üst komşu

sos
komşu olanın üstte olanıdır.

az önce geldi "çay makinesi çok ses çıkarıyor gece çalıştırmasanız" dedi. içimden "ses o kadar mı net gidiyor" dedim. kusura bakmayın dedim yakşamlar dedim ayrıldık.

altında yatıyom pezevenk daha ne istiyon?
rainbow
Çocuklu olanından nefret ettiğim komşu modelidir. Üzerimizde öğrenci evi var, arada müzik sesi dışında ses çıkarmazlar, severim. :)
pasaj
Yoğun bir gün geçirdiniz dışarısı zaten oldukça gürültülü, belki gürültüyü de özellikle siz tercih ettiniz. Eve geldiniz yorgunsunuz ve artık kafayı dinlemek istiyorsunuz yahut gecenin vakti uyumaya çalışıyorsunuz, üstelik uykunuz da çok hassas. Üst komşunuzun Zıpır, yaramaz çocukları uyutmaz ki.
Üzülürsünüz ve agresif bir ruh haline bürünürsünüz.

Dışarıdayken gürültüyü tercih etme şansınız vardır fakat evdeyken üst komşunuzu seçmek gibi bir ihtimaliniz yoktur.
singur
Yaşlı bi kadın var ne zaman evin önüne sigaraya çıksam başlıyor söylenmeye, arada bana da geçiriyor ama daha çok yakınma şeklinde.
Sigarayı dışarda iç diyor, zaten dışarısı diyorum. Ah ölsem de artık kurtulsam minvalinde yakınma evresine geçiyor. Yalnızlık zor hem de o yaşta. Daha kadının başı hariç hiçbiri yerini görmedim sadece camda. Hala söyleniyor yahu.
ruzgara karsi iseyen adam
Çocuklarına eğitim vermekten aciz insanlar. Balkonumda devamlı açılmış çikolata, gofret vb. abur cubur paketleri buluyorum. Üst kattaki veletler yiyip yiyip balkondan aşağı atıyorlar ve bir kısmı süzüle süzüle balkonuma düşüyor. Bir kaç kez uyardım ama pek fayda etmedi, böyle giderse sırf ibnelik olsun diye dama çıkıp, bende onların balkonuna çer çöp atacam. Belki o zaman akıllanırlar!