ufak tefek cinayetler

icgqhs
yeni başlayacak bir yapıt, sanırım kanıt tarzı bir program. işlenmiş cinayetleri inceleyerek kimin yaptığını çözmeye odaklılar anladığım kadarıyla fragman böyle. garip olan ismi, cinayetin ufak tefeği nasıl oluyor merak konusu.
monster degree
İnsanlara şimdilik "Kötü insan nasıl olunur?"un dersini chapter chapter veren dizi.

İlerleyen bölümlerde "Kötü insanlarla nasıl başa çıkılır?"ın püf noktalarını da bekliyoruz.
siz hepiniz ben tek
Az önce televizyonda gözüme takılan, kadın havuza itilerek düştükten sonrasını izlemediğim film.
Sanırım, duyduğuma göre havuza düşen kadın ona kötülük yapan herkesi kesmiş.
sos
az önce mutfakta biber doğrayan kadının bıçağı hunharca fırlattığı dizi. oha lan. istemsiz bir hareket olmuş belli ki... bu devasa sahneyi atmayalım kullanalım demişler.
mavera
bu ne dandik bir dizi deyip hiç izlememiştim, isimden kaybediyordu bir kere neyse efenim sonra diziyi bi 20 dakika kadar izlemem gerekti, bir tahlil yapmam gerekiyordu. az evvel yeni bölümünü izledim. başlamama sebep olan şahsiyete allah seni bildiği gibi yapsın diyorum...
yeni nesil
96'daki olayı tertemiz kapatan gerizekalı öğretmen barındıran insan. mal gibi vicdanları temizledi ve evet aslında biz aşıktık imaji verdi.

kutadgu bilig
evine balık yemeye gittiğim terbiyesiz arkadaşımın açıp bir almancı edasıyla "ben bu dizi çok sefiyom yaaa" diyerek zoraki izletmesi sonucu merakımı celbeden, ettikçe "yav toplumun ahlakını bozuyo bu tür diziler hep illuminati" şeklinde yorumlar yaparak, sonra reklam arası verdiklerinde ilgili kanala küfürler ederek takip ettiğim tek dizi. dizide mükemmel bir yaşam tarzı havası vermek için zannediyorum bilinçli bir şekilde hdr mıdır, exposure mıdır nedir ev içinde pencereden dışarıyı göremeyecek kadar bir ışık parlaması, hatta insanların yüzüne gözüne yansıyıp kafanın yarısını göstermesi gibi efekler var. ayrıca pilatesci (allahın belası) burcunun bildiğin efekle burnunu filan kaybediyorlar bazı sahnelerde kız ağız ve gözden ibaret ten rengi bir silüet misali ekranlarda yerini alıyor.
sipraleks
acayip bir büyüsü olan dizi. çok izlenebilir değil ama kadrosundan mıdır senaryodan mıdır, elimde portakal mandalina başına çivilemiştir.
indim derelerine
Kızı , bıbıcım villa alıcam da biraz yardım eder misin dediğinde küt diye villa parası indiren bir adet bıbıya sahip dizidir.
Babaya yalvaran kız sonra gitti en yakın arkadaşının evine çöktü ya la.
Neyse eleştirel yaklaşır gibi yapıp seyrettiğimizi çaktırmayalım.
Gökçe bahadır çok güzel evet.
kutadgu bilig
havuzlu villadan nişantaşının göbeğindeki bir daireye yerleşen hanım ağamızın durumunu "çöküş" hashtagi ile twitter linki veren kanalın dizisi. diziden görünen evin manzarasına sahip binadaki evin satış fiyatı aşağıdaki gibi. ben de böyle bir çöküş istiyorum amk.