devam eden para birimimiz. oysa hükümete göre 2017'de ekonomimiz 7.8 büyümüş. bi yerlerde bi yanlışlık var. kesin faiz lobisi falan bizi çekemiyor.
azrailin regl donemi
aslında çok değerli olan para birimi. inanmayın dostlar siz "değer kaybetti" diyenlere. çekemiyorlar! koskoca dünya borsası bile bizi kandırıyor, değeriniz düşük göstermek istiyolaaar. assında peremiz çohh değerliii!!

bu durum için güzel bir söz var; kimin faydasına?

dünya bankalarının işi gücü yok bizi kandırmak için uğraşacaklar demi ya. halkımız cidden aptal. ulan bu dolar 4 lira oluyorsa ve sen asgari maaşının 30da biriyle sadece 1 kilo et, 20de biriyle bir büyük votka alabiliyorsan, 5de biriyle mutfak masrafını karşılıyorsan, 10da biriyle minimum ulaşım bedelini sağlıyorsan, 7de biriyle gizli bir vergi olan elektrik-su faturalarına gidiyorsa, 10da biriyle de haftasonu gezmene(sinemaya gitmek de dahil asdf) gidiyorsa kimse "paramız uluslar arası arenada çok değerli" demesin. ve kimse de bu ülkede insan gibi yaşıyoruz demesin. para artık öyle bir şey ki sadece adı var, kendisi yok.

fakat gerçek hayat bir entryden daha gerçek ve daha acı. evdeki hesap çarşıya uymadı
yine.