confessions

diko

1. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 510
  2. takipçi 11
  3. puan 6135

halhal

diko
Kadın kismisinin neresine ne takacagini sasirmasi durumundan ortaya çıkmış aksesuar. Lan bu kadinlar hakikaten bi değişik ya. Küpe kolye bilezik yetmedi bir de halhallari çıktı başımıza.

ismail küçükkaya

diko
Sevgi pıtırcığı. Oldum olası böyle erkeklerden nefret etmisimdir. Sanki hiç küfür etmeyen, çatır çatır sicmayan, karı kız tavlamak icin kirk takla atmayan bir tipmis gibi tavirlar. Yumuşak mıdır nedir. Hiç güven telkin eden bir tip degil.

akp seçmeni

diko
Reis giderse ülke işgal edilir diyen kitle. Bunlara göre batan ekonomi, suriye politikasi, dış politika, tarımı bitirmeleri, adalet sistemi, yandaşlara peşkeş çekilen devlet, fetönün devlete sızması hikaye. Varsa yoksa reis giderse devlet çöker. Avrupadaki akp secmeni de aynı düşüncede. Ne diyelim, böyle saça böyle tarak diyelim m?

biz ünlüyüz diye mi kazıklanıyoruz

diko
Askerden yeni gelmişim, ailem beni amcamın ogluyla evlendirmek istiyor. Şaka lan şaka. Askerden yeni gelmişim, işsizim. Amcam kizkalesi'nde bi bar açmış. Gel yeğenim yanimda çalış dedi. Olur amca dedim, hem calisir para kazanirim hem de askerden yeni geldim bütün stresimi atarim hesabi bastım gittim. Almanlarin uğrak yeriymis. Almanin biri geldi. Patronu sordu. Amcamı cagirdim. 10 dakika ayaküstü konuştular. Adam çıktı gitti. Amcama sordum ne diyor dedim. 1 ayligina tatile gelmiş her gün burada bira içecekmis bana bira kaça olur diye soruyor. Bu adama x milyon liradan vereceksin tamam mi birayi. Rakami hatirlamiyorum. Yarı fiyatına oldugunu hatırlıyorum ama. Ve o alman 1 ay boyunca geldi icti birasini. Adamlardaki kafaya bakar mısın. Aynı gün adanali bi adam geldi. Bir bira bu kadar olur mu yahu demeden 6-7 bira icti parasını verdi gitti. 1 ay boyunca adanaliya da almana da bira verdik. Adanali aynı alman gibi pazarlık yapmış olsaydi inanin amcam ona da ayni tarifeyi uygulardi. Diyeceğim o ki; o almana noldu be. Yok yok diyeceğim o ki; zihniyet değişmeli.

o saatte barda içki içerse başına her şey gelir

diko
O saatte barda içki içerse başına her şey gelir. Dünden beri buna gülüyorum. Neden gülüyorum biliyor musun.
3 gece önce iki sap dam meydanına gittik. Şu meşhur red light district dedikleri yeri gezelim dedik. Karisiyla sevgilisiyle camekanlarda dizili fahiseleri izlemeye gelen çiftleri geçtim camekanin tam paralelinde oturmuş tek başına birasini yudumlayan afeti devrana gözüm takıldı. İnanın yarim saat o güzelliği izledim ( siz deyin öküz gibi kadını kesmissin lan ne ayak yapıyorsun ) bir tane herifcioğlu camekanlardaki kadinları bırakıp o ilik gibi (öhöm afedersiniz) hatuna sirnasmadi. Ayrıca sabah beşe kadar bir allahin kulu ne taşkınlık çıkardı ne de arıza. Demem o ki, adam kerhaneye gidiyor, parasını veriyor işini görüyor. Tek başına bira içen kadın onun için sirnasilacak biri değil. Cebinde parasi var ulasabilecegi kadinlar gözünün önünde.
Şimdi gelelim biz bu savcı efendiye. Ben senelerdir adalet camiasının icinde olan biriyim. Bizzat şahit olduğum olayı anlatayım gerisini siz anlayın. Para karşılığı fuhuş yapan kadını serbest birakan hakimin odasina paldır küldür giren savcidan gelsin,
-hakim bey nerede o kadın
+saldım sayın savcım
-yapma ya. Niye saldın be bi kerede biz sikerdik
Eki eki eki.
Abi bu adamlari gözünüzde büyütmeyin. Bunlar uzaydan gelmediler. Senin benim gibi ortadoğu bataklığında debelenen adamlar. Çokta şeyapmamak lazım.

kızımız ağlayarak adalet istiyorsa adalet getireceğiz

diko
Öncelikle şunu belirtmek lazım istanbul belediye başkanı olmakla adaleti tesis edemezsin, ettirmezler. Bunu herkes biliyor. Ekrem imamoglu'nun yapmak istediği akepenin istanbul vurgununu ortaya çıkartmak. Bunu da bu savcilarla ve hakimlerle yapamayacağını o da biliyor. Medya gücünü eline geçirmesi gerek. İş dünyasını ele geçirmesi gerek. Bunlar da kısa vadede ve belediye başkanı olmakla olacak işler değil. Nihayetinde boş laf.

gelecek hayalim alman vatandaşı olmak

diko
Bu güzel yavrumuza bunu söyleten şeyin bu ülkede hakim de olsan doktor da olsan bilim insanı da olsan ya da kendi halinde bir marangoz da olsan bir gün çetöcü, zıttocu ya da vıttocusun deyip kodese tikilmayacaginin garantisi olmadığını bilmesi. Liyakata önem verilmedigini, adam kayirmanin yandasciligin her daim olacak olduğunu bilmesidir. O güzel yavrumuz biliyor ki almanya'da fırsat eşitliği var. Çalışır çabalarsa hakkettiği hayatı yaşayacağını biliyor. Gece o saatte ne işi varmış sokakta denmeyecegini biliyor. Hayatını özgürce yaşamanın bu coğrafyada mümkün olmadığıni biliyor. Ben hem bu kizcagimizin öngörüsüne hayran kaldım hem de ülkenin gençliğini bu hale getirenlerin gecmisine kallavi sövdüm. Allah sizin belanızı verdi vermeye de devam edecek kandan huzumetten kaostan beslenen yavsaklar.

cemevi

diko
Alevilerin inadethanesi olmasına rağmen ısrarla ve inatla ibadethane olarak kabul edilmeyen toplanma yeri. Bir dernek ya da lokal gibi görülür. İnsanların orada saz çalarak türkü soylediklerini sanar bizim yobazlarimiz.

cuma hutbesinde neden atatürk yok

diko
Dincilerin Atatürk'e duydukları dusmanliktan diye cevaplamacak soru cümlesi. Onlara göre Atatürk dini bütün bir yapida olan osmanli imparatorluğunu yok edip yerine cumhuriyeti kurduğu içindir ki atamzdan nefret ederler. Onlara göre ayyaştir onlara göre dinsizdir falan filan. Yıllardır sanki çok matah bir şeymiş gibi Atatürk'ün neden namaz kılarken ya da camiden çıkarken çekilmiş bir fotoğrafı yok diye tatava yapan guruhtan cuma hutbesinde atamizdan bahsetmelerini beklemek abesle iştigaldir.
0 /