confessions

fiorabella

1. nesil Jurnalci - nadide

  1. toplam entry 1465
  2. takipçi 77
  3. puan 42873

grip

fiorabella
5 gündür ölümüne savaş verdiğim viral enfeksiyon. her yıl influenza strateji değiştirip daha güçlenerek geliyor. ilaç falan fayda etmiyor. bu senenin virüsü yüksek ateş, bulantı ve üstüne öküz oturmuş gibi göğüs ağrısı yapıyor.
o kadar iğne ilaç derken şifayı ninemin reçetesinde buldum.
elma, portakal, limon evde hangi meyve varsa kabukları ile küçük küçük doğrayın. içine kabuk tarçın, zencefil ( toz olanından değil ), zerdaçal, havlıcan, karabiber koyup kaynatın. daha sonra bal karıştırarak için. ben bununla iyileştim tavsiye ederim.

çiftlik bank

fiorabella
hortumcu bankalardan, bankerlerden akıllanmayan insanımızın para kaptırdığı oluşum. insanlar bankalardan krediler çekip, evlerini satıp yatırım yapmışlar. hiç birine acımadım hatta oh olsun diyorum. o para kaptıranlardan hayır için 5 lira istense vermezler, bir mesajla kızılaya, mehmetcik vakfına vs. destek olmazlar. iş kısa yoldan zengin olmaya gelince sazan gibi atlarlar.

yahu akıl var mantık var. insan bir düşünür. yatırım faizleri bile devlet tarafından hesaplanıp kanunlar çerçevesinde uygulanıyor. öte yandan biri çıkıp "size kazandıracağım" diyor. ve halen insanlar bu masallara inanıyor.

tosun adı takılan mehmet aydın hayal satmış. şimdi "paramız gitti" diye ağlaşan insanlar hayal almış. tosun da uruguay'a kaçmış. bak velede. uruguay ile türkiye arasında suçlu iadesi antlaşması yok ya topladığı paraları çatır çatır latin dilberlerle yer. ee ava giden avlanır.

18 mart 1915

fiorabella
ulusumuzun kaderinin yeniden yazıldığı tarihtir.

Toprağından fazladır sende yatan adamlar, Irmağın kanla çağlar, yağmurun kanla damlar.
O cenkten armağandır sana kızıl akşamlar,
Sen silahın inançla son döğüştüğü yersin!
Bir destana benziyor senin bugünkü halin. Okurken duyuyorum sesini ihtilalin.
Övün ey Çanakkale, ki sen Mustafa Kemal'in, Yüz milletle yüz yüze ilk görüştüğü yersin!

faruk nafiz çamlıbel

taşıdığım kadar varsın

fiorabella
cüneyt ergün'ün 2010 yılında çıkarttığı "teleften bir gece masalı" albümünün en güzel şarkısıdır.
Taşıdığım kadar varsın
Taşıdığın kadarım
İklimler sana benzer
Üşüdükçe ben yağmura
Tüm yollar sana benzer
Yürüdükçe ben adımlara

rte'nin istiklal marşı'nın bestesini beğenmemesi

fiorabella
beğenmeyenlerin kendi sorunlarıdır.
ulusal marşlar ulusal mücadeleler sonucu yazılır. siyasi gündeme alet etmek dahi ecdadımıza hakarettir.
diyelimki ellerinde ki güç ile değiştirdiler. bu ülkenin yarısı o marşı artık akp'nin marşı olarak tanır, benimser, öyle zanneder.
bırakın marş değişmeyi falan. çocuklara tecavüz ve hayvan hakları yasalarına el atın.

zengin itiraf

fiorabella
çocuklar ( eğitim, sağlık ), ameliyat olacak hastalar, engeli dolayısıyla sorun yaşayanlar ve hayvanlar dışında kimseye zırnık kadar maddi yardım yapmıyorum sözlük. kurban kesmiyorum onu yerine ücretini mehmetcik vakfına veriyorum. içimdeki insan sevgisini o kadar sömürdüler ki hiç biri umurumda değil artık. öyle çok zengin falan değilim ama hayvan ve çocuk söz konusu olunca maaşımın son kuruşuna kadar düşünmeden harcarım. böyle mutlu muyum? evet çok mutluyum. iyi insanları seviyorum ve onlar da o kadar az ki. kötüleri attım çöpe gitti. boğulsunlar kötülüklerinde.

hayvana şiddet

fiorabella
adı insan olan döl israflarının ezik duygularının tatminidir. bu insanımsıların gebermeleri gerekmektedir.
5 aylık yavru bir köpekçiğin senin o kokmuş terliğini ısırdı diye kafasının yarıp, kaşını patlatmak ne? 5 aylık bir yavrucuk işkence gördü ve darp edildi. sahiplendim. ismini "maya" koydum. veteriner hekim kontrolünden geçti, raporunu aldım ve kimliğini çıkarttım.
"omo çok totlo oşkom bono bono ol" al diyen vicdansız ziilinin dangalak sevgilisi tarafından pet mağazından alınmış. bakılamayınca sokağa atılmış bir çocuk maya. bir hayvansever ücretini vererek yuvalanana kadar pet otel işi yapan iki gay sevgilinin oteline bırakmış. homofobik değilim ama şiddet söz konusu olunca gay, tarvesti, kadın, erkek dinlemem. bırakıldığı yer de sözüm ona pet otel.
otelle ilgisi yok iki gay sevgilinin evi. kedi, köpek hepsi iki odada. birbirlerini ısırıyor, birbirlerinden korkuyorlar. ( bu konuyu isimleri ile ifşa edip daha sonra yazacağım ) işte kızımı bunların elinden kurtardım. darp raporu ve maya'nın kimliği ile suç duyurusunda bulundum.
maya şimdi mutlu ama çok korkuyor ve halen yaraları kapanmadı.
bu durumdaydı gördüğümde


şimdi ise yaralarına rağmen daha mutlu kızım

aydın'da vahşet

fiorabella
toplumun artık canileştiğini gösteren kan donduran olaydır.
aydın'da tren raylarına iki yavru köpeği bağlayıp onların canice ölümüne sebep olanlar. dilerim tez zamanda sizin de kafanız kopar ve o pislik bedenleriniz yeryüzünden yok olur.
haberin detayını veremeyeceğim. lütfen bimer, cimer ve aydın valiliğine suç duyurusunda bulunalım.
aydın valiliği : (0256) 212 24 16

bibliyofobi

fiorabella
kitaptan korkmaktır.
korku düşmanlığı, düşmanlık korkuyu besler bibliyofobiler de kitabı düşman gibi görür ve ondan korkar. ülkecek malum büyük bir çoğunluk bu fobiye yakalanmış.

mandıra filozofu

fiorabella
yönetmenliğini müfit can saçıntı'nın yaptığı, senaryosunu birol güven'in yazdığı 2014 yılı yapımı türk filmidir.
felsefe bölümü mezunu olan mustafa ali'nin içinde yaşadığı düzene bir tavır olarak muğla'nın çökertme köyü yakınında bir klübeye yerleşip orada yaşar.
almak isteyene içinde bir çok ders bulunan güzel filmlerden biridir.
tüketim toplumu, popüler kültür açgözlülüğünde tüketmekte olduğumuz hayata bir bakış atttığımız aslında hayatın çok karmaşık olmadığını, bencilliği bıraktığımızda küçük şeylerden dahi mutlu olabileceğimizi gerçeğini gözümüze sokuyor.
ukdeci: sos

beyaz geceler

fiorabella
rus yazar fiador mihayloviç dostoyevski'nin 26 yaşında yazdığı, 1848 yılında yayımlanmış ilk dönem kısa hikayelerinden biridir.
öyküde yalnız bir adamın iç dünyası anlatılır. dostoyevski öyküdeki kahramanları betimlerken onların ruhsal tahlillerini de yapar. yazım dili sürükleyicidir.

aynı zamanda 1957 yılında Luchino Visconti öyküyü italya-fransa ortak yapımı " Le Notti Bianche" ismi ile sinemaya uyarlamıştır.
ukdeci: dante

adli antropoloji

fiorabella
insana ait olan, az ya da çok yumuşak dokulardan ayrılmış ve iskelet haline gelmiş kalıntıları inceleyen bilim dalıdır.

ölüm sonrası insan iskelet kalıntılarının tanımlanmasıyla ilgilenir. iskelet ve kemiklerden kimliklendirmeye yardımcı olmak amacıyla temel biyolojik profil çıkarılır. yaş, cinsiyet, boy vs gibi bu profil genellikle ölüm sonrası değişimleri kapsar.

sarhoşken entry girmek

fiorabella
ayıkken yazamadıklarını alkolün verdiği rahatlık içinde yazmalarıdır sanırım bilemedim şimdi. alkol kullanmayan biri olarak bu konuda ne desem biraz havada kalır. lakin sarhoş olanların akılları başlarında olduğunu düşünüyorum. sarhoşluk aslında bilinçaltının dışa vurumu gibi. öfkeler, kızgınlıklar, kırgınlıklar, çekilen acılar vs. gibi.
"alkol içmeyi senden öğrenecek değiliz" diyenler olabilir. ama en azından karaciğerinizi düşünün.

dispozofobi

fiorabella
Messie Sendromu olarak ta bilinen halk arasında biriktirme hastalığı denilen takıntılı davranış biçimidir.

depresyon, kaygı bozukluğu, dikkat eksikliği gibi sorunlar da biriktirme hastalığının ortaya çıkmasına neden olabilir. lazım olur korkusu ile, ya da bir daha bunları alamam, bulamam düşüncesi ile veya yaşanılan mekanda ki her boşluğu doldurarak kendini güvende hissetme düşüncesi sonucu, eski gaztelereden, konserve kutularına kadar her eşyayı biriktirmektir.

emrah serbes'in savunması

fiorabella
izmir-aydın yolunda yaptığı trafik kazası ile hakkında "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebep olmak" suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davadaki savunmadır.

sanık avukatı ayhan baytekin tarafından yapılan savunma. " karşı tarafın arabası 2001 modeldi. diğer arabaları daha donanımlıydı. o arabada olsaydılar ağır şartlar oluşmazdı" (hööö) neredeyse trafiğe çıktılar diye suçlu ilan edilecekler.

emrah serbes'in mahkemedeki konuşması ise tam bir facia. "hava yağışlı olmasaydı kaza yapmazdım"

söyleyecek, yazacak tek kelime bulamıyorum. özellikle avukata. para kazanmak uğruna dava aldın tamam da bu savunma nedir? karşı tarafa suç atmak. adamın iki arabası var. sana ne* hangisine isterse onunla seyahat eder. küp gibi içip araç süren müvekkilini biraz daha uğraşsa melek ilan edecek.

annemi öldürn doktor bozuntusu da şöyle bir savunma verdi. " o gün 700 hastaya baktım. daha az hastaya baksaydım hasta ölmezdi" duyunca ağzını burnunu kırasım geldi. o yüzden ailesini kazada kaybeden o çocuğun ne hissettiğini çok iyi anlıyorum.

challenger felaketi

fiorabella
28 0cak 1986 yılında uzay mekiği challenger'ın 6 profosyonel astronot ve bir öğretmenden oluşan yedi kişilik mürettabatı ile kalkıştan 73 saniye sonra infilak etmesidir.
challenger'in onuncu uçuşu tüm dünya televizyonlarında canlı yayınlandığından roketin infilak anına da tüm dünya tanık olmuştu.
0 /