confessions

fag

1. nesil Yazar - Alışmaya çalışıyor

  1. toplam entry 54
  2. takipçi 8
  3. puan 1848

hatalı yazılan sözcükler

fag
Yanlış / Doğru
Döküman - Doküman
Entellektüel - Entelektüel
Erezyon - Erozyon
Hazır cevap - Hazırcevap
Hem fikir - Hemfikir
Hoş beş - Hoşbeş
Eşortman - Eşofman
Tesbit - Tespit
Dinazor - Dinozor
Suç üstü - Suçüstü
Pehriz - Perhiz
Halisinasyon - Halüsinasyon

açık vermek

fag
Gelirin gideri karşılamaması durumu ..
Bireysel dövüş sporlarında, rakibi boşa düşürmek, tuzak kurmak, rakibi tanımak amacıyla ve kontra teknik ile savunulması dahilinde bilinçli yapılan veya istem dışı bir zaaf belirtisi.
(bkz:renk vermek)

taekwondo

fag
TAE; Ayak, KWON; El anlamına gelmektedir. DO ise, ahlak ve fazilete ulaşmak için takip edilmesi gereken düşünce ve davranış biçimidir.
Taekwondo kelime anlamıyla el ve ayaklarla uygulanan savunma ve vuruş tekniklerinden oluşan, sporcuda ahlaki değerlerin yüceltilmesine katkıda bulunan bir spor dalıdır.
Taekwondo, uzak doğu ülkelerinden KORE' nin Milli sporu olup, bu ülkede doğmuş, gelişmiş ve zamanla Dünya'ya yayılmıştır. Geçmişi 13 Asır öncelerine dayanmaktadır. Nitekim o çağlarda KORE'de yaşayan insanlar doğaya, vahşi hayvanlara ve haydutlara karşı kendilerini savunmak için tamamiyle ayak tekniklerini içeren bir savunma sistemi geliştirmişler ve buna “TAEGYON” yani “Ayak Sistemi” adını vermişlerdir. Yine aynı çağlarda KORE' de uygulanmakta olan “KWONPOP” yani “Yumruk Metodu” olarak isimlendirilen sadece el tekniklerini içeren bir sistem daha bulunmaktaydı. Bu arada 600'lü yıllarda KORE Yarımadası 3 Krallığa bölünmüş ve bu krallıkların en küçüğü olan SİLLA Krallığının genç asilleri ve savaşçıları kullandıkları çeşitli savaş silahlarının yanısıra yukarıdaki el ve ayak tekniklerini geliştirerek bir savaş aracı olarak kullanmak suretiyle silahsız savaş çalışmalarına da önem verip kendilerini düşmanlara karşı daha güçlü duruma getirmişlerdir. İşte bu insanlar el ve ayakla yaptıkları savunma tekniklerini, zamanla sistemleştirerek adına Taek-Kyon demişlerdir. Böylece de Taekwondo' nun ilk temelleri oluşmuştur. Sertliği,kuralları ve sakatlıklara karşı alınan önlemlerinden dolayı en elit dövüş sporu olarak bilinmesi olimpiyatlarda da fazla rağbet görmesine neden olmaktadır.
Türkiye'de futbol ve satrançtan sonra en fazla lisanslı sporcu sayısına sahip olan branştır.Dünya genelinde düzenli başarılara sahibiz ve dünya sıralamasında 2. sıradayız.
Bugüne kadar 16 yılımı adadığım ve hayatımı kazandığım olimpik bir spor branşıdır Taekwondo.

zengin itiraf

fag
Karşımdaki kişinin rahatlığından rahatsız olmamak için rahatmış gibi yapıyorum ve yoruluyorum. Bu çelişkiyi şiddetle sonlandırmamak için kendimi zor tutuyorum.

hesap sormak

fag
Hatalara ve yanlışlara maruz kalınan durumların sonunda, altında yatan sebebi ve içindeki cürredi sorgulama durumu, haklı serzenişler.
-Ben bir tek Allah'a hesap veririm.
Üzdü..

hayat felsefesi yapılabilecek sözler

fag
Endişelenmek için fazla büyük, öfkelenmek için fazla asil,korkmak için fazla güçlü ve acının varlığına izin vermek için fazla mutlu olacaksınız. Kendiniz hakkında iyi düşünecek ve bu gerçeği dünyaya yüksek sesle değil, müthiş eylemlerle ilan edeceksiniz.

ülkücü

fag
Ülkü ardından koşulan, uğruna çalışılan, ulaşılmak istenen yüce erektir.
Ülkü, insanın kendi ulusu veya bütün insanlık adına varılmasını şiddetle arzu ettiği nihai hedeftir. Ülkü insanların ve insan toplulukların kendileri için varılması mutluluk sağlayacak, varılmasıyla en gelişmiş, en yükselmiş bir durum sağlayacak, bir hayalin düşünülmesi ve insan beyninde tasarlanarak şekillendirilmesidir. Ülkücü de bu idealizm ile yaşayarak inançları ve Allah rızası doğrultusunda ülkesine, milletine, davasına en iyi şekilde hizmet edip; yaşayışıyla duruşuyla ve fikirleriyle herkese örnek olan kimsedir. Gösterişten uzak olan, yıkıcı değil yapıcı olan ve değerlerine sahip kimsedir. Ülkücü zulüm eden değil zulüme karşı dik durandır, kimsenin adamı değil milletinin ve davasının adamıdır.
Ülkücülük günümüzden gözlemledikleriniz değildir... Ülkücü gibi görünmek,ülkücüyüm diye geçinmek ile ülkücü olarak yaşamak çok farklı şeylerdir ve hala böyle düşünüp böyle yaşayan gerçek Ülkücüler de bulunmaktadır..

kilo vermek

fag
Kilo vermek.. Henüz (27kg) 10 yaşındayken tanıştığım, yaşıtlarımın sıcak sütünü içip uyuduğu dönemde; şampiyonluk hayalleriyle dolu geceleri aclıktan sabahlattıran lanet bir eylem.. 5 yıldızlı otellerde açık büfe yemeklerde tüm kafile kebaplar,pideler,pastalar yerken senin bir şeyler başarmak uğruna karşılarında elma yemen yahut lüks bir lokantada arkadaşların İskender yerken senin ekmeksiz az çorba içmen (az çorbayı tam porsiyona çıkarmak için masadaki limon suyunu baharatları içine boşalttığımı bilirim..) 21 yaşına kadar devam etti.. Artık bütünleştim bu şeyle. öyle ki benim için bir yaşama biçimi oldu.Maçımın olmadığı ve kilo vermemi gerektirecek bir rahatsızlığım bulunmadığı halde artık kilo alamıyorum. Kilo vermeyin ajlık çok kötü bişi...

mekanda hesabın çok gireceğini gösteren detaylar

fag
Mekana girmeden valenin karşılaması, masada menünün bulunmaması sonradan garsonun getirmesi, çay istendikten sonra sipariş verilmeden gelen çerez ya da çayın yanında gelen ufak kurabiye. yemek için gidilen bir yer ise mutfağın camekanın arkadında, vitrin gibi durması, masada beş çeşit baharat olması, hesap istendikten sonra garsonun bir elinde de post cihazı ile gelmesi.
0 /