confessions

cihan yandi kanli nigar

1. nesil Yazar - Alışmaya çalışıyor

  1. toplam entry 107
  2. takipçi 8
  3. puan 1984

liselere girişte yeni sistemde imam hatip imtiyazı

cihan yandi kanli nigar
Yahu neden bu kadar taktık ki? Ben onca yıl okudum. Yani okumaya çalıştım diyelim. Bir halt olamadım. Sürünüyorum işte. Hadi ben başarısız bir öğrenciydim. O kadar başarılı üniversite mezunu boşta geziyor. Amaaa imamhatip mezunları yada üniversite de din kültürü vs okuyanların hepsi sırtını dayadı devlete. “Seseka” ları da var. Ohhh.. doktor avukat olup napıcan bu devirde. Gelecek hafızların hocaların ve din kültürü öğretmenlerinin eline. Basın çocuklarınızı bunlara. 1e 10 verir diyim ben size. Sonuçta çocuklarınızın mesleği de geleceği de artık şans işi.

yumurtanın kapıya dayanması

cihan yandi kanli nigar
Üniversite zamanı çok yaşadığım durumdur efendim. Sınavdan önceki gün değil önceki 3-4 saat çalışmak, giyecek temiz kıyafetimin kalmadığını görüp o gün dışarı çıkamamak ve tüm gün çamaşır yıkamak, ödev okunması gereken makale kitap varsa sınıftan birinden dinlemek, taksitleri son gün apart kirasını kovulmaya ramak kala yatırmak.. şimdi düşünüyorum da o zamanlar zanında hiç bir şey yapmıyormuşum sfgjahff

işkence

cihan yandi kanli nigar
Çinlilerin eline su dökülmez bu konuda. Özellikle kadınlar için çok spesifik yöntemleri var. Adamlar artık nasıl zevk alıyorlarsa. Teknoloji yok e tabi can sıkıntısı. “İnsanlara en fazla nasıl acı çektirebiliriz” in üzerinde yoğunlaşmışlar. Eee amaçlarınada ulaşmışlar tabi.

nusr-et

cihan yandi kanli nigar
Çok da abartmamak lazım sayın yazarlar. İlk dayımla gittiğimde her şeyden yiyip garip dayıcığımın da evinin kirasını yemiştik asagacv ama ikinci gidişimde kardeşimi götürdüm. Hamburger ve tatlı yedik. Makul bir hesap ödeyip çıktık. Bu arada bizden başka 10 masa doluysa 10'uda hamburger yiyordu. Sanırım eskisi gibi iş yapmıyor Nusret bey asagada

yaz geldi denilen anlar

cihan yandi kanli nigar
Haziran-temmuz-ağustos aylarının gelmesiyle yaz mevsiminin başlamasıdır. Havanın ısınması ve güneşin kendini göstermesiyle parmak arası terlikler, meyveler ve dondurmaların gün yüzüne çıkmasını sağlar.ayrıca;
Tv'de doktorlar dizisi başlamışsa bilmem kaç yüzüncü kez, yaz geldi demektir.
Müjdemi isterim asafagaf teve2'de başlayalı çok oldu. İzlemek isteyenler böyle alalım safadagfa

kızılay

cihan yandi kanli nigar
İsmi "15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı" olarak değiştirilmiştir. Ancak yıllardır Kızılay olan ismi değiştirebileceklerini sanmaları başka bir durum. Ben Kızılay demekten vazgeçmeyeceğim. Vazgeçeninide görmedim.

kadın sürücüler

cihan yandi kanli nigar
Yıllarca babamı örnek alarak büyümüş olmamdan mütevellit hiç sorunum olmadı şimdiye kadar. Annemi örnek almamış olmam en iyisi. Direksiyonu sıkı sıkı kavrayışı ve ön camla başının arasında bir karış mesafe bırakarak sürüyor maalesef. İyiki babama benzemeyi tercih etmişim.
Ancak hemcinslerimden ben de yollarda uzak durmaktayım. Otobanda elliyle gitmeye çalışanı, paralel park için trafiği yarım saat felç edip yine park edemeyeni, kendi yolundan girmektense tüm yolu kaplayanı.. lütfen zengin koca bulup şoför tutsanız ne iyi olur. Tabi bunun yanı sıra Ankara'nın serseri tipleri ve yaşlı amcalar. Sizde kullanmayın araba rica ediyorum.

reklam

cihan yandi kanli nigar
Türk yapımı reklamların ne kadar berbat olduğunu belirtmeme gerek var mı bilmiyorum. Arada sırada güzel bir reklam çıkarabiliyoruz maalesef. Reklamcılık okumakla başarı sağlamaz. Hayal gücün varsa başarıyı yakalarsın bu konuda. Ama illa ki üniversite mezunu olmak gerek çalışmak için.

yorgunluk

cihan yandi kanli nigar
İki gün üst üste binlerce çocukla ilgilenip binlerce balon şişirdikten sonra, şuan duyduğum her ses her davranış sinirlerimi tepeme getirmekle birlikte, hem bedenen hem ruhen yorgunluğun en uç seviyelerinde olmamı sağlıyor. Beynim kendi kendine reset atmak üzere.

evliliğin cicim aylarından sonra sıkması

cihan yandi kanli nigar
Ben şahsım adına bir cicim ayı görmedim. Evli çiftlerin çoğundan duyuyorum. 3-4 yıl belki daha kısa bir süre sonra sıkılmaya başlıyorlar. Ama sıkılmaktan çok alışkanlık oluşuyor. En basitinden yeni aldığımız bir elektronik cihaza ilk zamanlar gözümüz gibi bakarız. Aman tozlanmasın düşmesin kırılmasın. Bir süre geçtikten sonra yavaş yavaş umursamamaya başlarız. İnsan oğlunun doyumsuz olduğunu burdan net bir şekilde görebiliriz. Yetinmeyen her zaman daha fazlasını isteyen insanoğlu. Evlilik içinde aynı durum geçerli. Sahip olduğuna eminsin. Bir süre zaman da geçirdin. Evet artık özenmene titiz davranmana gerek yok. Nasılsa senin. İşte bu düşünce sıkılmak olarak algılanıp evliliğin sıkıcı bir kurum olduğunu savunuyorlar.
0 /