confessions

espwa

2. nesil Yazar - Çiçeği burnunda

  1. toplam entry 39
  2. takipçi 2
  3. puan 520

zengin sözlük

espwa
Buralar hep bizim havası veren sözlük.
Sürekli aktif olan sabit bir yazar kitlesine sahip, ya işte içerde bizimkiler var oturuyoruz öyle sohbet muhabbet işte der gibi yani. Yeni biri geldiğınde arkadaşlar toparlanın birisi geliyo bi bakın bakalım kimmiş diyesi geliyor insanın. Kültürlü bir ghetto semti gibi.

akkuyu nükleer santrali

espwa
Mersin Gülnar ilçesinde bulunan,Türkiye'nin elektirik ihtiyacının yaklaşık yüzde 10'unu karşılayacak olan tesis.
Yüzde 100 inşaatını ruslar yaptı, işletmesini ruslar yapacak,yakıt tedariğini ruslar yapacak. Bizde teknolojide devrim yaptik diyeceğiz.
Edit: çok eleştirirsem tutuklanırım sakin ol evlat sakin ol.

inç

espwa
Bir ingiliz ölçü birimi 25.4 milimetreye tekabül etmektedir.
Yanlış hatırlamıyorsam zamanın ingiliz kraliçesinin ayak baş parmağının kalınlığı 1 inç olarak kabul edildiği rivayet edilir.

kynodontas

espwa
etkisinden halen çıkamadığım yunan menşeili başyapıt. şartlandırılmışlık...dünyadan, hayattan, gelişmelerden izole edilmişlik... hayatını nasıl yaşayacağının muktedirler tarafından dayatılması... katı kuralcılık ve kurallara, düzene uymayanın cezalandırılması.
orijinal bir şeyler olsun artık deyip dururuz. işte o tam da bu film. ama herkesin anlayacağı anlamlandırabileceği tarzda değil.

bir sözlük nasıl yönetilmez

espwa
Yazar arkadaşlarımızın haklı talebleridir.
Şşt gençler alın bakalım şu 100er lirayı akşam yiğenlerime çikolata felan alırsınız öyle sağda soldada böyle şeyler konuşmayın. Sanki başa başkası gelse ne olacak hı amaaan bu devran böyle gider. Yönetim daha size ne yapsın başlık dediniz açtık entry dediniz girdik nankörlük etmeyin. Hem yarın öbür gün nick'inide al git dese ne diyebileceksin sürerler olum hepimizi sürerler başka diyarlara.

beyin göçü

espwa
Olanaksızlıklar nedeniyle doktor,mühendis,mimar gibi vasıflı insanların daha gelişmiş bir ülkeye göçmesi.
Türkiyenin gerilemesinde önemli bir etken ve malesef en fazla göç veren ülkelerden biri durumundayız

bakkal

espwa
yiyecek icecek vb.ürünleri satan tüccar. Ayrica bu ürünlerin satıldığı dükkan.
Emrah hapisteyken az ailesine yardımcı olmadı bu bakkal amcalar saolsunlar.

filtre kahve

espwa
Kahvenin sıcak suda demlenmesinin ardindan kahve taneciklerinin bir kağıt filtre yardımıyla süzülmesiyle oluşan bir demleme yöntemi.
Kokusuna hayran kalacağınız bir şey bu emin olun.

sapyoseksüel

espwa
Özetlemek gerekirse beyin aşkı.
Mesala Arthur Miller Marilyn Monroe'u güçlü kaslarıylamı tavladı hayır. Tavlayan tipitip zeki tavlanan sapyoseksuel. Nitelikli bir beyin karşısında tahrik olma durumu. Yani son zamanlarda gördüğümüz duyduğumuz
"Ağğbii benim için zeka önemli yhaaa ben zeki insanlardan hoşlanıyorum" durumu kesinlikle değildır.
Edit: Marilyn Monroe demişken unutmadan şunuda şuraya bırakıyorum

zenginsozluk.com/foto

sex on the beach

espwa
Pekte şişede göründüğü kadar masum olmayan kokteyl
Otururken bu ne ya bişey anlamadım diyip üzerine bir bira daha içtiğinizde Allahınızı kaybeder peygamberinizi aramaya başlarsınız. Önemli bir hatırlatmada da bulunmak isterim eğer hazırlıklı değilseniz sevgilinizle beraber içmemeniz tavsiye edilir zira istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

whiskey sour

espwa
Ferahlatıcı içimi kolay bir kokteyl.
İskoç viskisiyle yapılması tavsiyemdir. Barmenden istediğinizde büyük bir ihtimalle size surat yapacaktır. Hazırlanış olarak zor bi kokteyldir.Bir barda içtiğiniz whiskey sour tadını farklı bir barda yakalayamayacağınıza garanti verebilirim

uzun ilişki sonrası ilk duygusal yakınlaşma

espwa
Önceki ilişkinin bitme sebebinin yeni başlayacak iliskiyi çok fazla etkileyeceği dönem.Yeni yakınlaştığın insanda hep eskiyi aramalar,ruhunu tam teslim edememe durumu,sürekli sanki birşeyler hep eksikmiş gibi hissetme yani tam olarak şöyle bir şey diğer bi yarın var ama o parça oraya ait değil sanki.Yani kısacası bence çok zor duygusal anlamda çok karmaşık bi evre.

konformizm

espwa
Toplumun yargılarına,geleneklerine saygı duyma,onlara karşı çıkamama durumu.
Bana göre insanlar kabulleriyle,evetleriyle,baş eğmeleriyle değil hayırlarıyla,retleriyle ve itaatsizlikleriyle hatırlanır.Tabii muhalif olacağız diye
sapla samanı birbirine karıştırmamamız lazım.

ötanazi

espwa
Hekim destekli intihar.
Ötanazi ülkemizde yasal değildir ve uygulayan hekim kasten adam öldürme hükümlerine göre yargılanır. İslam dinine göre ise kişının yetkili kimselere bu yönde talimat vermesi bir çeşit intihardır ve islamda yeri yoktur.
Çin,Kanada ve Amerikanın bazı eyaletlerinde ötanazi yasal hak olarak tanınmaktadır.

ülkücü

espwa
Bıyıklı kurtcuk.
Kendilerini biz olmazsak varya bu ülke parça pinçik olur şeklinde avuturlar. Travesti tartaklamalarıyla bilinirler. Ötüken yolu yokuştur kafaları tokuştur diye dolaşan insanlardır.

türk kızlarının ağzının kokması

espwa
Doğru bir genellemedir.
Nicholoi Hel'in de dediği gibi genellemeler kişıler için kullanıldığında yanlıştır ancak büyük kitleler içın kullanıldığında doğru olabilir.
En basit çözüm ise şayet bir yakınlaşma olacaksa eğer naneli sakız taşı yanında ver ikide bir çiğnesin.

zengin sözlük yazarları

espwa
Öncelikle bilmemiz gereken şey insandırlar.
Bunun altını çizerek söylüyorum İNSANlardır. Her birinin muhteşem bilgi donanımlarına sahip olmaları sizi ürkütmesin ütopik karekterler değiller.
Zengin sözlük yazarları bu işin özel kuvvetleridir her özel varlık gibi az bulunurlar ama olsun sonuçta özel. Zehir gibi çocuklardır maşallah.
-tamam anne gidiyorum çöp atmaya, bir şey yazıyorum bir dakika annnneeeeee!!