yaş ilerledikçe katlanılması zorlaşan şeyler *

monster degree
Eskiden nasıl katlandığımıza şaşıp kaldığımız, şu an durup düşününce katlanmayı hayal bile edemediğimiz şeylerdir.

- gürültü,
- modumuz buna hiç uygun değilken dibimizde dönen bize göre boş muhabbet,
- başkalarının ahkâm kesişleri,
- geçmişe özlem,
- gelecek kaygısı,
- yalnızlık ve ölüm korkusu.

belli bir yaşın üzerindeki herkesin saydıklarımdan en az birine öyle kolay kolay katlanamadığına eminim, bunlarla hiçbir problemi olmayan varsa da yaşadığı berrak hayattan dolayı kendisini her yerinden öperim.
mirkut
arkadaşlarıma katlanamıyorum. yıllardır kanım canım dediğim adamları şimdi boğup öldüresim geliyor. yıllardır nasıl katlanmışım aklım ermiyor.

geçenlerde bir düğünümüz vardı. kafalar iyi. düğün sonu buluşma yerini planladık. içki getireceğini söyleyen kişi gelmedi. neyse şuradan alalım devam edelim dedik. 6 kişi biz gideceğiz dedi. iyi gidin dedik. kalanlar iki araba, 8 kişi olduk. hadi ne alacaksak alalım bitsin, gitsin diyorum. çorbacı da konuşalım diyorlar. çorbacıya gittik. içtik bitirdik. sigara içtik. çay içtik. öbür araba gelmedi daha.

nihayet geldi. 3 arkadaş daha kaçtı. kalanlar biraz geyik yaptık. hadi ne halt yiyeceksek yiyelim dedim eve dağılalım dediler.

elimi belime attım. silah, bıçak aradım. kesip öldürecektim. neyse evlere dağıldık. salak salak soğukta götümüz dondu başka bir şey yok.


geçenlerde bir arkadaşım; "yıllardır izin verdin bu hareketlere şimdi ters düşmen bir şey ifade etmeyecek." demişti. çok doğru söz söylemiş. yıldım şerefsizim yıldım.
bonnie
gürültü, insan seli ve herkese laf anlatmaya çalışmak.

artık üzerime üzerime geliyorlar ve de mücadele edemem gibi geliyor. zor da olsa nasıl katlanabildiğimize ise akıl sır erdiyorum çünkü hayat mücadelesi işte.