confessions

fag

1. nesil Yazar - Geleceği parlak

  1. toplam entry 44
  2. takipçi 8
  3. puan 1171

hayat felsefesi yapılabilecek sözler

fag
Endişelenmek için fazla büyük, öfkelenmek için fazla asil,korkmak için fazla güçlü ve acının varlığına izin vermek için fazla mutlu olacaksınız. Kendiniz hakkında iyi düşünecek ve bu gerçeği dünyaya yüksek sesle değil, müthiş eylemlerle ilan edeceksiniz.

ülkücü

fag
Ülkü ardından koşulan, uğruna çalışılan, ulaşılmak istenen yüce erektir.
Ülkü, insanın kendi ulusu veya bütün insanlık adına varılmasını şiddetle arzu ettiği nihai hedeftir. Ülkü insanların ve insan toplulukların kendileri için varılması mutluluk sağlayacak, varılmasıyla en gelişmiş, en yükselmiş bir durum sağlayacak, bir hayalin düşünülmesi ve insan beyninde tasarlanarak şekillendirilmesidir. Ülkücü de bu idealizm ile yaşayarak inançları ve Allah rızası doğrultusunda ülkesine, milletine, davasına en iyi şekilde hizmet edip; yaşayışıyla duruşuyla ve fikirleriyle herkese örnek olan kimsedir. Gösterişten uzak olan, yıkıcı değil yapıcı olan ve değerlerine sahip kimsedir. Ülkücü zulüm eden değil zulüme karşı dik durandır, kimsenin adamı değil milletinin ve davasının adamıdır.
Ülkücülük günümüzden gözlemledikleriniz değildir... Ülkücü gibi görünmek,ülkücüyüm diye geçinmek ile ülkücü olarak yaşamak çok farklı şeylerdir ve hala böyle düşünüp böyle yaşayan gerçek Ülkücüler de bulunmaktadır..

kilo vermek

fag
Kilo vermek.. Henüz (27kg) 10 yaşındayken tanıştığım, yaşıtlarımın sıcak sütünü içip uyuduğu dönemde; şampiyonluk hayalleriyle dolu geceleri aclıktan sabahlattıran lanet bir eylem.. 5 yıldızlı otellerde açık büfe yemeklerde tüm kafile kebaplar,pideler,pastalar yerken senin bir şeyler başarmak uğruna karşılarında elma yemen yahut lüks bir lokantada arkadaşların İskender yerken senin ekmeksiz az çorba içmen (az çorbayı tam porsiyona çıkarmak için masadaki limon suyunu baharatları içine boşalttığımı bilirim..) 21 yaşına kadar devam etti.. Artık bütünleştim bu şeyle. öyle ki benim için bir yaşama biçimi oldu.Maçımın olmadığı ve kilo vermemi gerektirecek bir rahatsızlığım bulunmadığı halde artık kilo alamıyorum. Kilo vermeyin ajlık çok kötü bişi...

mekanda hesabın çok gireceğini gösteren detaylar

fag
Mekana girmeden valenin karşılaması, masada menünün bulunmaması sonradan garsonun getirmesi, çay istendikten sonra sipariş verilmeden gelen çerez ya da çayın yanında gelen ufak kurabiye. yemek için gidilen bir yer ise mutfağın camekanın arkadında, vitrin gibi durması, masada beş çeşit baharat olması, hesap istendikten sonra garsonun bir elinde de post cihazı ile gelmesi.

icgqhs

fag
Üstad...
Sözlüğümüzün baş yazalarından, ağır ve değerli taşı. kendisi karakteriyle, yaşantısıyla hal ve hareketleriyle bir idol. büyük bir yüreğe sahip, tanıdıkça daha çok hayran kalınan bir adam.Allah işini gücünü rast getirsin, sözlüğümüzden eksik etmesin..

tarihte bugün

fag
Muhammed Ali 74 yaşında yaşamını yitirdi..
Ruhun şad olsun şampiyon..
"Ben bir dövüşçüyüm. Göze göz karşılığa inanırım. Öteki yanağımı çevirmem. Karşılık vermeyen adama saygı duymam. Köpeğimi öldürürsen, kedini saklasan iyi edersin.."

wada

fag
World Anti-Doping Agency
Uluslararası Olimpiyat Komitesi liderliğinde ve sporcuların desteğiyle kurulmuştur. Dopingle mücadele eder. Her yıl yasaklı maddeler belirlenir, Yasaklılar listesine göre yarışmalarda sporculara testler yapılır, bu liste tarafsız değildir..
Kendi Uluslararsı sporcularının kullandıkları performans artırıcı maddeler o sene yasaklılar listesinde genellikle yoktur.

hoşça kal

fag
Bir daha bana "hoşça kal" deme, o ne öyle veda ediyormuş gibi.. Birgün dönmemek üzere gidersen,"hoşça kal" dersin. Biz birbirimizi Allah'a emanet edelim. Allah'a emanet ettiğin kişiyi tekrar görmeden ölmezmişsin.
Hoşça kal...

hüseyin nihal atsız

fag
Türk büyüğü..
Öğretmenlik mesleği yapmış,Türkçü Turancı görüşe sahip yazar, şair.

Gerilir zorlu bir yay
Oku fırlatmak için;
Gece gökte doğar ay
Yükselip batmak için.
Mecnun inler, kanını
Leyla'ya katmak için.
Cilve yapar sevgili
Gönül kanatmak için.
Şair neden gam çeker?
Şiir yaratmak için.
Dağda niçin bağırılır?
Feleğe çatmak için.
Açılır tatlı güller
Arılar tatmak için.
Tanrı kızlar yaratmış
Erlere satmak için.
İnsan büyür beşikte
Mezarda yatmak için.
Ve..........
Kahramanlar can verir
Yurdu yaşatmak için...
(1931)

yeşil çay

fag
Antrenman yaptığım ve kilo verdiğim dönemde tükettiğim bitkisel bir çay.
Antioksidan özelliğe sahiptir, Kan basıncını düşürür, Bağışıklık sistemini güçlendirir, Metabolizmayı hızlandırır, Diş eti hastalıklarına karşı koruma sağlar yağ yakıcı özelliğe sahiptir.tadı içerisine bal eklenince içebilecek kıvama kavuşur, acıdır ve faydalıdır ama her damak tadına hitap etmeyebilir.

tribünlere oynamak

fag
Spor müsabakalarında, sporcunun tribündeki hararetli bir grup için ya da izleyen birinin dikkatini çekme amaçlı,gözüne kestirdiği rakibe uyguladığı şova yönelik teknikler, hareketler.
0 /