confessions

fiorabella

1. nesil Jurnalci - Aklımı seveyim

  1. toplam entry 1789
  2. takipçi 80
  3. puan 52717

faust

kozmos
hiçliğe erişmiş(!), bencil biri...
''felsefeyi, hukukçuluğu ve tıbbı
ve ne yazık ki ilahiyatı da
tümüyle inceledim, tutkulu bir çabayla.
işte durmuşum burada, zavallı ahmak gibi!
ve bildiklerim farklı değil önceden öğrendiklerimden;
ve görüyorum, bilemeyeceğimizi hiçbir şeyi!
parçalıyor bu adeta yüreğimi.''

genaralim tankınız ne güçlü

quares
Bir Bertolt Brecht şiiri:

Tankınız ne güçlü generalim,
Siler süpürür bir ormanı,
Yüz insanı ezer geçer.
Ama bir kusurcuğu var;
İster bir sürücü.

Bombardıman uzağınız ne güçlü generalim,
Fırtınadan tez gider, filden zorlu.
Ama bir kusurcuğu var;
Usta ister yapacak.

İnsan dediğin nice işler görür, generalim,
Bilir uçurmasını, öldürmesini, insan dediğin.
Ama bir kusurcuğu var;
Bilir düşünmesini de.

sergey yesenin

quares
Sergey Aleksandrovich Yesenin,Rusya'nın Ryazan bölgesinde Konstantinovo (bugün Yesenino) köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğdu.

Dokuz yaşındayken şiir yazmaya başladı. 1912'de düzeltmen olarak çalıştığı yayınevi tarafından Moskova'ya gönderildi.

Ertesi yıl Moskova Devlet Üniversitesinde dışardan öğrenci olarak katıldı ve birbuçuk yıl boyunca orada çalıştı. 1915'te Alexander Blok, Sergei Gorodetsky, Nikolai Klyuev ve Andrey Bely gibi şairlerle tanışmak için St. Petersburg'a gitti. Alexander Blok'tan şairlik kariyeri açısından büyük destek aldı.

1916-1917'de, askere çağrıldı. Ekim Devriminden sonra I. Dünya Savaşının patlak vermesiyle devrimin daha iyi bir yaşam sağlayacağına inandı ve devrimi destekledi.

Fakat daha sonra Bolşevizmin kurallarını kritize ederek bunları şiirlerine yansıttı. Ağustos 1917'de, daha sonra Vsevolod Meyerhold'un eşi olan aktris Zinaida Raikh ile evlendi evlendi. Eylül 1918'de kendi yayınevini kurdu.(Трудовая Артель Художников Слова)

1921'in sonuna doğru ressam Alexei Yakovlev'i ziyaret ettiği sırada, henüz 17 yaşında olan dansçı Isadora Duncan ile tanıştı. 1922 yılında evlendiler. Birlikte Avrupa ve Amerika seyahatleri yaptılar. Yesenin'in içki sorunu; onu otel ve lokanta gibi yerlerde taşkınlık yapmasına sebep oldu. Mayıs 1923'de Duncan'den ayrılıp Moskova'ya döndü. 1924'te Tavern Moscow ve Confessions of a Hooligan, 1925'te ise Desolate and Pale Moonlight ve The Black Man'i yayınladı.

Hoşçakal, dostum, hoşçakal, mutluluklar.
Sevgili dostum, yüreğimde yaşayacak anın,
Sonunda ayrılık yazgısı olsa da insanın.
Hoşçakal dediğimiz gibi buluşmak da var.

Hoşçakal, dostum, el sıkışmadan, suskunlukla
Sakın üzülme, nedir bu gözlerindeki hüzün?
Şu yaşamda yeni bir şey değil ki ölüm,
Ama pek öyle yeni sayılmaz yaşamak da.

İntiharı
Sergey Yesenin, psikolojik bir rahatsızlık yaşadı ve hastaneye yatırıldı. Kısa bir süre sonra hastaneden çıktı. 27 Aralık 1925'te İngiltere Oteli'ndeki odasında bileklerini keserek intihar etti. Cesedinin yanında Mayakovski'ye yazdığı bir not bulundu. Sergei Yesenin, Moskova'nın Vagankovskoye mezarlığına defnedildi.

Rusya'nın en popüler şairlerinden birisi olmasına rağmen, onun için devlet töreni düzenlenmedi. Joseph Stalin ve Nikita Khrushchev'in başkanlığı esnasında Kremlin tarafından yasaklandı. Nikolay Bukharin'in Esenin'i eleştirisi, önemli şekilde yasaklamaya katkıda bulundu. 1966'da eserlerinin çoğu tekrar yayınlandı.

orospu çocuğu

kozmos
türkiye sokaklarına leblebi gibi saçılmış bir insan türü.ayrıca dikkat edin, türkiye'deki bu tür insanlar genelde hacı hoca, namuslu veya dindar, erkek veya terbiyeli hanımefendi takılan tiplerdir..

''Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa, Bilin ki en namussuzu o' dur''

zengin sözlük

kozmos
güzel insanlar barındıran sözlük. çekirdek kadro diye tabir ettiğim 8-9 güzel yazar var, birebir sohbette de bulunduğum kişiler. yönetim tarafından, yazarların başlattığı kampanyalara destek verilmeli. zira yazarların yazma kampanyası başlattığı başka sözlük görmedim yazmaya başladım başlayalı. bu kadroyu yönetim korumalı, desteklemeli, sevmeli, pamuklara sarmalı. aksini iddia eden her kimse arazi olmalı, işi bırakmalı, hatay sınırından suriyeye geçiş yapmalı, kendi üzerine kızgın yağ falan dökmeli.

zengin sözlük

sos
yanlış anlaşılmayacağımı umarak değerli yazarlara tavsiyede bulunmak istediğim sözlük. rahatsız edici görüntüleri eklerken görseli doğrudan değil de görsel linki vererek eklemenin daha doğru olacağı kanaatindeyim. hızlı resim, imgbox, resmim gibi siteler bu iş için uygun gibi.

orospu çocuğu

azrailin regl donemi
evet kıslaaarrr bugün de "orospu çocuğu" nu tanıyacağız... küfür etmek serbesttir ve olabildiğine açık seçik olmanız gerekmektedir.

hayat kadınlığı yapan; önüne gelenle para karşılığı vücudunu seksüel amaçla kiralayan kadına "orospu" denir. bu kadının kimden yaptığı belli olmayan çocuğuna ise orospu çocuğu denir. bu çocuğa bazan da "piç" denir. babası belli değil sonuçta. vay amına koyayım travmalar şelale bebeyim..

fakat bir insanın piç ya da orospu çocuğu sıfatına layık görülmesi için yüz kızartıcı bir bok yemesi gerekir değil mi ama? işte böyle bir orospu çocuğu var. her yerdeler. giderek çoğalıyorlar. kimi zaman yok olduklarını sanıyoruz ama aslında görmezden geliyoruz. uzaklarda bir yerlerde mutlaka bir oç'luk yapılıyor biz sadece bize gösterileni ya görüyoruz ya da hiç bilmiyoruz.. önemsenmiyor, sindiriliyor, yok olup gidiyor arkalarında bıraktıkları enkazlar.. sözde adaletinizin amına koyayım.

ulan amacını nedir bu hayatta ne boka yararsınız anlayamıyorum. lan tamam, besin zincirinin en tepesindeyiz kabul. biz de bir hayvanız ve doğadaki diğer canlılar gibi beslenmek için avlıyoruz ya da kendi tarzımızla satın alıyoruz ve yiyoruz. tamam ulan burada da sıkıntı yok. ki veganlığa karşıyım; nasıl kedi ve diğer büyük yırtıcı türler otobur canlıları avlayıp yiyorsa ve doğa kendini bu şekilde dengeliyorsa bizim de bunu yapmamızda bir sakınca yok. en güzeli de doyacağın kadar avlanman. ama ulan be amına koyduğum!! baksan bir doğaya hiç gördün mü ceylanla sevişmeye çalışan bir leopar? ya da fil? evcil kedilerimiz kısa bacaklı köpek türleri ile hiç sevişiyor mu? ulan fare mesela, hiç hamam böceğiyle seksüel bir olaya giriyor mu?
gelişmiş ırka mensup olman, yaşam alanlarına hakim vaziyette olman onlara her boku yapabileceğin anlamına gelmiyor ulan amına koduğumun çocuğu!

hepsini bir kenara bırakalım da ya bu hareketi genç biri yapsa amına koduğumun abazanı deriz. 3-16 yaş arası biri yapsa zor da olsa bir açıklaması olabilir. ama bu adam 50+ yaşında. ulan o kadar mı öldün orospu çocuğu! 20 yaşından sonra bile normal bir erkek kadınlara karşı ergenliğin verdiği sapkın davranışlarını unutuyor, seks objesi olarak görmeyi istemsizce bırakıyor. sen nasıl bir kafadasın sen nasıl bir sapıksın orospu çocuğu.

sapığa da aynı karşılığı vermek şart oldu. bu adamın cezası belli. 10 zenciye 1 ay boyunca sırayla tecavüz ettireceksin. bir erkeğin yaşayabileceği en büyük travmayı yaşatacaksın!

her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

ontolojik sancilarimin merhemi
Bugün itibariyle fırsat buldukça elimden geleni yapacağım kampanya. Fakat bence; her gün 10 entry giremiyorsanız bile, entry girenlerin başlıklarına iştirak etmek ( en azından bir giri yazabilmek) de faydalı olacaktır. Ama nedense burada kimse, kimsenin açtığı başlığa yazmak istemiyor. Tek girilik o kadar çok başlık var ki, beklenen etkiyi yaratamamış. bu hâliyle üzücü görünüyor.

zoosadism

emilio
Son zamanlarda yaşanan hayvan katliamlarından sonra aklıma gelen şeylerden biri.

zoofilirda daha çok görülen bir durum olmakla birlikte, hayvanlara işkence edip ya da işkence ettirip bunu izlerken cinsel hazza ulaşma durumu olan iğrençliktir.

emek vermek

ontolojik sancilarimin merhemi
Halleri sonsuzdur. Değişik teoriler eşliğinde, çaba gösterme ve uğraşmanın büyüleyici sürekliliğiyle zamanın dışına çıkarak, karşıdakinin algılarıyla oynayabilirsiniz. Dilediğiniz renkte ve şiddette yağmur yağdırabilirsiniz. Bilirsiniz; hatırlama, iyilik, sakinlik olarak sonunda size geri dönecektir. Avunmanın gerekliliği kavramı da size böyle düşünmenizi buyurur.


(bkz:avunmak)

spor toto süper lig lefter küçükandonyanis sezonu

keskin nisanci
türk futbol federasyonu 2018-2019 spor toto süper lig sezonuna lefter küçükandonyanis sezonu adını vermiş. karar birkaç içinde resmen duyurulacak. kararı alan her kulüpten bütün spor adamlarına türk sporu adına teşekkürlerimi sunuyorum. lefter andonyanis türk futbolu için yeri doldurulamayacak değerlerden biri.

bu iki resimden birinin kullanılması bekleniyor.

yaş ilerledikçe katlanılması zorlaşan şeyler

azrailin regl donemi
insandır. gereksiz sohbetlere katılmak katlanılmaz olur mesela. artık bir şeyleri konuşmak yerine içinde çözümlemeye başlarsın hatta direk olay veya kişinin yanlışı yaptığı anda neyin ne olduğuna karar verirsin, yolun nereye çıkacağı belli olur. bunu da bir yakınınla konuşma gereği bile duymazsın. gereksiz insanlardan da sıkılırsın. boş muhabbet ya da ilerleme sağlamayacak insanlarla tek kelime etmek istemezsin. bu yüzden çevrendeki insanları değiştirmeye başlarsın. eskilerden çok az kişi kalır artık.

ramazan bayramı

quares
Gereksiz ve saçma bir bayram.

Fakir insanları anlamak için oruç tutuluyor aç kalınıyor gün sonu firavun sofrası gibi sofralarda 40 çeşit yemek yenip israf ediliyor. 40/1 gibi bir saçma olay hâlâ sürüyor. Ramazandan sonra hiç kimse fakir insanları düşünmüyor. Daha sonra da ramazan bitti diye bayramını kutluyor, yahu dünya üzerinde ki fakirliği bitirelim de hergün bayram olsun. Dünya üzerinde bu kadar çok insan açlıkla mücadele ediyorken ramazan bayramını kutlamak saçmalıktan başka bir şey değildir.

babalar günü

keskin nisanci
UNUTMAYIN Kİ;
Kaç yaşınızda olursanız olun babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur...
Ne zaman ki babanızı kaybediyorsunuz, işte o zaman gerçekten büyüyorsunuz.
Çünkü çınarın gölgesi yok artık üzerinizde.
Sizi fark etmediğiniz halde yağmurdan, güneşten koruyormuş meğer o gölge.
Siz de aile kuruyorsunuz, baba oluyorsunuz, sizin de gölge yaptığınız ve koruduğunuz birileri oluyor ama o gölgeyi çok arıyorsunuz.
Babanız öldüğünde büyüyorsunuz..
Artık soru soracağınız, öğreneceğiniz, azarını duyacağınız, takdirini alacağınız, akşam eve dönerken yolunu gözleyeceğiniz, korkacağınız bir babanız yoksa büyüyorsunuz.
Yarınınızdan sorumlu tuttuğunuz, her istediğinizi almak zorunda olan o kişi yoksa artık...
Hep sessiz ağlayan, suskun seven, en zor dönemde bile yıkılmaz görünen, sırtınızı dayadığınız çınar ağacınız yoksa artık...
Büyüyorsunuz o zaman işte.
Savaşın ortasında komutansız kalmaktır, babasız kalmak.
Kaç yaşınızda olursanız olun babanız yaşıyorsa hala çocuksunuzdur.

dipnot: yazının kaynağı ile ilgili net bir bilgi yok, nette dolaşan bir yazı kaynağı bilen varsa söylesin eklerim.

her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

bonnie
zengin sözlük' ün daha çok okunur ve sonrasında da daha fazla yazar tarafından yazılır olması açısından başlatılması gereken kampanyadır.

1 ay deneyelim derim ben. sonuçlarını hep beraber görelim.

her gün 10 entry girmeyenin gözüne uyku girmesin. zaten benim girmiyor ki diyenler 10 entry girince mışıl mışıl uyuyacak. söz bak.

başardık lan sevincine var mısınız? tamam uzaya çıkmıyoruz atomu da parçalamıycaz ama el ele gönül gönüle işte. ne diyom ben ya.

geceye bir şiir bırak

quares
bu hayvanlar müslüman mı söylesene bebeğim
şu öküz müslüman mı bu sakallı sünepe?
bir zalimin köpeği bak allah'ı zikrediyor
bak gazete ne yazıyor türkler'inmiş türkiye

yahudiler bombaları kucaklayıp bebeğim
düşlemiyor intiharlar, işlemiyor karakol
al götür bu yumruğu akşam çocuklar yerler
başbakan meşgul namaz kılıyor ayol

bana kolpa malzemeden putlar yontma bebeğim
sezen aksu'dan mesela, kanarya'dan, tanrı'dan
allah'tan demiyorum çarpılmış gibi korkma
kork putların ellerinde patlamasından

emmeyince sencileyin akmıyor bebeğim
kan ağzıma gürül gürül - alnımda süt dişleri…
seni öyle seviyorum ki condoleezza, bebeğim
ağzına veresim geliyor
ağzımdaki dişleri.

ah muhsin ünlü

nohutlu pilav

sos
nohutlu pilavdır. (nohutlu pilavın tanımı bu kadar olur )

3 öğündür bunu yiyorum. yapmayı öğrendim. dün yaptım iki öğün yedim. bugün de bir öğün yedim. yanında turşu iyi gidiyor. nohutsuz pilavdan daha güzel bence.

nohutlu pilav yemekten nohut oldum. eğer sözlüğe bir hafta uğramazsam bilin ki nohutlu pilav komasına girmişimdir.

son edit:
hayır ben böyle tanım yapmazdım normalde fakat nohutlu pilav kafa mı bıraktı?

enjeksiyon

sos
enjektör ile vücuda ilaç enjekte etme olayıdır.

halk arasında eli hafif-ağır derler. halbuki kuralına göre yapılan enjeksiyon acı-ağrı hissettirmez. yani en az seviyede hissettirir. eli hafif olayı da enjeksiyonu usülüne uygun yapmak sonucu olur.

3 kuralı vardır.
- enjektör vücuda 90 derece açıyla hızlıca sokulur
- ilaç yavaş enjekte edilir
- enjektör vücuttan yine 90 derece açıyla hızlıca çıkarılır

verilen ilaçta yağ oranı yüksekse veya yoğun maddeler varsa enjeksiyon doğru yapılsa bile ilacın özelliğinden dolayı ilaç enjekte olurken vücutta ağrı-acı yapabilir.

aslında anlık bir olaydır bu enjeksiyon olayı. bu usül çerçevesinde yapılsa dahi acı-ağrı yapabilir.

mesela serviste staj yaparken hastanede artık emekliliği gelmiş eli ağır hemşire vardı. bıkmış artık batırıp geçiyordu iğneyi. insanlar da aksine stajyerler bilemez diye ona yaptırırlardı enjeksiyonu. halbuki bilmiyorlar ki stajyer daha taze kan daha titiz yapar. allah hastalık vermesin ama enjeksiyon olayında siz siz olun stajyerlere yönelin.

zengin itiraf

quares
Küçükken mahallede ki tanju abinin oyun kartlarını çalıp mahallede ki çocuklara dağıtarak ilk devrimimi gerçekleştirmiştim. Resmen Mahallede ki mutlak gücün özel mülkiyetini alıp, fakir insanlara eşit bir şekilde paylaştırmışım. Söyleyin a dostlar lenin'den ne farkım var hem de daha 5 yaşımda.

ohal

icgqhs
Olağanüstü hal.
ülkelerde doğal afet, tehlikeli salgın hastalıklar, kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması, temel hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırılması ve ağır ekonomik kriz gibi durumların oluşmasıyla bu sorunların düzeltilmesi için ilan edilen ve uygulanacak hükümleri belirleyen kararlar tümüdür.

Bu seçimlerle beraber bütün partilerin ilk müjdesi gibi oldu. Sonuç ne olursa olsun ohal kalkacak gibi.
Ohal içinde 2 seçime girmek artık bir leke olarak kalacak tarih kitaplarında.

ağrı'da kayıp olan kız çocuğu

bonnie
en son plakası belli bir aracın içinde olduğu tespit edilmiş kız çocuğu.

eğer ki hala bulamadıysanız sizin teknolojinize de, takip sistemlerinize de ne diyelim ki.

size karşılık vermeye aciz olan varlıkları tercih eden pis ve zavallı mahlukatlarsınız.

sakarya'da tüm patileri kesilen köpek

sos
çok büyük bir vahşete kurban gitmiş köpektir. ne yazıktır ki bunu yapan veya yapanlar daha bulunamadı. sadece gözaltı haberi var. bu vahşete hapis cezası yetersiz. suçlular bulununca halkın önüne atılsalar da halk verse cezasını keşke. halk cezayı bir kez kesse yeterli. bu tür caniler caniliklerini yapmaya cesaret edemezler. kim bilir kaç cani var bu dünyada. keşke hepsi toprağın altına kireçlenip gömülse.

bir kedinin günlüğü

sos
yine sabah erkenden kalktım. yine amaçsızca dolaşmaya başladım. mart ayını yalnız geçirmenin verdiği hüznü hala atabilmiş değilim. bir dahaki mart ayına da daha çok var. sarı binanın altındaki çöp tenekesinden güzel kokular geliyordu. gittim kahvaltımı yaptım. tekirle kavga ettik. küsüz konuşmuyoruz ne zamandır. mahallenin çocukları önüme bisküvi attı. bisküvi ne amk? bir de yicek mi yemicek mi diye bakıyorlar. gidin kuşlara atın onu. hayri amcanın evinin bahçesinde biraz dinlendim. bu kuşlar çok şerefsiz. yere konuyorlar ben yaklaşınca hemen pır diye uçuyorlar. sanki yicez amk? akşama doğru diğer çöp tenekesine azıcık bakındım. pek bişi yoktu. tam ümidi kesmişken biri bişi attı. biraz baktım kokladım sonra yedim. güzeldi. bugünü de böyle geçirdim işte.

bim

sos
bizim sokak kedileri buradan aldığım sosisi yemiyor. yani profesyonel ev kedisinden bahsetmiyorum. çöp çöp dolaşan, yemek seçmeyen, sokakları mesken tutmuş, survivor hayatı yaşayan kedilerden bahsediyorum.

bu kediler bile bu sosisi yemiyorsa...? gerisini siz düşünün...

sakarya'da tüm patileri kesilen köpek

mars yolcusu
Şerefsiz demek az gelir.
Daha ağır kelimelerim var da dili varmıyor söylemeye insanın.

Yazık. Çok yazık.

Sesleri çıkmayan hayata insanların yaşadığı dünyada tutunmaya çalışan hayvanlara insanlar bunu neden yapar ki?

Hayvana mı dediniz? Bu dünyada ve ülkede doğurduğu çocuğu çöpe atan adice döven insanlar var. Hayvana nasıl dokunmasınlar.

Şeref yoksunları.