confessions

avni

1. nesil Düzeltmen - sevecen

  1. toplam entry 1826
  2. takipçi 30
  3. puan 46396

van gölü ekspresi

avni
eskiden haydarpaşa-tatvan arasında sefer yapan tren artık ankara tatvan arasında sefer yapıyor ve yolculuk süresi yaklaşık 26 (yirmi altı) saat. iade garantili yataklı vagon biletimi bir hafta öncesinden aldım, yolculuğumu sabırsızlıkla bekliyorum.

sinirlenince susmak

avni
benim kadar becerebilenine şapka çıkartmak bir yana aşık bile olurum. hasılı şahsen alasını yaparım. sinirlendiğimde olumsuz tek kelime alamazlar ağzımdan. kendimi övmek gibi olmasın olumsuzluğumu alaycı bir şekilde gülerek ifade ederim, sinirlendiğim kolaylıkla anlaşılmaz.
hazır kendimle ilgili abartmışken noktayı şöyle koyayım:
(bkz:susmak bir erdemdir)

enflasyon

avni
nedense ülkemizde devlet kurumu tüik'in açıkladığı resmi rakamlar, piyasa koşulları ile pek bağdaşmıyor. resmi makamların düşük gösterme çabalarına rağmen yıl boyunca yıllık bazda çift haneden düşmeyeceği, hatta yüzde (%) yirmi (20) yi de aşacağı beklentisi hakim.

portekiz

avni
milli futbol takımını ronaldo'nun real madrid'te forma giydiği için sevmediğimi anladığım ülke. oysa avrupanın brezilya milli futbol takımı ya da güney amerika tadında oynayan bir futbol takımları oluyor hep. 2018 dünya futbol şampiyonasında uruguay'a 2-1 yenilerek elendiler.

patates

avni
toplum olarak vazgeçilmezlerimizden.
tüm tarım ürünlerinde olduğu gibi fiyatları son dönemde bir acayipleşti. seçim geçti fiyatlarındaki acayiplik hala durulmuyor. aslında iktidarın basiretsizliğinin yüzlerce örneğinden biri. buna rağmen hala insanlar buna sebep olanlara onay veriyorsa sorun yönetende değil yönetilendedir.
tanrı inananlarını ; "açlık ile terbiye eder." derler. aç kalmadan terbiye olmuyor demekki insanlar.
buraya girebildiğiniz internetle üretici hal ve tüketici hal fiyatları elinizin altında dolayısıyla yakın geçmişteki üretici ve tüketici hal fiyatlarını her şekilde bulup karşılaştırabilirsiniz.

muharrem ince chp'nin doğal lideri haline geldi

avni
siyasi rakipleri tarafından dillendiriliyorsa şaibeyi, maniplasyonu falan geçtim komplo teorisinin, algı yönetiminin ağababasıdır. daha da ötesi ve vahimi bu ülkede en çok oyu aldığımız için her şeyi biz belirleriz demektir. şahsen ben muharrem ince olsam bu tarz yaklaşımlar üzerine tüm riskleri göze alır kendi teşkilatımı kurmayı düşünürüm. bülent ecevit'ten eksiği yok fazlası var.
en azından rahmetli ecevit kadar doğal lider olduğu kesin.

doğu ekspresi

avni
yaklaşık bir saat önce rötarsız bir şekilde başladı yolculuğum. tam saatinde ankara garından hareket eden tren küçük istasyonlarda yolcu iniş binişleri nedeniyle dursa da mola benzeri uzun süre beklemiyor. örneğin az önce kırıkkale'de durduk. kompartımanın penceresinden seyrettim kırıkkale garını ve görebildiğim kadar kırıkkale'yi. inenler ve binenler oldu ama iki dakika bile sürmedi hepsi. az sonra yemekli vagona gideceğim. paçangasını övmüştü daha önce deneyen bir arkadaşım. bira da varmış. bakalım.
0 /