confessions

bouii

2. nesil Yazar - Alışmaya çalışıyor

  1. toplam entry 136
  2. takipçi 7
  3. puan 1720

büyümek

bouii
İnsanların iyi niyetle yaptıkları hareketleri bile sorgulamakla başlayan ve son nefeste biten süreç. Aslında bir nevi yaşayarak öğrenmenin diğer adı, iyi kötü tüm tecrübelerin toplamıdır.

kalıcı makyaj

bouii
Dövme makinasının küçültüldüğü bir aletle, yine dövme mantığıyla yapılan işlemdir. Kaşlara, dudaklara, göz kapaklarına, bazı sağlık sebepleriyle kaybedilmiş meme uçlarına uygulanır.
İyi malzeme ve işinde iyi insanlar yapmazsa recep ivedikten hallice görünürsünüz. Hiç olmadı kızıl kaşlarınız olur. Sürekli makyaj yapan insanlar için çok güzel bir icattır.

bircan bali

bouii
Sözlüğün entelektüel seviyesini arşa çıkaracak bir celebrityle daha karşınızdayım. Kendisi söylemezsem olmaz adlı harika bir kültür Sanat programında yorumcu kimliğiyle bulunmaktadır. Her olaya getirdiği ulvi yorumlarla şahsen bende iyi kafa yapıyor. Yalnız kim külhanbeyi gibi davran sana çok yakışıyor dediyse de Allah onun belasını versin. Bu tavrı yeterince itici değilmiş gibi birde sürekli kameraya bakıp, yapay dudaklarını sürekli yalayarak sanırım bir çeşit mesaj vermeye çalışıyor. İnsanın hiç mi seveni olmaz arkadaş, hiç mi sen ne yapıyorsun kızım, söylediklerin devlet sırrı mıdır, önemli midir neyin kafası bu diyen de mi yok? Allahını seven bu kadının üstüne zeka ve seviye atsın.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bouii
Hasta olduğum için bir süredir salona gidemiyordum. Bu arada da mevsim itibariyle kayıt olup, sonra uğramayan tipler yine türemiş. Bu tiplerin arasında da her zamanki gibi spor salonunda kızlar teklif ediyormuş kafasında birinin daha heder oluşuna tanık oldum.
Olay her zamanki gibi Bahsi geçen 'avcı' arkadaşın bir iki artistik hareketle oflayıp puflayarak kendi kendini gaza getirmesiyle başladı. O anda kafasında nasıl bir sahne oluşturdu bilmiyorum ama ağırlık sehpasına kasıla kasıla kuruldu. Tabii ki hoca ufak alıştırmalara uygun ağırlıklar takarken, o neymiş yaa tak tak bunlar benim için çocuk oyuncağı cümleleriyle havasını da atmıştı ki, takk hazin son; bir yiğit daha ağırlık altında ezilip tüm gazını oraya bıraktı. İşin daha komiği o kenarda sızlanırken vücut çalışan kız arkadaşım aynı ağırlığı iki nefeste tüy gibi kaldırıp attı. O nasıl bir mor surattır, o nasıl bir öfkeyle ayaklarını yere vurmadır. Sayesinde Günüm çok güzel başladı. Ey testosteron sen nelere kadirsin.
Söylemek istediklerimse, spor salonu ya da böyle ortamlar sosyalleşmek için değildir. Herkesin tek bir amacı vardır o da tabii ki spor yapmak. İnsanlar sizin ağırlık çalışmanıza bayılıp, size ilgi duymazlar allaseniz kendinize gelin.

diyet

bouii
İrade ve büyük bir motivasyon isteyen, acılı bir süreçtir. Kilo vermek, sağlık sorunları yüzünden belirli bir beslenme programı takip etmek, yağ - kas oranını dengelemek gibi farklı sebeplerden yapılır.

tango

bouii
Ritmin ve aşkın dansı olduğuna inanıyorum. Dansa karşı olan gevşekçe eğilimlerimi değiştiren bir disiplinle çalışmayı gerektiriyor. Başlarda bir, iki, üç dans diye baktığın olayın aslında ne kadar zor olduğunu da anladım. Basit bir iki figürlü gösteri yapmanız bile en az iki üç ay demek ama sonuç muhteşem bir ritmle, harika bir şekilde ruhun dans etmesi oluyor.

insanlara laf anlatmak

bouii
Boşuna olduğunu fark ettiğimden beri bıraktığım alışkanlıktır. Birine bir şeyleri anlatıp, ikna etmeye çalışıyorsam bana göre o zaten kafasında çoktan bir yargıya varmıştır. Bunu değiştirmek için çabaladıkça kendi bildiğine daha çok tutunacak o yüzden neden kendimi yorayım ki? İnsan bir zaman sonra bir saniyesini bile daha değerli görüyor ve hiç kimse için o anları heder etmiyor.

beni beni

bouii
Herkes ne güzel harika eserler paylaşmış. Benimse bu söz öbeğiyle ilgili tek çağrışımım 'beni, beni, bihter'ini' repliği. Neyse zaten uzun zamandır izlemiyordum gideyim de yad edip geleyim.

sibel can

bouii
Tek bana mı fazla samimiyetsiz ve yapmacık geliyor. Hareketleri, konuşmaları sanki evde üstüne çalışılmış gibi hep. İnsanları olduğu gibi kabul eden bünyeme bile her zayıflamasının ardından hep yakalanması da itici geliyor. Bir bu kadın bir de gülben ergen neden ve nasıl sempatik bulunur aklım almıyor.

en son alınan iltifat

bouii
Öncelikle sözlüğümüze kattığım yeni anketimiz hayırlı olsun.
Tanımı da şuraya yazıyorum; Sözlük yazarlarının aldığı iltifatlardır. Bir nevi kendini öveni ifşa et olayıdır.
Benimkisi minicik bir kalpten 'abla aynı çizgi filmlerdeki kızlar gibisin' diyerek beni mutlu etmiştir.

aşk

bouii
Bir çeşit hastalık halidir. Her hastalık gibi kendine has belirtileri vardır. Onlardan bazıları ;
Virüsün bulaştığı kişiyi gözünde kusursuzlaştırmaya yol açan şiddetli halisülasyonlar, varlığıyla hissedilen mutluluğun en küçük hasrette yoksunluk krizine yol açması, beyne giden tüm yolların tıkanması sebebiyle idrakta sorun, nadir de olsa dile vuran aşktan helak olan arkadaş grubudur.
Şifası onda zannetseniz de hem yara hem de yâr olmadıkça derin ve kanamalı bir yara olarak kalır. Ama korkmayın genelde süründürse de öldürmüyor. Yarayı saçma sapan ilişkiler yaşayarak iltihap kaptırmaz, Üstüne temiz tutarsanız zamanla kabuk bağlar ve hızla iyileşirsiniz. Bunu Yaşayacak olan tüm hastalarımıza şimdiden acil şifalar diliyorum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bouii
Cehaletime verin grip midir nezle midir bilmiyorum ama böylesi bir hastalık abartılır mı diyordum. Demez olaydım yatak döşek yatıyorum.
Bahar alerjisiyle karışık bu hastalık yüzünden sürelikli hapşırırarak derdimi de anlatamıyorum. Tek güzel yanı ölürsem tanrı var mı sorusuna iflah olmaz bir imansız olarak cevap bulacağım. Olmadı size kart atar filmin sonunu söylerimde bazılarınız imana gelir.

kıskançlık

bouii
Bana göre iki türlü kıskançlık vardır. Birincisi sevgiliye hissedilen, bazen takıntılı ve zarar verici, bazen de sevgiyi paylaşamama haliyle zararsız olanı. Mantıklı mıdır, ne kadar sağlıklıdır bunları yazmayacağım çünkü daha tehlikeli türüne değinmek istiyorum.
İkinci türü ve en manyakçasına gelirsek, cinsiyet ayırt etmeden habis bir şekilde bir insanı kıskanmak. İşte bu tür bir kıskançlık insana her şeyi yaptırır. Bir insanın hayatını, bedenini, ailesine kadar kıskanmak nasıl bir hastalıkla açıklanabilir bilmiyorum. Birinin zarar görmesi için peşine dedektif takmak, her hareketini belgeleyip açığını aramak hatta ölmesini dilemek nasıl bir utanmazlıktır. Senelerce yüzüne gülüp, arkasından bunları yapmak için nasıl bir oyunculuk yeteneği gerekir. Düşündükçe hâlâ içimde bir yere oturtamıyorum. İşin özü hayatımda gördüğüm en habis huy bu ikinci türde kıskançlıktır. En tehlikeli insanlar da bu huya sahip insanlardır.

müge anlı ile tatlı sert

bouii
Müge anlı'nın sunduğu cinayeti bol, her çeşit insanın dahil olduğu bir programdır. İşin toplumsal boyutu, işe yararlılığı vs bunları sonra tekrar yazacağım ama bugün sayesinde kafam pırıl pırıl oldu. Şu üç olayla birlikte kafamda deli sorular oluştu.
Birincisi karizmatik, yakışıklı Tuncay palu ve müridleri. Görsel de bırakıyorum ki gözünüz gönlünüz açılsın ;

zenginsozluk.com/foto
Diğeri kocası için kız kardeşini öldürüldüğüne hiç şüphem olmadığı 'Kemalim yapmaz çiğdem' ;

zenginsozluk.com/foto
Son olarak güzelliği uğruna kocasını öldürdüğünden şüphelenilen eski dost yeni koca cengaver yakışıklısıyla emel hanım ki abla deme lazım olur emel de denilebilir;

zenginsozluk.com/foto
Bunları sokakta görsem dümdüz vatandaş zanneder saygı duyarım. Hatta büyük ihtimalle beni aykırı bulup dedikodumu bile yaparlar. Bu sebeple haykırmak istiyorum; Hani marjinal bizdik lan!

saç kestirmek

bouii
Senelerce rapunzel misali uzatılan saçlara beş dakikada kıyma işlemidir. Saç kestirirken en önemli faktör asla kuaföre güvenmeden, istediğin saç kesiminde ısrar etmektir. Kendi görünümünüzü başkalarının insafına bırakmak kınalı yapıncak olmadan önceki son adımdır.
Onun dışında herhangi bir dramı olduğunu zannetmiyorum ki havalar ısınırken oldukça ferahlatıyor. iki üç kilo da ağırlık gitmiş gibi olursunuz kesin bilgi yayalım.

elektronik sigara

bouii
İnsan vücudunda etkileri nedir, ne değildir bilmiyorum ama sigaradan fazla dumanı tüten garip icattı. Şimdi o duman değil buhar diyenler olacaktır ama sigara içmeyen bünyelerde ikisi de aynı derecede iğrenç bir etki bırakıyor.
Bir ara çok popüler olmasından dolayı herkeste vardı ve kullanıldığı ortama girerken mağaraya girmişim hissiyle boğuluyordum. Neyse ki hiçbir halta yaramadığı fark edilen her icat gibi rüzgarı çabuk bitti de görüş açımız artık buhara boğulmuyor.

bir şeyi çok istiyorsan olur

bouii
Tam tersine işlediğini düşündüğüm bir çeşit dilektir. Genelde bir şeyi ne kadar çok istersen o kadar senden uzaklaşır. Tam vazgeçtiğin anda da pat diye oluverir. Yani herkeste böyle midir, bilmiyorum. Belki de hayat sürekli tek bana puştluk yapıyordur.
0 /