wikipedia

davy jones
yüzde yüz doğru olmasa da en azından doğru bilgiye nasıl ulaşabileceğinizi sağlayan, kaynak belirten interaktif ve kullanıcıları tarafından editlenebilir online kütüphane.

birçok bilgiyi buradan temin ettim ben. kişiler, tarihi kişiler, liderler, siyasi ideolojiler, psikolojik terimler, edebi terimler ve aklınıza gelebilecek her türlü bilgi... yabancı diliniz, ingilizceniz varsa erişebileceğiniz bilgi miktarı artıyor. türkçe kaynaklarla bir yere kadar idare edebiliyorsunuz.

fakat ülkemizde şu anda ulaşılamamaktadır, vpn ile girebiliyorsunuz. umarım geçici bir önlemdir sadece.

(bkz:Vikipedi)
hsv
çok güzel, çok faydalı bir site.
patron beyimiz açıklama yapıyor özgürlük mücadelesinde yanmızdaymış da, hukuk askıya alınmış da.
kendini özgürlük platformu olarak lanse etmeye çalışıp türk devletini terörist, türk askerini daeş işbirlikçisi göstermeye kalkarsan herhalde bizim devletimiz de korkuluk değil kardeş.
bizim buralarda ajanları pek sevmeyiz.
sahtekarları hiç.
davy jones
Türkiye uzantısının halen erişime kapalı olduğu dünyanın en büyük ansiklopedisi.

Niye yasak? Neden yasak bilmiyorum. Aslında biliyorum ama aklıma getirmek istemiyorum, aklıma geldikçe sinirleniyorum.

Bu denli bilginin bulunduğu bir sitenin erişime engellenmesi, bilgiye, bilime verilen değeri hiçe saymaktır. Ansiklopediler, tarih kitapları geçmişte kalan notable olayları yazmak zorundadır. Nesnel bilgiler kişinin keyfine göre değiştirilemez. Vikipedi de Türkiye ile uzlaşamadı ve bu nedenle Türkiye vikipedi'yi engelledi.

Anlayacağınız sidik yarışı. Sen benim dediklerimi yazacaksın, ben ne dersem o, x değil y yazacaksın tarzı külhanbeyi söylemleri yüzünden vikiyi kullanamıyoruz. Ve kimse de bu duruma isyan etmiyor yürüyüşler yapmıyor. 2011 yılında "internetime dokunma!" Sloganı ile 5809 sayılı kanuna karşı çıkan, sokaklara inen kitleler neden söz konusu Vikipedi olunca karşı çıkmıyorlar inanın bilmiyorum. Böyle dediğimiz zaman gowiki, wiki wand, 0.wikipedia tarzı sikimsonik siteler giriş taktikleri öneriyorlar. Yahu bunları ben de biliyorum. 2017 yılında vpn denilen icattan sitelere giriş yönteminden haberimiz var. İşin komik tarafı bizim vikipediye düzgün bir şekilde ulaşamamamız, ülkemizde yasak olması, bilgiye ulaşırken sanki müstehcen sitelere giriyormuş gibi uğraşmamız... Yoksa biz de biliyoruz vpn'leri. Mağarada yaşamıyoruz netekim.

Bilginin bu denli işlevselliğinin fark edilememesi üzücü. Bilginin gücünün farkında değiliz. Orta çağdan kalma kafalarla aynı ülkede yaşıyoruz. Ne yazık!
aragorn
Sosyal alemde bilginizin sıfır olduğu alanlarda giri yazmak ve twitter floodu yapmak icin bire bir olan site.mahkeme karari ile banlanmasindan sonra özellikle politika ve sanat alanindaki floodlarin azalmasi dikkat çekici.