confessions

azrailin regl donemi

1. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 469
  2. takipçi 21
  3. puan 6488

22 mayıs 2018 dolar kuru

azrailin regl donemi
yine canımıza okumuştur.

sıçayım ya. ban çok fena zararı oluyor lan bunun. 800 küsür liraya alacağım amfi ay sonuna kadar 1000 lirayı geçecek bu gidişle. dolar düşünce ürünün fiyatı da düşmüyor ki. dolar yükseliyor ve geri inse bile bir işe yaramıyor. özet olarak skıp bırakıyor ayol.

kozmos

azrailin regl donemi
(bkz:#74545) olum sen hayırdır lan? ağzına banyo terliğiyle vururum freddie babaya laf yok oke?

pink Floyd gibi the Wall albümü dışında hiç bişi yapmamış grubu savunacağına ankara'ya gel de sana sincan sahilde çay ısmarlayayım.

al sana bisküvi.


50 lira ile bir hafta geçinmek

azrailin regl donemi
mümkündür. kendimizi şu sisteme öyle bir kaptırmışız ki ihtiyacımız olmayan şeyleri ihtiyaç olarak görüp kendimizi boşu boşuna yıpratıyoruz. ihtiyaçları geçtim daha salakçasını yapanlar var. birkaç tanıdığım tip maaşlarını aldıklarında 3 gün içinde bitiriyorlar. lan evladım sen zaten 3-5 kuruş için koca bir ay çalışıyorsun. vaktini satıyorsun ve uzun vadede bu gençliğin ömrün oluyor. sen 1 ay çalışıp 3 günde yiyeceksen o parayı neden çalışıyorsun ki? 2bin lira ile eğlenerek hayatını 3 günlüğüne cennet mi yapıyorsun? hayır.

çekme suyuyla değirmen dönmez. eğlenmeye kaldıysa iş, bu 3-5 bin lira da yetmez. 5 bin lira alsan onu da harcamak kolay. yani eğlenmenin ille de para ezici işler olmadığını bilin.

eğer boktan sistemli bu dünyada dibine kadar eğlenerek yaşamak istiyorsan ve parayla yapıyorsan bunu, bu işlere 5 bin de 10 bin de yetmez. yok öyle sınırsız keyif!

sunduğum bu anlayışla yaşarsanız her canınızın çektiği şeyin aslında sizin ihtiyacınız olmadığını ve parasız da yaşanılabileceğini anlarsınız. madem kapitalist sistemde yaşamayı kabul ettiniz o halde cebinize dikkat edeceksiniz.

son 2 ayda anladım ki paraya çok da ihtiyacım yok. yol masraflarım ve sigaram yoksa benim almam gereken çok da bir şey yok.

kendinizi kandırmayın yazık etmeyin. bu ömür sizin. zamanınız kıymetli ve size ait. bu yüzden o çok değerli zamanınızı satarak kazandığınız paranın kıymetini bilin.

allahını seven defansa gelsin

azrailin regl donemi
eskiden mahalle maçlarında genellikle kaleciler tarafından kurulan cümledir. liseliler bilmez

şanlı mahalle takımımızın kalecisiydim lan ben bebeyken. yedim gol sayısı 2yi geçmezdi "20de biter" dediğimiz maçlarda. vay anasını lan sözlük.

şimdilerde bu kültür tamamen yok oldu. bırak mahalle maçlarını sokakta oynayan çocuk kalmadı.

sıçayım lan küreselleşen dünyanıza!

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

azrailin regl donemi
çok iyiyim lan. dibine kadar özgür hissediyorum. fark ettim ki asıl özgürlük kaybetmekten korkmamakmış. ailem de dahi kaybetmekten korktuğum ne bir arkadaşım ne de başka bir insan var. söz konusu canlı ise kaybetmek kaderdir zaten. bu hayatta her şey gelir insanın başına. sonra anlarsın ki ölüm bile basit bir olay, sonuçta yaşama içgüdü ile barınan bencil varlıklarız. sözde duygusal canlılarız ama var olmak adına her şeyi yapıyoruz. bunları görünce bir robot gibi delicesine çalışmayı diğer yandan da tutkularımı sürekli diri tutmayı öğrendim.

çok ilginç.. hayatımızın her döneminde sarsıcı tecrübeler yaşıyoruz. her tecrübe bizi sağlamlaştırıyor ve hayat karşı yansıttığımız rengi daha belirgin kılıyor. her tecrübeden sonra akıllanıyoruz ve bir daha hata yapmamaya karar veriyoruz ama bu sefer yine ve yeniden yeni bir tecrübe geçiriyoruz. bir sonraki adımı hiç bir zaman kestiremiyoruz. öngörülü oluşumuz az buçuk kurtarıyor, bizi aziz yapmıyor.

gerçek hayatta önce test çözüyoruz sonra dersi alıyoruz. hayatımız son nefese kadar hep bu şekilde devam ediyor. insan doğasına uygun ama sinir bozucu. zaten insanın ütopyaları da doğasına aykırıdır her daim.eski sevgilinin durduk yere araması

azrailin regl donemi
yağan yağmurla oluşan su birikintisine olta atan eski sevgilidir. her şey bitmiştir artık ve düz bir çizgi şeklindeki rutin bir hayata başlanılmıştır bile.

bana kalırsa bu işlerin eskisi yenisi olmaz, bir kişi ya da hiç biri zihniyeti olmalı iken yeni eski ayrımı tek eşli canlılarda bu denli meşru olması bazan sinirimi bozar. elbette günü birlik sevişmelerden bahsetmiyorum. sözüm ona gerçekten aşık olanlaradır benim kızgınlığım.

icgqhs

azrailin regl donemi
sözlüğün lideri. öl dese ölürüm valla öyle çok seviyorum ki anlatamam zall cevap bile vermiyo mesaj atıyorum çok üzülüyorum ama icgqhs abi öyle mi hep ilgileniyo bizimle şşşt! den sesleniyo arkiler diye. iyi adam. kaslı ve güçlü olduğunu düşünüyorum.

siz sevmiyosunuz ama o bana ekmek veriyo su veriyo. bi İskender ısmarlayan olmadı lan şu sözlükte.

burası internetin en acıklı yeri lan.

(bkz:embesil gibi entry girmek)

sosyolog

azrailin regl donemi
hiç bir boka yaramayan tipler. en azından bu ülkede. toplum kültür çatışması içinde ve bunun devamında toplumdaki kadının kimliğinin bir türlü netlik kazanamaması da kadına şiddetin artmasına sebep oluyor. ulan hadi ben sosyolog değilim sayfalarca yazsam kimse iplemez de varsa babayiğit bir sosyolog gelsin de bu konuyu masaya yatıralım, sorunların kaynağını açıkça ortaya döksün.

ülkede insanlar deli gibi kafa patlatıyor kadına şiddetin sebebi ne diye ama analiz konusunda nasıl bir yeteneksizlikse bir türlü sorunu çözemiyorlar. benim sorunun kaynağını biliyor olmam da maalesef bir şeyi değiştirmiyor.

üzüntümden patlıcana oturuyorum

azrailin regl donemi
şişeye oturup ölümü bekleyen adamın yan versiyonu olan kişi beyanı. otur kardeşim. ben de şimdi gidip tv kumandasına oturucam.

benimle beraber kumandaya oturmak isteyenlere şöyle bir kumanda listesi çıkardım;

aşırı büyük seversen:


bombeli de var böyle rahat girmesi açısından hem teknolojik felan:


yukarıya doğru kalınlaşsın istersen:


he dersen ki düz olsun temiz olsun:


yok amk gözüm korktu dersen klima kumandası da var:


arada nostalji de canın çekerse:ne çok kumanda varmış lan ehehe.

0 /