yaman okay

bonnie
1951 giresun doğumlu oyuncu. tiyatro oyunculuğuyla birlikte, 1978 yılında yılmaz güney' in sürü filminde rol aldı,1981 yılında “ bereketli topraklar üzerinde” filmiyle en başarılı yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı.oynadığı pek çok tiyatro oyunu ve sinema filmi ile zaten oyunculuğunu kanıtlamış bir usta. 1993 yılında 42 yaşındayken ölmüştür.

ben onu dik ve insani duruşuyla, hayata ve aşka bakış açısıyla, karakteriyle değerlendiriyorum. hani bazen tanımadan da seversin ya çok birini, işte benim için onlardan biridir yaman okay.
sipraleks
aramızdan çok erken ayrılmıştır. öldüğünde 10 yaşındaydım. bir dönem yanılmıyorsam bizimkiler dizisinde de oynamıştır. ömrü yetseydi daha farklı olabilirdi her şey.
number eleven
Tatar ramazan filminde öyle bir tokat sahnesi vardır ki, sergilediği mimik sanki gerçekten de tokat yemiş gibi hissettirir. Merak okay ile bulundukları yerde mutludurlar umarım.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Söz konusu sahne:

emilio
tiyatro emekçisi , sinema ve dizi oyuncusu olan usta sanatçı.

giresun'da 1951 tarihinde dünyaya geldi. babası nüfuzlu bir kişi olduğundan iyi bir eğitim alarak yoluna devam etti.


sinemaya ilk adımı sürü ile oldu. ardından pekçok sinema filminde rol aldı. mustafa altıoklar'ın ilk uzun metrajlı filmi olan denize hançer düştü filmindeki performansı bana göre en çok akıllarda kalan performansıdır .

tabi her kesimin bildiği bizimkiler dizisinde de ölene kadar rol almıştır.

meral okay ile 1984 senesinde evlenmiş ve 1994 senesinde hayatını kaybetmiştir.

kemal sunal ile oynadığı yoksul filminde süleyman bey ile de pekçok kesim tarafından tanınmaya başlamıştır.

rol aldığı bazı filmleri sıralayacak olursak; sürü, adak, pehlivan , kurbağalar, asiye nasıl kurtulur, yoksul ve 40 metrekare almanya gibi filmlerde oldukça başarılı performanslar sergilemiştir.