confessions

bir istanbul trajedisi

1. nesil Moderatör - Yaratıcı

  1. toplam entry 426
  2. takipçi 15
  3. puan 8112

dilek özçelik

bir istanbul trajedisi
2013 yılında yakalandığı kanser hastalığının tedavisi için gereken ilaçların temin edilemediğini dile getirmek için dönemin çevre ve şehircilik bakanındanyardım isteyen ve bir kez daha insanlık konusunda hayal kırıklığına uğrayan genç kız. bugün hayatını kaybetmiş.
amp/s/www.cnnturk.com/amp/turkiye/kanser-hastasi-dilek-ozcelik-hayatini-kaybetti
kendisini şu videodan hatırlayabilirsiniz.

ölüme yakın deneyimler

bir istanbul trajedisi
ayva yemek de bu deneyimlerden biridir. ben mi yemeyi beceremiyorum yoksa minnoş bünyem ayva yemek için çok mu hassas bilemiyorum. bir kaç kere yuttuktan sonra öyle zorlandım ki 'sanırım mideme inmeyecek ve ben öleceğim' diye düşündüm. hatta bir keresinde 5 dakika kadar sürdü bu durum. artık korka korka yaklaşıyorum ayvaya valla.

ozpack

bir istanbul trajedisi
izmirli tasarımcı Osman Can Özcanlı tarafından tasarlanıp satışa sunulan, kitap, defter, kalem gibi ders araç gereçlerini taşımaya yardımcı klasör. ama tabi bu bizim ilkokul yıllarında taşıdığımız mukavva klasörlere benzemiyor. boy boy, çeşit çeşit, desen desen. benim gibi kırtasiye severlerin mutlaka ilgisini çeker ama çok mu gerekli tartışılır. fakat bence türk üretimi olması hasebiyle desteklenmeli.ayrıca internet sitesinde bulunan çarkla indirimli satın alabilirsiniz.

https://www.ozpack.com.tr/

karmen

bir istanbul trajedisi
önceleri ülker tarafından üretilen, sonrasında sadece karmen adıyla üretim yapmaya başlayan abur cubur markası. tabi ki en güzeli fındıklı çikolatasıdır. zaten ülker döneminde de sadece bu çeşidi vardı. şimdilerde eski parlak paketi yok ve sadece şok markette satılıyor ama yine de candır.

yeni paketini bulamadığım için eski paketini paylaşmak zorunda kaldım.

kırgızistan

bir istanbul trajedisi
1991 yılında sscb'nin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etmiş orta asya ülkesi. başkenti bişkek resmi dilleri ise kırgızca ve rusçadır. türk keneşi ve türksoy'un üyesidir ve para birimi somdur. gittiğiniz bir çok yerde ingilizce namına pek bir şey bulamayacağınız gibi rusya'nın etkisini iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. manas destanı, atları ve kımızı ile meşhur olan ülke aynı zamanda edebiyatımıza cengiz aytmatov gibi bir değeri kazandırmıştır.
0 /