confessions

dante

1. nesil Yazar - Harika

  1. toplam entry 287
  2. takipçi 20
  3. puan 5598

disleksi

dante
Zanırım bende de olan sıkıntı. Ama tahminimce benimki hafif bir seviyede. Şöyle ki;
3-5 rakamlarının ne yöne bakmaları gerektiklerini karıştırıyorum. Yazarken başta bi duraksıyorum. Zihnimde savaş veriyorum. Ama sonra doğru yazımı buluyorum.
Yer - yön bulma gibi sıkıntılarım da var çok hafif boyutlarda. Öyle kaybolmuyorum tabi ki.
Bir de bunlara dahil mi bilmiyorum ama 6 hane ve üzeri sayıları okumada zorluk çekiyorum ve aşırı dikkat problemim var. Kitap okurken ya da ders dinlerken çok zorluyor beni.

Ha son olarak bir cadde üzerinde yürürken mağazaya girdiğimde çıkarken tekrar hangi yöne gitmem gerektiğini karıştırıyorum. Ama bence bu bir tek bende olmuyordur.

kekik

dante
Et ve tavuk ürünlerine çok yakışan baharat. Bence peynir ve zeytinle de gayet iyi gidiyor.
Çayı hazımsızlık ve gaz problemlerine de iyi geliyor. Papatya ile birlikte demlendiğinde hem sindirim sistemini rahatlatıyor hem de uyku getiriyor. ( Bu kısım papatyaya ait. )
Çayını farklı denekler üzerinde deniyorum. Henüz projemi bitirememiş olsam da şu an için güzel çalışmalar elde ettiğimi söyleyebilirim.

bir maaşını devlete bağışla

dante
Babam bir aydır işsiz. Ben onu hiç bu kadar uzun süre çalışmadan görmemiştim. Annem abuk sabuk bir yerde doğru düzgün maaş bile alamadan çalışıyor. Benimse harç paramı ödeyecek, biletimi alabilecek, aylardır ödeyemediğim kiramin parasını verebilecek bir durumum yok. Ki eski kaldığım yurdun ücretinin de bir kısmını verememiş durumdayım. Kimi insanlar ülkenin genel durumunu normal veya iyi görüyor olabilir ama bir de halktan baksalar insanların ne kadar kötü durumda olduklarını görürler. Çoğu insanın bağışlayacağı maaşı değil domates alabileceği parası bile yok.
Söyleyeceklerim bu kadar.

gülçin ergül

dante
Başlığının açılmamasına çok şaşırdığım ama ben açtığım için de mutluluk duyduğum sesi çok güzel şarkıcı. Çocukluk aşkım.
Son albümü arabesk ile şu an müzik piyasasında. Özellikle ikimize birden, beni benden alırsan, aramam parçaları pek bir güzel.
Zenci gırtlağına sahip sarışın kadın.
Bor madeni gibi kadın.

a 101

dante
Firmasında satılan lor peynirinin tadı gerçekten kötü. Protein değeri yüksek diye almıştım ama 100 gramında 1000 gr protein olsa yine yenilmez o kadar kötü.
Turşuları, közlenmiş biberi ve közlenmiş patlıcanı gayet güzel.
Yumurtaları kalite standartlarında. ( Kırık, çatlak, kirli, benekli kabuğu olmayan, ideal irilikte ve ideal ağırlıkta )
Süt içerisindeki besin değerleri diğer bim ve şok marketlerindeki seviyeyle aynı. Ama bir pınar veya Sütaş markasına göre daha düşük seviyede tabi. ( uht sütte protein değeri A101 2,8 - Sütaş 3 diye hatırlıyorum )
Ben bu marketin çiğ fındığını, kuru yemişlerini seviyorum. Bim'den aldığımda bayat gelmişti ama bu gayet güzel idi.
Zeytinleri, diğer süt ürünleri güzel.
Yufkası bana kalın geldi. Diğer marketlerdeki yufkaları denemediğim için bir şey diyemeyeceğim.

lavman

dante
Acile adet öncesi mide bulantısı, karın-bel ağrısı, ateş, baş dönmesiyle gidip sonucunda gaz riskine karşı yapılan şey.
Popomun çöken psikolojisini kim toparlayacak peki?

Bağırsak boşaltma eylemi.

zengin sözlük

dante
Analizi sıkıntı olan bir ders vardı çoğu kişi finalinde patır patır döküldü. Sınav sonuçları az önce açıklandı kimse kimseye notunu sormuyor geçip geçmediğini soruyor millet birbirinin notu öğrenmeye bile korkuyor sözlük Skfksjfjsdn.
Ucu ucuna geçmişim Zaten 4 bütüm var sözlük. Ama hocası bi' tatlı bi' tatlı anlatamam.
Günaydın bu arada.

Edit: hesap makinası kullandırmamıştı bi de. Virgül ata ata gözlerim bozulmuştu sınavda. Olsun hocası yine de tatlı.

oksijen gibi sevgili soluyan insan

dante
Sevgili yapmadan yaşayamayan insan grubu. Sevgilisiz kalamaz bunlar. En tehlikeli olanları insanların sürekli sevgililerinin peşinde olduğunu düşünüp gereksizce kıskanır bunlar.
Alyuvarlarında hemoglobinle birlikte O2 yerine sevgili taşırlar. Solunum denkleminde CO2 ve su yerine yedek sevgili üretirler kazandıkları atp'yle onlara enerji harcarlar.

balon joje

dante
Hacmi belirli çözeltilerin hazırlanmasında kullanılan hassas laboratuvar malzemesi. çözeltilerin saklanmasında, hacim tamamlanmasında kullanılır. Çözeltilerin korunması için şilif denilen kapağı vardır.
İçerisinde demlenilen çay, hassasiyet özelliğinden dolayı tam ayarlı olur.
0 /