confessions

fall

2. nesil Düzeltmen - Yorulmak bilmez

  1. toplam entry 603
  2. takipçi 20
  3. puan 9142

şeyma subaşı’nın kitap çıkarması

fall
kadın kitap yazıyor ve kadını milletçe gömüyorsunuz. anlamıyorum ki. soyadını kavakçı yapıp cumhurbaşkanı danışmanı mı olsaydı, ya da cengiz gibi milleti bilmem ne yapmak üzere inşaat sektörüne mi girseydi, cumhurbaşkanının damadı bakan olabiliyor da acunun eski karısı neden kitap yazamıyor ki. kadın kitap yazmış, alma, okuma, ilgilenme, para kazandırma, kitabı elinde patlasın. peki kavakçı'nın aldığı maaşı engellemenin bir yöntemi var mı?

she

fall
ingilizce, dişiler için üçüncü tekil şahıs zamiri.

green day'in dookie albümünden bir şarkı.

Are you locked up in a world that's been planned out for you?
Are you feeling like a social tool without a use?
Scream at me until my ears bleed
I'm taking heed just for you

bakalım o zamir kimin vekaletiyse kendisi bu sözleri okuyacak mı?

posibilite cevapları

fall
bir tür kaçamak cevap verme yöntemidir. genelde sıkça kullanılan kelimeler olabilir, belki, neden olmasın, sence kelimeleridir.

sence tam olarak posibilite cevabı kabul edilmeyebilir. o daha çok transition hücumudur.

yanlış anlaşılan şarkı sözleri

fall
daha internet, google veya muadili arama motorları tırı vırı olmadığı yıllarda aldığınız kasetin kapağında da şarkı sözleri yoksa şarkının sözlerinde anlamadığınız kısmı anlamanın iki yöntemi vardı.

1) bir bilene sormak
2) blue jean dergisinin şarkı sözleri kısmında şanslı bir gününüzde o şarkının sözlerinin çıkması.

bazen tam bir bilen yoksa şöyle diyor, yok yok böyle diyor diye tartışma da çıkardı. işte bu durumda gerçek öğrenildiğinde bir taraf şarkı sözünü yanlış anlamış olurdu.

örneklerle açıklamak gerekirse:
doğrusu: So i dub thee unforgiven
anlaşılan so i won't be unforgiven

daha güzel bir örnek ise bir levent yüksel şarkısıdır. sustu haykıran şehir son kuşlar havalandı sözlerini o dönemki çevremde doğru anlayabilen çıkmamıştı. en yoğun tahminler dolmuşların yada tonguçların havalandığıydı.

keşke hiç google olmasaydı da bunları konuşsaydık.

geek

fall
Geek; “Sosyal yaşantısı olan ancak yaşantı tarzı sokaktaki vatandaşın alışık olmadığı şekilde belli malzemelere bağımlı (bilgisayar, fizik, astronomi, FRP, bilimkurgu, edebiyat) ve bir araya geldiklerinde muhabbetleri bilgi çöplüğünü havalandıran fırtına formunda geçen insan topluluğu.” olarak tanımlanabilir.

Bu adamların halk kitlelerince aşağılanması doğaldır çünkü onların bilemeyeceğini bilmekte, anlayamayacağını anlamakta, sıradan vatandaşa hemen her dalda üstünlük sağlamaktadırlar.

amerikan sinemasında gösterildiği gibi şişko, sivilceli, kızlara karşı yetersiz bir diğer amerikan klişesiyle baştan loser sonradan winner olmak durumunda da değillerdir.

big bang theory izleyip sheldon, leonard ve howard'la empati yapabilen herkes biraz geekdir esasen.

tjk

fall
tarihi kökleri her şeyde olduğu gibi yine izmir'e dayanan atçılık kulübü.

Ülkemizde bugünkü anlamıyla düzenli yarışlar ilk kez 23 Eylül 1856 tarihinde İzmir'de yapıldı. O dönemin İngiltere Başkonsolosu Mr. Patterson ve Evliyazade Refik Bey'in öncülüğünde Smyrna Races Club'ı (İzmir Yarış Kulübü) kuruldu. O dönemin İzmir yarışları yılda bir kez Paskalya günleri düzenleniyordu. S.R.C. yarışları 20. yüzyıl başında en parlak dönemini yaşamış 1. Dünya Savaşı ile birlikte sona ermiştir.

tütün sarmak

fall
alpay'ın yıllar önce göz koyduğu kızın yaptığı.

fabrikada tütün sarar, sanki kendi içer gibi. sararken de hayal kurar bütün insanlar gibi. bir evi olsun ister, bir de içmeyen kocası, tanrı ne verirse geçinir gider, yeter ki mutlu olsun yuvası.

diko

fall
birinci nesil olsa da sanırım bir süre ara vermiş olmalı ki benim yeni fark ettiğim yazar. benim kanım ısındı nedense. bir kere fenerbahçeli. bence basit ve sempatik bir dili var. ukala bir tarzı yok. ben okurum bu adamı vallaha.

ha bir de demiş miydim bilmiyorum ama fenerbahçeli.

uyarısı için x yazara teşekkür etmek

fall
çok da gerekli bulmadığım bir eylem. yani edilecekse de uyarının geldiği yöntem neyse iade de o yöntemle yapılmalı. bizi mesajla uyaran diğer yazara yine mesajla teşekkür etmek daha makul olur.
uyarılmak da biraz anlam daralınca kötü bir yere çıkıyor ya neyse konuyu dağıtmayalım. swh

sigarayı bırakan insan

fall
yüksek irade sahibi ve kararlı biri olduğunu anlayabiliriz. bağımlılıkla mücadele kolay değildir.

tabi en iyisi siz baştan hiç sigara içmeyin, hiç aşık da olmayın, bir spor kulübü ile duygusal bir bağ kurmayın. böylece kolay kolay bağımlı olmazsınız.

poison ivy

fall
dc'nin kadın kötü havuzunda pek de kullanılmadan bekleyen, bir şans verilse çok iyi yerlere gelebilecek bir karakter. evet uma thurman denemesi fiyaskoydu ama şöyle düşünün o zamanlar hagi bile top oynuyordu. o yıllar gerilerden kaldı. harley quinn'e verilen şans bu zehirli sarmaşığa verilse uçar bence.

magic mushroom

fall


On the tenth of June we landed here on Mars
And we look out through the dust clouds to the stars.
All around us lay a plain of burning sand
And a bitter wound flew out across the land.
Not a single cosmos there to tell the past,
Not a single lonely play till desert grass.
This is how it really feels to be alone,
Only fifty million miles away from home.
I have flown here through the silent sea of space
And I dare to set my foot upon this place.
On the desert lies the shadow of a man
After wind has blown his footprints from the sand.
In the Martian night two moons rise in the sky
And the winter cold is deeper than her sigh.
And the mountains here aware since time began
And they make me feel ashamed of what I am.

sahra çölü

fall
adı arapçada büyü anlamına gelen afrikanın kuzeyindeki fransız sömürgesi ülkeler ile orta afrikayı keskin çizgilerle birbirinden ayıran dev bir afrika çölüdür.

gobi çölü

fall
Orta Asya'da, Moğolistan Cumhuriyetinin güneyi ve Çin'e bağlı Sin-Kiang ve Kansu eyaletlerinin yakınlarındaki bölgeleri de içine alan geniş çöl. Etrafını kayalık sıradağlar çevirmiştir. Güneyde Altun Dağ, Bei ve Yin Dağları, batıda Tanrı Dağları, kuzeyde Altay ve Hangay Dağları yer alır.

2019 fiba basketbol dünya kupası

fall
çin'de düzenlenecek olan 18. dünya basketbol turnuvası. türkiye avrupa elemelerinden başarı ile kalifiye olup kupaya adını yazdırdı. bu beşinci dünya kupamız olacak.

2018'de yapılması gereken kupa 2019'da düzenleniyor. 2014 yılındaki kupaya da wild card ile de olsa katılmış ve son sekize kadar kalmıştık. 9 eylül 2014 akşamı barselona'da litvanya'ya yenilerek çeyrek finalde kupaya veda etmiştik.

bu turnuvadaki takımımız daha genç, daha savaşçı ve maalesef daha az yetenekli. gruplar belli olmadan bir öngörüde bulunmak zor olsa da kupanın yapıldığı topraklar bize çok yabancı, kadromuz çok genç ben büyük bir başarı beklemiyorum.

futbolla yatılıp kalkılan, eleme maçlarının bile aşırı rağbet gördüğü, sadece finallere katılmanın başarı sayıldığı bir branşı düşünürsek takımımız şimdiden olağanüstü başarılı ve şimdiden alkışı hak ediyor.
0 /