confessions

icgqhs

1. nesil yazar - Harika bu ya

  1. toplam entry 3989
  2. takipçi 89
  3. puan 75980

sıfır bir

icgqhs
final bölümünü hiç ama hiç beğenmediğim dizi abi şarjörleriniz hiç mi bitmedi? Kaç tane vardı cebinizde?
O kadar sıktınız bi bitmedi. Güzel tarafı var ama o da insanları özendirmediler ve böyle şeylerin sonu hep ölüm, hep hüsran olduğu mesajını verdiler ki bu önemliydi

kadın ağzı

icgqhs
bazı insanlar çok çirkin olmasına rağmen "karı ağzı" diye nitelendirirler fakat aslı böyledir.
nasıldır?
bir erkeğe söylenir genel olarak ve o erkek muhtemelen bir kadın tarafından gaza getirilmiş halde bilip bilmeden tehdit ya da yanlış cümleler savuruyordur.

mustafa özcan

icgqhs
FETÖ'nün veliahdı Mustafa Özcan'ın biyografisi!
Ülkemizin geleceğine kast eden nitekim de başarısız olan 15 Temmuz Darbe Girişimi ve ardından yaşanan gelişmeler FETÖ terör örgütüne dair yeni bulgular ortaya çıkarıyor. Bu doğrultuda Fetullah Gülen'in 2 numaralı ismi olduğu iddia edilen Mustafa Özcan.


MUSTAFA ÖZCAN FETÖ'NÜN 2 NUMARASI ÇIKTI

Halk tarafından başarısılığa uğratılan darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlar kapsamında, darbe girişimini düzenleyen FETÖ'nün veliahdı olarak Mustafa Özcan'ın belirlendiği ortaya çıktı.

Önceki gün Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamada-“Bu örgütün elebaşı bildiğiniz gibi Pensilvanya'da. Pensilvanya'dakinin yerine Türkiye'deki 1 numaranın bir sivil olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

HÜSEYİN GÜLERCE AÇIKLADI

Bir dönem cemaate ve Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen Hüseyin Gülerce yayımladığı köşe yazısında bir isim açıkladı. Bu ismin cemaat içinde iki numara olarak görüldüğünü açıklayan Gülerce “Benim görebildiğim kadarıyla, Gülen 1 numara ise M. Özcan 2 numaradır” açıklamasını yaptı.Kim Tosladıysa Gitmiştir

Ayrıca Hüseyin Gülerce yaptığı başka bir açıklamasında “Camianın içinde bu arkadaşa kim toslamışsa hepsi gitmiştir. Mustafa Özcan'a toslayıp da ayakta kalan kimse olmamıştır!” dedi.

Hüseyin Gülerce ve Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamalar göz önünde tutulduğunda örgütün Fethullah Gülen'den sonra gelen ismi olan Mustafa Özcan 1951 yılında Gediz'de doğdu. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bünyesinde çalışmaya 1975 senesinde başladı.

977 yılında İzmir'de müftü yardımcılığı görevini yürütürken Fethullah Gülen ve cemaatle tanıştı. Diyanetteki görevinden emekli olana kadar klasik bir 'vaiz' profili sergiledi. FETÖ'nün Türkiye'deki sivil 1 numarası olarak görülen Mustafa Özcan, örgütün para kasası olan Kaynak Holding'in de beyniydi. Örgütte Fethullah Gülen'den sonra en etkili isim olarak niteleniyor.

HKK İmamı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda bulunan FETÖ'cü askerlerinden imamı olan Mustafa Özcan 20 yıldır da cemaatin Balkanlar'dan sorumlu imamı. Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Makedonya ve Yunanistan'daki tüm cemaat faaliyetleri onun elinin altından geçtiği iddia ediliyor.

fethullah gülen intihar girişiminde bulundu

icgqhs
Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, 15 Temmuz 2016'da düzenlenen darbe girişiminin planlayıcısı Fethullah Gülen'in intihar girişiminde bulunduğu iddiasını okurlarına aktardı. Uğur, yazısında Gülen'e ait olduğunu ileri sürdüğü bir fotoğrafa da yer verdi.
FETÖ içinde Gülen'den sonra en güçlü adam olarak gösterilen Mustafa Özcan'ın Gülen'in talimatlarını dinlemediği, ikilinin Ramazan ayı öncesinde restleştiği iddia ediliyor.

Fuat Uğur, Türkiye gazetesinde "Fetullah Gülen neden intihar girişiminde bulundu?" başlığıyla yayımlanan yazısında, Gülen'in tartışma sırasında Özcan'ı kendi ölümüyle tehdit ettiğini yazdı.

Daha önce FETÖ'de önemli görevler üstlenmiş olan Ümit Akdemir'in içeriden aldığı bilgileri köşesine taşıyan Uğur, yazısına şöyle devam etti:

Çok kullandığı ilaçlarından bol miktarda alarak intihara teşebbüs ettiğini tahmin ediyor

"Ancak son gelen bilgi inanılmazdı. Fetullah Gülen dediğini yapmış ve intihar girişiminde bulunmuştu. Ancak kurtarılmıştı. Ümit'e ulaştırılan aşağıdaki fotoğraf intihardan kurtarılan Fetullah'ın eli. Serum takılmış ve uzun süre kaldığından dolayı da morarmış bir el.

Peki Fetullah Gülen nasıl intihar girişiminde bulunmuştu? Bu, inancına aykırı değil miydi? Sonuçta ayaküstü bin tane takiyye yapıp buna da bir kılıf bulabilirdi ama yine de intihar Müslüman olan için kesinlikle yasaklanan bir eylem. Başkasını öldürmekten daha ağır bir günah.
Ümit Akdemir FETÖ elebaşının günde sayısı belirsiz derecede çok kullandığı ilaçlarından bol miktarda alarak intihara teşebbüs ettiğini tahmin ediyor. Çünkü Fetullah cehennemde intihar eylemini gerçekleştirdiği yöntemle ceza göreceği bilgisiyle kendini bu konuda da garantiye aldı. Lâkin Fetullah'ın intiharı fark edildi ve müdahale edildi. Ramazan ayı da bu nedenle nekahetle geçti.

Yine kıyafet mesajı: Bu kez kefenle

Aradan epey zaman geçtikten sonra Fetullah Gülen'in ilk Bamteli konuşması Ramazan Bayramı münasebetiyle yayınlandı. Normalde 35-40 dakika olan Bamteli konuşması ilginçtir sadece 5-6 dakikaydı.
Fetullah bembeyaz bir kıyafetle çıkmıştı bu kez.
link

yapay zeka

icgqhs
internet ve yazılı tüm girilerden beslenecek olan ve ilerleyen zamanlarda doğru olan bilgilerin ön plana çıkıp yanlışların hayalet olması sonucu ilerleyecek zeka.

hurma

icgqhs
Bir çok hastalığa iyi gelen hurmayı, yalnızca bir hafta yemekle vücudunuzda neler değişeceğini öğrenmek ister misiniz?

Hurma sağlık açısından oldukça faydalı bir besin. Bir çok hastalığa iyi gelen hurmayı, yalnızca bir hafta yemekle vücudunuzda neler değişeceğini öğrenmek ister misiniz?Kemikleriniz daha da sağlıklı olmaya başlayacak.
North Dakota Devlet Üniversitesi'nde yapılan çalışmalara göre, hurmanın içerisinde bulunan bor, sağlıklı kemikler için gerekli. Bir başka çalışmaya göre ise fosfor, potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi kurutulmuş meyvelerde bulunan mineraller kemikleri güçlendirerek osteoporoz gibi hastalıklarla savaşmada rol alır.Hurma yiyenlerin sindirim sistemi, yemeyenlere oranla çok daha iyi çalışıyor.
Hurma, lif bakımından zengindir ve sindirim sistemimizin düzgün çalışması için liflere ihtiyacı vardır. Lif tüketimi kabızlığı önler ve düzenli bağırsak hareketleri sağlar. British Journal of Nutrition'da yayımlanan bir araştırmaya göre düzenli olarak hurma yiyen kişilerin sindirim sistemi, yemeyenlere oranla çok daha iyi çalışıyor.

Stres ve depresyonla baş etmenizi sağlar.

Bilim adamları hurmanın stres ve gerginliği giderici etkisine de dikkat çekmektedirler. Berkeley Üniversitesi uzmanlarının yaptığı araştırmalar, sinirleri güçlendiren B6 vitamininin ve kasların çalışmasında önemli rol oynayan magnezyum mineralinin hurmada yüksek miktarda bulunduğunu ortaya koymuştur. Hurma ayrıca içerdiği magnezyum ile böbrekler için de son derece önemlidir. Bir insan günde 2-3 tane hurma yiyerek vücudunun magnezyum ihtiyacını karşılayabilir.Enerjiniz büyük ölçüde artar.
Hurma lif, potasyum, magnezyum, vitaminler ve antioksidanlar bakımından zengindir. Bu nedenle de atıştırmalık konusunda biçilmiş kaftan olurlar. Fruktoz ve glikoz gibi şekerler sayesinde enerji seviyesinde artış sağlar. Enerji seviyesinde artış sağlamasının yanı sıra hurma, spor gibi yorucu faaliyetlerin ardından kaybolan enerjiyi de kazanmaya da yardımcı olur.Kalp hastalıklarını önlerler.
Hurmanın, kalp hastalıkları aterojenez risk faktörleri olan trigliserit seviyesini ve oksidatif stresi azalttığı yapılan bir araştırmada gözlemlendi. Bu araştırmaya göre hurma, kan basıncını düşürerek, inme riskini azaltan potasyum bakımından zengin olmaları da kalp hastalıklarının önlenmesini sağlıyor.Kolon kanseri riskini azaltır.
Hurma yemek sindirim sistemini ve mideyi zararlı bakterilerden koruyarak, bunların kolona yayılmasını engeller. Yiyecek ve Besin Bilimleri Bölümü tarafından yürütülen bir araştırmada düzenli olarak hurma yiyen kişilerde kolonda bulunan kanser hücrelerinin artmasını engelleyen faydalı bakterilerin arttığı gözlemlendi.Mevsimsel alerjilerin belirtilerini ortadan kaldırır
Mevsimsel alerji rinitleri, yalnızca Birleşik Devletler'de 30 milyon insanı etkiliyor. Hurmanın da bunda olumlu bir etkisi var. Yapılan başka bir araştırma hurma ağacının, mevsimsel alerji yaşayan hastaların yaşadığı iltihap belirtilerini azaltmada etkili olduğunu gösteriyor.Kilo vermede yardımcı olur
Hurma yemek kilo verme konusunda da olumlu etkiye sahiptir. İçerisinde lif bulunduğu için uzun bir süre tokluk hissi vererek, kan şekerinin düşmesini ve çıkmasını engeller. Hurmada bulunan antioksidanlar, vücudu toksinlerden temizler, sindirimi düzenler, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermeyi kolaylaştırır.Gözleri kuvvetlendirir
Hurma A vitamini içerdiğinden hurma yiyenlerde özellikle gece körlüğü ve diğer göz hastalıkları olmaz. İkinci Dünya Savaşın'da gece hücumu yapacak olan Amerikan pilotlarına hedeflerini daha net görebilmeleri için hurma yedirmişlerdir. Göz sinirlerini kuvvetlendirici özelliği vardır.Kan yapıcıdır, Anemi hastalığını kaldırır
Hurmanın içerdiği demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobin sentezini kontrol eder ve bu da hamilelikte kansızlığın engellenmesini ve bebeğin gelişimi için hayati önem taşıyan kandaki alyuvarlar dengesinin uygun hale gelmesini sağlar. Bilindiği gibi alyuvarlar kanda oksijen ve karbondioksiti taşıyarak hücrelerin canlılığını sürdürmesinde rol oynarlar. Çok fazla demir içermesi sebebiyle, bir insan günde 15 tane hurma yiyerek vücudunun demir ihtiyacını karşılayabilir ve demir eksikliğinden kaynaklanan rahatsızlıklardan korunmuş olur.
0 /