confessions

avni

1. nesil Düzeltmen - sevecen

  1. toplam entry 1826
  2. takipçi 30
  3. puan 46404

doğu ekspresi

sos
son zamanlarda popülaritesi artan ekspres. bir ara ben de mi deneyimlesem ki? gerçi burada tren bile yok... swh yani trene binebilmek için önce otobüse binmem lazım. ki bu eksprese binebilmek için ankara'ya eskişehir'e falan gitmem lazım. çile gibi bişi olur bana.

kars sen de bir hayalden ibaretmişsin... bu arada kars gravyeri diye bir peynir var. bir gün migros'tan almıştım. çok sevmiştim. muhteşem bir tadı var. bu çizgi filmlerdeki meşhur delikli peynirden bahsediyorum. sonra da düşündüm ulan bu peynir nasıl kars'ta üretilir lan? dedim. helal olsun bu karslılara gerçekten damak tadı varmış adamlarda dedim. şaşırdım. sonra bir de ne öğreneyim? meğer bu peynir isviçre'ninmiş. taa bir zamanlar oraya savaştan mı ne kaçan isviçreli bir aile bir topluluk mu ne gelmiş. o aileden öğrenmişler bu peyniri... şaşırmadım pek.

ciao

kaptonur
İtalyancada merhaba demektir. Kulağa çok hoş gelen bir dile sahip olan italyanlar hoşçakal yerine de anlamadığım bir şekilde "ciao ciao" derler. Çok güzel dilleri var namussuzların insan dinlemeyle sıkılmıyor.

moderatör

bonnie
elini taşın altına koymaları gereken insanlardır. sözlüğün durumuna göre hareket etmeleri gereken bir nevi komutanlardır aynı zamanda. sanıyorum iki kişi var; uzun zamandır ne yazmışlar, onu geçtim ne de yazılanları oylamışlar aynı zamanda.

yöneticisinden tut, moderatörlerine kadar elini taşın altına koymayıp seyreden veya uzun zaman boyunca yok olan yöneticisine kadar gayret sarf etmeyen bu sözlükte artık uzun bir zaman yazmayacağım. bu işler sadece yazardan beklemekle olmaz.

türkiye'nin en büyük sorunu

kadin kismisi cok yazmaz
özerkliğin kazanılamaması üzerine teorilendirilen kavramlardan biri de soyutlamadır, ve soyutlama çaresizliği zayıflığa eşdeğer tutan anlayıştır. Bizi içten içe utandıran zayıflıkla yargılar.dolayısı ile de sadece soyutlama yoluyla kendi zayıflıklarımızdan korkmayız.Bir örnek verecek olursak ;
Yer amerika birleşik devletleri
dönem ekonomik krizin ilk yılları, başkan nixon dönemi.
Washington eyaletinin spokane kentinde uçak sanayiindeki işlerini kaybeden çoğunluğunu mühendislerin oluşturduğu işsizlerle söyleşi yapılır.kuyrukta işsizlik parasının ödenmesini beklerken, en büyük sorunlarının ne olduğu sorulur.Neredeyse tümü "busing" yanıtını verir. Busingin anlamı siyah çocukların otobüslerle beyaz mahallelerdeki okullara ulaştırılmasıdır.
Böylesi zayıf durumda olan işsizlerin kendi çaresizliklerini itiraf edememeleri ve başka yerde kurban aramaları kaçınılmazdır.

O nedenle bu çok güzel sorulardan birine kendinize uyarlamanızı ve kendinize denk gelen gerçek gereksinimleriniz-düşünceleriniz çerçevesinde cevap vermenizi çok isterim.

türkiye'nin en büyük sorunu

nalbantyani bezirgan
ak parti hükümeti yüzünden oluşan sermaye kaymasını sonucu ortaya çıkan muhafazakar yapma beyaz türkler.
Hani böyle deli gibi abartılı bir tesettür yapan, bunun üstüne de güneş gözlüğü takan iPhone X'li kızları tanıdın mı?
Bak işte bunlar onlar. Her ihale yandaşa, ona, buna gittikçe bunlar da türemeye başladı. Bunları anneleri kuran kursuna göndermişti, kendileri parayı bulunca çocuklarını piyano kursuna götürüyorlar. Bir şey nasıl en ithal olursa o kadar ithal bir şekilde hiçbir elitist değerden eksik kalmama vizyonuyla virüs gibi yayılıyorlar. Ama kafa aynı kafa hiç merak etme,ötekileştirme yapmıyorum.

Ha Bir de bunların abileri var, onlar da seri köz getir kardeşimcilerdir.

alayının canına tüküreyim. sermayeyle birlikte ben de onlara kayayım. (affedin)

24 haziran 2018 seçimi

azrailin regl donemi
ülkenin iyi ya da kötü olan son virajı alacağı seçimdir. 2 adet pusula kullanılacak iyi güzel de evet-hayır nedir lan?

suç sayılır diye tırsıp basımında çalıştığımı alenen söyleyemedim ama sorun olacağını artık sanmıyorum..cumhurbaşkanı ve milletvekili pusulaları haricinde evet-hayır pusulası da basıldı lan sözlük. ysk görevlilerinden birini tutup sordum bunlar ne alaka diye. "onlar aslında pek işe yaramayacak. her ihtimale karşı basılıyor, depoya atıp saklanacak öylece" dedi ya la.

olum para fazla mı geldi lan devlete? ulan 2014 seçiminde de basılmıştı kullanılmamasına rağmen.

o değil de güney afrikada yaşayan türkiye vatandaşının da beynine sıçayım. ne işiniz var ulan orada? yurtdışı pusulalarını paketlerken etiketlerin üstünde en olmadık ülkelerin isimleri yazıyordu la. iyi ki fildişine denk gelmedim.

akp

sos
arka bahçesini çok merak ettiğim partidir. görünen kirli yüzünü biliyoruz. bir de saklanan, görünmeyen kirli tarafı var. ara ara bu kirli tarafın bazı kısımlarını, saklamak istemeyen veya saklayamayanlar sayesinde görüyoruz. şu an saklanmakta ama illaki bir gün açığa çıkacak. tüm gerçekler ortaya dökülecek. işte o zaman seyreyin cümbüşü.

her gün haberler bültenlerine ilk sıradan konu olacak.

euroleague final four 2018

olacak o kadar
Fenerbahçe-zalgiris kaunas maçının başlama düdüğünde bir ara ciddi ciddi turnuva İstanbul'da falan düzenleniyor sandım. Fenerbahçe zaman zaman zora soksa da makina gibi işleyen zalgiris'i hem saha içinde hem de tribünde resmen boğdu ve hak ettiği finale yükseldi. Maçtan önceki yorumum ise yüzde 90 tuttu, sadece Bobby faktörünü atlamışım.

Gecenin ikinci maçı ise nedense pek bir tatsız tuzsuz geldi, veteran maçlarından hallice. Muhtemelen fb'nin bizde yarattığı rehavet bunun sebebi. Real çok iyi yüzde ile oynadı ve resmen uyuta uyuta aldı maçı. Lull cidden büyük oyuncu. Finalde muhtemelen kalinic ve guduric ile sinir harbine sokacağız kendisini. Yine ilk yorumumda dediğim gibi de colo ile Rodriguez olmadı ve itoudis denen loser coach ile 45 milyon dolar bütçe bile iş yapmıyor.

Gönül cska dedi ama mantık real. umarım finalde İspanyol aşığı la monica denen hakem maçta görev almaz. Bu da bence önemli bir husus.

Son söz yine Fenerbahçe taraftarına, ikinci maçta bile yanlış gormediysem sayıları, cska ve real taraftarından çoktu. Malum ülke ekonomisi belli muhtemelen o paranın hakkını sonuna kadar almak istemişler.

yavuz bingöl

sos
bazı insanlar var ki yandaşlığın, yağcılığın sınırlarını ciddi anlamda zorluyorlar. yaptığı yağcılığın tutar bir yanı yok. ancak ot içip yapılabilecek bir açıklama. tartışmaya bile gerek yok. neresinden bakarsan bak ofsayt. ne içiyorsa onu acilen bırakmalı. hiç olmazsa bir açıklama öncesi içmemeli.

ben, bana yağ çekilen biri olsa, yavuz gibi açıklama yapan birini derhal ocak dışı ilan ederdim. "bu ne biçim yağcılık lan, sen beni mi trollüyon amk?" derim. fakat akp'den yavuz'a "kardeş sen ne diyon? kafan mı güzel?" diyen olmamıştır. çünkü pek farklı düşündüklerini sanmıyorum. hatta plaket bile göndermişlerdir.

14 mayıs 2018 akp iyi parti seçmen kavgası

keskin nisanci
bilenler bilir ben oldum olası siyaset konuşmayı severim ve herkesle de konuşurum. hiçbir zaman da siyasi görüşümü saklama gereği duymadım, fislenmek gibi bir kaygı gütmedim ama son zamanlarda konuşma sırasında tayyip diyen akpliler ile siyaset konuşmamaya gayret ediyorum. çünkü fark ettim ki ne söylersen söyle kendini yorduğunla kalıyorsun, karşıdakini zerre inandiramiyorsun. adam veya kadın tayyip güçlü o yüzden bize kimse saldırmıyor, tayyip giderse bütün dünya bize saldıracak tezine inanıyor. böyle düşünen birine bir şey anlatamazsınız.

laiklik elden gidiyeah

azrailin regl donemi
olum bu bizim halk ne kadar mal lan!!!

aha evet. öncelikle tanım;


bir mall herifin taklit etme şekli!


lan önce bu tipler en çok şundan bahsediyor.. efenim 20 yıl önce hastanelerde eczanelerde sıra vardı blaa blaa blaa.. ulan amk malı! o dönemler w98 vardı. bilgisayarlar henüz hastanelere ve eczanelere girmiş olsa da bu alana uygun kullanışlı uygulamalar yoktu. eh normal ki sıra olsun!

sokun lan bunu beyninize! anlata anlata sokamadık kafanıza bıktık usandık!

doğru yahu.. akp ile beraber türkiye gelişti... akıllı telefonlar girdi cebimize.. w10 çıktı piyasaya ve hemencecik uyum sağladık teknolojiye eheheh. yeni yollar yapıldı. havalimanları yapıldı yahu. soy geçmişimizi dakika içinde öğrenir olduk kardeşiyeahüloogggakpliyik!

amına koduklarım ya. vallahi delirdim.


ulan gerizekalılar.. teknoloji gelişti, elbette hastanelerde eczanelerde işler artık daha kolaylaştı. yeni yollar ve havalimanları yapılmak zorundaydı ki nüfus artmaktaydı. yapılmasaydı da bak gör; ülke karınca yuvasına dönerdi. çüküm boy strateji bilgisine sahip insan bile bunu bilir e be kafasına sıçtıklarım!

akp hükümetinin açık ara en iyi avantajı ve can simidi milenyumda hızla gelişen teknolojidir. sağlam ekmek yediler bundan. bu yüzden inmiyorlar ya bir türlü.

bu bunak! en fazla 65 ya da 70 yaşında. 1940 ve üzeri doğumlu olanlara yaşlı deyip de itimat etmeyin. hep yaptığım şeydir; 90 yaş ve üzeri denk geldiğim yaşlı amcalara hep sorarım şimdiki hükümet hakkında ne düşünüyorsunuz? hep bir nefret var! Atatürk dönemine övgü var bu insanlardan. o adam ülkeyi sıfırdan yarattı diyorlar hep. tarihe inanmam çünkü kaynakların büyük bir kısmı taraflı yazılmış ama bu amcalar önemli bir bilgi kaynağı. ama bu videodakiler değil.

ya gelir gelmez delirdim yine. offfs.

edit: eksileyen kim? ben kim olduğunu biliyorum ama delikanlı gibi karşıma çıkmasını isterim.

yusuf yerkel

number eleven
soma faciasında, atmış olduğu tekme ile akıllara kazınan insan müsveddesi. bugün yani 4 sene sonra özür dilemiş. yeni gelmiş aklına. muharrem ince'nin bugün yapmış olduğu soma mitinginde "o atılan tekme içime oturdu. o tekmeyi atandan hesap sormazsam namerdim" demesinden sonra özür dilemesi, muharrem ince'nin birilerinin kalbine nasıl bir korku düşürdüğünü çok net gösteriyor.

bu varlığa gelince ise, binlerce özür dilese bile, o tekme asla unutulmayacak.

https://twitter.com/yusufyerkel/status/995655035576078336

ekleme: unutmadan, attığı o tekme sonrası ayağını incittiği için rapor da almıştı bu varlık, bu da unutulmayacak tabi.

cosmote

kaptonur
Hangi ülkenin GSM operatörü olduğunun bilmemekle beraber Yunanistan GSM operatörü olduğunu düşündüğümdür. Çok sağlam bir alt yapısı olduğu belli. 50-60 km de hala 4G internet hızında girebiliyorum. Bizimkiler anca show yapsın. Apartmanda bir kaç aşağıda çekmiyor adamlar nerelere ne internetler veriyor amk!

chp çöplüktür

fiorabella
atara atar, gidere gider yapan bir cumhurbaşkanı söylemi. orası çöplük, burası gübrelik, ananı al git, artistlik yapma lan, cümlelerini sarfeden birinden farklı bir cümle beklenmezdi. hepimiz yeri gelince küfür ediyoruz lakin biz kitlelere hitap etmiyoruz. belediye başkanıyken de nikahsız bebelere piç demişti. başbakanken de malatya mitinginde niyazi mısri'ye ait olan "arzularsın" şiirinden de " Nâdânı terk etmeden, yârânı arzularsın" dizesini okumuş. akabinde malatya'lı seçmenine ""Evet, biz, nadanı terk ettik, işte yaranı bulduk. Farkımız bu. Yaran burada ama bunlar bulamıyor. Sıkıntıları orada" demişti.

sonuçta argo jargon kullanan bıçkın bir reisten chp'ye çiçeklik demesi beklenemezdi.

çocuklar

bonnie
oldukça acımasız olabilen doğal, küçük insanlar. toplumsal normlar, kurallar, roller, sosyalleşmek için öğretilenleri tam olarak idrak edemedikleri için gördüklerini, canlarını sıkan durumları, işine gelmeyenleri direkt yüzünüze söylerler. bu nedenle karşısındakini kırabileceğini, incitebileceğini, zor duruma sokabileceğini düşünemezler.

çocuk sevmeyenleri bir türlü anlayamıyorum ama saygı duymaları gerekir,

çocuklar tek cümle ile sorulsa bana "kral çıplak" derdim.

pedro alonso

number eleven
La casa de papel'de, ekibin beyni olan "Berlin" karakterini canlandıran İspanyol oyuncu. Ses tonu, soğukkanlılığı, milletle taşak geçtiği o sahnelerle şahsım için açık ara en iyi karakterdi. Dizideki en karizma adamdı. Profesör ile "bella ciao" söylediği sahne ise unutulmaz dizi sahneleri arasındaki yerini şimdiden almıştır.Bu da güzel bir jest olmuş:tamam

azrailin regl donemi
ülkenin gündemine oturmuş kelime. buradan da anlaşılıyor ki sandıkta büyük oyunlar dönüyor yıllardır. devam'ın, 1.600.000 tamam karşısında 244.000 olması başka şekilde açıklanamaz!

umarım millet sokaklara dökülür. boktan sisteme dayanamayıp ağaç bahanesiyle milletin meydanları kuşattığı gezi günlerini tekrar yaşamamız gerek diri kalmamız için.

euroleague final four 2018

olacak o kadar
Fenerbahçe taraftarı olmayan lâkin iyi bir basketbolsever olarak Fenerbahçe doğuş'un kupayı ikinci kez üst üste müzesine götüreceğini düşündüğüm, euroleague son 4 organizasyonu.

Zalgiris kaunas, sarunas jasikevicius yönetiminde muazzam bir iş çıkardı, çok para sacmadan ve her maç dolu salon önünde ufak çaplı bir mucizeye imza attılar. Olympiakos gibi artık turnuvanın ağır abisi olan bir takımı, saha dezavantajları olmasına rağmen 1-3 ile geçtiler. Fb doğuş, ulanovas ve pangos'ü kalinic ve sloukas ile kitleyebliirse, obradovic'in de tecrübesiyle +10 luk farkla kaunas'i geçebilir. Maçın kilidi, kaunas'a yapılacak üçlük savunmasının dozajı.

Real madrid; neredeyse tamamen 17 yaşındaki doncic'in eline bakıyor. Onu kitleyen takım, galibiyet şansını baya baya arttırır. Ayrıca bence turnuvanın en itici takımı. Reyes başta olmak üzere her maç inanılmaz derecede hakeme oynama çabaları ve sürekli göstermelik fauller başrolde oluyor. Randolph, caroll ve bu sezon sakatlıklarla boğuşan llul takımın diğer değerli oyuncuları.

Cska ise bu sezon izleyebildigim kadarıyla geçen sezonki kadar dominant değil. Gerçi khimki'yi 3-0 ile supurduler ama geçen sezonki tadı vermiyorlar. Teodosic sezon başında takımdan ayrıldı ki, kendisi takımın de colo ile birlikte yüzde 70'iydi. Bu sezon de colo, sergio rodriguez ile özellikle final-four'da yüzde 40'ı bile etmeyecektir.


euroleague final four 2018

keskin nisanci
18-20 mayıs tarihleri arasında sırbistan'ın başkenti belgrad'ın kombank arena salonunun ev sahipliği yapacağı organizayon.

18 mayıs 2018 cuma günü saat 19:00'da turnuvanın ilk yarı finalinde temsilcimiz son şampiyon fenerbahçe doğuş, litvanya'nın basketbol ekolü zalgiris kaunas ile finali çıkmak için mücadele edecek.

aynı gün saat 22:00'de rusya ekibi cska moskova ile ispanyol ekibi real madrid finale kalmak için kozlarını paylaşacak.

yarı finallerin mağlupları 20 mayıs 2018 pazar saat 19:00'da üçüncülük maçı oynayacaklar.

yarı finallerin galipleri 20 mayıs 2018 pazar günü saat 22:00'de şampiyonluk için sahaya çıkacaklar.

Euroleague şampiyonu apoletiyle turnuvaya katılan fenerbahçe doğuş'tan unvanını korumasını bekliyoruz.

münafık

olacak o kadar
inanıyor (muş) gibi yapmak.

rte'nin mevzu bahis söylemini zannedersem aklı başında hiçbir din adamı kabul etmez, edemez. Bu ağır itham için illa bir özne aranacaksa, zamanında yanıbaşında bakan olarak görev yapmış olan bakara makaracı egemen bağış eşsiz bir örnektir. Dünyevi makamlar ve hırslar için, avam kesimin oylarını çekebilmek adına yapılan bu tür ağır ithamlar emsalsiz bir hatadır. Hoş, memlekette yakın dönemde "hayır"cıların karıları, kızları evetcilere helaldi. Kime ne anlatıyoruz ki!

münafık

bonnie
kimin iman edip, kimin etmediğine herkesin haddine göre karar verdiği islami terim. mümin mi münafık mı şeklinde insanları yaftalayan sıradan, çıkarcı, kul hakkı, yetim hakkı yemiş, sahtekar her insandan nefret ediyorum.