confessions

adini yavsak koydum taylan in yolu

1. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 399
  2. takipçi 11
  3. puan 6461

zengin sözlük roman

adini yavsak koydum taylan in yolu
Taylan öfkeden deliye dönmüştü. Büyük bir çığlık attı 'fiooooooo!!!' diye. Yolda ağzını bıçak açmadı. Azo taylan gülsün diye 'adamın biri varmış ikinci dönem düzeltmiş' tarzında espriler yapıyordu. Taylan tepki vermedikçe azo daha da azıtıyor ve taylan'ın dibine kadar gelip 'anan zaa xDè' diyordu.

Taylan baskın yapılan evde fio da var sanıyordu. Yumruklarını öyle sıkı sıkmıştı ki parmaklarının çatırdaması duyuluyordu.

Evin önüne geldiklerinde azo ve sos yavaş ve temkinli adımlarla ilerliyordu. Taylan ise m-16 piyade tüfeğini alıp direkt olarak içeri daldı. Arkasından azo bağırdı 'taylan yapma' diye. Taylan içeride gördüğü herkese ateş ediyor ve tek tek indiriyordu.

Fio'yu arıyordu ve öfkeden önüne gelene seri atışlar yapıyordu. Fio'yu kaçırdıklarını düşünen Taylan'ın gözleri dönmüştü. Haritayı alan yorgan mafyası üyesi kaçmak üzereyken onu da vurup Haritayı elinden aldı. Ve hızlı adımlarla dışarı doğru gitmeye başladı. tam kapı önündeyken; öldü zannettiği ama yaralı olan yorgan mafyası üyesi taylan'ı sırtından vurdu. Taylan bir an duraksadı ve arkasını dönüp ateş ederek kendisini vuran yorgan mayası üyesini öldürdü. Sonra yavaşça dizlerinin üzerine çökerek yere yığıldı.

Azo 'hayıııır' diye bağırarak içeri daldı ve diz çökerek taylanın başını dizlerinin üzerine koydu. 'Lan gerizekalı! Fio evde değildi ki, ne meraklısın artistlik yapmaya' diye bağırdı.

Taylan tebessüm ederek 'baştan söylesene be oğlum' diyerek gözlerini yumdu...

recep ivedik'e gülen insan

adini yavsak koydum taylan in yolu
Bakın bu benimdir işte. Yarıla Yarıla güldüm hem de.

Tamam hepiniz harika elit, donanımlı tiplersiniz. Her gün zinfandel eşliğinde şarap içerek caz dinliyorsunuz. Her gün yabancı belgeseller eşliğinde beyin fırtınası yapıyorsunuz. Tamam siz bizden çok üstünsünüz ama biz aciz kullarınıza da acıyın swh.

Recep ivedik komik filmdir. Çok eskiden skeç hallerini takip ederdim. Filmlerdeki karakter skeçlerdeki gibi sosyopat değil. Ama ikinci filmi bence efsane swh.

Pizza götürürken promosyonu yediği için kendisine trip yapan müşteriyi 'cimri şişman bencil pislik' diye azarlamasına haykıra haykıra güldüm. Eczane sahnesi de çok komikti. Prezervatif satın alan müşteriye 'pancar motoru gibi ta tak ta tak ta tak' demesi apayrı yerlere yatırdı beni.

Finalinde ise tüm sinema ortasında hüngür hüngür ağladım. Mendil uzatan falan oldu yani. Ölen ninesinin fotoğrafıyla konuşurken müziğin yavaş yavaş girmesi, kameranın ağır ağır uzaklaşması aklımı oynatmama sebep oldu.

5. Filmi pek beğenmedim ama. Umarım 6. Film bir an önce gelir de izlerim.

zengin sözlük roman

adini yavsak koydum taylan in yolu
Operasyon bitmiş sorunun ilk ayağı çözülmüştü. Her yer toz duman olmuş ve sanki zaman mekan grafiği bükülmüştü.

Taylan ağır ağır yürüyordu. Yüzünde kamuflaj boyası ve toz toprak; omzunda bir kurşun sıyrığı... Takati kalmamış gibiydi ama yine de dik durmaya çalışıyordu. Dipçiğinden tuttuğu tüfeğin namlusu yere sürtüyordu bazen... 5-10 adım attı ki arkasından, ona hayatı boyunca en büyük acıları çektirmiş sesin sahibi seslendi:

- Taylan!

Taylan durdu. Birkaç saniye sonra yürümeye devam etti. Fakat tekrar seslendi o :

- hiçbir şey söylemeden mi gideceksin?!

Taylan yürümeye devam ediyordu. Bu kez o daha yüksek sesle bağırdı taylan'ın arkasından:

- her zaman korkağın tekiydin zaten! Git bakalım! Sen zaten bir tek gitmeyi becerirsin!

Taylan tekrar durdu, yavaşça arkasına döndü ve tükenmiş bir sesle:

- hatırlıyor musunuz komutanım, yıllar önce sırtını dönüp giden siz olmuştunuz. Ve ben gitme diye yalvardığımda yüzünüzü dönme zahmetinde bile bulunmamıştınız.

Dedikten sonra tekrar arkasına dönüp ağır adımlarla yürümeye başladı. Gözyaşlarına engel olamıyordu. Yavaş yavaş akıyordu gözyaşları sessizce.

Fio ise dudakları titreye titreye ağlıyordu. Sonra şimşek çaktı ve yağmur yağdı. Bulutlar da ağlıyordu. Her şey ölye çok ağlıyordu ki sanki bunları Nihat hatipoğlu yazıyordu.

Fio titreyen sesiyle ve sessiz gözyaşlarıyla taylan'ın duymayacağı şekilde fısıldadı:

- taylan... Yolun açık olsun yiğidim.

Taylan yavaşça gözden kayboldu ve ait olduğu gabar dağlarına doğru yola koyuldu...

prestij tv

adini yavsak koydum taylan in yolu
Takipçilerinin sallama dolu hikayelerini okuyup, gerilimi yükseklere çıkan bir youtube kanalı.

Hikayelerin çoğu 'cinlere aslında inanmam, hocaya gittim bir daha görmedim' temalı. Adam da demişti zaten takipçilerden gelen Hikayelerin uydurma olduğunu.

Neyse, ben bu kanalı çok seviyorum. 1 yıldır uyuyamadığım zamanlar masal misali dinleyip uykuya dalıyorum. Adamın sesi çok samimi ve arkadaş canlısı.

Arada birkaç tane sağlam senaryoyla yazılıp cidden tırstıran hikayeleri de var.

evi karıncaların basması

adini yavsak koydum taylan in yolu
Turnusol değildir. Homo sapiens genlerinde türcülük olan bir canlıdır. Kedi ve köpek insanoğlu tarafından evcilleştirilip, binlerce yıldır karşılıklı fayda sağlanması ile aramızda bir bağ oluşmuştur.

Kedi, köpek severken karıncaların evinizi basmasından, sivrisinekler tarafından ısırılmak, yılan tarafından sokulmak gibi şeylerden rahatız olmak ikiyüzlülük değildir. Bu tip şeylerden rahatsız olmak; sizi hayvan sever olmaktan çıkarmaz.

Kedi, köpek büyük oranda insana bağımlı canlılardır. Hayatlarını insanlar olmandan sürdüremez. Çünkü tamamen insan tarafından oluşturulmuş canlılardır bunlar. Geri kalan karınca, efendime söyleyeyim her türlü haşerat vs. Ekolojik savaş içerisinde olduğumuz türlerdir.

Yani köpekbalığının bir foku ortadan ikiye bölerken, dişlerini temizleyen balıklara dokunmaması örneği bir bakıma bununla bağdaştırılabilir.

Karşılıklı fayda gören türler arasında duygusal, ekolojik bağ oluşur. Doğa budur. Doğa her canlının sevgi kelebeği olduğu masal dünyası değildir. Ve insan da kendini ne kadar ayrı görmeye çalışırsa çalışsın doğanın herhangi parçasından biridir işte.

pks

adini yavsak koydum taylan in yolu
Türk silahlı kuvvetlerinde bixi diye geçen rus yapımı makineli tüfek.

pulemyot kalashnikova tarafından geliştirilmiştir.

kalibresi: 7,62x54r
mermi hızı: 825 m/s
ağırlık: 8,99kg
uzunluk: 1173 mm
namlu uzunluğu: 658 mm
mayon: 100, 200 veya 250 lik
dakikada atış sayısı: 650

0 /