confessions

icgqhs

1. nesil yazar - iyi niyetli

  1. toplam entry 4009
  2. takipçi 88
  3. puan 77090

taşıt kredisi

icgqhs
Normal şartlarda hayli yüksek olan bu kredi bugün gelen bir haberle düşmüş durumda.

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank otomotiv için özel taşıt kredisi paketi açıkladı.

Buna göre; Türkiye'de üretilen sıfır kilometre binek ve ticari taşıtlar için kredi faizi aylık yüzde 0,49-0,69 aralığına düşürüldü.

Kredi limiti binek araçlar için 50 bin 120 bin, ticari araçlar için 72 bin ile 120 bin arasında olacak.

Vade süresi ise binek araçlar için 18-36 ay, ticari araçlar için 30-60 ay arası uygulanacak. Kredi koşullarının anlaşmalı marka bazında değişiklik göstereceği bildirildi.

Kampanya, 1 Ekim ile 31 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak.

loving pablo

icgqhs
pablo escobar'ı sevmek adı altında sinema filmi çekilmiş fakat normal hayatı ile çok bağdaşmayan şeyler var. pablo ve hayatı söz konusu olunca her halükarda izleniyor.

adalet ve kalkınma partisi

icgqhs
Garip olan şu, tüm gazeteciler, yorumcular ve analizciler hatta ve hatta anket şirketleri bile neden ve nasıl kaybettiğini söylüyor.
Bu nasıl bir körlüktük, göre göre ülkeyi kötü hale sokmaya devam etmek ne anlama geliyor?
Hem kendi padişahlığınız bitiyor hem Ülke elden gidiyor.
Bu kadar üst üste hata garip değil mi?
Ekonomide inat etmek, kabine ya da köklü değişikliğe gitmemek cidden garip olay.

mafya

icgqhs
bir ara tam anlamıyla bitmese bile oldukça azalmıştı devlet sayesinde.
sonralardan baktılar artık olmuyor, demokrasi ya da insanlık farklı çizgiye doğru gidiyor ve ülke olarak gelişiyoruz derhal mafyayı hortlattılar.

mehmet metiner

icgqhs
Mehmet Metiner, siyasetçi ve Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili. 2011, Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti milletvekili olarak meclise girmiştir. [ Vikipedi]
tam milletvekili diyeceğim bir gülme geliyor.

çıplak mülkiyet satışı

icgqhs
Taşınmaz mal sahibi bu işlemde İntifa hakkını (yararlanma, kullanma hakkı) kendi üzerinde tutup sadece çıplak mülkiyeti devreder. Bu işlemde taşınmaz mal sahibi, ölene kadar taşınmazdaki haklarını kullanabilir.
Çıplak mülkiyeti devralan kişi, taşınmaz mal sahibi öldükten sonra, çıplak mülkiyetini devrettiği kişinin herhangi bir tapu müdürlüğüne başvurusu ile intifa (yararlanma, kullanma) hakkını talep edebilir. Bu işlemden sonra çıplak mülkiyet sahibi adına tapu senedi tam mülkiyet olarak çıkar ve taşınmaz malın tamamını almış olur.
İşlem için gereken belgeler
Taşınmaz malın (arsa, tarla, mesken, konut vb) varsa tapusu ibrazı yoksa ada, parsel, bağımsız bölüm numarası bilgilerinin sözlü beyanı.
Tarafların nüfus cüzdanı asılları ve fotokopileri.
Tarafların son altı (6) ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğrafları.
İşleme konu taşınmaz malın belediyeden alınmış beyan değeri (rayiç değer).
İşlemin mali yönü
İlgili belediyeden alınacak beyan değerinden az olmamak üzere gösterilen değer üzerinden bakım borçlusu ve bakım alacaklısından ayrı ayrı binde 20 oranında yani toplamda binde 40 oranında harç tahsil edilir. (çıplak mülkiyet satışında 1/3, intifa hakkı satışında 2/3 oranında harç ödenir. Yani beyan değeri 120.000 TL ise toplamda iki tarafa da 2.400 er TL olmak üzere 4.800TL harç çıkar. Çıplak mülkiyet satışında 4.800TL nin 1/3 olan 1.600 TL çıkar. İntifa hakkı satışında 3200TL harç çıkar.
Alıntıdır.

sıfır bir

icgqhs
final bölümünü hiç ama hiç beğenmediğim dizi abi şarjörleriniz hiç mi bitmedi? Kaç tane vardı cebinizde?
O kadar sıktınız bi bitmedi. Güzel tarafı var ama o da insanları özendirmediler ve böyle şeylerin sonu hep ölüm, hep hüsran olduğu mesajını verdiler ki bu önemliydi

kadın ağzı

icgqhs
bazı insanlar çok çirkin olmasına rağmen "karı ağzı" diye nitelendirirler fakat aslı böyledir.
nasıldır?
bir erkeğe söylenir genel olarak ve o erkek muhtemelen bir kadın tarafından gaza getirilmiş halde bilip bilmeden tehdit ya da yanlış cümleler savuruyordur.
0 /