confessions

chivalric

2. nesil Yazar - Hevesli

  1. toplam entry 139
  2. takipçi 4
  3. puan 2480

mutlu son

chivalric
Mutlu son amaçlanan asıl şey gibi yansıtılıyor edebiyatta sinemada vs ama mutlu son tıpkı duygusallık sosuyla kalitesizliğin bastırılması gibi bir şey. Mutlu sonu değil süreci hedeflememiz gerekiyor. Çünkü mutlu son neticede bir başka şeyin başlangıcıdır ve başlangıcı olan her şeyin de bir sonu vardır demişti mr Anderson.

babasıyla alkol içen kız çağdaş değil ahlaksızdır

chivalric
Bazı insanların alkole bakış açısı, içenlerin bile günah ama napalım işte, kötü alışkanlık da bırakamıyorum, Gizli saklı içtiğimiz bir meret gibisinden, gizlice yapılan ama bilinen haya edilen bir günahla aynı. Adam alkollü içkilerin de en nihayetinde bir içecek olduğunu idrak edemiyor. Öğlen hamburger patates bira gibi bir üçlüyü hayal edemiyor. Adam için alkol kafanın çekilip serseri grubuyla olay çıkartılan, kıza icirip icirip namusunu kirletmeye teşebbüs edilen bir şey. Bazı insanların zihni çocuk zihni kadar basit. Dinin toplum üzerindeki kontrol edici etkisi işte bu çocuk modunda tutma üzerine. Bu yüzden, çoğu dincinin oturmuş bir karakteri yoktur.

şimdi

chivalric
Şimdide yaşanabilmenin iki yolu var. Birincisi, hayata öyle hazırlıklı olmalısınız ki geçmişe karşı da geleceğe karşı da güçlü bir pozisyonda olmalı, geçmişi telafi edecek geleceği domine edecek güvende olmalısınız. O zaman şimdi sizin için avlanması gereken bir av haline geliyor. Kafa rahatlığı denen şey bu. Diğeri ise, lan naparsam yapayım olmuyor, sikmişim alayını deyip gelecekteki yaralarına ve geçmişteki güçsüzlüklerine gözünü yumup şimdiyi yaşamak. Yani bu zaten sarhoş olmakla aynı şey. Madde bağımlılarının yaptığı da kendini şimdiye zincirlemeye çalışmak değil mi?

imamoğlu mazbatayı almaya kasılarak geldi

chivalric
Akit eskiden dindarların bile siklemediği, aşırı uçta yer alan, IŞİD veya türevi takipçileri olan bir gazete idi. Zamanla kendilerini propaganda medyasına eklemlediler ve ortaya bu ucube çıktı. O zaman da ucubeydi gerçi de, bu bambaşka bir seviye.

Domuz çiftliğinden sıçrayan çamur gibi bir haber.

aynı anda iki kişiyi sevmek

chivalric
Burada kastedilen sen de paşasın ben de paşayım hepimiz paşayız gibisinden genel bir sevgi değil. Bu arada nazım hikmet'ten bahsedilmiş onun bir öyküsünde iki adamı da seven bir kadını hatırlıyorum. Komünist de olsa adam kıskanıyor falan sonra mülkiyet tartışmaları giriyordu devreye. Satır arası olsun.

Burada kastedilen aşktır, aşk da kıskançlık ve bencillk getirir. Getirmediği pek görülmemiştir. Aşık olamayan, kendinden başkasını aslında sevemeyen ya da kendinden fazla hiç kimseyi sevmeyen, kendine aşık ve veya birinin gözünde en kıymetli olmak gibi dertleri olmadığı gibi ona bambaşka dokunan birinin olması ile sorunu olmayan dokunabildiğim kaderi bana kafi diyen için aşık olunan kişiler artabilir ya da sevilenin birden fazla aşkı olması sorun olmayabilir.

Gittikçe çok eşli bir düzene doğru kayıyoruz fakat bunun sebebi sadece tarım toplumu ahlakından kopmak değil. Çünkü her şey bize her şeye sahip olabilirsin ve olmalısın da çünkü neden olmasın amına koyim? Diyor. Birinin sevmemezliğinden zarar görmemek ille de aynı anda birkaç kişiyi sevebilmek ya da sevilen birkaç kişiden biri olmayı içselleştirmeyi gerektirmiyor. Aynı anda birçok dostumuz olabilir ama gerçek anlamda aşkımız olamaz. Orada mutlaka bir tür kendini kandırmaca vardır. Ha kimse o seviyede aşık olmaz aslında o başka. Çoğu kişide o olmasa öbürü olur hissi var. Olur olmasına da onunla bambaşka olur hissi asıl aşk oluyor. Zaten mesele olamaması değil olsun istenmemesi.

kolpaçino

chivalric
şafak sezer gibi birinden nasıl ne şekilde çıktığı belli olmayan eğlenceli film. başı ve sonu biraz dandiktir ama olayların gelişmesi çok güzel. türk komedi filmleri içinde 2000 lerden sonra çıkanlar arasında zirvelerdedir.

evde zaman geçirmek

chivalric
Ev en büyük konfor alanımız ve haliyle konfor çağında evlerimizi aşırı çok seviyoruz. Benim gördüğüm ise ev erkeğe göre değil. Erkek evde durmamalı.tembellik yapmaktan ben de aşırı zevk alıyorum ve tüm hafta sonunu evde geçirebilirim. Ama bir oda, bir çatı katı bile olsa bir çalışma alanı olmalı ve her ne olursa olsun soyutlanarak odaklanacak bir şeylerle uğraşılmalı. Keyif pezevengi ise şahıs eğlenmeye gitmek de olabilir. Ama ev bu zamanda, evden akıp giden hayatı takip edebilmenin de verdiği hislerle hayatı ıskalama hissini arttırıyor. Ve insani üretmekten çok tüketmeye itiyor.

eski sevgiliyle arkadaş kalabilmek

chivalric
Benim için anayasa'da teklif dahi edilemez maddelerden biridir. Zaten sevgili dışında diğer kadınlara mesafe koymak benim için daha sağlıklı oluyor. Açıkçası kadın erkek arkadaşlığı mefhumuna pek inanmıyorum. Mesafeli ve saygılı arkadaşlar, hayattan çıkarılmış eski sevgili ilişki şu bu lar. Daha temiz böylesi.

türk polis teşkilatı

chivalric
Turk devletini türk devleti yapan polisi değil askeridir. Bu da askerin ticari sosyal hayatın dışında, askerlik görevini yapmasından, kendini ideolojik olarak sorumlu görevli bilmesinden gelir. Asker her zaman devlet kuran oldu, tüm Türk devlet kurucuları askerdir. Türkler para ile imtihanı çoğu zaman kaybeder ve polislerin içinde para yuzunden yozlaşan da çok olmuştur. Osmanlı da bile bu böyledir.

rihanna

chivalric
Çok Güzel bir sesi var fakat nasıl derler, zeka sıkıntısı var gibi. Birlikte olduğu erkeklerden dayak yemesi, Arap prensleriyle, Arap futbolcularla seks odaklı birliktelikler yaşaması. Biraz ilkel kadın tarafı var. Modernliği müziğinde sadece. Bunun dışında kezbanik.

zengin itiraf

chivalric
Gündem beni müthiş mutsuz ediyor. Sinir stres yapıyor. Stresin pek vurmadığı bir bünyeye sahip görünsem de sağlığımı dahi etkiliyor. Daha mutlu bir insan olmak için kulak tıkamaya çalışıyorum ama öyle lanet bir gündem var ki zehirli gaz gibi gelip seni buluyor.

13-14 bin oyla seçim kazandım denmez

chivalric
Binali 4 bin ile önde olsa hayırlı olsun demokrasi tecelli etti diyecekti. Herhangi bir erdemi, etiği olmayan insanlar bunlar maalesef. Bir şey ne kadar dilinde ise davranışlarından o kadar uzaklaştığının göstergesi bu adamlar ve bu zihniyet. İlk imtihanda dikişleri atıveriyor demokrasi kahramanlarının. Gerçek yüzlerinin görülüyor olması dışında bir teselli yok. Kendi adıma ihtimal verdiğim şeylerdi bunlar. Asıl acı olan inşallah içindeki karakteri baskılayacak bir şeyler olur diye kaderden medet ummak. Kader bu ülke insanını bunların gerçek yüzü karşısında zaman sahnesinde savunmasız bıraktı.

sözlükte yürüyecek avrat olmaması

chivalric
bunlar hep instela, uludağ gibi kalabalık sözlük alışkanlıkları. burası sahil kasabası gibi, çıkıp ortaya yürünecek hatun yok :/ denmez, herkes konu komşu sayılır. ekşi twitter zaten av mevsimi yılın 12 ayı devam ettiğinden dillendirilmez. bahsettiğim sözlükler için olta sorusu. maksat " sözlükleri avlanmak için kullanan adfghj yazar beyanı !!" gibi tepki entryleri gelsin. alışkanlık işte.

sexting

chivalric
Konu biraz mesajlaşma insanı olmakla ilgili. Mesajlaşma insanı isen zaten kelimelerle binbir hayal kurma imkanın oluyor. Sextingin kötü yanı ilk seferlerdeki hazzı vermeyişi. Çünkü cinsellikte uyarılma temasla öyle ya da böyle sağlanır, zaten asıl amaç temas malum. fakat kelimelerin tahrik gücü ilk baştan çıkarmaların ardından düşer. Çiftler bile sexting yapmak yerine fotoğraf atarlar. Hatta bunun yerine araşırlar. Genelde bir yabancı ya da yeni sevgili flört şu bu ile daha güçlü yaşanır. Yasağı aşmanın verdiği haz aslında. Yeni bir kapı aralama. Böyle de bir çabuk harcanma tarafı var bunun.

Ek : (bkz:uzak mesafe ilişkisi)

araba kullanmak

chivalric
İstanbul'da Reklamlarda gördüğümüz, Işıl Işıl parlayan arabanızla ciks bir müzik eşliğinde keyifle gitmek gibi bir şeyle zerre alakası yoktur. En naif arkadaşlarımın bile içinden agresif canavar çıkıyor, çünkü her an bir ara sokaktan çılgın bir doblo, asi bir götü ve tekeri yere yakın Civic, aman sende bir beyaz şirket Fluence i fırlayacak diye diken üstünde adamlar. Sinir stres içinde kalkıyorlar direksiyondan.

sevmek

chivalric
Etrafımdaki insanlar gittikçe kadınlığı seven ama kadınları sevmeyen insanlara dönüşüyor. Kıvrımlarını, dişiliklerini, sevilmelerini, onları kadın yapan pek çok şeyi seviyorlar ama cinsiyetsiz bir şekilde karşılarında durduklarında onlara tahammül edemiyorlar. Bu diğer cins için de geçerli olabilir. Daha kısa ve yüzeysel bir sevgi söz konusu artık. Belki de eriyip kaybolan renk şefkattir, sadece bir tahmin.

geçen yıl bu zamanlar

chivalric
İlgilendiğim projenin testleri bitiyordu ve çok büyük bir stresin altından kalktığım için mutluydum, taa ki şirkette büyük bir tartışma yaşayana dek. Güzel bir iş teklifini daha yeni reddetmiştim ve kafamı sikeyim diyordum kendime. Başımdaki direktör beni zerre sevmiyordu. İşin kötüsü de hala orada çalışıyorum, ama o kişi artık direktörüm değil, bizim başımızdan ayrıldı.

kadınsız erkekler

chivalric
Ernest Hemingway kitabı. Okumadım ama zengin sözlük de ve sanırım birkaç mekanda daha karşıma reklamı çıkıyor. Kitabın satışlarını canlandırma düşüncesi var sanırım, acaba bu düşünce popüler olan kadın karşıtı erkek akımlarından ekmek yiyebiliriz gibi bir şeyden mi türedi merak ediyorum. Ya da Google bana bir mesaj veriyor da olabilir.
(bkz:Sana kız mı yok denen adama gerçekten de kız olmaması)
0 /