confessions

adini yavsak koydum taylan in yolu

1. nesil Yazar - Alıştı gibi sanki

  1. toplam entry 272
  2. takipçi 6
  3. puan 4683

zengin sözlük yazarlarından gelenler

adini yavsak koydum taylan in yolu
Beğenmeyen yazarların olması gayet doğal olan videodur. Sözlükte bir şey yapılmış ve paylaşılmış. Beğenmeyebilir insanlar. Ayrıca beğenmedi diye daha iyisini yapmak gibi bir zorunluluğu da yoktur hiçbir insanın.

Mesela dün yediğim yemeği beğenmedim. Daha iyisini ben yapabilir miydim? Hayır. Ama şimdi ben daha iyisini yapamıyorum diye beğenmek zorunda mıyım? Tabii ki hayır.

Kişisel yorumumu soracak olursanız, gayet güzel olmuş. Bir şeyin çok güzel olması için illaki büyük bir emeğe veya bir temaya bağlanması gerekmez.

Gelgelelim zengin sözlük'ün zaten en sevdiğim yanı kişisel sürtüşmelerin fikir ayrılıkları üzerinden çıkmaması. Bence hep bu çizgide devam etmeli.

sigara

adini yavsak koydum taylan in yolu
Artık bünyemde hasarlarını iyiden iyiye hissettirmeye başlayan ölüm çubuğu.

Elime aldığım her sigarada kendime küfürler yağdırıyorum artık. Zerre keyif almıyor ve hazzetmiyorum ama yine de gidiyor elim ona. İki saat içmesem, dünyamın ağırlık merkezi değişiyor.

vizelerden sonra bırakmaya tekrar yelteneceğim. Bakalım, belki başarırım bu sefer.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

adini yavsak koydum taylan in yolu
tekila ve bira aldım. Hepsini 30 dakikada bitirdim. Hatta birkaç shot tekilayı bira şişelerine boşaltarak içtim. Ha aralarında bir farg galdı, o fargınan çok guzel oldu. Yarın 9 gibi uyanmam gerek ve saat 9'da uyanık olabilmemin tek yolu uyumamaktan geçiyor. Ama diğer yandan öyle uykuluyum ki esnerken açılan ağzımla tam bir su aygırını andırıyorum.

the reason

adini yavsak koydum taylan in yolu
Hoobastank grubunun 2003 çıkışlı albümü ve albüme ismini veren şarkısı.

Zaman nasıl da geçmiş yahu. 10 yaşında çocuktum şu şarkı çıktığında. Garip olan, 10 yaşında ne hissediyorsam, hâlâ aynı şeyleri hissediyorum.

Neyse efendim, buyurunuz sözleri :

I'm not a perfect person
There's many thing I wish I didn't do
But I continue learning
I never meant to do those things to you
And so I have to say before I go
That I just want you to know

I've found a reason for me
To change who I used to be
A reason to start over new
And the reason is you

I'm sorry that I hurt you
It's something I must live with everyday
And all the pain I put you through
I wish I could take it all away
And be the one who catches all your tears
That's why I need you to hear

I've found a reason for me
To change who I used to be
A reason to start over new
And the reason is you

And the reason is you
And the reason is you
And the reason is you

I'm not a perfect person
I never meant to do those things to you
And so I have to say before I go
That I just want you to know

I've found a reason for me
To change who I used to be
A reason to start over new
And the reason is you

I've found a reason to show
A side of me you didn't know
A reason for all that I do
And the reason is you

çorum'da köpeğe tecavüz eden adam

adini yavsak koydum taylan in yolu
Ne zaman mutlu olsam günün sonunda tüm keyfimi yere batıracak bir haber mutlaka çıkıyor lan ülkede.

Abi ben anlamıyorum bu adamları. Yani nasıl böyle bir şeye yeltenebilir bir insan? Değil yeltenmek, nasıl aklından geçirebilir? Aklımın ucundan geçse kafama sıkarım ulan!

Adam yaşlı maşlı ama Türkiye'de nasıl yırtacağını iyi biliyor. '' ben hacıyım. '' Bunların alayı aynı fabrika çıkışlı.

Hiçbir şey olmadı, 'şeytan'a uydum' der yine yırtar paçayı pezevenk. Böyle adilik şeytan'ın bile yapacağı bir şey değildir, orası da ayrı.

yazarların övündükleri özellikleri

adini yavsak koydum taylan in yolu
Harika salağa yatarım. O kadar güzel yatarım ki 'süzme lan bu' diyebilirsiniz. Hem de öyle kısa zamanlı değil. Bazen senelerce yaptığım olur bunu. Sabretmekten taşa dönene kadar yaparım!

Bir yerlerde canımı yakacak bir şeyler döner, ihanete uğradığımı hissederim ya da ne bileyim, öyle şeyler işte. Hissettiğim anda, Ustaca o salak maskemi takarım.

Ve mutlaka o maskeyi çıkardığımda şaşkınlıktan gözleri fal taşı gibi açılmış insanları görürüm. Ve o birkaç saniyelik bakış beni öyle neşelendirir ki anlatamam.

Ve salak maskemi bir kere çıkartıp gerçek yüzümü gördüklerinde, o insanların benim yüzümü son görüşleri olur.

feminizm

adini yavsak koydum taylan in yolu
Desteklediğim düşüncedir. Hem de başından sonuna kadar.

Üstte yazılan yazılar ise tamamen yanlışlıklarla dolu. ' Kadına insan olduğunu öğreten islam dünyasıydı.' sözünden sonra resmen bir an kendime gelemedim. Nasıl bir hayal alemidir bu anlayamıyorum. Hem de kutsal kitabınızda ' size baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınları dövün ' diye ayetler varken.

Aynı erkeğin birden fazla eş aldığı, kadının vücudunda örtünmedik yer bırakmamasını farz koşan, mirastan eksik pay veren ve kadına boşanma hakkı bile tanımayan bir din; kadına değer veriyor falan olamaz.

Evet, Anadolu'da yaşanan islam nebze daha anlayışlı ve hoşgörülüdür. Ama bunun sebebi ise islam değil tamamen Türk kültürüdür. İslam'ın Türk kültürü ile harmanlanmasından geçmektedir Anadolu'daki bu yumuşatılmışlık.

Yani Türk dünyasında islam ne kadar kabul edilirse edilsin, eski tengrici-şaman kültürünün izleri tam olarak silinmediği için İslam araplar gibi yaşanmamıştır. Yoksa arapların yaşadığı şey tam olarak gerçek İslamdır.

Bir de kadınların islam ile insan sayıldığını zannedenler lütfen biraz daha geriye gidip İslamiyet öncesi orta Asya'da kadınların nasıl yaşadıklarını araştırsınlar.

Öyle 'orta çağ Avrupa tarihinde kadınlar yakılıyordu. Biz geldik, kadını yakmadık ama çarşafa dolayıp eve kapattık' demekle kadına değer verilmiyor çünkü.

ayı sözlük

adini yavsak koydum taylan in yolu
Çoğunlukla lgbt bireylerin oluşturduğu sözlük.

Kesinlikle eşcinsel ve trans bireylerin her hakkını savunan bir insan olduğum için üye olup destek vermeye karar vermiştim. Lakin çok değişik bir admini var. Birkaç girisini eksiledim diye ' sen beni seri mi eksiledin ayol? ' minvalinde bir mesaj atıp, bir ton hakaret edip, beni uçurmuştu asdfghjk.

İnteraktif sözlükler sıralamasında adını görünce hatırlayıp güldüm.

şabanoğlu şaban

adini yavsak koydum taylan in yolu
Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı, senaryosunu Sadık Şendil'in yazdığı ve Kemal sunal, Halit Akçatepe, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Sıtkı Akçatepe, Dinçer Çekmez, Şevket Altuğ gibi efsane ötesi oyuncuları bünyesinde barındıran film.

Yalnız şu kadroya bakın! Hiçbir şey yapmadan otursalar sabahtan akşama kadar sıkılmadan izlerim.

Filmin en sevdiğim replikleri şunlardır:

Ramazan: Nazır baba, bunların parmak izini alalım mı?
nazır baba: Kime parmak atalım?
Ramazan: Hayır, biz değel.
Nazır baba: Neşet mi? Haa, o ataar ataar.

Diğeri:

Kadırgalı Eşref: Anamı kesen ben!
Şaban: Maşallah.
Kadırgalı Eşref: Babamı doğrayan ben!
Şaban: Hayırlı evlat.
Kadırgalı Eşref: Kız kardeşimi şişleyen gene ben!

babanın söylediği unutulmayan sözler

adini yavsak koydum taylan in yolu
Kaşlarımın biraz kalın olmasından mütevellit bugüne kadar çok abuk esprilere maruz kaldım. Ama beni en çok güldüreni üç yıl önce babamdan geldi.

Alışverişten döndükten sonra poşetteki şampuanı çıkarıp ' blendax. Baş döndüren dolgun kaşlar ' demişti. O an ' haha çok komik ' diye geçiştirsem de gece yatağa girdiğimde gülmekten uyuyamamıştım.

dede

adini yavsak koydum taylan in yolu
Çok özlenen...

Benim dedem dünya'nın tartışmasız en iyi adamıydı. Dünya'nın en örnek alınası adamıydı.

Her gün kimse gelmese bile sadece babaannem için günlük tıraşını olur; sabah kalkar kalkmaz gömleğini giyer, üzerine de kazağını geçirir ve otururdu öylece. Televizyonda o çok sevdiği alevi deyişlerini dinlerdi bütün gün.

Kadınlara karşı sonsuz saygılı bir adamdı...

Babam anneme sözlü, fiziksel ya da psikolojik hiçbir şiddet uygulmadı bugüne kadar. Ama yemek masasında tartışmanın şiddeti biraz arttı ve babam anneme biraz sesini yükseltti diye dedem ' çabuk karından özür dile! ' diye bağırdı. Babam ağzını açacaktı ki dedem daha yüksek bir sesle ' çabuk karından özür dile! ' diye tekrar bağırdı. Babam özür diledi ve dedeme ' oğlumun yanında beni azarlıyorsun. ' dedi. Dedemin cevabı ise hayatımdaki ilk dönüm noktasıydı:

- Sen oğlunun yanında karını azarlıyorsun, o daha mı iyi? Böyle yaparsan yarın o da aynısını yapar karısına. Erkek ol biraz erkek!

Şu cevaba dikkat edin lütfen. 'Erkek ol!' o güne kadar öğrendiğim erkek olmak kalıbı ' erkek adam yumruğu masaya vurur, erkek adam sert olur, erkek adam şöyle yapar böyle yapar ' iken dedeme göre erkek olmak ' kadına nazik olmaktan geçiyordu.

Kayseri'de köyümüzde ve hatta komşu köylerde ' Topal mirza'nın torunuyum ' desem köydeki tüm imkanlar önüme sunuluyordu öyle diyeyim. Öyle seviliyor hâlâ adam.

Annesini 8 yaşında kaybetmiş, babası tarafından sokağa atılmış; el kapılarında çalışa çalışa sonunda İzmir'de hayatını kurmuş dedem. Okuma yazmayı kendi kendine, çalışmaktan bulduğu boş vakitlerde öğrenmiş. Dışarıdan ilkokul bitirerek diplomasını almış. 5 çocuğunu da didine didine okutmuş.

Yakışıklı adamdı dedem bir de. Öyle böyle değil ama dehşet yakışıklıydı. 2 metre boyu, yemyeşil gözleri vardı. Dünya'nın en muazzam ellerine sahipti ayrıca. Hiç unutmam, bir gün okuldan çıkınca oyuna dalmışım ve saatin farkına varmamışım. Hava nasıl kapalı anlatamam. Bilenler bilir, Muğla yaz mevsimi hariç hep yağmurludur. Hava kapkaranlık ve yağmurlu. Sadece yıldırımlar önünü görmeni sağlıyor. Bizim evin yokuşuna yaklaştım zar zor. Babam her yerde beni arıyor, annem desen baygınlıklar geçiriyor evde. Eve gidince sağlam fırça yiyeceğimi adım gibi biliyorum. Neyse yokuşu yarıladım. Sırılsıklamım bu arada. Yine bir Yıldırım çaktı ve hava aydınlandı. Uzaktan böyle paltolu, şapkalı ve elinde bastonu olan koskoca bir adam silüeti belirdi. Dedem olduğunu hemen anladım. Ama yok böyle bir karizma. Hani destanlarda geçer ya ' o ne heybet, o ne kudret?! ' öyle bir kafaya büründüm. Neyse geldim dedemin karşısına fırça yeme korkusuyla gözlerinin içine baktım. Sert sert bakarken birden gülümsedi ben de şımarık şımarık gülmeye başladım. Dedem beni kucakladı ve eve götürdü. Evde bana kızmaya hazırlanan tam teçhizatlı ailem kapıda dikilmiş beni beklerken, dedem ' tek kelime edeni pataklarım. Oynamış işte çocuk, size kalsa kafeste büyüyecek ' demişti. Süper kahramanlık bunu gerektirirdi çünkü.

Bir de en sevdiğim yanı beni dinlemesiydi. Hani çocuklar konuşur, büyüklere bir şey anlatır ama büyükler duymazdan gelir ve çocuklara cevap vermezler ya, o anlarda bastonuyla yere vurur ' dinleyin çocuğu ' diye kızardı herkese. Sorduğum en abuk sorulara bile cevap vermeye çalışırdı. Çok iyi hatırlıyorum, bir gün 'dede güneş sönerse ne olur?' diye sormuştum. O da 'donarız' demişti. Ben tatmin olmayıp 'soba yakarız' demiştim. Adam bunun cevabını bulabilmek için dokuz Eylül Üniversitesi'ne gidip bir hocaya sorup doğru cevabını bana ulaştırmıştı.

Öyle harika bir adamdı yani dedem. İki gün sonra onsuz dolu dolu üç yıl geçmiş olacak. Nasıl özlüyorum onun yanında bulduğum huzuru ve güveni anlatamam size.

Hâlâ kulaklarımda yankılanıyor ara ara kendi kendine mırıldandığı Bektaşi nefesi:

- dem-i pîr keremi evliyâ. gerçeğe hü!

davaro

adini yavsak koydum taylan in yolu
Senaryosunu Yavuz Turgul'un yazdığı, yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı ve Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Sırrı Elitaş, ihsan yüce gibi oyuncuları bünyesinde barındıran komedi filmi.

Şu diyaloğu ne zaman dinlesem yarılırım:

imam: hadi gömün.
memo: aman dikkat et kardeş, başı bu tarafa gelecek.
imam: olur mu? yanlış iş yapıyorsun. başı kıbleye doğru gelecek.
memo: ne kıblesi, canım kalkıp namaz mı kılacak? sen başını bu tarafa ver.


pastırma

adini yavsak koydum taylan in yolu
İzmir'de doğup, Muğla'da büyüyen bir Kayseriliyseniz, sürekli olarak '' Kanka bir pastırma getirirsin artık yea ehehe '' gibi cümleler duyarsınız.

Gelgelelim sevdiğim ama öyle çok da bayılmadığım bir yiyecektir. Eğer pişirilip yenecekse kişisel tavsiyem çemenlerinden sıyrılmasıdır. Üzerine yumurta kırılınca güzel oluyor öyle.

zengin itiraf

adini yavsak koydum taylan in yolu
Yarın yine vize maratonu başlıyor ve ben kendimde uğraşacak enerjiyi bulamıyorum. Belki de yaşım kaldırmıyor artık bu vize, final zımbırtılarını.

'Bir insan kendi elleriyle kendi hayatını nasıl enkaza çevirir?' sorusunun cevabı sanırım benim. Yoruldum artık. Kendimi itekleye itekleye götürüyorum resmen.

Beni zerre anlamadıklarını düşündüğüm Aileme bazen hak veriyorum. Sanırım hayat benim yaşadığım ütopyadan çok daha büyük bir realizmi kapsıyor. Onca yıl emek ver, okut, büyüt; sonra çocuğun gitsin birkaç insan uğrına, senin tırnaklarınla kazıyarak inşa ettiğin hayatı saniyesinde imha etsin.

Sanırım bu liman ve gemi olayı bir kanun. Hani şu limana gelene kadar boğuştuğu fırtınaların önemsizliği olgusu. Bilmiyorum sanırım ben bunu fazla önemsiyorum. Çünkü o gemiyi kalben seviyorsam o limana gelene kadar tek bir fırtına görmemeli. Gördüyse bile aldığı hasarları ellerimle düzeltmeliyim. Çünkü hayatın anlamı benim için bu.

kısa mutluluk hikayeleri

adini yavsak koydum taylan in yolu
2012 yılında izmir'deki okulumun Bahar şenliklerinde sahneye çıkmıştım. Şarkı söylerken kendimi müziğe kaptırıp öyle değişik hareketler yapmıştım ki hâlâ hatırladıkça gülerim. Sanki beni kimse izlemiyormuş sadece ben varmışım havasındaydım...

İnsanların garipseyen bakışları birkaç dakika sonra yerini alkışlara, ' vaov' diye bağırmalara bırakmıştı. Bir de ön sıralardan piç bir arkadaşım şarkı bittikten sonra zorla zeki Müren taklidi yaptırmıştı.

Sanırım en mutlu anlarım top 5 listesine kafadan girer.

Şimdi bırakın kalabalık içine girip şarkı söylemeyi, topluca masada bile oturamıyorum.

yazarların bugünkü mutsuzluk nedeni

adini yavsak koydum taylan in yolu
Ara ara aklıma gelen ve şu an, şu saniye tekrar aklıma gelen nedendir.

Yıllar önce 40 derece ateşle yatarken gecenin saat 4'ünde televizyonda bir parçaya denk geliyorum. O kadar seviyorum ki şarkıyı anlatamam. Ama hastalıktan geberdiğim için şarkı sonunda çıkan müzisyen ve şarkı adını okuayamıyorum.

Bir daha da asla denk gelemiyorum o şarkıya. Takriben 2004 - 2006 yılları.

Klibinde bir tabut kaldırılıyor ve genç bir adam elinde baston gibi bir şeyle dans ederek söylüyor şarkıyı. Slow bir şarkı. Bunca senedir hâlâ çıkmadı aklımdan. Bunu buraya bırakayım. Seneler sonra biri çıkar adını söyler belki.


Edit: 15 yıldır bulamadığım şeyi burada buldum.

gece yürüyüşü

adini yavsak koydum taylan in yolu
Ruhumu onaran daha doğrusu kendimi böyle kandırdığım eylem.

Kayseri'de yapılabilecek tek güzel şey de diyebilirim. Erciyes'in tepesi karla kapanınca, bir de hafif bir sis çökünce muhteşem oluyor.

Huzur buluyorum, iyi geliyor falan diyoruz da aslında yaptığı tek şey: daha fazla kendinle baş başa kalmanı sağlamak ve daha derin düşüncelere dalmak. Yani kendine daha güzel boğulacağın yeni denizler bulmak.

Muhabbeti sağlam, kafa yapına uygun insanlarla yapılıyorsa gerçekten güzel ama. Ona lafım yok.

duygusallık

adini yavsak koydum taylan in yolu
Bir ara bende çok vardı bu. Mantığım sık sık devre dışı kalır, sürekli olarak duygularımla hareket ederdim ki sonunda yaşayan ölüye dönüştüm.
Şimdi duygusallığımı sadece bir ama sadece bir kişiye gösteriyorum.

Eskiden sadece susardım. İnsanlar bana saldırır susardım, insanlar hakaretler yağdırır susardım, insanlar tehditler yağdırır susardım. Şimdi ise en ufak bir tehdit, hakaret ve saldırı gördüğüm anda pit bull terrier misali suratına geçiriyorum dişlerimi insanların. Ve ısırdığım yeri ölüm pahasına bırakmıyorum.

Geçenlerde kuduz köpeğin birinin hakaret ve tehdit mesajlarına sadece gülücük yollayayıp, mahkemeye verdim. Davadan bir şey çıkmaz sanıyordu ama iki gün sonra davadan vazgeç diye mesajlar attı. Evet arkamda güçlü insanlar var ve hayatım boyunca ilk kez bunu kullandım. Dava etmekle yetinmeyip yine arkamdaki gücü kullandığım noktalar da oldu. Artık kimse kusura bakmasın, naif insan olma dönemi geçti.

Kötü olmak gerçekten mutluluk vericiymiş.

zengin sözlük

adini yavsak koydum taylan in yolu
YouTube'a yüklediği video ile beni duygulandıran canım sözlüğüm. Kendi entrymi görünce çok mutlu oldum lan.

Bir de arkaya koyduğu müzik muhteşemdi. Öyle bir gaza geldim ki sanki sayıca üstün olan bir orduya karşı savaşacakmışız da ben birliğin lideriymişim gibi hissettim. Videonun ortalarına doğru savaş konuşması bile yaptım kendi kendime:

- Sayıca bizden üstün olabilirler. Ama bizim uğruna savaşacak bir özgürlüğümüz var! Bugün bu savaşta hepimiz ölebiliriz ama bizden sonra gelecek çocuklarımıza bizim kahramanlık destanımızla büyüme fırsatı vermiş oluruz! Haydi! Onlara cesaretin sayı ve silahta olmadığını kanımızla kanıtlayalım!

Benimle misiniz?!

+ Heeeyy!

- Saldırın!

İşte şu an tam bu kafadayım.

adini yavsak koydum taylan in yolu

adini yavsak koydum taylan in yolu
Güzide sözlüğüm tarafından jurnalcilik görevi ile şereflendirilmekten büyük bir mutluluk duyduğumu öncelikle belirtmek isterim.

Hiç beklemediğim anda gelen bu yüce görev ile ne kadar gururlandığımı anlatamam. Beni bu kadar yükseğe çıkarttığınız için sizlere teşekkür ederim.

Ama merak ettiğim bir şey var.

Ben buraya neden çıktım? niçin çıktım? nasıl çıktım? bunu izaha gerek yok. gördünüz, yürüdüm çıktım! ama çıkmamış da olabilirim. çıkmışsam çıkmışımdır, çıkmamışsam çıkmamışımdır. görünen köy... uzakta değildir. buraya çıktık da sonradan çıkmadık mı dedik? bunlar bi takım uydurma laflardır... sahi ya ben buraya neden çıktım? kim çıkardı lan beni buraya?

kayseri

adini yavsak koydum taylan in yolu
Nefret ettiğim, memleketim demeye utandığım ve hatta bunun için memleketim demediğim şehir.

Abi yok, bu kadar amip bir şehirde toplanıp koloni oluşturamaz. Yanımda bağıra bağıra konuşan ve dirseğimi burnuna geçirmeme ramak kalan barzo mu dersiniz, yanınız boşken ' ben erkek yanına oturmam şuraya geç ' diyen ninja mı dersiniz; Hepsi bu şehirde toplanmış.

Büyük konuşmak gibi olmasın ama şu okul bittikten sonra il sınırından bile geçmek istemiyorum buranın.

if we were vampires

adini yavsak koydum taylan in yolu
Dün önünden geçtiğim cafede çalan, bir süre beni olduğum yere çivileyen ve içeri dalıp garsondan ismini öğrendiğim jason isbell şarkısı.

Yok böyle bir şey. hem hüzün hem umut barındırıyor. Anlamıyorum, beni neden bu kadar etkiliyor bu tip şarkılar?

Böyle çok kötü ve her şeyden umudumu kestiğim zamanlarda gökyüzüne bakıp saatlerce hayal kurduğum günleri anımsatıyor.

Hayatımda duyduğum en güzel şarkı bu. Daha iyisini duyar mıyım bilmiyorum.

'if we were vampires and death was a joke'

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

adini yavsak koydum taylan in yolu
Ne zaman yolculuğa çıkacak olsam anksiyetem şaha kalkıyor. Mideme kramplar saplanıyor, nefes alış verişim düzensizleşiyor ve kalbim ağzımdan çıkacak gibi çarpmaya başlıyor. Otobüs koltuğuna oturmadan da katiyen geçmiyor.

Aklıma öyle şeyler geliyor ki bazen kendime bile hayret ediyorum. MESELA; otobüsün alev alacağı, giderken sevdiğim bir insanın ölüm haberinin geleceği, ben yoldayken hayatımdaki insanlardan birinin başına bir şey geleceği ve benim hiçbir şey yapamayacağım veya otobüsün teröristlerce durdurulup kurşuna dizileceğim gibi iğrenç düşünceler beliriyor zihnimde.

Anksiyete bozukluğu kadar hayat kalitemi düşüren bir şeyle henüz karşılaşmadım.

luna

adini yavsak koydum taylan in yolu
Moonspell'in en sevdiğim şarkısı.

Girişteki luna'nın mezar taşının yerinde kendi ismimi falan hayal ederek dinliyorum. Sonra luna'nın o yürüyüşü derken klipte buluveriyorum kendimi.

Hastalıklı hislerle dolu bir şarkı benim için yani. Çünkü ' hastalıklı hisler de luna'ya dahil '