türkiye ekonomisini kurtarma yolları

esdemirei
Kendi ekonomi geçtim (bu ekonomimi etkileyen başta ülke ekonomimiz) ülke ekonomisi için yararlı ve yenilikçi bir model için gerekli yollardır. Ben bir ekonomist değilim. Ara ara siyasete bakarak ülke ekonomisi için bir fikir yürütebilirim (eksikler olursa bildirmenize).

1- Ülkemiz aşırı dışarı bağlı bir ülke. Her şeyi dışarıda temin ediyoruz. Kendimiz üretmiyoruz. Üretenin önüne taş koyuyoruz. Bununla ilgili girişimlerin yapılması gerekiyor. Üreticiyi zararının kârdan fazla olmaması yönünde girişimler başlıca olmalı.
2- Din adı altında kendileri lüks yaşam süren hükûmet yetkililerinin orta ve altı insanları fakirliği öğütlememesi gerekiyor. Ülkeden toplanılan vergiler bunların keyfi harcamalarına gidiyor. Siz keyif süresiniz diye mi vergi veriyoruz diye sorarlar. Bir de vergiyi tabana yayıyorlar. Olan ise üç kuruş para kazanan insana oluyor.
3- Agresif siyasi politikalar sergilemek yerine yerinde politikalar sergilenmeli. Sağa sola ahkam keserek anca kendinizi uluslararasında rezil eder ve teşviki baskılarsınız.
bu başlıktaki tüm entryleri gör