confessions

azrailin regl donemi

1. nesil Yazar - Yaratıcı

  1. toplam entry 591
  2. takipçi 21
  3. puan 8068

lc waikiki

azrailin regl donemi
siyah tişörtleri favorimdir. bu markayı beğenmeyen de aşırı cahil ve kendini elit sanan bir budaladır. siyah tişörtleri yılın mart-nisan dolaylarında satılmaya başlar ve ben bunlardan en az 8-10 tane alırım. bilenler bilir ki siyah kıyafetin kalitelisi zamanla rengini lacivertimsi siyaha atar. dandik olanları kahve rengi olur eskidikçe. defacto bu yüzden lcw'den sonra gelir. defacto'dan tişört alınmaz, ceket alınır. lcw'den her türlü tişört alınır. ceketleri de süperdir.

dağılın ya. nerde benim siyah tişörtlerim uleyn!

not: Polo'dan giyinen zevksizler eksiyelebilir. ama bilin ki polo çok dandik. oley beybi!

uludağ sözlük

azrailin regl donemi
tamamen çöp olmuş site.
aslında birkaç yıl önce ekşiden de süperdi. troll kaliteli, yazarlar okunmaya değerdi ve okunurdu da. artık öyle değil ne yazık ki! herkes yazıyor ama kimse okumuyor. 3-4 kelimeden oluşan tek cümlelik entryler yazıp geçiyorlar. felanca yazar atomu parçalama potansiyeli olan bir yazı mı yazmış.. kimsenin umurunda değil. herkes felanca kızın memeleri başlığında..
işte bu yüzdendir ki kaybedecek sözlük. çünkü artık dışarıdan da okunmuyor. tık sayısı düşmeye başladı. yakında dükkanı kapatıp giderler. o günü 5 kilo çekirdekle bekliyorum. izlemek zevk verecek.

merhaba zengin sözlük. yıldızın parlasın..

zengin sözlük yazarlarının yeni yıl mesajları

azrailin regl donemi
zengin sözlük yazarlarının yeni yıl dilekleridir.

ben de tüm dünya halkının mümkünse 2018de savaşsız bir Dünya'da yaşamasını diliyorum. çünkü niye olmasın.

ama asıl isteğim en azından bu ortam adına iyi bir yıl olması. 2018de çıkışa geçen bir zengin sözlük olsun istiyorum. diğer bütün içi boş sözlükleri geride bırakmasını ve haksızlıklara tek yumruk olup tepki gösteren bir zengin sözlük.

ay hadi inş bebeğim.laiklik elden gidiyeah

azrailin regl donemi
olum bu bizim halk ne kadar mal lan!!!

aha evet. öncelikle tanım;


bir mall herifin taklit etme şekli!


lan önce bu tipler en çok şundan bahsediyor.. efenim 20 yıl önce hastanelerde eczanelerde sıra vardı blaa blaa blaa.. ulan amk malı! o dönemler w98 vardı. bilgisayarlar henüz hastanelere ve eczanelere girmiş olsa da bu alana uygun kullanışlı uygulamalar yoktu. eh normal ki sıra olsun!

sokun lan bunu beyninize! anlata anlata sokamadık kafanıza bıktık usandık!

doğru yahu.. akp ile beraber türkiye gelişti... akıllı telefonlar girdi cebimize.. w10 çıktı piyasaya ve hemencecik uyum sağladık teknolojiye eheheh. yeni yollar yapıldı. havalimanları yapıldı yahu. soy geçmişimizi dakika içinde öğrenir olduk kardeşiyeahüloogggakpliyik!

amına koduklarım ya. vallahi delirdim.


ulan gerizekalılar.. teknoloji gelişti, elbette hastanelerde eczanelerde işler artık daha kolaylaştı. yeni yollar ve havalimanları yapılmak zorundaydı ki nüfus artmaktaydı. yapılmasaydı da bak gör; ülke karınca yuvasına dönerdi. çüküm boy strateji bilgisine sahip insan bile bunu bilir e be kafasına sıçtıklarım!

akp hükümetinin açık ara en iyi avantajı ve can simidi milenyumda hızla gelişen teknolojidir. sağlam ekmek yediler bundan. bu yüzden inmiyorlar ya bir türlü.

bu bunak! en fazla 65 ya da 70 yaşında. 1940 ve üzeri doğumlu olanlara yaşlı deyip de itimat etmeyin. hep yaptığım şeydir; 90 yaş ve üzeri denk geldiğim yaşlı amcalara hep sorarım şimdiki hükümet hakkında ne düşünüyorsunuz? hep bir nefret var! Atatürk dönemine övgü var bu insanlardan. o adam ülkeyi sıfırdan yarattı diyorlar hep. tarihe inanmam çünkü kaynakların büyük bir kısmı taraflı yazılmış ama bu amcalar önemli bir bilgi kaynağı. ama bu videodakiler değil.

ya gelir gelmez delirdim yine. offfs.

edit: eksileyen kim? ben kim olduğunu biliyorum ama delikanlı gibi karşıma çıkmasını isterim.

zengin sözlük

azrailin regl donemi
yönetimin yok olduğu sözlük.

neredesiniz moderatörler? bir avuç yazar elinden geleni yapıyor siz de bir el atın. mesela şşşt! kısmından bize seslenip bir şeyler anlatın yahu. sövseniz de olur kırılmayız.

arka dortluyu dagitmayan hoca aylardır yazıyor ama maaşı yatmamış. kek kurabiye, şerbet bile verilmemiş. yoksa sanıldığı gibi zengin değil mi la buralar?

insan hayret ediyor.

vay anasını lan sözlük!

zengin sözlük 1 yaşında

azrailin regl donemi
bir avuç sabırlı ve fedakar yazarıyla 1. yılını doldurmasıdır. yazarlık konusunda hemen hemen aynı zihniyette bir grup yazar 1 yıldır burada. elinden gelenin en iyisini yapanlar da var. bu yüzden kendi adıma bir yetersizlik duyuyorum..

önümüzdeki süreçte daha bilinçli hareket etmeliyiz. sürekli iletişim halinde olup daha ivmeli bir ilerleme kaydetmemiz gerekiyor. hızlı başlandı ama son zamanlarda cidden geriye düştük.

bir inat uğruna buradayım. bu sözlük 2. sıraya yükselene kadar buradayım ve bunu bir şekilde yapacağız. yapılması gerekenler belli ve derhal uygulamaya sokmamız gerekiyor.

benim burası için umudum var. vazgeçmemeliyiz ve burayı kaybetmemeliyiz.

yaşasın zengin sözlük!

bu şarkı da sözlüğün marşı olsun.. sözlüğümüze ve yazarlarına yakışır cinsten.zengin sözlük

azrailin regl donemi
dm'de muhabbetin tavan yaptığı sözlük. yani efenim sözlüğe açık olarak entry girilmiyorsa bu kadar online yazar başka ne yapabilir ki?

çocuklar lütfen. lan bakın döverim. hepinizi döverim uleyn. yazın.

tamam sakinim. gidip sevgilimi biraz daha döveyim.

zengin sözlük

azrailin regl donemi
kendimiz hakkında veya başka yazarlar hakkında başlık açınca silinen sözlük.

arkadaşlar zilyon kez anlattım bu işleri. yahu sözlükler artık böyle. özetle sizin o koyduğunuz kurallar esnedi artık. ilk dönemlerinde keskin biçimde geçerliydi.

yahu ben burada sırf makara olsun ortam şenlensin diye yarım saat kafa patlatıp bir yazar hakkında başlık açıp ilanı aşk içerikli nitelikli 3 paragraf yazı yazıyorum ama siliniyor.

kusura bakmayın ama hiç bir sözlük yazarı götünde bir yerlerde cilt cilt ansiklopedi saklamıyor. istediğimiz kadar bilgi içerikli ya da tarafsız başlık açalım. hepsi tek entry ile ertesi gün soldan kayıyor. sözde bilgi doluyor buralar.

bense ortam hareketlensin diye felanca başlıklar silinsin istemiyorum. geçenlerde bir tartışma çıktı ama ertesi gün o entryler silindi. sonra vay efendim aylık girdimiz çok az. ulan uzun uzun emek verilmiş yazılar siliniyor. marsta karınca bulunsa dünyada barış sağlanacak, biz marsta eşek bulmuşuz eşek asdfg bu başka bir şey. evet.
sonuç olarak bu nickin ardında bir fakir var sözlük. ve fakirlere kurşun işlemez.

ulan yine uzun yazdım. kısa yazıp geçeceğim dedim de olmadı. lanet olsun ya.

üşengeç

azrailin regl donemi
benimdir. ama işime gelmediği konularda. son zamanlara örnek olarak mesela dedemin 1976da aldığı ve 2 yıl önce son anda alıp getirdiğim öylesine mükemmel kurmalı eski saatin kurması bittiği için durdu ve ben 2 dakikamı ayırıp kurmuyorum. 5 gündür öğlen 11i gösteriyor. evet sabah 11i.

bir anda gelen kamyon olma isteği

azrailin regl donemi
şüphesiz ki tutkulu bir istektir. hep özendim kamyonlara. tekerine, dorsesine, kupasına, benzin deposuna.. ah o kadar büyük o kaddar ekşın başka bir şey daha olamaz bence.

diyorum ki şöyle büyüğünden bir kamyon olsam.. tekerlerimin lastikleri beyaz olsa cantlarım da kara. dorseme yükümü alsam seksi bir şekilde yollara koyulsam.. otostopçulara fısıldasam felan..

en güzeli de dorseme tıka basa kırmızı gül doldursam ve yavuklumun evinin önüne ya da babasını arabasının üstüne döksem? nasıl olur? nazlı güzel beni sever mi? benim kocaman tatlı kamyonum deyip dikiz aynamdan öper mi?

inş canım ya. çünkü neden olmasın.

not: artık ben bir kamyonum.

mücadele etmek

azrailin regl donemi
mücadeleye etmeye değecek tek şey sizden önceki nesilden daha üstün ve farklı bir şey yapmaktır. eğer bu cümleme denk düşüyorsa hedefleriniz, mücadele edin. ama sadece üremek ve hayatınızı belli bir çizgide götürmek amacında iseniz siktir edin. siz yoksunuz bile.

2 ayın ardından sevgiliyi aramak

azrailin regl donemi
demin yaptığımdır. telefonum aylardır kapalı. bana ulaşamıyordu haliyle.

Azrail sen misin? deyip ağlamaya başladı. ben çoktan unutmuştur diye düşünürken sesimi duyduğu an ağladı. şaşkınım cidden.

öyle sorumsuzum ki aramaya vakit bulamıyorum diyerek kendimi kandırıyorum günlerdir. öyle sorumsuzum ki sevgiliyi aramaya 2 ay boyunca üşenmek. öyle hayattan düşmüşlük, soğumuşluk ve sevgiye inancını yitirmişlik ki aramaya sormaya bile gerek duymamak.

ama sevinmesi içimi ısıttı. güzel sevgiymiş kafası şimdi geldi. ve ben iyi hissediyorum. bak bu güzel bir şey. ama kendini sevgiye bırakamamak insanı yoruyor. hep bir ikilemde kalıyorsun. sen çoktan sevginin içi boş olduğuna inanmışken o yolunu gözlüyor (ne kadar doğruysa artık)

aramıza mesafeleri soktuğum için, senden 500 kilometre uzağa gittiğim için üzgünüm. ama eğer istiyorsak sorunsuzca mutlu olmayı buna değer, uzaklara gitmeye değer. 3 aylık mesafe beni unutmana yetmediyse ne mutlu bize. hayırlısı be güzelim.

ve buradan göz doktorlarının amk. göz damlası verip gönderdiler lan!

diyeceklerim bu kadar.

24 haziran 2018 seçimi

azrailin regl donemi
ülkenin iyi ya da kötü olan son virajı alacağı seçimdir. 2 adet pusula kullanılacak iyi güzel de evet-hayır nedir lan?

suç sayılır diye tırsıp basımında çalıştığımı alenen söyleyemedim ama sorun olacağını artık sanmıyorum..cumhurbaşkanı ve milletvekili pusulaları haricinde evet-hayır pusulası da basıldı lan sözlük. ysk görevlilerinden birini tutup sordum bunlar ne alaka diye. "onlar aslında pek işe yaramayacak. her ihtimale karşı basılıyor, depoya atıp saklanacak öylece" dedi ya la.

olum para fazla mı geldi lan devlete? ulan 2014 seçiminde de basılmıştı kullanılmamasına rağmen.

o değil de güney afrikada yaşayan türkiye vatandaşının da beynine sıçayım. ne işiniz var ulan orada? yurtdışı pusulalarını paketlerken etiketlerin üstünde en olmadık ülkelerin isimleri yazıyordu la. iyi ki fildişine denk gelmedim.

zengin sözlük

azrailin regl donemi
bugün yazdığım 2 entrynin zart diye silindiği sözlüktür. tamam kurallarınız var ama bu kurallar esnek olmalı be dostlarım. burası sonuçta vikipedia değil; robot gibi yazacaksak sözlükte işimiz ne ki?

silinenlerden biri uzun bir yazıydı.. sizin o tek tıkla sildiğiniz yazılarda biz 2-3 dal sigara içiyoruz. bazan da işimizi kenara bırakıp 1 saatimizi ayırıp kafa patlatıyoruz. hak mı bu dostlar?

ben de dahil burada yazanların hiç biri burası çok eğlenceli diye durmuyor. elinden geldiğince destek vermek için buradalar. ki ben sözlüklerden soğuyalı uzun zaman oldu. bir sözlükte yazasım yok. fakat sırf bir inat uğruna buranın gelişeceği günleri görmek için buradayım. elimden geldiğince. beceremesem de çabamın ederi kadar..

ama lütfen.. siz de bunun için doğru adımlar atın. ve yine lütfen, özellikle uzun yazılarımızı silmeyin.

fakiradam

azrailin regl donemi
hoş gelmiş taze kan. daim olsun yazsın çizsin koşsun zıplasın. burası zengin sözlük genco, rio karnavalı havasında her akşam. çok yazana huri veriyoruz. en çok yazan 10 yazarı da tatile çıkarıyoruz. hadi yardır hemen!

şaka lan sadece yazıyoruz. lan dedim ama canım sağolsun değil mi ya.

hayatı düzene sokmak

azrailin regl donemi
neye göre kime göre' sorusu ile karşılaşacak eylemdir.

kimine göre hayatının düzene girmesi evlenerek sağlanacaktır. kimine göre bir iş bulmaktır sadece. yoksunluk hissi duyduğumuz her şey bizim için o uzak gözüken ve ulaşmamız gereken hayattır. çalışmak zorunda olan, krediler, borçlar, faturalar ve şehir hayatının o koşuşturmasından bıkmış insan için, doğaya köye felan yerleşmek bir kaçış değil özgürlüğün ta kendisidir. bu vatandaşa göre, bu eylem hayatını düzene sokmaktır.

küçük veya büyük olsun her hedef kendimizce hayatımızı düzene sokmaktır aslında.

hayat düzeniniz ne olursa olsun o şanlı kişisel tarihinizi hatırladıkça tebessüm etmeniz dileğiyle.

kahrolsun ulan

azrailin regl donemi
içimizdeki deliyi dışarı çıkartırken kahrolabilecek hemen hemen her şeye söylenendir.

evet lan her şeye. her halta!

kahrolsun sistem!

kahrolsun ırkçılık!

kahrolsun zevksiz müzik dinleyicisi!

kahrolsun abazanlar!

kahrolsun ayağı yere basmayan kadınlar!

kahrolsun evlilik!

kahrolsun kutuplaşmış toplumlar!

kahrolsun gelenekler!

kahrolsun aşık olan kadınlar!

kahrolsun kafama sıçan kuş!

kahrolsun müzik dinlediğim için polis çağıran zevk düşmanı komşu!

kahrolsun su sıçratan araç sahipleri!

kahrolsun hastanede ayakta sıçan teyze!

kahrolsun bakkal fahriyle yasak ilişki yaşayan zehra abla!

kahrolsun akşam 22:00 da kapanan tekel bayileri!

kahrolsun sütünü içip sözlüğe girenler!

kahrolsun yıllardır sevişmeyen evli çiftler!

kahrolsun lanet olası federaller!

kahrolsun fermuara sıkışan pipinin verdiği acı!

kahrolsun akrabalar!

kahrolsun evlenmemiz için direten aile bireyleri!

kahrolsun ÖSYM!

kahrolsun müfredata dayalı robotlaştıran eğitim!

kahrolsun bir erkeğe aşık olup sonra onu değiştirmeye çalışan kadınlar!

kahrolsun silikon göğüs yaptıran kadınlar!

kahrolsun siyasi troller!

kahrolsun mesafeler!

kahrolsun biber gazı!

kahrolsun küçükken sütyenini gördüm diye beni azarlayan Fatma abla!

kahrolsun kıçımı ısırmak için beni kovalayan sokak köpekleri!

kahrolsun 50 kuruşa içtiğim suyu 1 tl karşılığında dışarı atmamı isteyen tuvalet sahipleri!

kahrolsun para!

kahrolsun altın günü yapan emekli teyzeler!

kahrolsun sistemin önemli parçası olan işçilere maraba muamelesi yapan para babaları!

kahrolsun fakir edebiyatı yapıp kıçını kaldırmayan tembel insanlar!

kahrolsun eve gelen misafir!

kahrolsun kızını zorla evlendiren anne babalar!

kahrolsun sen!

kahrolsun ben!

kahrolsun hepimiz!

not: eksik varsa ekle lan sözlük. kahrolsun eksikler!

ayna

azrailin regl donemi
90ların o bollywood havasındaki saçma şarkıları arasından sıyrılıp çıkmış türkiyenin gelmiş geçmiş en kaliteli müzik grubudur. evet büyük bir iddia bu ama o zamanların popüler müzik imajına bakılırsa zamanının ötesinde müzik yapan bir grup için bu az biledir.

sözlükte cepheleşmek

azrailin regl donemi
olması gerekendir. böylece ortam hem eğlenceli hem de farklı ve seçkin fikirler ortaya çıkmış olur. ama.. profesyonel bir sözlük yazarı gibi yapılmalı bu. cepheleşmeler o ince çizgiyi aşacak derecede centilmenliğe hakaret seviyesinde olmamalı. yoksa her kafadan saçma sesler çıkan bir çöplük olur sözlük dediğiniz ortam.
örnek de verebiliriz.. bir çöplük olarak;
(bkz:uludağ sözlük)

insanlarla tartışmak yerine çekip gitmek

azrailin regl donemi
tartışma, 2 ya da daha fazla insan arasında şirket, ülke, kurum ve benzeri şeylerin ortak çıkarları adına uzlaşmak ve anlaşmak yerine kendi düşüncelerini karşısındakine kabul ettirme havasında yürüyorsa yapılması gerekendir.

işte ben bu ülkede bu yüzden siyasetten nefret ediyorum. muhalefetten ve hükümetten yana olan vatandaş birbirini yiyor deliler gibi. peki olay ne? benim düşüncem doğru! sen/siz zamanında şunu yapmadınız mı? gibi saçmalıklar işte. yahu siyaset ülkeyi daha iyi günlerine kavuşturma çabası değil midir? peki neden bir chp ve akpli karşılıklı oturup da "ya kardeşim sorunlar bunlar şunlar, hadi bir beyin fırtınası yapalım yurttaş olarak, nasıl çözeriz bunu? gibi bir sohbete nail olamıyor? bunun yerine hangi akla hizmettir ki biz haklıyız da biz haklıyız zihniyeti güdülüyor? s..s..s.. cevabı olmayan sorular..

özellikle gençlerimizde karşı tarafın bir açığını bilmek ve bunu konuşmak siyasettir gibi bir algı var. siyaset bu değil ulan develer! öyle kutuplaşmışsınız ki amacınız ego kasmak ve şov yapmak.

he amk ya. siz hep haklısınız güzel kardeşim. devam edin. dibi olmayan kuyuda başarılar size.

fularlı fm

azrailin regl donemi
bir bakıma zengin sözlüğün radyosudur. djleri seviyoruz' da demek isterdim ama "john" u dinlemeden karar vermek haksızlık olur. onu bi dinleyelim ondan sonra "john"u seviyoruz" diyeceğim. söz lan.

içeri girerken zem zem ikram ediyorlar. hemen elinize 99luk tesbih veriliyor ve başlanıyor zikire. tanrı affetsin geçen gün iyi günah çıkardık.

fular ve dua ile..

geceye bir söz bırak

azrailin regl donemi
Umut kötülüklerin en fenasıdır. çünkü işkenceyi uzatır.


ama keşke umutlarımıza paralel yaşasaydık diyorum.. keşke umut ederken aynı zamanda da ona uygun bir hayat sürseydik acaba şuan ki kadar mutsuz olur muyduk? sanmıyorum. mutlu olurduk.. bir düşün, hayallerin ve hedeflerinin gelişimine somut eylemlerin birebir uyumlu devam ediyor ve yapmak istiyorsun ve sonraki ay çıkıştasın.. güzel olurdu.. kastettiğim para vb. şeyler değil.. buna ders çalışmak da sevdiğin kadına/adama sevdiğini söylemek de dahil.. sevdiğim enstrümanı çalmak da annenle güzel bir yemeğe çıkmak da.. kendi hayatımızı kendimiz tüketiyoruz.. seviyoruz ama yaşamaktan çok uzağız.. rahatlık mı batıyor yoksa yetinmeyi mi bilmiyoruz?

pişmanlık duyuyorum. bu hayattaki tek pişmanlığım boşa geçirilmiş zaman.. belki biraz da ailemi ihmal ettim. mesela kardeşimle çok istediğim bir şeyi halen yapabilmiş değilim. bu geriye dönük telafisi olmayan acı verici bir şey.

gün geliyor, yaş ilerliyor, umudunun somut şeylerle karşına dikilmediğini fark ediyorsun ve yaşama sevincin bir tık daha düşüyor..

umut etmekle yetinme ve amacının ne olduğunu unutma gafletine düşmeyin. anlık yapılması gerekene odaklanın. yoksa zamandan ve kendinizden geri kalırsınız. kim olduğunuzu da unutursunuz.

apati

azrailin regl donemi
belirtileri duygusal hissizlik ve dış dünyaya tepkisizlik olan psikolojik rahatsızlıktır. aslında tükenmişlik sendromu ile beraber çalışan bir rahatsızlıktır da diyebiliriz. çünkü tükenmişliğin devamında gelir.

bu rahatsızlığı yaşayan kişinin dış dünyaya karşı tepki olarak üzülmesi, ağlaması, gülmesi, sevinmesi, sinirlenmesi felan mümkansızdır. tamamen tepkisiz!

eylemsiz bir yaşam sürüyorsanız derhal harekete geçin. aksi halde psikolojinizde deprem etkisi yaratacak ciddi bir sorunla karşılaşırsanız(aşk acısı, bir yakınını kaybetmek, finansal çöküş vb.) bu rahatsızlığa yakalanmanız büyük ihtimaldir.

öğretmen intiharına sevinen akp'li kadın

azrailin regl donemi
dün akşam henüz 25 yaşındaki genç öğretmenin atanamadığı için intihar edip ölmesine sevinen bir adet organizma.

paylaştığı tweet;

"Atanamayan 500 bin öğretmen var. Kimse intihar etmiyor dini imanı Allah korkusu olanlar. demek ki ateist deist imiş bu bayan gittiği yerde cehennemdir tabi Allah bilir ama görünen köyde kılavuz istemez yani. bir de cehape nin bir oyu daha azaldı"

link gelecek birazdan. sizlerden ricam bugün buna sözlük olarak tepki gösterelim.

v for vendetta

azrailin regl donemi
ara ara aklıma geldikçe açıp izlediğim her karesi nitelikli filmdir.

esinlenilen şahıs guy fawkes özgürlükçü değil aksine Katolik bir şakirttir. çizgi romanlarda da karakter aynı kişiliğe sahiptir. ama filmde gerçek karakterin tam aksi bir rol çizilmiş. filmdeki hükümetin komploları birebir günümüz Türkiye'sini açık seçik dünyaya sunmaktadır. yapımcılarına gidip söylesek onlar değil biz alırız oskarı. o biçim ayol.

creddy: neden ölmüyorsun?
v: bu maskenin altında bir nakit var. ve nakitlere kredi işlemez.

..sahnesi mükemmeldir.

not: bankalardan kredi çekmeyin, kredi kartı kullanmayın. köle olmayın millet.

oha be. film ile sosyal mesajım ne de güzel uyumlu oldu demi lan?

evet.

devrimci, sistemin köpeği olmayan insanlar sistemin araçlarını kullanmaz. evet.

neyse ya. dağılın.