confessions

azrailin regl donemi

1. nesil Sefil - Bu saatte olur mu insanı

  1. toplam entry 0
  2. takipçi 31
  3. puan 14703

azrailin regl donemi

john overmars
benim 3-4 sene önceki hayat doluluğumu heyecanımı gençliğimi hatırlatıyor yazdıkları.keşke o günlere dönebilsem.okudukça kendi 25-26 yaşlarıma aklıma geliyor.eskisi gibi adrenalin dolu öfkeli heyecanlı hırslı ve özgüven dolu günlerimi hatırlamak garip yazılarına baktıkça.

150 cm'den kısa sözlük kızı

magic mushroom
Olur mu canım öyle şey, bu ne mesnetsiz bir iddia? Sonuçta Hepimiz güzellik taramasından geçerek seçilmedik mi yazarlığa? Ne işi var cüce ırkların aramızda? Ben mesela Bir boydan bir de portre fotoğrafımı, boy-kilo ve vücut ölçülerimi ve de noter onaylı iq testi sonuçlarımı gönderdim moderasyona ve anında onaylandı yazarlığım. Sizlerin de Öyle olmadı mı?

Gerçi ben neredeyse altın orana yakın ölçülerde olduğum için "bu güzelliğinizle bize fazlasınız, siz süslü sözlüğe daha çok yakışırsınız" dediler ama benim için önemli olan işlev olduğundan burayı tercih ettim ve "sözlük yazarları hep çirkin ve kısa oluyor" algısını kırmaya geldim.

Edit: bir kaç yazar arkadaş mesaj atmışlar şimdi, onların seçmelerinde sadece güzellik taraması varmış, neden ayrıca benden o muhteşem zekamı da kanıtlamamı istediniz ki? Tabi inanamadınız değil mi bu güzelliğin hem de bu kadar zeki olabileceğine, sizi gidi minnoşlar sizi.zengin sözlük roman

fall
merhaba ben netflix türkiye temsilcisi fall. bu güzel hikayeyi filmleştirmek istiyoruz. senaryoyu netflix yapımları süperviizörü magic mushroom ile paylaştım.

konunun akışkan olmadığını, bir süreklilik barındırmadığını, hikayede fazlaca tekrar ve yapmacıklık olduğunu ve bütün bu handikaplarla beraber eğer bu hikayeden ispanyolca bir dizi yapılırsa dizinin türkiye, kktc ve balkanlar gibi ne avrupalı ne ortadoğulu olamayan bir acayip coğrafyada çok satmasını beklediğini söyledi.

allah izin verirse daha da önemlisi finansörler para verirse 3 ocak 2019'da motor diyoruz. motor dedikten sonra ne zaman çekmeye başlarız o da belli değil.

4 aralık 2018 sözlük maaşlarının hala yatmaması

sos
maaş günü değişti haberiniz yok mu. evet bugüne kadar ayın 1'inde yatıyordu. fakat aralık ayından itibaren artık ayın 15'inde yatacak maaşlar. ayın 15'ini bekleyin.

peki yeni yazarlar ne yapacak? maaş bağlatmak isteyenler hangi şartları yerine getirmeli? anlatıyorum.

1- öncelikle üzerinde nick'inizin yazılı olduğu kağıtla birlikte gülümseyerek poz verdiğiniz fotoğrafı yönetime e-posta ile göndermeniz lazım. (uygun dosya uzantıları > .jpg ve .png'dir)

2- "maaş bağlatmak istiyorum" konulu bir kompozisyon yazıp bunu da doğrudan icgqhs'ye faks ile göndermeniz gerekiyor.

3- son olarak iban numaranızı yönetime dm'den bildirmeniz gerekli.

ayrıca 2019'da artık yeni yazarlara maaş verilmeyecektir. bir an önce yazar olup bu 3 şartı en geç 31 aralık 2018 tarihine kadar yerine getirmeniz gerekiyor. mazeretli bildirme tarihi 1 ocak 2019 günü saat 23.00'e kadardır.

sözlüğü ciddiye almak

olmek istiyorum
Yaklaşık olarak 1 yıldır sağda solda yazarım ancak hiçbirinde gram ciddi olamıyorum anton. Yapanı da pek anlayamadım bu zamana kadar. Yüzünü bile görmediğim kişinin entrysini okurken ne kadar düşünmeli ne kadar duygulanmalıyım bilemiyorum. Ama en iyisi bu galiba 0 ciddiyet.

4 aralık dünya madenciler günü

fiorabella
ekmeğini yeraltından çıkartan, güneş ışığı görmeyen emekçilerin günüdür. Emeğin sömürülmediği, maden kazasında ölmenin kader olmadığı bir dünya olsa ve bu gün anlamına yaraşır şekilde kutlansa keşke.
Yitirdiğimiz tüm emekçilerimizi saygı ve minnetle anıyorum

yerin derinliklerinden geldiler
ellerinde susmak bilmeyen bir yeraltı güneşiyle
ne kadar diplere bastırılsa
o kadar boğulmak bilmez yankısıyla yüreklerinin
ağır ağır geldiler...
sonra hergün geldiler artarak geldiler
kadınları çocukları ve alkışlarıyla
yoğurt mayalar gibi geldiler
pişkin ekmekleri bölüp de paylaşır gibi
su gibi ateş gibi
her gün yeni ağızlar eklendi ağızlarına
yeni yollarla tanıştı ayakları
her gün yeni kabuklar çatladı
yeni kulaklar işitmeye başladı söylediklerini
bir kent oldular sonunda
ve adını değiştirdiler ülkenin

Kemal ÖZER

eski siyaset ve yeni siyaset üslubu

mızrabımda ızdırap
Eski siyasette muhalefet ve iktidar çizgisi belliydi, şimdilerde ise durum farklı. Aslında eski siyaset ile şu anki siyaset ortamında bariz değişimler var; kısmen olumlu, kısmen olumsuz. Sorunlar ciddi ve açıklama gayretleriyle birlikte tartışılırdı. Üsluplar politik ve olması gerektiği gibiydi. Şu anda gözlemlediğim ise siyasetçilerde peyda olan edebi akım üslubu. Divan edebiyatından bir hikaye ya da doğaçlamanın dibine vuran kıvrımlı ifadeler ile karşılaşınca durup kendi kendime şunu soruyorum; yahu şimdi burada ne konuşuldu, hangi sorun dile getirildi? Cevap yok. Çünkü cevap yok gerçekten. Beyanlar oyalamaca ve manipülasyon temalı kaydırı gubbak cemilem türküsü. Ne diyeyim? Hayırlısı olsun...

yaramaz çocukların zeki olduğu düşüncesi

mızrabımda ızdırap
Yeni nesilde bir enerji akımıdır gidiyor. Her çocuğa hiperaktif teşhisi koyulmakta ve yaramazlığı 'aksi çocuklar zeki olur' düşüncesiyle ebeveynler madalya olarak göğsüne takmakta. Neden sürekli bir sınıflandırma gayreti? Yaramaz çocuk zekidir. Eee? O zaman uslu ya da içine kapanık çocuk aptaldır mı? Hayır. Çocukların dünyası o kadar farklıdır ki; bunu tahmin bile edemez, bunu bir vasıflandırma haline getiremezsiniz. Bir çocuk; aksi ya da uslu, hareketli ya da sakin olarak dışarıdan görülebilir fakat o tamamen kendine özgü, belirli nitelik basamakları üzerine kurulu bir çocuktur. Yaramazlığı zekiliğe yoran ebeveynler, üzgünüm ama gözden çok şey kaçırıyorsunuz.

memurların bilgisayar kaçamakları

mızrabımda ızdırap
Masa başı işinde çalışan memurların molalarda, boşluklarda çoğunlukla solitaire ile geçiştirdikleri kaçamaklardır. Görevinin önüne koşmadığı sürece sıkıntı yok fakat gözlüklü bir banka memurunun camlarına yansıyan solitaire hamlelerini izlerken bekletilmek de hoş değil.

*bence o kare as'ı destelesen iyiydi.
-yaa aslında aklıma geldi de sinek biraz sıkıntı yapacak gibi.
*sineği kovalamaya devam edecek misin yoksa yetkili ile görüşmeyi öne mi alayım?
-buyur abi makbuzun, işlem tamam.
*teşekkür ederim bu arada berbat oynuyorsun... (he he)

Edit: latife içerir. Görevini hakkıyla yerine getirenleri tenzih ederim.

gizli yemek atıştırmasında yakalanmak

mızrabımda ızdırap
Sonu iyi yerlere gitmeyecek olan yakayı ele vermedir. Özellikle gece vakitlerinde 'yemek isterem' diye inleyen mide, size tuzak kurar ve kendinizi buzdolabının önünde bulursunuz. Höpür Höpür götürürken birden korku filmi gibi biri belirir mutfakta ve 'trink', ışık yanar. Macera sona ermiştir. Vakit mazaret belirtme, senaryo yazma vaktidir.

*n'apıyorsun, bu saatte yemek mi yiyorsun İsmail?
-yo oslondo o oş oylo doğol.
*anlamıyorum ne dediğini ya.
-hıkk. Gizli şekerim var benim hayatım, düştü biraz da. Şeedeyim dedim.
*gizli şeker mi? Niye bundan haberim yok benim?
-adı üstünde ama gizli bu, doktor göster ama elletme şey yani söyleme dedi...

psikologların çocukluğa inmesi

mızrabımda ızdırap
Filmlerde ve gerçek hayatta sıkça rastlanılan bir ifade; "şimdi biraz çocukluğunuza inelim". Sebebi de; yetişkinlik döneminde yalpalayan davranışların arkasındaki sırrı çözmek, buna neden olabilecek olayları bularak bir çıkış yolu aramaktır. Her zaman işe yarar mı? Çoğunlukla. Fakat bazen de geçmişteki çocuklukla o anda var olan çocukluk arasında bir çakışma yaşanır. Unutulmak istenen vardır; elde avuçta olmayan yokluk, ebeveyn kaybı ve hüzünler, hüzünler... Buna gerekli görülen kişi, manevi olarak desteklenmeli ve göz takibine varıncaya kadar samimiyetle ilgili olunduğu hissettirilmelidir. Yapmacık hareketler olumsuz bir duruma sebebiyet vereceği gibi, iki dönem arasında sıkışıp kalan bir çocukluk dönemini de hafızalarda bir muamma olarak yüzüstü bırakabilir.

dün gece resmini öptüm de yattım

mızrabımda ızdırap
cengiz kurtoğlu'nun unutulmayanlar albümünde seslendirdiği, şarkının içinde geçen söz. Eskiden cüzdan ya da kitap arasına sıkıştırılıp bakmaktan eskiyen fotoğraflara bakılırdı, konuşulurdu. Artık devir değişti cengiz abi, şimdiki gençler "dün gece seni stalkladım da yattım" diyorlar. İfadeler değişsin ama sevgiler değişmesin diyorsun değil mi? Haklısın ama sanırım onlarda da değişiklikler var. Nelere 'yak bir sigara' diyoruz bir bilsen...

günaydın olumlaması

dud
bu video benim için çok, çok özel bir video..
çok şey ifade ediyor..

çok defa bana huzurlu bir nefes, bir nefeslik direnç, başlangıç momentumu, gözlerimde iki ışık yalımı..

ne zaman "mahvoldum" derseniz açın, dinleyin..

zengin sözlük'e tek hediyemdir.

herkese çok iyi gelmesi, huzur vermesi dileğiyle..


sözlük zirvesi

fall
zengin sözlük tarihinde hiç yaşanmamış olan, gerekli olup olmadığından emin de olmadığım toplaşma etkinliğinin sözlük jargonundaki adı.

2019 alma ata zirvesi yapsak fena mı olur? tüm türk sözlük tarihinde ilk oluruz.

herhangi bir yazar

fall
yeni gelmemiş bir sözlük yazarı. nicki tam olarak bu değil esasen ama adını giriye yazmak bu sözlükte yasak.

* bir hayvansever. hatta daha fazlası kendisi bir hayvan hakları savaşçısı.
* bir müziksever. hatta daha fazlası kendisi bir müzik gurusu.
* bir radyocu. hatta daha fazlası. bana araba dışında bir yerde radyo dinletebilen tek insan.

hala kim olduğunu bilemediyseniz herhangi bir yazara bir şarkı armağan et başlığına gidin ve en çok kime şarkı gelmiş bir bakın. kendisi tam da o.

dost kazığı

magic mushroom
En iyi bildiğim kazık çeşididir. Yemelere doyamam, öyle çok yedim ki zamanında, içim dışım kazık oldu.

Ama işin garibi ne biliyor musunuz, yine olsa yine yerim. İnsan dostuna da güvenemeyecekse ne anlamı var ki! O yüzden ben güvenirim, severim, kendine bunu yakıştıran da buyursun yapsın.

bütün kötülüklerin anası sekstir

magic mushroom
Bu adam bu cümleyi kurarken ne kadar ciddi idi çok merak etmekteyim. Çünkü sağlıklı bir insan seks yapmayı bırakamaz. Ara verebilir ancak bırakamaz.

Okan Bayülgen entelektüel bir sistem adamıdır ve maalesef bu ülkeye artık faydası yoktur. Okan Bayülgen gibi geniş kitlelere ulaşabilen insanların bir şey söylerken üç değil beş kez düşünmesi gerekirken, bu ülkenin en tehlikeli tabularından biri olan bir konuda böyle şeyler söylemiş olmasını gerçekten yanlış ve talihsiz buluyorum.

element

magic mushroom
Hoş gelmiş yazardır.

Kendisine şakacı arkadaşları ciddiye alıp, "ay ne kadar da sığ bir sözlük" diye düşünmemesini öneriyorum. Aslında hepimiz ağır fularlıyız ve asla bilgi dışında bir şey düşünmeyiz. O yüzden lütfen bizden ürkmeyiniz efenim.

Not: umarım erkektir.

element

element
hayatın sillesini yemiş yazardır. toplumdan dışlanmışlığın bıraktığı izdüşümlerini yaşamaktadır. zor bir hayat yaşamaktadır. homofobiklerin baskısı, toplum baskısı derken ameliyat olmak için gün saymaktadır.
bir trans olarak burada kabul edilmeyi, yazarların arasına girmeyi başarabilir.

edit: ayyyy eksiye abanmış birisi. kahrol ayol.

element

quares
Azrail hemen amacımızı belli ettiğine göre bu başlık altına yardırabiliriz. Azrail çekil aradan ilk ben gördüm hznsjzjzj

Bu arada hoş gelmiş yazar.

tbmm görüşülen ve kabul edilmeyen konular

fiorabella
vatandaşı mal yerine koymanın istatistiğidir. lütfen tarafsız olarak inceleyin. sonra hede höde yapın. özellikle çomarlar hülooogh diye çığlıklar attığınız partinin artık sizin koruduğu fikrinden vazgeçin. onlar zenginleri korur sokun şunu beyinlerinize artık. hayvanlarla ilgili yasa tasarısına hayır diyen mhp ve akp. tüm vekilleriniz umarım o hayvanların kanında boğulur.


zenginsozluk.com/foto

3 aralık dünya engelliler günü

mızrabımda ızdırap
Sayısız etkinlikler yapılacak ve masum yürekli insanlar da bunun bir parçası olmanın bir günlük mutluluğunu yaşayacaklar bugün. Çünkü bugün 3 Aralık Dünya engelliler günü. Peki sonra ne olacak dersiniz? Engelli otoparkları züppeler tarafından işgal edilecek, asansörler eli ayağı tutanlarca dolup taşacak, görme engelli sarı çizgiler üzerine yığılan kolilere, tabelalara toslayacak, tekerlekli sandalyedeki ise dimdik yokuşta çıkabilmek için bir yardım edeni gözetecek. O melek yüzlü insanlar bir günlük ilginin sevincini yaşarken bizler ise görevi yerine getirmenin rahatlığıyla başımızı yastığa koyacağız. Günlerden 4 Aralık. Aynı tas aynı hamam. Anlatsam insanlığın yüzü kızarır mı ki?