confessions

ensof

1. nesil Yazar - Geleceği parlak

  1. toplam entry 28
  2. takipçi 3
  3. puan 1058

klasik kadın yalanları

ensof
Aşkım bakireyim ama sen istediğini yapabilirsin bana. (Erkek genelde vicdana gelir ve bir şey yapmaz, kız bir süre sonra ayrılır ve kekolarla sevgili olmaya başlar.)

Aşkım tabikide kardeşim o benim, o bana yan gözle bakmaz. (Ayrıldıktan bir kaç hafta sonra sevgili oldular.)

Aşkım tabikide kendimi evliliğe saklıyorum.

Uzar gider ya bu tablo, bunlar benim kulaklarımla duyduklarımdan çok azı sadece.

nadir bin haris

ensof
Nadir b. Haris, Bedir savaşında esir edilen müşriklerden olup, Hz. Ali tarafından boynu vurulmuştur. O zaman henüz esirlerle ilgili ayetler inmediği için, ayetlere dayalı bir esir hukukundan söz etmek doğru olmaz.

satanizm

ensof
Sanılanın aksine çok detaylı ve zeka isteyen bir oluşumdur. Öyle kedi kesmek için girilecek, karı kız ortamı için rock müzik için girilebilecek bir inanç sistemi değildir. Laveyan Satanizm vardır bir de o daha da kafa yakan inanç şeklidir.

tanışmak

ensof
Çok basit, tanımakta tanışmakta. Bir insanın gözü her şeyi anlatır yaşı ve cinsi farketmeksizin. bundan dolayı tanışmak çok gereksiz bir eylem sizin çıkarınıza değilse.

karayip korsanları 5

ensof
İzledim pişmanım, diğer 4 filmi de defalarca sıkılmadan izlememe rağmen bunda beklediğimi bulamadım. Uçan hollandalı, siyah inci, kraliçe anne'nin intikamı ve ölü adamlar varken bir film bu kadar berbat edilir.

eski fimlerle uyuşmayan çok fazla senaryo hataları vardı.

kırşehir

ensof
Öncelikle maddiyat açıdan herkesin yaşayabileceği elverişli bir şehirdir. Memurlar için Türkiye'de ki en iyi şehirlerden birisidir.

Okuyan gençler ya da okumayan gençler kesinlikle iş bulabilir, öğrenci değilse eğer insan 1500 lira ile Kırşehir'de rahat geçinebilir.
Kiralar 3+1 evler için konuma göre 300 ile 600 arasında değişmektedir. Yaşam ucuzdur, pahalı bir şey yoktur. Parayı harcayabileceğiniz hiçbir yer yoktur diyebiliriz.

Ankara ve Terme Caddesi olmak üzere tur atılabilecek 2 caddesi vardır ve tüm hayat bu 2 caddededir. Hayat dediysekte, cafeler mağazalar falan. Bar, Club, Disko bulamazsınız belki varsa 1-2 pavyon vardır onlar da varsa eğer nerede bilmiyorum. Ayrıca kentpark diye Sivas-aksu'nun çakması vardır, Ankara caddesine yürüyerek 5 dakika arabaylada 5 dakikadadır. Trafik vardır, kişi sayısı/araba sayısı yapıldığında Türkiye'de istanbul'dan sonra en yüksek oran Kırşehir'dedir. Arabayı park edecek yer bulamazsınız kolay kolay.

Şehir taş çatlasa 5 kilometre karelik alana kurulmuştur, yürüyerek en uç yerleri 45 dakikayı geçmez. Binaların ortalama yükseltisi 4-5 kat civarındadır. en yüksek 7 en az 1 kata kadar binalar vardır şehirde. Makissos diye bir otel vardır, en yüksek binadır sanırım 20 katlı falan o da şehrin dışındadır. Şehrin dışına gidenler de ya içmek ya da sevgilileriyle bir şeyler yaşamaya gidiyorlar.

Yapacak bir şey olmadığı için ve ailelerin maddi durumu genelde iyi olduğu için ayrıca yaşamak ucuz olduğu için çocuklar ya başarılıdır ya da özel üniversitededir ya da endüstri meslek çıkışlıdır bir yerde işe girmiş çalışıyordur. Ama gerçekten öğretim konusunda en başarılı şehirdir diyebiliriz.

Nüfus olarak yarı yarıya türk ve kürt bulunur ama kürtler asimile olmuşlardır. Çoğu kürt olduğunu söylemeye tenezzül dahi etmez, mhp ye bile oy verenler vardır. 1994'e kadar hiç sağ parti 1. çıkamamışken, 94'den bu yana hiç bir sol parti 1. çıkamamıştır. Halk muhafazakardır ama gençler öyle değildir. Yeni nesil çok farklı bir nesildir. Halk genelde okumaz, öyle çok takva sahibi de değillerdir fakat iç anadoludaki en az yobaz olan şehirdir(Eskişehir ve Ankara'yı saymıyorum.).

Kürt pilavı denen pilav vardır bu şehirde ve muhteşem bir pilavdır, hayatınızda yiyebileceğiniz en lezzetli pilavdır.

Dışarıdan yemek yiyeyim derseniz meşhur "Ankara Tavuk Döner", "Mevlana Pide Fırını" ve bu tür yerler vardır. Dominos, Burger King, Pizza Pizza, McDonalds vardır ama liseli gençlerin tercihidir. Üniversiteli gençler esnaftan yemek yer, eksta olarak çiğköfteci ve kokoreççiler var.

Alışveriş yapabileceğiniz yerler pahalı değildir, pahalı satan mağaza yoktur zaten.

Yanıklar, Ardıçlar ve Akın2000 olmak üzere futbol oynayabileceğiniz 3 halısaha vardır, gerçi akın2000 de 2 saha vardır orası ayrı bir durum. (Ekleme: Yanıklar 2. halısahasını açacak bu aralar, Sinan ve Kenan abilere buradan selamlar.)

Bowling, Bilardo, Okey salonları vardır. Buralar kışın yabancı üniversiteli gençler tarafından doldurulur yazın ise pek dolu değildir bunun sebebi yine dediğim gibi şehir gençlerinin tatile geldiklerinde oralara ihtiyaç duymamalarıdır.

Playstation salonları vardır, Adress, Gol 40, Crazygame, Özge, Bilka, Truva, Ali Baba, Deplasman adlarında.

Müzeyyen, Romano Espresso, Gustorika, Eylül, Avrupa Yakası, Hüsn-ü Zan, Yemen Kahvesi, Almira, Kocatepe, Otantik, Osmanlı Kahvecisi, Coffeemania, Özsüt, Almira, Yeşilçam adlı kafeler vardır sıkça gidilen.

Müzeyyen, Avrupa Yakası, Kocatepe, Hüsn-ü Zan ve Yemen Kahvesi'ni öneririm.

Gölhisar ve Hılla adlı küçük su birikintilerinin olduğu hoş mekanlar vardır, oraya da gidilebilir ama vasıta gereklidir özellikle de Gölhisar'a.

----

Sorkanmak: Bir işi gönülsüz yapmak gibi bir şey.
Malamat: Rezil
ilean: Leğen
Güvermek: Morarmak (Bir yeri bir yere çarptığınızda morarması.)
Dölek: Uslu, Sessiz
Cingan: Çingene
ilane: Lahana
Savak: Elinden iş gelmeyen, Saf
Bellemek: Öğrenmek
Leen: Tepsi
Astap: Giysi, çamaşır
Acep: Acaba
Nirde:Nerede?
Na'has: Bir insandan beklenmezken olumlu veya faydalı bir iş yapmasına şaşırıp, onu sorgulamak.
Yen mi: Yer misin?
Nörüyon= Ne yapıyorsun
Nöördün= Ne yaptın?
Ellaaam= Zannediyorum ki
Zaar= Sanırım
Gah= Kalk
Gırşeer, Gırşeyir= Kırşehir
Angara=Ankara

K ile biten kelimelerde k harfi yerine h harfi söylenir, ortasında k olan gelimeler g gibi söylenir.
-yor eki yon olur, -musun eki mu olur. yapıyon mu? Genelde merkezde pek duyamazsınız bunları sorular hariç.

Not: Bu yazıyı başka yerde görebilirsiniz fakat oralara da ben yazdım, bundan dolayı problem yok.

çocuk gibi davranmak

ensof
Belirli yaşa gelmiş insanlarda gözlemlediğimde psikolojik sorunları olduğuna ve çocukluktan gelen problemleri olduğuna inanmaktayım. Açık açık söylenmediği takdirde o insanlarla iletişim kurup bu durumdan şikayetçi olan insanlarda da problem olduğuna inanmaktayım.
0 /