confessions

fiorabella

1. nesil Jurnalci - etkileyici

  1. toplam entry 1936
  2. takipçi 81
  3. puan 55353

türkiye neden uzaya çıkmıyor

fiorabella
çünkü almanya bizi kıskanıyor. daha fazla kıskanmasınlar diye uzaya çıkmayı erteledik. hem amerika'da bizi kıskanıyor. sırf bu yüzden uzay madenciliği kanununu yasalarına eklediler. sırf onlara inat biz çıkmıyoruz. aslında bu işin sorumlusu da cehape. eyyy cehape..espriyi yaptığıma göre sorunun cevabını verelim. herkes aya biz yaya felsefesini benimseyen toplum ile hayvanat bahçesi müdürünü tubitak başkanı yapan bir zihniyet olduğu sürece oturun oturduğunuz yerde uzaya çıkmak size mi kaldı. belki gezegenlerde madenler çıkartılmaya başlanırsa işci olarak kayıt olabiliriz. alamancılar gibi.

la mamma morta

fiorabella
1896 yılında umberto giordano tarafından yazılan "andrea chenier" operasının aryasıdır. dinlerken yaşarsınız ve o an zaman durur. özellikle Philadelphia filminde tom hanks ve denzel Washington'ın olduğu sahne aryanın beden bulmuş halidir.

günün sözü

fiorabella
Her şey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar… Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür.

şef Seattle

sos

fiorabella
profilinde kadirşinas yazan yazar. kadirşinas olduğu doğrudur. beyefendi kişiliği ve nüktedanlığı ile fark yaratır. candır. buraya bir adet bill withers bırakıyorum.

amber alert çocuk acil uyarı sistemi

fiorabella
amerika'da kullanılan açılımı Brodcast Emergency Response olan çocuk kaçırma olaylarında kullanılan sistemdir.
sistem adını 1996 yılında Arlington, Teksas'ta kaybolan ve 4 gün sonra ölü olarak bulunan Amber Hagerman'dan almıştır. bu olay üzerine yetkililer zaman çizelgesi çıkarmış ve kaçırılma olayının 8 dakikada olduğunu bildirmiştir.

tüm kayıp çocuk vakalarında bu sistem devreye sokuluyor. tüm detaylar e-mail, sms gibi yöntemlerleanında tüm vatandaş bilgilendiriliyor. eş zamanlı olarak televizyonlardan, radyolardan, caddelerdeki billboardlardan da sık sık anons geçiliyor. böylece kaybolan çocuğu miyonlarca kişi aynı anda aramış oluyor. bu yöntemle bir çok çocuk kötü sondan kurtarılabiliyor.
amerika dışında bir çok ülke bu sistemi kullanıyor. darısı türkiye'nin başına.


zenginsozluk.com/foto

anne

fiorabella
özlenendir. yitip gittiğinde yeri doldurulamayandır. mezarına gidip toprağını öptüğündür yüzü yerine. özledim hem de çok özledim. telafisi yok bu acının. zaman falan iyi gelmiyor. her geçen zaman diliminde acı daha çok artıyor. ölüp yanına gidene kadar çekeceğim bu acıyı.

osmanlı döneminde idam edilen maymunlar

fiorabella
osmanlı döneminde fetih düzenlenen ülkelerden getirilen mayunların idam edilme durumudur.
Padişah III.Murad'ın hayranı olduğu ve severek dinlediği yobaz din adamı Molla Abdülkerim Efendiyi rumeli kazaskeri yapar. bu pis yobaz gayrimüslümleri ve hayvanları sevmez. bir cuma hutbesinde halkı kışkırtır. maymunların kadınlarla birlikte olduğunu söyleyecek kadar canileşir. cuma namazından çıkan kudurmuş kalabalık galata'semtinde dükkanlardaki tüm maymunları asarak idam eder.

cehaletin en kötüsü bilinçsizce yobazların söylemlerine uyarak can almaktır. bu yüzden abdülkerim denen pislik herif mezarında ters dönsün.

cinsel istismar için kimyasal hadım cezası

fiorabella
cerrahi hadım olarak değiştirilemsi gereken ceza. ya hu zaten devlete maliyeti çok. iğne vurdum, ilaç verdimle olmuyor. hormonları baskıladığı için kullanılan ilaçların yan etkileri çok yüksek. insan hakları çerçevesinde tahlillerin yapılıp, sapık kişisinin takip edilmesi gerekmekte.kimyasal hadım cezası uygulayan ülkeler bu kurala uymak zorunda. sapık kişisi istek duymasın diye o masraf devletten dolayısıyla bizim cebimizden çıkacak.

onu da geçtim. sapık kendi bir şey yapamayınca baskıladığı dürtüler için kurbanına obje kullanacaktır. çok mu zor cerrahi hadım? bir sapık kişisinin bilmemneresine para vermediydik o da olcak. kesin gitsin.

aker

fiorabella
bence piyasadaki en kaliteli marka. baştan kaymıyor, renkler ve desenler çok güzel. ayrıca yıkanınca falan hiç bozulmuyor. rahmetli annem kullanırdı.

madımak oteli

fiorabella
türk yakın tarihinin utanç tablolarından biridir.

2 temmuz 1993 yılında 4. Pir Sultan şenliklerine katılmak için Sivas'a gelen aydınların ve sanatçıların, literatürümde onları tanımlayacak kelime dahi bulamadığım yaratıklar tarafından diri diri yakılmasıyla Türkiye'nin kara lekelerinden biri olarak hiç unutulmayacak. bu elim olayda cehalet bir kere daha aydınlığa galip gelmişti.

4. pir sultan şenlikleri yapılacaktı. Aydınlar söyleşiler yapacak, türkülerle kardeşlik mesajları verilecekti. Sanatçı, gazeteci, şair ve yazardılar. Cehalete karşı tek silahları kalemleri, türküleri ve düşünceleriydi. Gazeteci Carina Cuanna Hollanda'dan, diğer aydın ve sanatçılar Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelip olacaklardan habersiz Madımak otel'ine yerleşmişlerdi.

Takvimler 2 temmuz cuma gününü gösteriyordu. Cehaletle yoğrulmuş, aydınlıktan bihaber sürü cuma namazını eda ettiler. Şehirlerine kötülük gelmişti. Aziz Nesin, Salman Rüşdi'nin “Şeytan Ayetleri” kitabının çevirisini yapıyordu. Bu affedilemezdi. Aydınlar ve sanatçılar da aleviydi. Din elden gidiyordu. Kuran'a uzanan eller kırılsındı.

Cuma namazından çıktılar. Hep birlikte çıldırmışlardı. hepsi birden kudurmuşlardı. Ağızlarından salyalar akıyordu. Kana susamışlardı. “kuran'a uzanan eller kırılsın” diye böğürüyorlardı. Dinsizler diyerek azdılar, çoştular ellerinde benzin bidonları ile insanları yakmaya geldiler. Kalemler, türküler, fikirler zafer çığlıkları arasında ateşe verildi. İçeride insanlar yanarken sevinçle alkış tuttular.

Sonrası, sonrası daha da vahimdi. Tutuklanan, adı insan olan yaratıklar serbest kaldılar. Yargılanların avukatları sonradan milletvekili oldular. Sanıklardan birkaç tanesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işe başladılar. Halen ellerinden kan sızarak yaşıyorlar.

Bir vicdanınız var ise ki olduğunu düşünmüyorum. Her gece yaktığınız 36 kişi umarım rüyalarınıza giriyordur. Yobaz sürüsü, benim dinim ve benim meshebim cana kıymayı yasaklıyordu. Peki ya sizin dininiz?

zenginsozluk.com/foto


zenginsozluk.com/foto


lut kavmi

fiorabella
lut gölünün güney batısında bulunan sedum şehri halkıdır. livatanın yaygın olduğu bu kavime hz.lut peygamber olarak gönderildi ve tebliğe başladı. "Allah'a karşı gelmekten sakınmaz mısınız? Bilin ki ben size gönderilmis güvenilir bir elçiyim. Artık Allah'a karşı çıkmaktan sakının" dedi.kavim hz. lut'a Ey Lut bu davada) vazgecmezsen, iyi bil ki, sürgün edilmişlerden olacaksin " diye cevap verdiler.
peygamber efendimiz bir hadisinde şöyle demiştir.
"Benden sonra en korkutugum şey ümmetimin Lut kavminin yaptigini yapmalarıdır »

dost derneği

fiorabella
hayvanları koruma ve yaşatma rehabilitasyon derneğidir. yaptıkları çalışmalar takdire şayandır. bu ülkede hayvanlara karşı her türlü sapkınlık ve caniliği yapanlara inat güzel oluşumlar her zaman desteklenmelidir.
DOST yaz 8071'e SMS gönder sadece 5 TL ile hayat kurtar. Bütün operatörler dahildir. veya: DOST10 yaz 8071'e gönder: 10 TL DOST20 yaz 8071'e gönder: 20 TL DOST30 yaz 8071'e gönder: 30 TL DOST40 yaz 8071'e gönder: 40 TL DOST50 yaz 8071'e gönder: 50 TL

yapılan çalışmaları ve kurtarılan canları görebileceğiniz sosyal medya hesabı

zengin itiraf

fiorabella
bazen çok duyar kasıyorsun hede hödesi yapanlar oluyor. cevap vermiyorum. insanlardan hayvanlar için bir şey yapmasını duyar kasarak isteyemezsiniz. zaten içinde hayvan sevgisi olan elinden geleni yapar. evet sözlüğe hayvanlarla ilgili kötü haberleri paylaşıyorum. belki biri okur tepki için şikayet eder. kanunların çıkması için bir tuğla koyar zihniyetindeyim. ben paylaştıklarımı laf olsun diye paylaşmıyorum gerek maddi gerek manevi elimi taşın altına koyuyorum. yangına su taşıyan karınca misali benim taşıdığım suyla yangın sönmez lakin "söndüremez kiii" diyen bazı insanları görünce doğru yolda olduğumu anlıyorum. ben azından su taşımaya çalışan taraftayım. bu bile yetiyor. haa insanlara gelince benden tek kuruş yardım görmezler. tek kuruş vermem. balık tutmayı öğrensinler.

mars yolcusu

fiorabella
sözlükte tanıdığım güzel kalpli nadir yazarlardan biridir. hayvan hakları konusunda elinden gelenin fazlasını yapar. kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum.
"dünya iyi insanların yüzü suyu hürmetine döner" denilmiştir ya iyi insanlardan biri de odur.

dindar nesil

fiorabella
kindar nesildir. dini vecibeler allah ile kul arasındadır. eğitim olarak önce güzel ahlak vereceksin. yoksa yerde bulduğu hurma kutusundaki arapça yazıyı dua diye duvara asan teyzelerden bir fark kalmaz.
dindar nesil için imam hatip okullarını örnek gösteriyorlar. oysa ki daha bayramda tecavüz edilerek öldürülen minik eylül'ün katili imam hatip mezunuydu.

lanet olsun din adı altında pislik yapanlara.

edit: verdiğim örneği yanlış anlayanlar olmuş. suç kişiseldir lakin suça iten sebepler arasında, baskı, ezilmişlik hissi ve muhakeme yeteneğinin olmaması gibi durumlar vardır.
0 /