confessions

hubel

1. nesil Yazar - Çiçeği burnunda

  1. toplam entry 57
  2. takipçi 3
  3. puan 964

hubel

fiorabella
fularlı fm radyomuzun ilk gözağrısı. radyo hisselerinim büyük çoğunluğu hub kişisine ait. tek lafınla bizi kapının önüne koyabilir. bir süredir yayın yapamadık. oto dj ile idare ettik en kısa sürede yayınlarımıza başlayacağız. hub için buraya mini bir yayın bırakıyorum. keyifli dinlemeler hub. bu akşamın konsepti latin müziği arriivaaaa

Elvis Crespo - Tu Sonrisa ile başlayalım.


ikinci şarkımız Chayanne - Salome


juanes - adios le pido


Javier alvarez - Por Que Te Vas
https://www.youtube.com/watch?v=VKxC3ItvCwY

interaktif sözlükler mayıs 2018 sıralaması

fiorabella
ilk röportaj zengin sözlükle olsun. olmazsa yıkarım buraları. şaka şaka. güzel çalışma olmuş. emek verilmiş. yalnız anlamadığım halen sözlük açılıyor olması. neyse sıralama düşmüş hadi zenginler pamuk eller cebe kısmındayız. bolca entry girerek sıralamayı nitelikli şekilde yükseltelim. aslan burcuyum ya hırs yaptım şimdi.

tükiye'nin en genç vekil adayı

fiorabella
donanımlı, ufku açık, kendini geliştirmiş, vizyon sahibi ise gençliği siyasette görmek iyi olur ki geçmişte 68 kuşağı genç öğrencilerden oluşuyordu. ama siyaset farklı bir mecra, tüm siyasi tarihe vakıf olmadan, deneyim yaşamadan sadece mecliste el kaldırıp indirmeye yarayacaksa hiç seçilmesin. derslerine çalışsın.
hem aday olduğu partinin kürtarjcı amca gibi seçmenleri "len bu bebeye mi oy vereceğiz" demeleri de olasılıklar dahilinde.

zengin itiraf

fiorabella
ergenlik döneminde "it's me" şarkısıyla onu tanımıştım. ilk aşkımdı. halen de aşığımdır ona. her pazar gecesi saat 02 sularında amerika'da bir radyoda canlı yayın yapıyor. türkiye saati ile 11 falan oluyor. onu dinlemek haftasonu sabah erkenden uyanıp yayını bekliyorum. alice cooper aşktır.


cumhurbaşkanlığı'ndan mektup

fiorabella
12 mart 2018 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın daha yeşil bir türkiye için kendi kaleme aldığı mektubu 23 milyon haneye göndereceğini açıklamıştı.
bugün bizim haneye o mektup geldi. içinde minnak bir poşette karaçam tohumu var. saksıya dikin yazıyor. bakalım ben de yarın saksıya dikeceğim.zenginsozluk.com/foto

yavuz bingöl

fiorabella
"Sonuna kadar Erdoğancıyım, feriştahıyım" diyerek yağcılıkta nirvana ulaşmış şahıs. özgürlük yorumu ise akıllara ziyan. "yurt dışına gidin orada yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz."
keşke sanatçı kişiliğinle devam etseydi, keşke yağdanlık olacağım diye yırtınacağına bilmediğimiz türküleri derleseydi. çok özgürlük açığı çok ama sanki türkiye'de pek özgür değil. ben demiyorum caps diyor.


zenginsozluk.com/foto

nihat hatipoğlu

fiorabella
gayrimenkul kralı ve 5 yıldızlı otel sahibi olarak biz pis sefil fakirlere bir hurma ile cennete gideceğimizi anlatan dini figür. hoca desem gerçek hocalara hakaret etmiş gbi hissederim. madem amacın islamın güzelliklerini anlatmak, islamı öğretmek para almadan çık o zaman hoca sınıfına koyalım seni.


zenginsozluk.com/foto

günün şarkısı

fiorabella
günün anlam ve önemini yüklediğimiz şarkıdır. bu gün anneler günü. annemsiz ikinci anneler günü. eminim anneler gittiğinde bizi bir yerlerden görüyorlardır ve eminim halen bizi düşünüyorlardır.

Bugün sen çok gençsin yavrum
Hayat ümit neşe dolu
Mutlu günler vaad ediyor
Sana yıllar ömür boyu
Ne yalnızlık ne de yalan üzmesin seni
Doğarken ağladı insan bu son olsun bu son
Doğarken ağladı insan bu son olsun bu son

Albinoni sol minör adagio

fiorabella
barok dönem bestecilerinden italyan tomaso giovanni albinoni'nin muhteşem eseridir.
farklı bir hikayesi vardır. itaylan barok müzik dönemindeki eserler için Tomaso albinoni ve Antonio Vivaldi'nin biyografisini hazırlayan bir müzikolog olan Remo Giazotto 1945 yılında savaşın bitiminde almanya'da bulunan Dresden Devlet Kütüphanesinde saklanan eserleri incelemek için dresden'e gelir ama her şey yok olmuştur.
giazotto, albinoni'e ait Sadece bas hattı ile altı ölçü melodi yazılmış kağıt bulur. bulduğu trio sonata' ın bir bölümüdür. klisede kullanıldığını düşünen müzikolog esere org da ekler. böylece bu müthiş eser doğar.

beste aynı zamanda aşk-ı memnu dizisinin final sahnesinde de kullanılmıştır.

hubel

fiorabella
yayınlarımda beni yalnız bırakmayan yazardır.
bu akşam world müzik konseptinde mısır dolaylarından, mısır devriminin gözde gruplarından "cairoke ile mısır'ın ikon kadın vokallerinden aida El Ayouby düeti efsane şarkıyı buraya bırakıyorum.

kahtani

fiorabella
yokluktan, yokluk diyarından anlamına gelen, mehdi'nin yardımcısına verilen isimdir. hadis kitaplaraına göre mehdinin zuhurundan sonra ortaya çıkacak bolluk ve bereket getirecektir.
bazı yandaş medya ve hükümet yıkama, yağlamacıları kendilerine din adamı ismi verilen kişilere göre de kahtani erdoğan'mış.
oysa ki daha mehdi zuhur etmedi. gerçi malum meczup oktar kendini mehdi ilan etti. bu aralar mehdi sirkülasyonu var.

meksika

fiorabella
olimpiyatlara ev sahipliği yapan ilk ve tek latin amerika ülkesidir. aynı zamanda domatesin anavatanıdır. 707 tür ile dünyanın en çok sürüngen barındıran ülkesidir. ayrıca renkli televizyonu ilk bulan bilim adamı "Guillermo González Camarena" da meksikalıdır.

ilk türk futbol takımı

fiorabella
1901 yılında kadıköyde reşat danyal bey, fuat hüsnü kayacan ve arkadaşları tarafından Black Stocking Football Club ( siyah çoraplılar ) ismiyle kurulmuştur.

türk takımı 26 ekim 1901 tarihinde kadıköyde papazın çayırınnda rum takımı ile maç yaptı. öaçtan 5-1 mağlup ayrıldılar. takımın ilk ve tek golünü fuat hüsnü atmıştı.

klüp başkanı reşat danyal bey'in osmanlı padişahı ıı.abdülhamit'in veliahtı şehzade reşat olduğuna ve klübün asıl amacının padişaha karşı bir darbe yapmak için kurulduğa dair iddialar ortaya çıkınca maç bitiminde sahaya hafiyeler girdi ve bazı oyuncuları tutukladı. bu olayın ardından futbol klübü kapatıldı.

isyanlı sükut

parody
Mihriban şarkısının sözleri ile de tanıdığınız şair Abdürrahim karakoç'un anadolu ve anadolu insanını müthiş ifade ettiği şiiri:

Gitmişti makama arz-ı hâl için
'Bey' dedi, yutkundu, eğdi başını.
Bir azar yedi ki oldu o biçim..
'Şey' dedi, yutkundu, eğdi başını.

Kapıdan dört büklüm çıktı dışarı
Gözler çakmak çakmak, benzi sapsarı...
Bir baktı konağa alttan yukarı 
'Vay' dedi, yutkundu, eğdi başını.

Çekti ayakları kahveye vardı
Açtı tabakasın, sigara sardı
Daldı.. neden sonra garsonu gördü
'Çay' dedi, yutkundu, eğdi başını.

İçmedi, masada unuttu çayı 
Kalktı ki garsona vere parayı 
Uzattı çakmağı ve sigarayı
'Say' dedi, yutkundu, eğdi başını.

Döndü, gözlerinde bulgur bulgur yaş 
Sandım can evime döktüler ateş
Sordum: 'memleketin neresi gardaş? '
'Köy' dedi, yutkundu, eğdi başını.

Yürüdü, kör-topal çıktı şehirden
Ağzına küfürler doldu zehirden
Salladı dilini.. vazgeçti birden, 
'Oyyy' dedi, yutkundu, eğdi başını.

(Vur Emri)

aşkta bile rahatlığın battığı gerçeği

kadin kismisi cok yazmaz
İskoç david hume- ki okunması gereken bir düşünce insanır, şöyle der;
Hiçbirşey umutsuzluğun üzerimizde haz ile hemen hemen aynı etkiyi yaratmasından ve herhangi bir isteği doyurmanın olanaksızlığı ile karşılaşır karşılaşmaz isteğin kendisinin yitmesinden daha açık değildir.

Eh! Dünya artık insanı dilsizleştirdiğine göre...Bu dil kuraklığında bunu da buraya bırakalım; mutluluk deneyiminin koşulu, kişinin kendini sınırsızca savurmaya hazır olmasıdır ki buna da ne kadının korkusu ne de erkeğin kibri ve küstahlığı izin verir.

mehmet aydın

fiorabella
dün lüks arabasıyla uruguay sokaklarında görüntüleri olan dombilidir. tosun tarafından tombiklenen mağdurlar aydın'ın cinsel hayatı için kredi çekip, satıp savıp para yığmışlar.

hubel

fiorabella
hoş gelen yazarımız. radyomuzun en önemli dinleyicisidir. bizi kırmayarak sözlüğümüze katıldı. zall geri isterse "artık vermiyoruz o bizim hub kişimiz oldu " diyeceğim

şaka bir yana donanımlı, nüktedan kişiliği ile yazdığını okutur hub. yazısı, artısı bol olsun. ulu manitu klavyesinin tuşuna zeval vermesin diyerekten Free'den "All Right Now" şarkısını buraya bırakıyorum.

taşıdığım kadar varsın

fiorabella
cüneyt ergün'ün 2010 yılında çıkarttığı "teleften bir gece masalı" albümünün en güzel şarkısıdır.
Taşıdığım kadar varsın
Taşıdığın kadarım
İklimler sana benzer
Üşüdükçe ben yağmura
Tüm yollar sana benzer
Yürüdükçe ben adımlara