confessions

fiorabella

1. nesil Jurnalci - etkileyici

  1. toplam entry 1928
  2. takipçi 80
  3. puan 55151

hastane

sos
staj yıllarım dahil 5 yıl bünyesinde, ortamında çalıştığım yer.

sağlık meslek lisesi okudum. okul 2012 yılında bittikten sonra yaklaşık 3 yıl özel hastanede çalıştım. 2015 ekim ayında hastaneden çıkışımı yaptım. çünkü artık hastane ortamı beni boğmaya başlamıştı. her gün hasta insanlar görmek, ara ara ölümlere tanıklık etmek beni ruhen yordu. ölüm her ne kadar gerçek olsa da benden uzak olmalıydı. hastanede çalışacak bir ruha sahip olmadığımı, geç de olsa anladım. o yıl hastane ile olan bağımı bitirdim. 2015 kasım ayında askere gittim. zaten istifamı da ona göre ayarlamıştım. bir de askerde beni revire verdiler sağlık sektöründen geldim diye... ama iyi de oldu askerde biraz daha rahat etmemi sağladı bu durum. 1 yıl süren askerlik 2016 kasım ayında bitti. şu an açıköğretim okuyorum. tam anlamıyla bir serbest meslek erbabıyım şu an. bir tanıdığım ile ortak çalışıyoruz.

mustafa destici

sos
bbp'li olup, akp'den milletvekili adayı gösterilen 18 isim arasında tek kendisi milletvekili olabilmiştir. doğrudan akp'ye senkronize oldukları için ödül olarak ankara 2. bölge 1. sıradan gösterildi kendisi.

beni bilen bilir

sos
kendisini bilenin kendisini ?bileceğini iddia eden kişi söylemi. "beni bilenler bilir" şeklinde de kullanılır.

hayatımda en nefret ettiğim söylem budur. bu söylemi kullanan kişiyi kaile alamam. kaile alamadığım gibi artık o kişi benim için bitmiştir. birçok itici söz var ama bu söz tüm itici sözlerden daha itici. overrated itici. nefret timsali. kavga sebebi bile olabilir...

beni bilen bilir ne amk? bu neyin egosu? bu neyin tribi? veya bu neyin ispatı? sen bilirkişi misin? sen kimsin lan!!??

2 temmuz 1993 sivas katliamı

bonnie
eğer tüm şehir, tüm ülke, tüm dünya birilerinin ölmelerini izlemişse ve ölmemeleri için bir şey yapılmamışsa bu bir katliam olmalı.
tahrik olmak, tahrik edilmek orta çağda kalmış olmalıydı. ben mi yanlış biliyorum. 25 yıl geçmiş üzerinden. bir daha böyle bir utanç ile insanları diri diri yakmak hevesinin çok eski çağlarda kalmış olmasını ümit ediyorum.

hiç olmazsa yaşadığınız zaman dilimine saygınız olsun.

tarlalardaki tek ağaç

sos
ilk başlarda ben bu ağacın dikildiğini sanıyordum. hatta her tarlada armut ağacı olur; sebebi muhtemelen meyve vermesi, susuzluğa dayanıklı olması ve uzun yaşaması falan demiştim. atalarımızın armut ağacında hemfikir olduklarını düşünmüştüm. fakat araştırdım ki öyle değilmiş. tamam o ağacın uzun yaşadığı, susuzluğa dayanıklı olduğu doğru. o ağaç öncelikle dikilmiyor, kendiliğinden yetişiyormuş ve tabii ki; armut ağacı değilmiş. tarladaki yalnız ağaç; ahlat ağacı imiş. benim armut ağacı sanmamdaki sebep; verdiği meyvenin tadı ve şekli armuda çok benziyor. zaten yaban armudu veya yabani armut diyorlar meyvesine de.

bu ağaç çok seyrek yetişiyor. yani ortalama olarak her ayrı tarlaya 1 veya 2 adet ahlat ağacı düşüyor. bu da gölgelenmeye yetiyor. ayrıca arı sokması gibi durumlarda (ki doğada bir arı ile karşılaşma ihtimali şehirde betonarme binalar arasında bir arıyla karşılaşma ihtimalinden kat kat kat daha fazla) yaban armudu meyvesini kesip arının soktuğu bölgeye sürmek tavsiye ediliyor.

zengin sözlük yazarları

bonnie
kim ne başlık açarsa açsın bir diğerinin yazacak hiç bir şey bulamadığı yazarlardır. bu nedenle sol frame 1 rakamıyla doludur. şu anda solda 25 başlık varken 14 ünde 1 rakamı bulunuyor. "çok sıcak" başlığına bile insan iki cümle yazamaz mı be.

sonuç olarak yazmayı sevmediği veya yazmaya üşendiği veya yazmayı istemediği veya sözlüğe önem vermediği düşüncesi doğuran yazarlardır. kusura bakmayın.

dindar nesil

sos
tam olarak kimler olduğunu algılayamadığım nesildir.

dindar kelimesi bana oldum olası içi boş bir kelime olarak gelmiştir. azalsa da hala öyle inanılmakla beraber bu zamana kadar toplumda dindar insan aynı zamanda ahlaklı, dürüst bilinmiş, öyle algılanmış. sanki dindar olununca otomatik olarak ahlak loading ediliyor insana... şu an bu ülkenin bu durumda olmasının sebebinin %70'i maalesef bu algı yüzündendir. şimdi bir google'lasam kaç tane imamın tecavüz haberini görürüm. bu algı epey yıkılmıştır diye düşünüyorum fakat çökmüş değil.

bence tümden kalkmalı bu kelime. çünkü değerliyse bile değeri yitmiş. hala dindar = ahlaklı zihniyeti var. bu kelimenin tam olarak bir karşılığı yok. mesela ben her yıl tutabildiğim kadar oruç tutarım, her gün cumaya giderim. şaka şaka... her cuma cumaya giderim. aksattığım da olur... bazı tanıdıklarım hiç namazını terketmez. şimdi hangimizin ahlaklı olduğunu yaptığımız ibadet mi belirliyor? toplum ne zaman kişiyi ibadetine göre değil kişiliğine göre puanladı işte o zaman düzelir.

türk kahvesi

sos
az önce mum ateşinde (bildiğin mum) pişirmeye çalıştığımdır.

deli mi lan bu? demeyin hemen. swh denemek istedim. sonuçları yazayım. öncelikle oluyor mu? oluyor. tabii 20 dakika boyunca (minimum) cezveyi mum ateşinin üstünde hiç kıpırdatmadan sürekli ateşe temas eder halde tutmanız lazım ben gibi... oluyor fakat hani normal ateşin üstünde olduğu gibi kahve yukarıya doğru çıkmıyor. köpüklenmiyor. sadece pişiyor köpüksüz bir şekilde. iyiydi. pişman değilim.

ormancı

sos
bir türkü.

1946 yılında muğla/yatağan'da vuku bulmuş bir hadise sonucu çıkmış türküdür. hadisede basit bir meseleden dolayı bir kavga çıkıyor ve ormancı mehmet'e sıkılmak istenen kurşun, kazara kurşunu sıkanın arkadaşına isabet ediyor. yaralanan ölüyor. olaylardan sonra ormancı köyü terkediyor. kurşunu sıkan da kısa süre hapis yattıktan sonra köye dönmeyip başka yere yerleşiyor.

ormancı türküsündeki mehmet ismindeki ormancı, eski mahallemde bundan epey önce vefat eden, komşumuz havva nenenin kocasıymış. havva nene öyle derdi. bilmiyorum ne kadar doğru... sadece kendisinin yatağanlı olduğunu biliyordum. gerçi yalan söylemesi için de bir sebep yok ya...

özgürlük

bonnie
bugünün şartlarında hiç kimsenin olamayacağı durum.

ilk çağlardan itibaren günümüze dek düşünürsek özgürlük belki de sadece deliler için vardı.

"Özgür değilsin. senin bağlı bulunduğun ip, öbür insanlarınkinden biraz daha uzun, hepsi bu kadar!"

zengin itiraf

sos
şu an yaşı 50++ olan insanlara göre galiba devletin üstünde bir devlet var. yani bir devlet var ama... onun üstünde bir üst akla sahip esas devlet var. yani devlet hata yapsa üst devlet hata yapmaz. iktidar hata yapabilir ama devlet hata yapmaz.

acaba bilmiyor mı? birinin onlara söylemeleri mi gerek? devlet dediğin ne zaten amcacığım? devlet dediğin, rte, meclisteki akp'nin kukla milletvekilleri, halka tokat atan fakıbaba, pistlerde pis pis sırıtan berat, chp il başkanları şehit cenazesine alınmasın diyen soylu... vs... vs...

devletin başında devletten ayrı bir üst akla sahip başka bir devlet daha yok yani... ya farkınde değiller... (pek sanmıyorum) ya bilmek istemiyorlar... ya da devletin bu kadar rezil bir hale gelebileceğine ihtimal vermiyorlar...

izmir'de yavru kediye tekme atan şerefsiz

sos
gün geçmiyor ki yeni bir şerefsizlik yeni bir orospu çocukluğu ile karşı karşıya kalmayalım... izlerken sinir krizi geçirmemek elde değil.
video
kanunlar görevini yapmıyor. şu şerefsizi biri veya birileri güzelce tekmeleyip ağzını yüzünü dağıtsa ve o anları videoya çekse süper olur.

chp il başkanlarına şehit cenazesi yasağı

keskin nisanci
bunların her çabası insanları ayrıştırmak üzerine kurulu. şehit cenazelerinde chp'li il başkanlarını da görmek isteriz demesi gerekirken kalkıp bu saçma beyanı veriyor. chp'nin içinde hdp ve pkk ile dirsek temasında olan kişiler var ama kendileri bizzat apo denen bebek katili ve ayakçıları ile bir sürü mesai yaptılar. hepsinin geçmişini biliyoruz şimdi kalkıp ucuz vatansever ayaklarına yatmasınlar.

gizemcom

sos
sözlüğü trolleyen yazar. tamam sözlüğün ana sayfası her zaman aktif değil ama yine de kunduz moduna geçmesi lazım diye düşünüyorum.

dominik cumhuriyeti

sos
bugün acun medya çalışanlarından biri olan alper baycın'ın öldürüldüğü ada ülkesi. az önce acun ılıcalı açıkladı canlı yayında.

oldum olası bu tür ülkeciklerden hep korkmuşumdur. çünkü bence dünyadaki en tehlikeli ülkeler bu tür ülkecik yapıda olanlardır. can güvenliği yok. bana bu tür ülkelere bedava tatil hakkı verseler iki kez düşünürüm.

edit: düşündüm de sanki türkiye'de can güvenliği var...

doğu ekspresi

sos
son zamanlarda popülaritesi artan ekspres. bir ara ben de mi deneyimlesem ki? gerçi burada tren bile yok... swh yani trene binebilmek için önce otobüse binmem lazım. ki bu eksprese binebilmek için ankara'ya eskişehir'e falan gitmem lazım. çile gibi bişi olur bana.

kars sen de bir hayalden ibaretmişsin... bu arada kars gravyeri diye bir peynir var. bir gün migros'tan almıştım. çok sevmiştim. muhteşem bir tadı var. bu çizgi filmlerdeki meşhur delikli peynirden bahsediyorum. sonra da düşündüm ulan bu peynir nasıl kars'ta üretilir lan? dedim. helal olsun bu karslılara gerçekten damak tadı varmış adamlarda dedim. şaşırdım. sonra bir de ne öğreneyim? meğer bu peynir isviçre'ninmiş. taa bir zamanlar oraya savaştan mı ne kaçan isviçreli bir aile bir topluluk mu ne gelmiş. o aileden öğrenmişler bu peyniri... şaşırmadım pek.

açıklanamayacak durumlar

sos
8. sınıftayken en önceki evimizde oturuyorduk. müstakil ve bahçesi olan bir evdi. bahçede depo vardı. bir keresinde eve akrabalar misafirliğe gelecekti. onlarla karşılaşmak istemiyordum. dışarı çıkacaktım. fakat biraz gecikmiştim. pencereden arabayı karşıya park ettiklerini gördüm. beni görmesinler diye mecburen hemen pantolonumu ve gömleğimi alıp evden telaşla çıkıp kendimi depoya attım. orada pantolonumu giyerken artık her ne lanet olasıca sebepten oldu bilemiyorum ama deponun kapısı açıldı. kapı açılır açılmaz omzumda gömlek ve giymeye çalıştığım bir pantolon ile beni tüm gelen akrabalar naklen gördü.

çok utandığım ender anlardan biridir hayatımdaki...

garsona bahşiş vermek

sos
hiç bahşiş vermedim bugüne kadar. bir yiyeceği, içeceği veya ürünü çok beğendiysem üstü kalsın dediğim olmuştur. lüks restorana gitmedim. normal mekanlarda da bahşiş verilecek bir hizmet görmedim.

asmr

behzat k
biraz izleyeyim dedim. beni daha cok gerdi. bi ara lucid ruya astral seyahat gibi hedeler icin idoser vardi baya unluydu, simdi piyasaya bu ruh hastalari cikti. bi tane koca agizli ablanin tavuk yemeli videosunu izledim, hapur supur sesleri duyup rahatsiz olacak insanlar ay cok rahatladim diye yorum atiyor. hastasiniz aq hepiniz.

erdoğan'ı biz kurtardık

keskin nisanci
sokakta ve kapalı kapılar ardında birçok mhp'linin dillendirdigi ifade. mhp kökenli olduğum için benimle konuşurken ifadeyi rahatlıkla kullanabiliyorlar ama işte bunu biri yüksek sesle dile getirince görevinden oluyor ki normal olan da bu. türkiye'deki birçok kişi erdoğan'ı mhp'nin kurtardığını biliyor zaten ve artık akp, mhp'ye gebe kaldı. tabi ki kuyruğu kurtarmanın bir bedeli olacak.

cem toker

sos
ldp eski genel başkanı.

twitter hesabından yazdıklarını sürekli takip ederim. şu ülkede en doğru şeyleri konuşan, en mantıklı yerlere değinen ender insanlardan. cb adayı olsaydı anında oy verirdim. tek adam rejimine karşıyım fakat madem ülkede illa tek adam olacak o cem toker olsun.

zengin sözlük meyhanesi

zengin sozlugun fakir yazari
Bu gece barmen de, müşteri de, müzisyen de, bodyguard da benim. Baska müşteri de yok kapının önünden geçende 02.33 itibariyle ampulün yanında son anını bekleyen kelebek ve youtube da çalan sezen dışında beni anlayan kimse yok, yarın gece görüşmek üzere şimdilik kapanış saatimiz gelmiştir.