confessions

fiorabella

1. nesil Jurnalci - güven verici

  1. toplam entry 1987
  2. takipçi 82
  3. puan 56574

quares

fiorabella
aktivist ve militarist ruhlu yazardır. ileriyi gören, adımlarını ona göre atan, duruşunu hiç bir şekilde bozmayan ender kişilerden biridir. siyasi olarak aynı çizgide buluştuğum, siyaseti, devrimi, insnlığı, evreni, ağacı, çiçeği böceği, edebiyatı, sinemayı daha bir çok konuyu tartışırken kendisinden pek çok şey öğrenmişliğim vardır. arada özellikle hayvana vahşet konularında bıktıracak şekilde dert yandığım oluyor. sağolsun desteğini esirgemiyor. ülkenin böyle insanlara ihtiyacı var.

hayat sert ritimlidir. yaşanılan ömrü anlamlı kılan her alanda hakkını vererek yaşamaktır. bu yüzden hayatı flemenkoya benzetirim. inişli, çıkışlı, hırçın, öfkeli, huzurlu, güçlü, sert notaları ve şarkıların sonundaki oleyy nidasıyla gelen başarı. sayın quares eminim sonu "oleyyy" ile bitecek anlamlı başarılara imza atacak.
madem flemanko dedim, o zaman buraya bir adet, pepe romero "farruca" bırakayım.keyifli dinlemeler.

ersin turhan

fiorabella
bir türkiye dramı daha. allah nurlar içinde yatırsın. torpilli leş kargalarından atama sırası gelmiyor. duygularımı yazacak kelime bulamıyorum. üzüntümü, öfkemi dile getirecek cümleler kuramıyorum. intihar değil, bu bir cinayet. evet cinayet. hem de en kanlısından. milletvekli çocuğu olsaydı sınavsız atanacaktı. haksızlık diye yırtınsak bile çığlığımızı duymuyorlar, duymak istemiyorlar.
üzügünüm öğretmenim.

keloğlan ak ülke masal kitabındaki rezalet

fiorabella
duran yılmaz'ın çocuklar için yazdığı masal kitabıdır. bu yaştaki çocukların okumaması gereken cümlelerle doludur. yazarı artık hayatta değil. ölünün arkasından konuşulmaz ama bu nasıl nasıl masaldır? bunu yazarak masum bebelerin ruhlarını kirletmek büyük vebal.
çocukların okuyacağı kitapları önce biz okumalıyız başka yolu yok.


zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

zenginsozluk.com/foto

tecavüzcü anne ve baba

fiorabella
üremeyi başarmış iki pisliktir. konuyu aslında başka bir platformda gündeme getirmiştim. buraya yazıp yazmama konusunda kararsızdım. sinir bozucu, kan dondurucu ama bu tip insanların var olduğunu bilmek gerekiyor. olan için bir şey yapamayız ama en azından çevremize karşı daha gözlemci olabiliriz. bu tip travmalar yaşayan çocukları dikkatli bakarsak görebiliriz. şüphelendiğiniz bir durum olursa ve çocuk anlatamıyorsa resim çizdirin bir şekilde. duygularını resimlere aktarabilirler. çocuk istismarına karşı endişeli olmak yerine uyanık olmamız gerekiyor.

olay geçen yıl kastamonu tosya'da yaşanıyor. hasan ve melek k. iki çocuklarına tecavüz etmiştir. görülen dava bugün sonuçlanmış baba denilen pislik 167 yıl, anne denilen kahpe 27 ceza almıştır.
içerde bu iki lağım moronu besleyeceğiz. bizim vergilerimizle semirecekler.
kaynak

cemal kaşıkçı

fiorabella
Veliaht Prens Selman'ın marifetidir. bu arap milleti gerçekten acımasız ve riyakardır. ihanet duygusu bunların ruhuna işlemiştir. olaydan sonra salman, trump'la telefonda uzun süre konuşmuştu ve trump peşpeşe açıklamalar yapmıştı. daha 2 saat önce "Kaşıkçı olayı yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz" dedi.
"erdoğan'ı harcayaklar matmezel" olayına dönecek bu iş. günah keçisi türkiye olacak.
olayla ilgili işkence ve ses kayıtlarına ulaşıldığını yazan yayın organları var. okuyunca insanın kanı donuyor.
detay bilgi

zengin sözlük nostaljik müzik saatleri

fiorabella

enstrümantal dokunaşlarla 70'ler ve 80'lere gidelim.
richard clayderman - lady di ile başlayalım. şarkı prenses diana için bestelenmiştir. ayrıca 80'li yıllar yeşilçam filmlerinde de sıkca kullanılmıştır.


Paul de Senneville & Olivier Toussaint - Dolannes melodie ile devam edelim. bu melodi de yeşilçam filmlerinin romantik parçalarından biridir. panfülüt dokunuşları ile dinlenesi şarkılardandır.


Jean-Claude Borelly - Le concerto de la mer dinlemesek olmaz.


Bron-Yr-Aur ile bitirelim.

toplu taşıma araçlarındaki ücret adaletsizliği

fiorabella
bu versiyonlarda var. ülkenin her yerindeler. "acırım tükürüğüme billah tükürsem yüzüne" dizesinde mehmet akif ersoy ne güzel anlatmış bu ve bunun gibi asalak yüzsüzleri. değil ücretsiz seyahat etmek için böyle bir paso kullanmayı, işyerimde bile devletin kalemini kullanmam ben. yetim hakkına, kul hakkına girmekten korkarım. haspam geçinmenin yolunu bulmuş.

zenginsozluk.com/foto

dünya lideri erdoğan

fiorabella
hüloooggh abla, gıl teyze, kürtajcı dede gibi, sevenleri ve biat edenleri tarafından kurulan cümledir. bir sonraki versiyonu galaksinin efendisi olabilir. bilemiyorum şimdi. uluslararası arenada küçüldükce küçüldüğümüzü, sefil böcek gibi görüldüğümüzü, maskara olduğumuzu bildiğimi biliyorum.
bbc bir video hazırlamış izleyelim, izleyelim de ağlanacak halimize gülelim. ben güldüm valla.
tık

donald trump

fiorabella
höyttt dediğinde karşısında selam duran liderler var. kendisine sosyal medyadan mesaj yazıp türkiye'de hayvan hakları kanununu çıkartması için bizimkilere ayar vermesini isteyeceğim. denize düşen yılana sarılır misali. nasılsa ayar yemeye alışık birileri.

zengin itiraf

fiorabella
dün geceden beri kendimde değilim sözlük. bir yazar arkadaşla konuşurken bir vahşet olayını öğrendim. haberi okuyunca ve o fotoğrafı görünce artık çıldırdım. hiçbir şey olmayacağını bile bile şikayet ettim. tbmm, cumhurbaşkanlığı, erdoğan başta olmak üzere hükümet hesaplarına tweet attım. hiç bir şey olmayacağını bile bile, kare şekillere daireler sığdırmaya çalışmak gibi de olsa yaptım bunları. hepsinin allah belasını versin ve hepsi tekirdağ'da bağlanıp tecavüz edilerek katledilen köpekten daha feci şekilde ölsünler. karmanın laneti üzerlerine olsun. tüm lanetler, şeytanlar, iblisler cehennemlerinden çıkıp bu canilere ve bu caniliğe karşı kayıtsız kalan yetkililere musallat olsun.

çaresiz olmak en çok bu durumlarda canımı yakıyor. cinayet işlemek istiyorum. o hayvanlara bunları yapanları en acımasız şekilde öldürmek istiyorum. sinekleri bile kovalayarak camdan çıkarırım ama bu canilerin canını almak istiyorum

bu nasıl ülke? bu nasıl cani bir toplum? her şeye göz yummak nedir? bana dokunmayan yılan misali duyarsız yığınlar arasında çıkan cılız çığlıkları duyan yok. o yılan bir gün herkese dokunacak. evrenin yasası budur. göz yummak, başını deve kuşu gibi kuma gömmektir. başlarını kuma gömenler bir gün o yılanlar tarafından açıkta kalan totolarından sokulacaktır.

işte böyle sözlük. canilerin cezalandırılmasını istemek, erkekler tuvaletine "seni seviyorum leyla" yazıp leyla'nın görmesini ummak kadar ütopik.

thor

fiorabella
isveçli Prof. Dr. Sven Lagerbring türkçe ve isveçce dilinin ortak noktalarından ve mitolojilerindeki benzerliklerden yola çıkarak odin ve thor'un türk, isveçlilerin türk kökenli olduğunu söylemektedir. tor, Türkçe TUR kelimesinden, Odin de türkçe OT-İN (inen ateş) kelimesinden türemiştir.

şimşek tanrısı thor iki keçisi ile yolculuk yapar acıktığında keçilerini yer ve kemiklerine dokunarak onları tekrar diriltir. yakışıklı ama oburdur.
yavru kedimin adını thor koymuştum. isminin özelliklerini almış. çok yakışıklı ve bir o kadar da obur.


zenginsozluk.com/foto

bu da benim yakışıklı thor'um.

zenginsozluk.com/foto

yılmaz özdil ve uğur dündara hakaret edilmesi

fiorabella
mhp'li vekiller mehmet bülent karataş, izzet ulvi yönter, ve diğerlerinin yaptığı eylemdir. "soytarı" "çukur" gibi kelimeler kullanarak halk arenasında "bahçeli faktör bile değildir" cümlesine kendilerince cevap verdiklerini sanmışlardır. hakaret etmeden cümle kuramayanların eleştirilere karşı sunacak argümanları yoktur.

lider seviciliği inanların gözünü kör etmiş. liderinizi sevebilirsiniz lakin onu gerçekten seviyorsanız yanlışlarını düzeltmesi için eleştiri sunmalısınız. yanlışlarını görüp, dile getirenlere hakaret ederek değil. bu vekillerden biri üstelik meclis insan hakları komisyon üyesi. gerisini siz düşünün artık.

bahçeli hayvan hakları yasasını çıkartacaktı ne oldu? mafya için af çıkartıyor. siyasi arenada hesaplaşamadığı akşener'i tehdit ediyor vs. vs. akülkücülük diye bir oluşuma evrildiler.

yazık bunlara kim oy verdiyse. ben şahsen oy attığım vekilin bilgili, aydın, aktivist olmaına dikkat ederim.
karataş'ın hakareti
yönter'in hakaretleri

geneleve kayyum olarak atanan müftü yardımcısı

fiorabella
henüz doğruluğu kanıtlanmamış haber. eğer doğru ise nereden baksan garip bir durum. belki müftü yardımcısı dini telkin uygular ne bileyim insanlar zinadan uzaklaşır diyeceğim çok ütopik olacak. genelevler bir kadının, kadınlık onurunun dibi bulduğu yerlerdir.
kadın bedeni üzerinden sağlanan milyonlarca gelir. düşündükce ürkütücü boyutlarını daha iyi anlıyorsunuz. devlet için gelir kapısı. orada çalışan kadınlar için işkence, oraya giden erkekler için çiftleşme mekanı.tabii bu başka bir entry konusu.
kaynak

acem kızı

fiorabella
içinde kırık bir aşk hikayesini barındıran, gönül tellerine dokunan bir türküdür. belki bu yüzden dinleyen herkes bu türküde kendinden bir şeyler bulur.
şöyle bir hikayesi vardır.
acem kızı ovanın en güzel kızıymış. beyaz teni, iri gözleri ile görenler kendisine hayran olurmuş. ali diye bir delikanlı ovaya çalışmaya gittiğinde acem kızını görmüş ve ona aşık olmuş. acem kızı da ona kaçamak bakışlarla bakar, gülümsermiş. bir gün ali tüm cesaretini toplamış ve onu yalnız yakaladığı bir anda
"dur acem kızı korkma. seni hergün izliyorum gel benim sevdiğim ol" demiş.
acem kızı ali'ye ağlayarak ali'ye bakmış ve oradan uzaklaşmış.

O günden sonra acem kızı hiç gelmemiş ovaya. ali başına bir şey mi geldi diye korkmuş ama sonra öğrenmiş ki sevdiği kız başlık parası için yaşlı bir adama verilmiş ve uzak bir köye gelin gitmiş.

bir neşet baba, bir ruhi su bu türküyü hakkını vererek söyler.0 /