confessions

hunyadi

1. nesil Yazar - Akıllı

  1. toplam entry 237
  2. takipçi 15
  3. puan 5350

25 haziran 2018

hunyadi
gün sabahına mutlu ve iç dünyamda güneşli bir şekilde uyanmak varken, suriyelileri nasıl kendi ülkelerine geri göndereceğimizi konuşmak varken, cumhuriyetin temellerine dinamit atan kanunları, anayasayı nasıl değiştireceğimizi konuşmak varken, ekonominin gerçekleriyle yüzleşip buna nasıl çözüm bulacağımızı hep birlikte düşünmek varken sabah suratsız bir herifin haber kanallarında açıklamalarını izleyeceğiz, ülkenin yarısının diğer yarısına "nasıl koyduk?" laflarını dinleyeceğiz. bu akşamdan da zaten silah seslerini duyduğumuza göre "o" partiye oy verenlerin cahil, yobaz, gerici, feodal kafa yapısına sahip olduğundan bahsetmeme gerek yoktur umarım.

bu ülkeye demokrasi değil, türkçü tekno-faşist bir yönetim şart. iş bilmezlerin, eğitimsizlerin en kısa sürede yüksek katma değerli alanlara katılımı ve ekonomiyi kaynak bazlı ekonomiye dönüştürmemiz şart. anadolu topraklarında sözü olmayan, bu coğrafyanın dilini bilmeyenlerin bu diyarlardan sürülmesi şart. çağın getirdiği düşünceleri benimsemeyip hala binlerce yıl öncesinde üretilmiş düşüncelere ve kalıplara bağlı olan insanların eğitilmesi, eğitilememeleri durumunda bu topraklardan sürülmesi gerekiyor. ağır ve acı çözümlerin acilen uygulanması, türk devleti'nin kalkınması ve dünyada söz sahibi olması için şart.

bütün bu bahsettiklerimi zamanında atatürkçü paşaları yargılayıp, eğitimli insanları yurt dışına kaçıran, kendi hükümranlığını padişahlığa çeviren, ekonomi tahsili aldım deyip, üniversite diploması bile bulunmayan bir adamın yapmasını bekliyorsanız ortada kurtarılacak bir devlet kalmayacak.

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

hunyadi
Oyları koruduk. Sandık başındaydık. Daha ne yapalım? Millet bunu seçtiyse ve erdoğan'ı, akp'yi daha da hükümette görmek istiyorsa ne diyelim yani? Benim tuzum kuru. Üniversitemi bitiriyorum, çok şükür aile durumumuz iyi. Mesleğimi elime aldıktan sonra 1 dakika daha bu ülkede durmayacağım.

Dibine kadar türkçü birisiyim. Beni yönetecek kişiyi arapların, romantik osmanlıcıların, etniği belli olmayan insanların seçtiği bir ülkede yaşayamam. Nitekim iki türk birleşir bir devlet kurar. Türkiye cumhuriyeti sonsuza dek devam edecek değil. Bu gerçeğe kendimizi daha iyi hazırlamalıyız artık.

Kazakistan'da laik ve türkçü bir devleti görebilirsiniz. Seçenekleriniz arasında bulunsun.

Macaristan yeterince laik olmasa da gayet köklerine bağlılar. Biraz ilgi alakayla benzer kültüre sahip olduğumuzu görebilirsiniz. Seçenekleriniz arasında bulunsun.

Hepimize geçmiş olsun. Umarım bir şeyler olur da şu ülkede ettiğim lafları yutmak zorunda kalırım.

edit: eksileyenin alnını karışlarım. çıksın karşıma ulan!

feminen

hunyadi
Diğer sözlüklerden de tanıdığım bir yazar. Ne yaptı ne etti bu kadar kendisine rumuz altı giri eklendi bilmiyorum, anlamak veya anlamlandırmak istemiyorum. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum: kendisiyle konuştuğunuz zaman dikine giderseniz o da aynısını yapıyor ve üstelik uç düşünceleri var ve söylemekten de çekinmiyor. Bu yüzden internet şartları altında konuşulması veya samimi olunmaması gereken biri. Gelebiliyorsanız görmezden gelin ve ikili didişmeye girmeyin. Yazdıklarından yararlanın, katılıyorsanız artı, katılmıyorsanız eksi butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu artı eksi olayından daha fazlası olarak kendisiyle etkileşime girerseniz vaktinizi kaybedersiniz, bir ihtimal de canınız sıkılabilir. Kendinizi seviyorsanız yapmayın bunu.

zengin sözlük

hunyadi
10-15 kişinin kendi arasında kaliteli bir biçimde zaman geçirdiği sözlük. Anlamıyorum, ortamı bu kadar gerecek ne oldu? Kim ne yaptı da insanlar tepkili? Alt tarafı yazı yazılan bir platform yani. Abartmaya gerek yok.

Bu gerginliğin mimarlarına sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum. Benim sözlükten bir beklentim yok, yazıyorum bir şeyler ve geçiyorum fakat Belki bu olaylar bir yanıtıdır neden günden güne buraların sönükleştiğinin. Bu yüzden yönetimin dikkate almasında fayda var birçok tepkiyi.

Yazdı master hunyadi devrik cümleleriyle düşüncelerini.

iyi parti

hunyadi
çok güzel bir seçim şarkısı çıkarmış partidir. bütün muhalif kesimin kullanmaktan çekinmeyeceği, doğrudan siyasi parti propagandası içermeyen bir şarkı yapmışlar. muhteşem bir çalışma. tebrik etmek gerek.



1.20'de hasta adama nutuk okuyan hanımefendi dikkatimden kaçmadı. 24 Haziran'dan sonra o hasta adam ayağa kalkacak umarım.

iyi parti

hunyadi
her gün bir başka akpli veya mhpli belediyenin bulunduğu ilçelerden stantlarına saldırı haberleri geliyor. yaralananlar oluyor. resmen hükümet paralı asker tutarak iyi parti'nin seçim çalışamalarını engelliyor.

hükümetin başına ince veya Akşener geldiğinde her şey ortaya çıkar umarım. akapelilerin suratına tükürmek için sabırsızlanıyorum.
0 /