uber

emekli yoda
sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. bence güzel uygulama. bir çok kez tecrübe etme şansım oldu. ya benim şansıma ya da geneli bu yönde bilemem ama hep temiz ve bakımlı araçlar denk geldi. problem çıkaran şoförler ile hiç karşılaşmadım. hatta 5-6 valiz ile seyahat ettiğim oldu. şoför benden önce valizleri sırtlanıp bagaja koydu ve hepsini kendi indirdi!

mesafe için şikayet etmiyorlar, yağmur, kar, çamur olsa bile müsait araç bulunabiliyor. hem kredi kartı hem de nakit ödeme şansın var. hatta nakit ödersen bazıları tarifenin altında bile ücret alabiliyor. toplu seyahat edecekseniz ya da tatil amaçlı bir yere giderken kullanacaksanız çok da avantajlı bir uygulama.

ama elbette ki bizim meslek aşkı ile yanıp tutuşan taksicilerimiz şikayet ediyor! kendileri kısa mesafe taşımaz, öğle vakti bir yere gidecekseniz aracı teslim edeceğim yalanı ile sizi almaz, orası trafik, burası yağmur, şurada pazar var diye hiç bir ara yola girmek istemezler. şehri tanımayanları trafik bahanesiyle dolaştırıp fazla para almaya çalışırlar. araçları leş gibi bakımsız ve kirli olur. ama her zaman onlar haklı!

istisnaları ayırıyorum ama istanbul'da ne yazık ki geneli böyle. o yüzden uber güzel. kullanıyorum ve kullanmaya da devam edeceğim.
bonnie
2008 yılında paris' teki ravis Kalanick ve Garrett Camp' in taksi bulmada zorluk yaşama sorunu üzerine telefona indirilen bir uygulamayla bu uygulamaya dahil olmuş kendine en yakın araç sürücüsünü bulma. böylece uygulama üzerinde kayıtlı araç-şoför ile yolcuyu en kısa sürede bir araya getirerek hizmet sağlıyor.

son günlerde ülkemizde taksi şoförlerinin uber şoförlerine karşı darp ve dayak uygulamalarıyla gündemde.
nalbantyani bezirgan
muhteşem uygulama.
xl Uber'e 6 kişi biniyoruz. nereye gidersek gidelim fazla gelmiyor. bölüşüyoruz en nihayetinde. hem de rahat bir yolculuk yapıyoruz. yıllardır sektörde tekelleşen taksicilerin kinlenmesi de tabiki de doğal bir reaksiyon. Ama uygulamadan Uber çağırıp da şöförü dövmek hiçbir şekilde açıklanamaz bir adilik.
icgqhs
bu yansıyan ve oluşan kötü olaylar sonucu zirve yapacağına ve aklı selim bütün insanların hem kullanıp hem sahipleneceği oluşumdur nazarımda.
işini hakkıyla, kalitesiyle ve güzel yapan insanların daima kazanması dileğiyle.