confessions

fiorabella

1. nesil Jurnalci - şık

  1. toplam entry 1658
  2. takipçi 81
  3. puan 49740

cumhur ittifakı

fiorabella
bahçıvan uşağa, uşak ahçıya vb.vb. bbp partisinin lideri merhum muhsin yazıcıoğlu olsa bu ittifaka evet der miydi? siyasi görüşümle taban tabana zıt bir parti lakin duruşlu bir reisleri vardı. bence ittifaktan ayrılmalılar. kullanıldılar açık ve net. vekillik uğruna davalarını satmaları yazıcıoğlu'nun kemiklerini sızlattı.

azrailin regl donemi

fiorabella
sahurumu rezil rüsva eden yazardır. ağız tadıyla bir şeyler yiyeyim dedim sözlüğe bakasım tuttu eneee kıymalı puding başlığını görünce midem ağzıma geldi. zalımsın yazar kişisi. kıymalı pudinglere gel e mi?
kıymalı puding dışında sözlüğün kalemi kuvvetli, mizah yönü güçlü kalemidir. var olsundur. ulu manitu klavyesinin tuşuna zeval vermesindir. ugh!
kıymalı pudingine kaşık sallarken dinlemesi için bir adet queen bırakıyorum buraya.

beni beni

fiorabella
aşk-ı memnu karekterlerinden bihter'in efsane repliğidir.
-beni beni
-bihteriniaynı zamanda bir niyaz'ın 2008 yılında çıkarttığı "Nine Heavens " albümünde yer alan türküsüdür.

ağustos böceği

fiorabella
sesleri ağızlarından çıkmadığı için öterken yemek yiyebilen bir böcek türüdür. karın zarlarını titreştirip ses çıkartırlar. genelde erkek ağustos böcekleri dişileri çiftleşmeye davet etmek için öterler.

kerhane

fiorabella
halka şeklinde şerbetli bir tatlı ismi. yöresel olarak farklı isimleri vardır ama yurdum insanı kerhane tatlısı der. diğer türlü kerhane "karhane"nin halk jargonunda evrilmiş halidir.
o değil de kadın dramının yaşandığı, kadının aşağılandığı başka bir cehennem yoktur sanırım. rızanız yokken bir sürü insanın size dokunması düşünülür gibi değil. et pazarı gibi insan gururunu yerle bir eden bir yer. bir genelev çalışanının yazdığı kitabı okumuştum (bkz:hayat kadını) okurken bile dehşete düşmüştüm.
kerhane deyince vergi rekortmeni manukyan gelir akla. etten kirli para kazanan ve bu paranın vergisini ödeyen bir figür olarak patroniçedir adı.

devlet bahçeli'den af açıklaması

fiorabella
" Bana gelen bilgiye göre aynı yatakta üç vardiya uyuyorlar. Yani aynı yatakta üç kişi 8'er saat sırayla uyuyorlar. Böyle bir ortam terörizm için çok önemli bir zemindir." bla bla tarzında söylemidir.
açıklamasının devamı da var. akp ile dirsek teması ve sıkı ilşkileri olduğu için gözlerini mahkum yakınlarının oylarına dikmişler.

devlet kendine karşı işlenmiş suçu affeder, etmez devletin sorunu ama kişilerin başka kişilere karşı işlediği suçu affedemez!!! biri bana zarar verecek devlet onu afedecek bu ne insanlık hakkına, ne ilahi hakka sığar. o zaman biz temiz vatandaşlar girelim içeriye tüm katiller, tecavüzcüler, sübyancılar, mafya bozuntuları çıksın dışarı.

affın alaattin çakıcı gibi illegal kişileri kapsayacağı hatta bu affın onlar için çıkarılacağı kulislerde konuşuluyor. kader mahkumlarını ayrı tutyorum.
af çıkartıp oy dileneceklerine suçu engelleyen sistemler üzerine proje geliştirseler.
unutmama lazım gerçek tektir ve suç makinesı olmuş insanlar asla ve asla islah olmazlar.
o psikolojideki insanlar mahpus yattıkları günlerden ders almaz bu durumu bir güç statüsü olarak kullanırlar. çürüsünler içeride.

zengin itiraf

fiorabella
ergenlik döneminde "it's me" şarkısıyla onu tanımıştım. ilk aşkımdı. halen de aşığımdır ona. her pazar gecesi saat 02 sularında amerika'da bir radyoda canlı yayın yapıyor. türkiye saati ile 11 falan oluyor. onu dinlemek haftasonu sabah erkenden uyanıp yayını bekliyorum. alice cooper aşktır.


zengin sözlük nostaljik müzik saatleri

fiorabella
2000'li yıllara gielim. türkyenin ilk latin grubu pasaporte latino'nun bildiğimiz "leblebi koydum tasa kız annem" türküsünü salsa, rumba ritimleri ile dinleyelim. gerçi dinlerken oynamak yerine salasa yapasınız geliyor.


bir adet "silifke'nin yoğurdu" serkan dengizle devam edelim. pop ritimleri ile disco havası yakalamış.kurban "lambaya püf de" ile bitirelim.


bıyık

fiorabella
gür bıyık bırakanların ayran içmemesi ve sütlaç tarzında tatlılar yememesi gerekir. yani tek başınayken yiyip, içebilir tabi. yoksa görüntü çok nahoş oluyor.

çocukken yapılmış iş girişimleri

fiorabella
ticaret yeteneğimin olmadığını gözüme sokan başlığı görünce koştum geldim. benim kafa bebelikten 657ye programlanmış. ticaretten anlamıyorum. sanırım esnaf olsam iflas ederdim.çocukken değil de fakültede okurken yaz tatillerinde bari bir kaç bebeye kimya, matematik dersi vereyim okul harçlığım çıksın, aileme yük olmayayım dedim. bir kaç ilkokul, ortaokul bebesi buldum. bebelere ders verdim. ama para almaya utandım. para almadım. onlara test kitapları da hediye ederek ilk ticari girişimimi noktaladım.

ub40

fiorabella
1978 yılında ingiltere banliyölarında kurulan efsane reggy grubudur. işsiz arkadaşların kurduğu grubun adı devletin verdiği işsizlik maaşı çeklerininin seri numaralarının birleşimidir. solist ve kurucu üye Ali Campbell 'in türk olduğu rivayetleri dolaşmasına rağmen ali isminin alister'in kısaltılmışıdır.
bilinen şarkıları reggy sounduyla icra eden grup şarkılara farklı bir anlam katmıştır.

elvis presyley'den dinlemeye alıştığımız " Falling In Love With You" şarkısı reggy ritimleriyle çok daha dinamik olmuş.vee NEIL DIAMOND'ın "Red Red Wine" ub40 yorumuyla insana kıpır kıpır duygular hissettirir.

mutsuz evliliğin sırları

fiorabella
evlilik yaşamadığım için ne desem ahkam kesmek durumana düşerim. sanırım sevginin bitmesi ve iletişimsizlik gibi geliyor. tabii kumar, alkol, kötü alışkanlıklar başka. ama insan mutsuzken aynı çatı altında takvimleri devirmesi kendisine ve eşine yaptığı haksızlıktır. mutsuz bir evliliktense mutlu bekarlık iyidir. büyük konuştum, dilimi ısırayım diyeceğim ama aklın yolu bir. insan mutsuz olduğu ortamda kendini niye zehirler ki? neden hayatına ipotek koyar?

twitter

fiorabella
sevmediğim, sevemediğim sadece sadece hayvan hakları ve siyasilere tweet atmakta kullandığım sosyal medya ağı. gündemler hep şov amaçlıdır. bugünün gündemi kraliyet düğünü yahu prensin düğününden size ne? ingiliz aristokratımızını nesiniz? ülke gündemi, hayvan hakları gibi konularda tık yok. iyice yurdum insanından nefret etmeye başladım. like butonu esirlerinden. aptal insanlar sürüsünden.

yatan köpeği ezen mng kargo aracı

fiorabella
sürücüsünün cani olduğu araçtır. eskişehir 75.yıl mahallesi. mahallesi memduh şevket esendal sokakta yerde yatan sokak köpeğini bilerek, isteyerek ezdi. köpüş ağır yaralı olarak kurtuldu tedavi altında. olayı gören mahalleli sürücüyü kaçmak üzereyken yakalamış. savunması da "köpek arabaya saldırdı o yüzden ezdim olmuş" allah kafanıs ezsin pis herif. işten altıl açlıktan sürün.
mng kargoya şikayette bulunarak destekleyin lütfen. 4440606 zaten bir halta yaramayan kargo şirketidir. ya bu adamı işten atacak ya da mng boykotuna tam destek vereceğiz.
bu masumu bu hale getiren cani işten atılana kadar gerek kişisel, gerekse bağlantıda olduğum dernekler ile ne gerekiyorsa yapacağım.
0 /