confessions

enjoythequiet

1. nesil Yazar - Taze yazar

  1. toplam entry 21
  2. takipçi 4
  3. puan 370

ferhan şensoy

number eleven
1951 doğumlu tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu ve yazar. aşağıda tiyatroya nasıl başladığını ve fransa'ya eğitim için gittiğinde başından geçen ilginç ve de komik hikayeyi anlatıyor.devamı için (1:14:25. dakikadan itibaren izlenebilir)

carmen

fiorabella
fransız yazar Prosper Merimee'nin hikayesinden uyarlanan operadır. opera metni halinde sözlerini Henri Meilhac ve Ludovic Halevy düzenlemiştir. fransız bestesi Georges Bizet tarafından sözleri notayla buluşmuştur.
il kez 3 Mart 1875'te Paris'te Opera Comique sahnesinde izleyicilere sunulduğunda beğenilmemiştir. oynanan eser büyük bir başarısızlığa uğradı. besteci bizzet aynı yıl ölünce eser tanındı ve tüm dünya sahnelerinde başarıya ulaştı.
opera dört perdeliktir. Don Jose adlı bir muhafız çavuşunun Carmen adında bir çingene kızına olan ve sonu cinayetle biten aşkını anlatır.

sigaraya başlayacaklara tavsiyeler

kozmos
alnımda yazmıyor ama ben bir salağım ve hayatımın geri kalanında kıçımdan solumak istiyorum diyenlere tavsiyelerdir.

1-hayatın boyunca sigaraya vereceğin para türk lirası ile 65.000 tl civarında. 65.000 tl'yi yakmak aptallığın hangi derecesi bir düşün.
2- seks esnasında cinsel eksiklik hissetmek, tıkanmak keyifli olsa gerek, bunu da unutmayalım.
3- demir çelik fabrikasının bacası gibi kokacak olan ağzından güller fışkıracak galiba, insanlar seninle öpüşmek için kuyruğa girecek üstüne atlayacak, çelik yelek giyin.
4- ne kadar geri zekalı olduğunu unutmamak için koluna “ben bir geri zekalıyım” dövmesi yaptır.

direkt

monster degree
'Doğrudan, dolaysız' anlamlarına gelen sözcük.

'Direk' ise üzerinde çeşitli hareketler yapıp orasından burasına kayarak dans edebileceğimiz ince ve uzun bir obje.

Bu ikisini birbirleri yerine kullandığımızda ortaya alakasız bir durum çıkıyor gördüğünüz gibi, tek bir harfin önemine inanalım.