confessions

avni

1. nesil Düzeltmen - Prestijli

  1. toplam entry 1838
  2. takipçi 30
  3. puan 45251

euroleague final four 2018

olacak o kadar
Fenerbahçe-zalgiris kaunas maçının başlama düdüğünde bir ara ciddi ciddi turnuva İstanbul'da falan düzenleniyor sandım. Fenerbahçe zaman zaman zora soksa da makina gibi işleyen zalgiris'i hem saha içinde hem de tribünde resmen boğdu ve hak ettiği finale yükseldi. Maçtan önceki yorumum ise yüzde 90 tuttu, sadece Bobby faktörünü atlamışım.

Gecenin ikinci maçı ise nedense pek bir tatsız tuzsuz geldi, veteran maçlarından hallice. Muhtemelen fb'nin bizde yarattığı rehavet bunun sebebi. Real çok iyi yüzde ile oynadı ve resmen uyuta uyuta aldı maçı. Lull cidden büyük oyuncu. Finalde muhtemelen kalinic ve guduric ile sinir harbine sokacağız kendisini. Yine ilk yorumumda dediğim gibi de colo ile Rodriguez olmadı ve itoudis denen loser coach ile 45 milyon dolar bütçe bile iş yapmıyor.

Gönül cska dedi ama mantık real. umarım finalde İspanyol aşığı la monica denen hakem maçta görev almaz. Bu da bence önemli bir husus.

Son söz yine Fenerbahçe taraftarına, ikinci maçta bile yanlış gormediysem sayıları, cska ve real taraftarından çoktu. Malum ülke ekonomisi belli muhtemelen o paranın hakkını sonuna kadar almak istemişler.

yavuz bingöl

sos
bazı insanlar var ki yandaşlığın, yağcılığın sınırlarını ciddi anlamda zorluyorlar. yaptığı yağcılığın tutar bir yanı yok. ancak ot içip yapılabilecek bir açıklama. tartışmaya bile gerek yok. neresinden bakarsan bak ofsayt. ne içiyorsa onu acilen bırakmalı. hiç olmazsa bir açıklama öncesi içmemeli.

ben, bana yağ çekilen biri olsa, yavuz gibi açıklama yapan birini derhal ocak dışı ilan ederdim. "bu ne biçim yağcılık lan, sen beni mi trollüyon amk?" derim. fakat akp'den yavuz'a "kardeş sen ne diyon? kafan mı güzel?" diyen olmamıştır. çünkü pek farklı düşündüklerini sanmıyorum. hatta plaket bile göndermişlerdir.

14 mayıs 2018 akp iyi parti seçmen kavgası

keskin nisanci
bilenler bilir ben oldum olası siyaset konuşmayı severim ve herkesle de konuşurum. hiçbir zaman da siyasi görüşümü saklama gereği duymadım, fislenmek gibi bir kaygı gütmedim ama son zamanlarda konuşma sırasında tayyip diyen akpliler ile siyaset konuşmamaya gayret ediyorum. çünkü fark ettim ki ne söylersen söyle kendini yorduğunla kalıyorsun, karşıdakini zerre inandiramiyorsun. adam veya kadın tayyip güçlü o yüzden bize kimse saldırmıyor, tayyip giderse bütün dünya bize saldıracak tezine inanıyor. böyle düşünen birine bir şey anlatamazsınız.

laiklik elden gidiyeah

azrailin regl donemi
olum bu bizim halk ne kadar mal lan!!!

aha evet. öncelikle tanım;


bir mall herifin taklit etme şekli!


lan önce bu tipler en çok şundan bahsediyor.. efenim 20 yıl önce hastanelerde eczanelerde sıra vardı blaa blaa blaa.. ulan amk malı! o dönemler w98 vardı. bilgisayarlar henüz hastanelere ve eczanelere girmiş olsa da bu alana uygun kullanışlı uygulamalar yoktu. eh normal ki sıra olsun!

sokun lan bunu beyninize! anlata anlata sokamadık kafanıza bıktık usandık!

doğru yahu.. akp ile beraber türkiye gelişti... akıllı telefonlar girdi cebimize.. w10 çıktı piyasaya ve hemencecik uyum sağladık teknolojiye eheheh. yeni yollar yapıldı. havalimanları yapıldı yahu. soy geçmişimizi dakika içinde öğrenir olduk kardeşiyeahüloogggakpliyik!

amına koduklarım ya. vallahi delirdim.


ulan gerizekalılar.. teknoloji gelişti, elbette hastanelerde eczanelerde işler artık daha kolaylaştı. yeni yollar ve havalimanları yapılmak zorundaydı ki nüfus artmaktaydı. yapılmasaydı da bak gör; ülke karınca yuvasına dönerdi. çüküm boy strateji bilgisine sahip insan bile bunu bilir e be kafasına sıçtıklarım!

akp hükümetinin açık ara en iyi avantajı ve can simidi milenyumda hızla gelişen teknolojidir. sağlam ekmek yediler bundan. bu yüzden inmiyorlar ya bir türlü.

bu bunak! en fazla 65 ya da 70 yaşında. 1940 ve üzeri doğumlu olanlara yaşlı deyip de itimat etmeyin. hep yaptığım şeydir; 90 yaş ve üzeri denk geldiğim yaşlı amcalara hep sorarım şimdiki hükümet hakkında ne düşünüyorsunuz? hep bir nefret var! Atatürk dönemine övgü var bu insanlardan. o adam ülkeyi sıfırdan yarattı diyorlar hep. tarihe inanmam çünkü kaynakların büyük bir kısmı taraflı yazılmış ama bu amcalar önemli bir bilgi kaynağı. ama bu videodakiler değil.

ya gelir gelmez delirdim yine. offfs.

edit: eksileyen kim? ben kim olduğunu biliyorum ama delikanlı gibi karşıma çıkmasını isterim.

yusuf yerkel

number eleven
soma faciasında, atmış olduğu tekme ile akıllara kazınan insan müsveddesi. bugün yani 4 sene sonra özür dilemiş. yeni gelmiş aklına. muharrem ince'nin bugün yapmış olduğu soma mitinginde "o atılan tekme içime oturdu. o tekmeyi atandan hesap sormazsam namerdim" demesinden sonra özür dilemesi, muharrem ince'nin birilerinin kalbine nasıl bir korku düşürdüğünü çok net gösteriyor.

bu varlığa gelince ise, binlerce özür dilese bile, o tekme asla unutulmayacak.

https://twitter.com/yusufyerkel/status/995655035576078336

ekleme: unutmadan, attığı o tekme sonrası ayağını incittiği için rapor da almıştı bu varlık, bu da unutulmayacak tabi.

cosmote

kaptonur
Hangi ülkenin GSM operatörü olduğunun bilmemekle beraber Yunanistan GSM operatörü olduğunu düşündüğümdür. Çok sağlam bir alt yapısı olduğu belli. 50-60 km de hala 4G internet hızında girebiliyorum. Bizimkiler anca show yapsın. Apartmanda bir kaç aşağıda çekmiyor adamlar nerelere ne internetler veriyor amk!

chp çöplüktür

fiorabella
atara atar, gidere gider yapan bir cumhurbaşkanı söylemi. orası çöplük, burası gübrelik, ananı al git, artistlik yapma lan, cümlelerini sarfeden birinden farklı bir cümle beklenmezdi. hepimiz yeri gelince küfür ediyoruz lakin biz kitlelere hitap etmiyoruz. belediye başkanıyken de nikahsız bebelere piç demişti. başbakanken de malatya mitinginde niyazi mısri'ye ait olan "arzularsın" şiirinden de " Nâdânı terk etmeden, yârânı arzularsın" dizesini okumuş. akabinde malatya'lı seçmenine ""Evet, biz, nadanı terk ettik, işte yaranı bulduk. Farkımız bu. Yaran burada ama bunlar bulamıyor. Sıkıntıları orada" demişti.

sonuçta argo jargon kullanan bıçkın bir reisten chp'ye çiçeklik demesi beklenemezdi.

çocuklar

bonnie
oldukça acımasız olabilen doğal, küçük insanlar. toplumsal normlar, kurallar, roller, sosyalleşmek için öğretilenleri tam olarak idrak edemedikleri için gördüklerini, canlarını sıkan durumları, işine gelmeyenleri direkt yüzünüze söylerler. bu nedenle karşısındakini kırabileceğini, incitebileceğini, zor duruma sokabileceğini düşünemezler.

çocuk sevmeyenleri bir türlü anlayamıyorum ama saygı duymaları gerekir,

çocuklar tek cümle ile sorulsa bana "kral çıplak" derdim.

pedro alonso

number eleven
La casa de papel'de, ekibin beyni olan "Berlin" karakterini canlandıran İspanyol oyuncu. Ses tonu, soğukkanlılığı, milletle taşak geçtiği o sahnelerle şahsım için açık ara en iyi karakterdi. Dizideki en karizma adamdı. Profesör ile "bella ciao" söylediği sahne ise unutulmaz dizi sahneleri arasındaki yerini şimdiden almıştır.Bu da güzel bir jest olmuş:tamam

azrailin regl donemi
ülkenin gündemine oturmuş kelime. buradan da anlaşılıyor ki sandıkta büyük oyunlar dönüyor yıllardır. devam'ın, 1.600.000 tamam karşısında 244.000 olması başka şekilde açıklanamaz!

umarım millet sokaklara dökülür. boktan sisteme dayanamayıp ağaç bahanesiyle milletin meydanları kuşattığı gezi günlerini tekrar yaşamamız gerek diri kalmamız için.

euroleague final four 2018

olacak o kadar
Fenerbahçe taraftarı olmayan lâkin iyi bir basketbolsever olarak Fenerbahçe doğuş'un kupayı ikinci kez üst üste müzesine götüreceğini düşündüğüm, euroleague son 4 organizasyonu.

Zalgiris kaunas, sarunas jasikevicius yönetiminde muazzam bir iş çıkardı, çok para sacmadan ve her maç dolu salon önünde ufak çaplı bir mucizeye imza attılar. Olympiakos gibi artık turnuvanın ağır abisi olan bir takımı, saha dezavantajları olmasına rağmen 1-3 ile geçtiler. Fb doğuş, ulanovas ve pangos'ü kalinic ve sloukas ile kitleyebliirse, obradovic'in de tecrübesiyle +10 luk farkla kaunas'i geçebilir. Maçın kilidi, kaunas'a yapılacak üçlük savunmasının dozajı.

Real madrid; neredeyse tamamen 17 yaşındaki doncic'in eline bakıyor. Onu kitleyen takım, galibiyet şansını baya baya arttırır. Ayrıca bence turnuvanın en itici takımı. Reyes başta olmak üzere her maç inanılmaz derecede hakeme oynama çabaları ve sürekli göstermelik fauller başrolde oluyor. Randolph, caroll ve bu sezon sakatlıklarla boğuşan llul takımın diğer değerli oyuncuları.

Cska ise bu sezon izleyebildigim kadarıyla geçen sezonki kadar dominant değil. Gerçi khimki'yi 3-0 ile supurduler ama geçen sezonki tadı vermiyorlar. Teodosic sezon başında takımdan ayrıldı ki, kendisi takımın de colo ile birlikte yüzde 70'iydi. Bu sezon de colo, sergio rodriguez ile özellikle final-four'da yüzde 40'ı bile etmeyecektir.


euroleague final four 2018

keskin nisanci
18-20 mayıs tarihleri arasında sırbistan'ın başkenti belgrad'ın kombank arena salonunun ev sahipliği yapacağı organizayon.

18 mayıs 2018 cuma günü saat 19:00'da turnuvanın ilk yarı finalinde temsilcimiz son şampiyon fenerbahçe doğuş, litvanya'nın basketbol ekolü zalgiris kaunas ile finali çıkmak için mücadele edecek.

aynı gün saat 22:00'de rusya ekibi cska moskova ile ispanyol ekibi real madrid finale kalmak için kozlarını paylaşacak.

yarı finallerin mağlupları 20 mayıs 2018 pazar saat 19:00'da üçüncülük maçı oynayacaklar.

yarı finallerin galipleri 20 mayıs 2018 pazar günü saat 22:00'de şampiyonluk için sahaya çıkacaklar.

Euroleague şampiyonu apoletiyle turnuvaya katılan fenerbahçe doğuş'tan unvanını korumasını bekliyoruz.

münafık

olacak o kadar
inanıyor (muş) gibi yapmak.

rte'nin mevzu bahis söylemini zannedersem aklı başında hiçbir din adamı kabul etmez, edemez. Bu ağır itham için illa bir özne aranacaksa, zamanında yanıbaşında bakan olarak görev yapmış olan bakara makaracı egemen bağış eşsiz bir örnektir. Dünyevi makamlar ve hırslar için, avam kesimin oylarını çekebilmek adına yapılan bu tür ağır ithamlar emsalsiz bir hatadır. Hoş, memlekette yakın dönemde "hayır"cıların karıları, kızları evetcilere helaldi. Kime ne anlatıyoruz ki!

münafık

bonnie
kimin iman edip, kimin etmediğine herkesin haddine göre karar verdiği islami terim. mümin mi münafık mı şeklinde insanları yaftalayan sıradan, çıkarcı, kul hakkı, yetim hakkı yemiş, sahtekar her insandan nefret ediyorum.

açık oturum

sos
siyaset arenasıdır. her telden insanın bir araya gelip kozlarını paylaşabileceği ortamdır.

youtube'da bakıyorum eskiden gayet meşhur olan bir şeymiş. liderler korkusuzca açık oturum yapmışlar. gayet de efendi bir üslupla hitap etmişler birbirlerine. son bilmem kaç yıldır açık oturum namına bir şey yok.

fazla araştırmaya gerek yok. bu bile ülkemizde siyasetin ne kadar yozlaştığını gösteriyor.

maksim gorki

mars yolcusu
aleksey maksimoviç peşkov ya da herkesin Maksim gorki adıyla bildiği ünlü Rus yazar.

Gerçek yaşanmışlıklarla kitapları dünya klasikleri arasına girmiş;
'ekmeğimi kazanırken', 'ana', 'çocukluğum', 'özgürlük' kitaplarının yazarı.

Devrimci bir adam.

Maksim Gorki'nin kitaplarında, okurken kendi hayatınıza dair alıntılar yapabileceğiniz yaşanmışlıklar çokça bulunmakta.
Kurmaca, hayali romanların karşısında tüm gerçek çirkinliği ile Maksim Gorki'nin otobiyografi kitapları insanın yaşamında derin izler bırakmaya yemin etmiş gibi.

zengin sözlük

sos
img butonu çalışmıyor ayrıca sözlük saati biraz ileride. yani normalde yaz saati sebebi ile tam 1 saat ileri veya tam 1 saat geri gider normalde saatler. sözlüğün sayko saati diğerlerinden farklı olarak tam 1 saat değil sadece biraz ilerlemiş.

nitekim bunların sözlük kullanımına pek bir zararı olmamakla beraber sözlüğün 40.000 bakımına ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

muharrem ince

sos
şimdiden hakkında 5-10 tane yenilir yutulur cinsten olmayan iddia atılmıştır.

ya arkadaş madem bu adam böyle biriydi neden bu iddialar tam da aday olduktan sonra atıldı? bu soruya eminim "şu anki adaylığı çok ciddi bir adaylık önceden önemsiz biriydi o nedenle bu iddiaları şimdi ortaya attık" cevabını verecekler.

iyi de atılan iddialar çok ciddi iddialar. yani şöyle ki bu adamın bırak c.b olmasını, bırak adaylığını koymasını, bugüne kadar milletvekili olarak bile bulunmasının ülkeye zararı olduğu iddialar.

yani senin zamanında bu iddiaları dile getirip "ya bu adamın milletvekili bile olmaması lazım bakın bu böyle böyle biri" demen lazımdı.

yani oyunu kuralına göre oynamak, ilkeli olmak meziyet bu ülkede.

meral akşener

hunyadi
ilk günden cumhurbaşkanlığı adaylığı için 130.000 imza toplamış iyi parti'nin genel başkanı. bundan sonra şov amaçlı meral akşener'e imza atmak yerine temel Karamollaoğlu veya doğu perinçek için imza verirseniz daha faydalı olur. ne kadar muhalifi sandığa getirebilirsek ülkemiz adına o kadar iyi olacaktır.

yaşlanmak

icgqhs
Bize acı veren duyguları tarif edemeyiz belki, tam olarak anlatamayız.
Ama bu çok başka bir şey.
Acının ötesinde, eriyip gitmeni ya da daha önce yaptığın şeyleri yapamamanın verdiği eziklik içerisinde sadece seyretmek...
Daha kötü bir insan durumu ya da ruh hali olamaz.
Başkasına üzülmek, hastalığa yakalanmak falan hepsinin bir çaresi ya da sebebi olabilir. Fakat bu bambaşka bir şey.
Hatırlayınca En çok güldüğüm şey ise, küçükken yaşımızı olduğundan büyük söylemek ve gösterme çabası.
Büyüdükten, kemale erdikten sonrada "kaç gösteriyorum" sorusundan sonra gelen cevap yaşımızdan az ise sevinmek!
Nasıl bir şey insan?
Acı çektiren, çeken, umut eden ve aşk beslediği şeylere zarar veren bir şey.
insan, doymayan bir şey!
insan, ne istediğini hiçbir zaman tam anlamıyla bilmeyen bir şey.
Deli gibi istediği bir şey olunca ve ona kavuşunca onu başka bir şeyle ile aldatan bir şey.
insan, insan mı dedim. Neyse...

erkeklerin evlenmek istememe nedenleri

azrailin regl donemi
bazılarına göre kadınların güvenilmez olması olabilir mesela. kimine göre de evlilik zor gelir; kafasına göre takılmaktan, tek kişilik yaşamında sadece kendi özgür iradesiyle karar verdiği eylemlerinden mahrum kalmak istemez.

fakat cidden bir kadın buna değerse erkek evlenmek ister. hem de öyle ister ki kadını ile dağda bile yaşamaya razı gelir. yeter ki güvensin, saygı görsün ve duysun karşısındaki kadına.. bilişsel açıdan nitelikli, zevklerinizi önemseyen ya da saygı gösteren, anlayışlı, yeri geldiğinde yaşınıza ya da tecrübelerinize hürmeten lafınızı gerekli yerlerde sayan, paylaşmayı konuşmayı ve dinlemeyi seven bir kadını kim sevmez ki?

ahh bebeğim ahh.. ankara gibisin..

bağışlamak

bonnie
insanı içsel zincirlerinden kurtaran eylem.

"Birini bağışlamayı reddettiğinizde,
hâlâ o kişiden bir şey istemektesinizdir.
Ve eğer istediğiniz intikam dahi olsa,
bu sizi ona sonsuza dek bağlı kılar!"

1 mayıs emek ve dayanışma günü

quares
TÜRKİYE İŞÇİ SINIFINA SELÂM

Türkiye işçi sınıfına selâm!
Selâm yaratana!
Tohumların tohumuna, serpilip gelişene selâm!
Bütün yemişler dallarınızdadır.
Beklenen günler, güzel günlerimiz ellerinizdedir,
haklı günler, büyük günler,
gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan,
ekmek, gül ve hürriyet günleri.

Türkiye işçi sınıfına selâm!
Meydanlarda hasretimizi haykıranlara,
toprağa, kitaba, işe hasretimizi,
hasretimizi, ayyıldızı esir bayrağımıza.

Düşmanı yenecek işçi sınıfımıza selâm!
Paranın padişahlığını,
karanlığını yobazın
ve yabancının roketini yenecek işçi sınıfına selâm!

Türkiye işçi sınıfına selam!

Nazım hikmet ran

kartal atalar sahilden maltepeye yürüyoruz. Cumhuriyet halk partisi ampülle gelen karanlığı yenecek.

başlık yönlendirme kriterleri

bonnie
küçük kıyamet başlığına yazmak istediğimde beni ölüm başlığına yönlendirmesiyle fark ettiğim durum.

sizce aynı kapıya çıkıyor olabilir ama isimleri farklı. insanlara hissettirdikleri de farklı olabilir.

tıpkı 1 mayıs ve 1 mayıs emek ve dayanışma günü başlıklarının hissettirebileceklerinin ayrı olması gibi.

sözlükte başlık yönlendirme kriterlerini merak ettiren durumdur.