confessions

davy jones

1. nesil Yazar - Yorulmak bilmez

  1. toplam entry 326
  2. takipçi 105
  3. puan 9011

ekşi sözlük

davy jones
Çaylaklara mesaj özelliğini açarak büyük bir reforma giden sözlüktür. Nasıl oldu diye sorarsanız, bence gayet iyi oldu. En azından çaylaklar artık başına gelen tatsızlıkları, haksızlıkları, firma rezaletlerini, yazarlar vasıtasıyla başlık olarak açtırabilir, ya da yazarlara bir konu hakkında fikir beyanında bulunabilir.

Çok suistimal edilebilir bir konu, saçma sapan mesajlar da gelebiliyor fakat en azından çaylak popülasyonunun, azımsanamayacak kadar fazla olduğunu farketmişler. Kaldı ki bu mesajları görmek istemeyen, "sadece yazarlardan mesaj al" butonu ile, çaylak mesajlarını engelliyebiliyor.

şu an için doğru yolda olan sözlüktür.

muazzez ilmiye çığ

davy jones
1914 doğumlu asırlık çınar. Kendisi bir araştırman, sümerologtur. Semavi dinlerin, kültürlerin sümer mitlerinden, kültürel motiflerinden geldiğini birçok eserinde değinmiştir. "Tarih sümer'de başlar" kitabının da çevirisini yapmıştı sanırsam.

zengin sözlük'ün en iyi yazarı

davy jones
On kişinin takıldığı bir ortamda böyle bir anketin olması şahsımı gülümsetmiştir.

Yanlış anlayamayın "on kişinin takıldığı sözlük" ifadesini küçümseme maksadıyla yazmadım. Bilakis, burada biz bizeyiz, aylar içinde samimi bir ortam oluşmuş, az ve öz, aktif bir sözlük burası.

Böyle anket başlıklarını, çok daha aktif katılımcı sözlük platformlarında yapmak daha verimli olacaktır. Söylemek istediğim tam olarak bu.

öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler

davy jones
Görüntü bozulduğunda ya da yayın kesildiğinde ekranda çıkan siyah beyaz karıncalanma efektinin yaklaşık %1'i, evrenden gelen bigbang dalgalarının fosil kalıntılarıdır.

Yani yaklaşık 14 milyar yıl önce gerçekleşen büyük patlamadan sonra, evrende serbest halde dağılan mikrodalgalar antenden televizyonumuza geliyor.

14 milyar yıl önce gerçekleşen Bigbangi tv'den canlı izleyebilirsiniz yani :)

ne yapalım kadınlar öldürülüyorsa

davy jones
Ne kadar kolay değil mi?

Kadınlar kahkaha atmasın, sokağa çıkmasın, tacize uğrayınca bağırsın diye talimatlar veren de bizim kahveci eşref abi zaten anasını satayım.

Böyle, adaletin sadece duvarda bir yazı olarak kullanıldığı bir ülkede kadınları ne kadar müdafaa edebilirsin ki?

Bu ülkede Kadın olup hayatta kalmak zor valla, bol şans.

jonestown katliamı

davy jones
"Bunları kim anlattı o zaman amk?" Diyenler için:

Jonestown'dan iki kişi kurtulmuştur. Biri,kulakları ağır işittiği için kulübesinde her şeyden habersiz takılan bir ihtiyar, diğeri, bir gün önceden kamptan firar eden bir genç...

arif sağ

davy jones
Değeri Neşet Ertaş gibi vefat ettikten sonra anlaşılacağını düşündüğüm türk halk müziği sanatçısı, zahid.

Bir sürü deyişi vardır üstadın. Şelpe tekniğinin ustasıdır ayrıca.
zengin sözlük nostaljik müzik saatleri

davy jones
Barış Manço'nun fazla bilinmeyen, Kurtalan ekspres ile çılgın attığı zamanlardan hoşça bir anadolu punch'ı.

Şarkıyı keşfedeli 1,5 ay falan oluyor. Bu video plaktan record edilmiş, stüdyo versiyonundan daha hoş. Birçok enstrümanın harmonisini içinde barındırıyor.

Keyifli dinlemeler :)

pearl jam

davy jones
1990 yılında seattle'da kurulan grunge grubudur.

Üyeleri:
Eddie Vedder, Jeff Ament, Stone Gossard, Mike McCready, Matt Cameron'dır.

Şu sıralar fazla turnelere çıkmasalar da geçmişte hatrı sayılır konser vermişlerdir. Yanılmıyorsam 1996 yılında İstanbul'a bir kez geldiler.

kaptonur

davy jones
(bkz:#53930)

Şu entrysinde aklıma "balkan devletleri kaç tanedir?" Diye soru soran milli eğitim müfettişine kemal Sunal'ın: "şimdi efenim balkan devletleri çok geniş olup... Çok kalabalıktır Sayıları 30-40 tane vardır. Hatta bazen iki yüze kadar çıktığı da görülmüştür" diye salladığı sahneyi getiren yazar :)

-Duyu organları çok işlevsel olup...
+Kaç tanedir evladım!
-valla otuz kırk tane vardır.

:)

2017 kurban bayramı tatilinin on gün olması

davy jones
29 ekim, 23 nisan gibi günlerde neden bir günlük tatil olduğunu anlayamadığım upuzun tatil. Bu günler daha özel bence, koskoca bir ulusun kaderinin yazıldığı günler... bayram dediğin üç gün dört gün sürüyor ee sonra? Bunu sorduğumuzda konu başka yerlere çekiliyor, şucu bucu oluyoruz. Ben bunların art niyet olduğunu düşünüyorum hep. Senin bayramın ülkedeki her vatandaşın bayramı değil ki.
0 /