ülkücü

ruzgara karsi iseyen adam
Bir araya geldiklerinde izlemesi eğlenceli olan topluluk.
size yıllar öncesine ait bir anımı anlatayım.
Üniversitenin ilk yılında yurtta kalmıştım. Yurdun büyükçe bir internet kafesi vardı. bir gün burada takılırken içeriye yurdun ülkücü tayfası girdi. Yaklaşık 8-9 kişilik olan bu grup başladılar dönemin popüler bilgisayar oyunu olan counter strike oynamaya. Neyse bunlar hem oynuyor hem de sohbet ediyorlar. Bende sanal dünyada gezinirken bir kulağım bu arkadaşların konuşmalarında...

"counter oynayanlar bilir, oyunda kullanılan mühimmatlardan biride sistir. Sis atarsınız ve sis dağılana kadar ortalık bembeyaz olur ve kimse bir şey göremez."
Neyse, oyunda elemanlardan birisi herhalde epey bir sis atmış olacak ki, grubun alfa ülkücüsü birden ayağa kalktı "beyler sis yok, bir şey göremiyom, sis atmak yasak!" diye bağırdı. Ardından bir kaç ülkücü daha ayağa kalktı, "arkadaşlar sis yok, reis yasakladı, kimse sis atmayacak!" Diye bağırdı.

Ulan alt tarafı bilgisayar oyunu oynuyorsunuz. Ne demek "reis sis atmayı yasakladı!" Emir komuta zincirinizi oyuna niye yansıtıyorsunuz? Aradan bir kaç dakika geçti ve alfa ülkücü tekrar bağırdı. "Sis yasak demedim mi, atmayın lan!"
Bu uyarıdan sonra bir daha sis atılmamış olacak ki, başka bir uyarı gelmedi. Ben ise gülmemek için kendimi nasıl zorladığımı anlatamam.
Aradan yıllar geçmesine rağmen counter oynayan bir topluluk gördüğümde aklıma direk o ülkücü grup geliyor.
bu başlıktaki tüm entryleri gör