confessions

ihtiras limani

1. nesil Yazar

  1. toplam entry 642
  2. takipçi 20
  3. puan 12857

mükemmel

ihtiras limani
Mükemmel iyinin düşmanıdır demişti ismini hatırlamadığım biri. Ne dostun ne de sevgilinin mükemmeli olmaz. İyi bir dost ve iyi bir sevgili mutlu olmaya yeter. Kusurlara odaklanmak mutlu günleri azaltır.

dudak

ihtiras limani
anlatmakta kullandığımız bir araç, konuşurken, öpüşürken veya bedeninde gezerken öpülenin. Hepsinde ayrı bir tat kalır aklında ve onu hatırlar. Hayal ederken bile böyledir. Konuşmayı hayal ederken, öpmeyi hayal ederken bütün kuytularında gezmeyi hayal ederken veya, dudakta farklı bir tat kalır.
Kalın olanı daha güzel öper.

uzak mesafe ilişkisi

ihtiras limani
Sorunların en zor çözüldüğü ilişki türü. Ufacık bir öpmeye sarılmaya, mimiğe bakan şeyler büyür de büyür. Taraflar hareket halinde olmak zorundadır, yerinde durağan şekilde her şeyin yolunda gitmesini bekleyen ilişkiyi zorlaştırır. Çünkü iletişim düzlemi sürekli farklılaşır.

En boktanı da ruh hallerinin ve yaşamın izafi bir şekilde iki yerde bambaşka akmasıdır. Ahengi sağlamak için kendini yansıtmak önemli.

ilişkiler

ihtiras limani
Aşk ilişkileri ile iş ilişkileri arasındaki temel fark, kıskançlık ve şüphe yaklaşımıdır. İş ilişkisinde ortağınızı acaba kasadan aşırıyor musun diye sorgulayamazsınız, geri dönülmez sonuçları olur. Güveni yıkar araya mesafe koyar. Ancak kar paylaşımı adil oluyor mu olmuyor mu bunu paylaşabilirsiniz, tartışabilirsiniz.

Aşk ilişkisinde ise kıskançlık ve şüphe her zaman güvensizlik hissinden gelmez. Tutkusu fazla ilişkilerde sahiplenme eğilimi bazen artma bazen azalma gösterir. Bazen her şey yolunda hissi olurken bazen onu kaybediyor muyum dersiniz, bana baktığı gibi değildir ama başkasına olan bakışında beni rahatsız edecek bir şey olabilir mi sorgulaması ufacık rutin ayrıntılarda kendini bulabilir. Aşk ilişkisinde bunlar tazelenen duygularla giderilir. Burada sınır, karşıdakini aldatmakla suçlamamaktır, insan hata yapmaya meyillidir, hatalar ölçüsüne göre giderilir, ama ben sevgilimin bastığı tahtanın yaş olup olmadığını da merak ederim. İşin kötüsü kendisi bile bazen bastığı tahtanın farkında olmaz, hepimiz yaşamışızdır bunları. Bunun yanında kıskançlığın, sahiplenmenin muğlak sınırları var. İş anlaşması gibi kesip atmamak gerekir. Tabii bu da her şeye karışma hakkı vermez.

öfke

ihtiras limani
duygulardan gelen öfke yaz yağmuru gibidir. günlük güneşlikken hava bir anda gökyüzü kararıp yağmur ve dolu bastırabilir. rüzgar çatıları uçurabilir. ama aynı hızda da yerini yeniden güneşe bırakır. bu kısa sürede verdiği hasarın telafisi ise uzun sürer.

oylanmamak

ihtiras limani
kalabalık, insanların okumaktan okunmaktan başka dertlerinin olduğu, ancak popüler başlıkların okunduğu sözlükleri anlıyorum da burada bunun olması gerçekten acayip. sol frame de yaprak kımıldamadığı gibi olan kıpırtıyı oylamamak burayı daha bir cazibe merkezi haline getiriyor haklısınız tabii.

kozmolojik argüman

ihtiras limani
hiçbir şey bir sebebi olmadan var olamadığına göre, en başta evrenin var olmaya başlamasının da bir sebebi vardır. bu sebepler zinciri bir yerde durmak zorundadır ve o da olsa olsa tanrıdır. öyleyse tanrı vardır diyen düşünce.

simülasyon argümanı

ihtiras limani
yaşadığımız evrenin bir simülasyondan ibaret olduğunu iddia eden hipotez. insan yaşamının simüle etmeye değer olup olmadığı bence burada asıl sorun. çünkü bu hipotez bizden sonra yaşayan, yani çok daha üst insan konumundaki bir insan formunun bizim gibi ilkel bir toplumu simüle etmekle uğraşmayacağını söylüyor. bu sebeple çok daha başka çok daha gelişkin başka bir canlının simülasyonu sonucu oluştuğumuzu iddia ediyor.

attila

ihtiras limani
avrupa hun devleti hükümdarı. roma seferinde papa ile yaptığı görüşme ve mezarının yeri tarihteki büyük gizemlerden biridir. avrupalılar atının ayak bastığı yerde ot bitmediğine inanırmış.

milgem

ihtiras limani
deniz kuvvetleri'ne yapılan fetö operasyonlarında bu projenin hedef alındığı, yürütücülerinin nasıl dağıtıldığı sonradan çıktı ortaya. diğer askeri projelerden farklı olarak sonu san la biten askeri teknoloji firmalarından öte ana çalışmaları deniz kuvvetleri bünyesindeki mühendislerle yapılmıştır, radara yakalanmamak temel misyonuydu diye hatırlıyorum.

aşk

ihtiras limani
savaştan döndükten sonra yeniden savaşa gitmek isteyen adrenalin bağımlısı askerler gibi arzularız aşkı yeniden ve yeniden.
aşk bir çeşit rezonans hali. bizi biz yapan pek çok şeyin, duyguların, cinselliğin, hayallerin bir beden bir ruh etrafında, onun vasıtasıyla yaşamla rezonansa gelmesi halidir. bu yüzden yıkıcı olabilir. bu yüzden pik yaptırır veya dip yaptırır. huzur düzenli salınımdadır biraz da. oya aşk bundan çok uzaktır.

umutsuzluk

ihtiras limani
umutsuzluğun ölümü getirdiği düşünülüyor hep ama kişinin olduğundan daha iyi olamayacağı gibi bir düşünceyle yaşayabileceği göz ardı ediliyor nedense. oysa çoğu insan zaten umutsuzdur, hayatlarında daha fazla küçük meşgale yaratmaya çalışırlar. bir gün her şey düzelecek sözünün bile inanmak istedikleri bir yalan olduğun bilerek yaşayan insanlar, yaşamı ölüme yine de tercih ederler. ölüm biraz daha kendine gurur yapan insanların işidir, başka insanlara yönelik toplumsal onurlarını düşünenler çoğunlukla gözden kaybolur.

kadir topbaş

ihtiras limani
acziyet içinde istifa eden bir diğer akpli. davutoğlu da bunun gibi resim de reisimm diyerek gitti. ikisinin de ipini reisi çekmişti oysa. böylece, siyasi kariyerlerinin bundan sonrası için de " omurgasız" sıfatını hak etmiş oldular. fetöcü yaftasını alenen yemekten, daha doğrusu kendi güruhları tarafından resmi olarak yemekten kurtuldular. gayriresmi troller zaten kullanacak bunu o başka. yatırımlarını ve yatırımları, makamları olan yakınlarını garantiye almış oldular böylece sanırım.

kendinden uzaklaştırmak

ihtiras limani
insan bunu bazen bilinçli yapmıyor da bilinçaltının etkisiyle anlık refleksler, tepkiler, nezaketin altına örülen ince perdeler duvarlarla yapıyor. insanın bilinçaltı kelimeleri, ifadeleri, alışkanlıkları ince nüansları çok iyi biliyor. üstelik bunu böyle gizliden gizliye yaptığınızda karşıda uyanan öfkeyi de karşıdakinin acziyeti ya da yanlışı gibi gösterip " üstüme gelme" daralması yaratıyorsunuz, rüzgarı ekip fırtınadan karşıdakini sorumlu tutmak gibi bir şey bu. adil ya da anlayışlı değil.

sözlük yazarlarından şiirler

ihtiras limani
ayaklarımızı uzatıp eylül denizine
eski yaz elbiselerini hatırlamıştık
gözlerimizde eski sarı ışıltı
bizi var eden bizden önceki mevsimi
ve küçük kızımızın kuşağını düşündük
asi bir gençliğin yaz ortası meyvesiydin
taze yapraklarıyla doluydun geçmişinin
ve dökülmek istiyordun geleceğine
şimdiden adı konulmuş bir sevginin
bir başka gençlikte çiçek olarak açmayı
üzerindeki zamansız sevgiyle istiyordun

daha gün deveran etmemişti üstünden
öğrendik rüyalar kararır
öğrendik ruhlar çağırılınca gelirler
sakin ve saklı limanlarından
hıçkırıkların içinden
öğrendim bir insanın ruhuna rüzgarsızlık dilemek
neşesiz sahnesinde yaşamın
kaçılamamış ışıklarında kalakalmaktır

yaşamak hatırlamak ve unutmaktır
yaşatmaktır kuşakları
ve yaşama umududur bir başka kuşakta
bağ bozumu tazeliğinesin daha
haydi sil hıçkırıkları.

tartışma programları

ihtiras limani
Uzun uzun konuşuyorlar, iyi konuşuyorlar güzel konuşuyorlar da toplumu bilinçlendirme adına ne faydaları oluyor çok merak ediyorum. Ülkenin ortalama insanı için dönen konuların çoğu bir kulaklarından girip diğerinden çıkıyor zaten. Yüksek gerilim akım sigortaları gibi algılarının girişinde kesiciler var insanların.

kucaklamak

ihtiras limani
O kadar siyasi bir kelime oldu ki esas anlamını yitirmiş, dandik bir cafenin çakma ürünü haline gelmiş gibi.

Oysa kucakta seks bile, seksin aşka bakan yönünü hatırlatır, yüz yüze bakabilmek önemlidir. Hayvanlar bile ya da hayvani dürtülerinin etkisindeki insanlar benzer pozisyonlarda çiftleşir, sevişirler.

Manevi alandaysa kucaklamak sarıp sarmalamanın kendini sezdiren boğuculuğuna sahip değildir. Daha kısa sürelidir. Sarılmanın da ötesindedir. Üstelik karşıdakinin ağırlığının üstesinden gelmişliği de gösterir.

yalan

ihtiras limani
Gerçeği göze alamamaktan doğar. Kaybetmemek için değil hak ettiğini elde etmek için de yalan söylenir. Burada da yalancı, elde edememişliğini göze alamaz, kendini zayıf hissetmemek için yalan söyler.

iş hayatı

ihtiras limani
Ne kadar akşam kapıdan çıktıktan sonra sabah girene dek unutsak unutmaya çalışsak da önemli bir yaşlanma faktörüdür iş hayatı. Gamsızlık ve pişkinlik katsaayınızın düşüklüğüne göre yıpranma büyür. Gün içinde verdiği can sıkıntısını atmak için az bir zamanınız vardır artık ve çoğu insanın serbest zamanının canı ancak bir dizi bölümü çıkaracak kadar yeterli gelir. Kötü iş hayatı serbest zamanı da çoraklaştırır.
0 /