whatsapp

behzat k
Konusma programi. Eskiden facebook bir bu iki surekli parali olacak parali olacak diye geyik doner dururdu. Herkes facebooktan paylasim yapardi ahan parali olacak virus bulastiricak diye.
mickey the mouse
İnternet üzerinden kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması.
Gelen mavi tık özelliği ile iyice hayattan bezdirmiştir, özelliği kapatsan trip kapatmasan baş ağrısı.
Kullanmaktan pek hoşlanmadığım uygulama. İleti geldiği anda cevap yazma zorunluluğunu sevmiyorum çünkü.
monster degree
Yeni güncellemesiyle geçmişi yaşanmamış saymamıza yardımcı olacak uygulama.

Artık gönderdiğimiz bir mesajı kendi sohbet sayfamızdan sildiğimizde karşı tarafta da silinmiş olacak. Böylece flörtümüze göndermek istediğimiz öpücüğü kafamız güzelken yanlışlıkla müdürümüze gönderdiğimizde ya da kız grubumuza göndermek istediğimiz sevgili dedikodusu metnini yanlışlıkla sevgilimizin ta kendisine gönderdiğimizde geri dönüşümüz olabilecek. Whatsapp bu konuda üzerine düşeni yapmış, bize düşen de işlemi gerçekleştirirkenki el çabukluğu.

Kendisini bu kadar övmüşken küçük bir eleştiriyle olası şımarıklıklarını bertaraf da edelim azıcık. Yine aynı güncelleme sonucu değişen emoji setiyle tam bir duvara toslama yaşattı kendisi bize. Yakışmadı...


zenginsozluk.com/foto
world wide web
Telegram'dan özellik çalmaya devam eden mesajlaşma uygulaması.

Çoğunlukla sadece WhatsApp ismiyle bilinse de tam ismi "whatsapp messenger"dır.

Whatsapp'a ait iki uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar; whatsapp wallpapers ve whatsapp business'dır.

Whatsapp wallpapers, adından da anlayabileceğiniz üzere duvar kağıdı uygulamasıdır. Yıllardır güncelleme almamaktadır.

Whatsapp business, 4 ekimde ilk defa ortaya çıkmış ve şu an Sandy Banerjee'nin başkanlığında bir alfa takımıyla yönetilmektedir. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de yetki almış ilk kişiyim ve Dünya'da ilk defa whatsapp business'dan banlanan kişiyim.
icgqhs
Toplu mesajlar için kısıtlama getirmiş bir mesaj için en fazla 5 kişi seçebilecek hale getirmiş.
O bile çok ama neyse, azimli halkımız yine beşer beşer yollar.
Kişiye özel şeyler olmalı anlıyor musun?
rene
Elim ayağım olan program, belge mi göndereceğim, fotoğraf mı atacağım, konum mu vereceğim, sohbet mi edeceğim hepsi bununla. Sesli mesaj olayına zaten bayılıyorum. PC ye aktaracağım dosyaları resimleri web app ile alıyorum. Bu kadar işlevsel olup ücretsiz olan başka program varmıdır acaba.
avni
Zorunlu haller dışında kullanmadığım uygulama. Proje fatura vs acil işlerde yararlı. Ha Bir de yurt dışından acil aramalarda.
mızrabımda ızdırap
Yaklaşık iki saattir yurt genelinde çökmüş olan uygulama. Halk sokağa döküldü, meydanlarda yürüyüş düzenleniyor. Elle tutulur çözüm bulunmazsa telegram önünde günah çıkarılacak. Buda bizi korusun...
keskin nisanci
her gün boş beleş muhabbetler için bazen çok bazen de az kullanıyoruz ama kaç zaman sonra ilk defa biraz sorunları olan bir arkadaşa bir nevi grup terapisi yaparken bir anda çöktü, daha doğrusu sonradan çöktüğünü öğrendik. bilmem neyini ne yaptığımın uygulaması kırk yılda bir lazım oldu onda da çöktü. sinirlendim uygulamayı sildim ama sonra yine indirdim. bende de arsızlık var galiba.
esdemirei

zenginsozluk.com/foto
Kripto para piyasalarında faaliyet gösteren Zulu Republic adında bir blok zinciri platformunun Bitcoin, Ethereum ve Litecoin işlemleri için kanal açtığını duyurduğu popüler mesajlaşma uygulaması. Söz konusu karar sonrası, bu uygulama üzerinden ilk defa Bitcoin gönderme ve alma işlemleri yapılabilecek.

Kaynaklar:
1- Sputnik Türkiye: “WhatsApp'ta Bitcoin dönemi” (21 Mayıs 2019)