confessions

bouii

2. nesil Yazar - Seviyor ve seviliyor

  1. toplam entry 280
  2. takipçi 11
  3. puan 3782

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bouii
Çok çok uzun zamandır hep mutsuz hissediyordum. Çevrem, emek verdiğim herkes sanki ruhumu emiyordu ama artık mutluyum. Bu öyle kendimi kandırıyorum, günü geçiyorum tarzında bir mutluluk değil. O kadar gerçek bir his ki elimi tutsam sanki onu tutacağım.

Bir de son aylarda yaptığım bir iki yanlış yüzünden aynada kendime bakamayacak kadar midem bulanıyordu ama kendimi affetmeyi başardım.

İşin Özeti ; mutluyum len, bildiğin dümdüz mutlu ve huzur doluyum.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bouii
Yarın ve ondan sonraki gün kardeşim evleniyor ki düğün yeterince manevi bir külfetken üstüne her odadan varlığından yeni haberdar olduğum akrabalar çıkıyor. Ben böylesi bir gereksiz aktivite için böylesi gereksiz bir kalabalık daha görmedim. Üstüne de on yedi yaşındaki kuzenimin bile kavalyesi ile katılacağı ortamda bilin bakalım kim yalnız?

fethiye

bouii
Hayatımın en huzurlu günlerinin geçtiği yerdir. Genelde tüm yaz nerede tatil yapmış olursam olayım en son durak olarak buraya uğruyorum. Gece hayatının berbatlığı, her tatil beldesinin kazıkçı esnafına rağmen aklımda huzurla eşleşiyor. Üstüne çok özel otellerden birine ev sahipliği yapıyor ki anlatmak değil yaşamak gerekiyor. Altarnetif arayıp da göz atmak isteyenler için de hayrına link bırakıyorum;

https://nautical.com.tr/

30 yaş genç midir yaşlı mıdır

bouii
Cevabı Nerden baktığınıza göre değişen sorunsaldır. Misal on beş yaşında iken otuz yaş insana yaşlı bir insanı çağrıştırıyor ama o yaşlara gelince de büyük ihtimalle daha dün gibi gelir insana yıllar. İnsan için Aslolan rakamlar değil de nasıl yaşayıp, düşündüğü sanırım.

ağlamamak için kendini zor tutmak

bouii
Zor bir eylemdir. Bir yandan Duygularınızla, o an sizi kıran mesele ile boğuşurken bir taraftan da gözünüze dolan yaşları taşırmamak için çaba sarf etmek zorunda kalırsınız. Böyle durumlarla baş etmek için ben genelde mesele ya da kişi buna ne kadar değiyor sağlaması yapıyorum ve derin bir nefesle gözlerim yağdırmaya başlamadan kendimi donduruyorum; sonuçta kalpten gelen gözyaşlarınızın bile size karşı kullanılabileceği bir dünyada yaşıyoruz.

thierry mugler alien

bouii
dünya üzerinde, kokunuzla imza bırakmak için hangi parfümü kullanmamız lazım derseniz karşılığı bu parfümdür. kendisi ile tanışmam bir müşterimin köşeyi dönmeden kokusunun ondan önce gelmesi ve çalışırken kadını sapık gibi koklayıp, ısrarla adını sormam sayesinde oldu.

bu parfümü tek kelimeyle anlatmak gerekirse de kesinlikle feminenliğin zirvesidir derim. her ne kadar fiyatı ocağıma incir ağacı dikse de şişesinin tasarımı bile kendisiyle aşk yaşamama sebep oluyor. ne zaman bu parfüme dönsem istisnasız herkes parfümümün adının peşine düşüyor.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bouii
Yanlış olduğunu bildiğim hatalarımı ısrarla sürdürmeyi bıraktığım andan itibaren çok daha hafiflemiş hissediyorum. Genel olarak kırıldığım şeyleri içimde tutup tutup kendime zarar vermek yerine minicik olaylarda fırtınalar koparıp başkalarına zarar veriyorum ki insanlar böyle olunca celladına aşık kurbanlar gibi değişik bir bağlılık gösteriyorlar. Bir de son olarak herkes anam, bacım, kardeşimdir dedikçe beni neden sınıyorsunuz; yapmayın evladım, yapmayın çocuğum.

kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık

bouii
Büyük ihtimalle başka sorunlarının üstüne son damla olarak bu cümleyi koyup intihar etmiş kişinin veda cümlesidir. Ölene diyecek sözüm yok ailesine sabır dilemekten başka ama kaba bir ifade ile anlatılmış olsa da insanların tercihini kaldıramamak biraz yanlış diye düşünüyorum. Etnik köken, eğitim, dış görünüşe kadar hepimizin belirli bir kriteri var ki Büyük ihtimalle Bu sözü işitmese başka bir sebepten karşılık göremediği için intihar edecekti. Ekşi vb platformlarda bu durumu bahane ederek ırkçılık duyarı kasıp üstüne Türk kimliğine hakaret edenlere de kafanız çok güzel güle güle kullanın demek istiyorum.

deniz börülcesi

bouii
Zeytinyağı, üzüm sirkesi, nar ekşisi ve pul biberden oluşan sosla efsane bir lezzete sahip oluyor. Sarımsağı haşlarken koyunca hem daha leziz oluyor hem de hafif aroması damakta kalıyor. İşin özü Lezzetli mi lezzetli bir bitkidir.

zengin sözlük

bouii
Çoğu butonu ara ara devre dışı olan sözlüktür. Geçen gün sildiğim girileri canlandırmak için beş defa çıkış yapıp tekrar denemem gerekti ki az önce de online listesine gidebilmek için aynı şeyi iki defa yaptım. Görece olarak bu sözlükte çoğu yazardan daha yeniyim ama durgundan da öte boşvermişlik hâlini görünce içim acıyor. Önce teknik sorunları sonra da bu ıssızlığı çözmesi gereken sözlüktür.

melek mosso

bouii
Bugün kimi, hangi saçma sebepten linç edelim tayfasının yeni hedefi olmuştur. İnsanlar keşke dinlemek denen eylemin sadece kulak kesilmek olmadığını biliyor olsalardı. He canım he oranızı buranızı açın diye ahlaksız ahlaksız konuşmuş. Bahsi geçen sözleri kaba mı evet ama bu kimseye dediklerini çarpıtma hakkı tanımıyor. Bu neyden bahsediyor diyenler için de bahsi geçen konuşmayı bırakıyorum lâkin şimdiden söyleyeyim ahlakı bozulmaya müsait olanlar rica ediyorum izlemesin.

https://mobile.twitter.com/ice_elll/status/1137710916357808131?s=19

eski sevgiliye söylemek istenenler

bouii
Bazı sözlerinin haklı çıkması ne kadar da acı... Söylediğin çoğu şeyin anlık saçmalamalardan ibaret olduğunu zannediyordum ama şimdi görüyorum ki acıtsa da hayat ve insanlar hep aynılar. Mutluluk bizim inşa ettiğimiz bir yanılsamadan fazlası değil...

zengin sözlük yazarlarının ruh halleri

bouii
En son böyle hissettiğim gecenin şafağında hem kendi hem de çevremdeki herkesin hayatını cehenneme çevirmiştim. Bilmezlikten geldiğim ne varsa beynimde kol kola dans ediyorken alev alan öfkemi mi yoksa buz kesen kalbime mi üzülsem bilemiyorum. Özetle ruh sağlığımı kaybettim, hükümsüzdür...

akrep burcu

bouii
adı çıkmış dokuza, inmez sekize sözünü yaşayan insanlardır. bu burca mensup olduğunuzu her söylediğiniz insan önce saçlarınızın arasında kırmızı iki boynuz arayıp, ardından zamanla size güveniyor. geçmişte kime ne kötülük ettiysek, adolf hitler bile bizden daha az insanlığa zarar vermiş gibi muamele görüyoruz.

öncelikle develerle ortak çalışmamız olan kindarlık mevzusuna değinirsek; sizin yaptığınız herhangi bir küçük iyiliğe bir ömür minnettar olacak birine hata yaparsanız onu asla unutmaz arkadaş. unutmadığı gibi bunu da size unutturmaz ki hafızanız her daim tazeliğini korusun. bakın böyle de koca yürekli bir insan topluluğundan bahsediyoruz.

düşman gördüğüne bile adil yaklaşan, kimseye eğilip bükülmeyen, ne yapıyorsa yapsın her zaman hakkını veren hangi insan tanıdıysam istisnasız bu burcun insanı çıktı. benim olana kimse el uzatamaz demek de aşırı kıskançlığa giriyorsa varsın o da tek kusurumuz olsun.

(bkz:bu başlık çok öksüz kalmış)
0 /