confessions

ihtiras limani

1. nesil Yazar - mantıklı

  1. toplam entry 1130
  2. takipçi 24
  3. puan 22158

feminen

ihtiras limani
komik yazar.
ilk yazar olduğumda yazdığı övgülü girinin içeriğini silip, hakkımda " gereksiz yazar" diyen yazar kişisi. tesadüfen görünce bir şeyler yazmak istedim. bu en başta, kendi okuyucuna ya da oylayana, favorileyene saygısızlıktır. bir yazının içeriğini yüz seksen derece değiştirmek değildir doğru olan, siler yeniden yazarsın. bu yeni hali de oylanabilir sıkıntım yok ama benim takipçilerim koyun gibidir ne yazsam oylarlar düşüncesinde ise bilemem elbette.

ünlemlerin ayrı, feminizmin bokunu çıkarıp bayraklaştırarak üzerine seksi şeyler ve elbette bir de strapon alıp yarattığın bu abartılı feminist ve cinsellik imaları yapmadan yazarsa ölecek hastalığından muzdarip karakter ayrı itici. zaten nickaltında umarım instela'daki tavırlarını takınmaz gibi şeyler yazılmış ama kaderden kaçılmaz. antipatik kişiliğin her zaman tepki toplayacak. buradaki cicim ayları geçince de kendine nefret halkası oluşturacaksın büyük ihtimalle.

camiden terörist çıkmaz

ihtiras limani
Demirel'in söylediği bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz sözünden farkı yok. Çaresizlik hissi bırakıyor insanda, kafasını kuma gömüp hayaller aleminde yaşamaya meraklı, 15 temmuz için bile zerre özeleştiri yapmadan kendinden başka herkesi ve her şeyi suçlayan mukaddesatçı çürük zihniyet.

emanet

ihtiras limani
Geri alınacaktır. Geri alınacak bir şeyi bunu bilmeye rağmen saklarız. Geri alacağın gözünde sadık ve güçlü olmak için yapılır çoğu zaman, emin olma sıfatına sahip olmak zordur. Peki geri alacak olanın aldıktan sonra bizi terk edeceğini bildiğimiz halde aynı hassasiyetle saklayabilir miyiz?

İnsan mahremi birbirine en büyük emanetidir. Bir gün geri alınır, buna rağmen korunmalıdır.

wall-e

ihtiras limani
2008 yılında gösterime giren pixar yapımı animasyon filmi. çeşitli bünyeler üzerinde durduk yere gözlerii doldurmak, mutlu mesut gülümsetmek, aşka dair inancı tazelemek gibi etkileri görülmüştür. muhteşemdir.

aylak adam

ihtiras limani
fazlasıyla samimi bir kitap. aşırı dürüst. okurken içinde tutamamış da sakladıklarını, -mış gibi yaptıklarını ondan yazmış dedirtiyor. bunun dışında, hayata karşı bu tavrı da kendi mezarını kazmak olarak görüyorum. bir tür ölümü arayıştan başka bir şey değil o bahsedilen yaşama şekli, tarih bu şekilde manen ölenlerle dolu.

zengin sözlük

ihtiras limani
girilerin tanım taşıma özelliği konusunda tutucu olan sözlük. bence de bu durum fazlasıyla zorluyor. öyle metinler olur ki bahsi geçen ifade hiç geçmez metinde. ama her cümlesi anlatmak istediğiyle doludur. bu noktada biraz daha anlayışlı olunmalı. üstelik burası da görsel olarak da kenarında harf olan ajanda gibi bir şey değili videolar, görseller profiller.. sosyal medyaya bu kadar uyum sağlamış bir yapının bu konuda da daha anlayışlı olması lazım.

sözlük yazarlarının yaptıkları mallıklar

ihtiras limani
Üniversiteye başladığımda İngilizce hazırlık sınavına girmiştim. Nasıl olsa hazırlığı atlayamayacaktım ama hedefim belliydi : en iyi hazırlık sınıfına girmek. Çünkü en iyi sınıf daha az gün daha az kitap daha rahat bir hazırlık yılı demekti. Sınavlardan erken çıktım ama yetip yetmeyeceğinden de tedirgindim. Okulun ilk günü geldi çattı, hazırlık binasına geldim, panoda asılı sınıf listelerine bakmaya başladım. Birinci seviye listesini çift dikiş kontrol ettim ama ismim yoktu. O zaman ikinci seviyedeydim, orayı taradım orada da yoktu.. kendime güvenmenin bedelini eşek gibi İngilizce çalışacak olmayla ödeyeceğimi düşünerek üçüncü seviyeye baktım, ama ismim orada da yoktu.. bölüm sekreterlfiije gittim sınıfımı öğrenmek için, adam listelere baktı,, sınav sonuçlarını kontrol etti ve :

-Oğlum sen hazırlığı atlamışsın, ne işin var burada?
- atlamış mıyım, bir yanlışlık olmasın ?
- hayır sınır 60 sende 60 la geçmişsin.
- ne yapacağım şimdi ben?
- ders kayıt dönemini geçmişsin, git mazereti ders kaydını yap da dersine gir.

Üniversite hazırlık yılının stresini atmak hayalleri kurarken elime serway fiziği verdiler..

yazar engellemek

ihtiras limani
Mesela bunu hak eden tiplerin başında bir yazarın girilerinin, duyurularının dibinde bitiverip sürekli ne söylerse tersini söyleyen tipler gelir. Derdin nedir diye mesaj atarsın AA üstüme iyilik sağlık diye hasedinden sağda solda çekiştirip yüzüne vurulunca mahalle karısı gibi anlamazlıktan gelirler, üstüne engelliyorum seni ! Diye trip atarlar.

Yazılarını beğenmiyor musun? Eksile geç.
Yazara tahammül edemiyor musun? Engelle geç.
Çok mu için doldu ? AT mesajını derdini anlat ya da nickalti yaz.

Ama hem girilerinin dibinde bitip duyurulara bile gelip tersini yazıp sinir bozarak kendi iç dünyanızda ne idüğü belirsiz hisler uğruna insanların sinirini bozmayın, canını sıkmayın. Salaklığın alemi yok. sözlüğe katkı veren insanları demoralize etmek gibi bir hakkınız yok.

zengin sözlük yazarlarından şiirler

ihtiras limani
kendine uzak kalmışsın
bedenin ruhuna daralan parmaklık
yorgunsun güz yaprakları kadar
dudakların rüzgar soluğu
gözlerinin kainat karanlığında
ruhun titriyor mumlar gibi


öldürüp tüm sancılarını
soysam parmak uçlarından bu bıkkın hissizliği
yaşayamamanın verdiği
mor ve sıcak "sen"inle dokunsan bahara
sular akıp gitse gözlerinden yüzünden
saçlarını savursa rüzgar
uykusuz yastık izleri dökülse gecelerinden
hiç kimse ne olduğunu bilmeden
bir masal tılsımını mırıldanıp
tac etsem saçlarına
erguvanlarla dolu deniz yamaçlarına
uçursam ruhunu ansızın
gözlerin aralanır da okursan
kalbinde çiçek kokuları anımsarsan
şiir şükür olur o zaman
kelimeler ruhunun rengiyle bulur kendini
bir özlem bakışıyla sana
kırpıştırma uğraşıyla yorgun gözlerini
düşler korusun karanlıklardan seni.

lambalı radyo

ihtiras limani
Transistörlerin icadından önce kullanılan, lambalı akım yükseltme elemanlarına sahip radyolar. Çok daha temiz ve doygun bir sese sahiptir. Transistörler yarı iletken teknolojisine sahiptir fakat bu sebeple harmonik üretme ihtimalleri yüksek iç gürültüleri fazladır. Lambalı sistemler daha geç kendine gelmesine rağmen daha güzel ses verir.

dinle uyutmak

ihtiras limani
Din toplumunun afyonudur sözünü hatırlatmadan olmaz. Ama şunu unutmamalı, afyon kandırmak için değil, mutluluk hissiyle uyuşturmak için kullanılır. Soru ve sorun şu ki, uyuşturucu bağımlılarının çok azı birileri onlara zorla dayattığı için bu bağımlılığa düşer. Çoğu gönüllüdür, ve çoğu mutdizlikrqn kaçar. Din de böyledir, çoğu bünye için morfin etkisi görür. Sorgulama mekanizması çalışmayan birini ister din olsun ister futbol, herhangi bir şeyle uyuşturabilirsiniz.

fotoğraf

ihtiras limani
Maddeden yansıyan ışığı, ışığa duyarlı başka bir malzemenin üzerine düşürerek kayıt etme yöntemi, bu yöntemle elde edilen görüntü.

geçen onca şeyin kraliçesi olup oturuyor tahta fotoğraf. Binbir his, düşünce arzu bir tek kareyi başları üzerinde taşıyor. Aşk bu hikâyeyi taşıyan görüntünün nesneden özneye geçişinin hali, tutku ise ondan başka karşılık bulamamak veya yakıştıramamak ile ilgili.

cosmo kramer

ihtiras limani
zengin sözlüğün burun deliklerinden ve kulak memesinden, ayak tırnaklarına kadar bilgi akmasını isteyen bir yazar olmadığı gayet açık olan yazardır. bugüne dek herhangi bir yazara bilgi girmiyor diye tavır aldığını ya da aleyhte ifadede bulunduğunu görmedim. bilgisini girip gidiyor. o da onun tarzı.

sorun eksisini basıp geçmek yerine birilerini troll diye vurgulaması. ki bahsettiği yazar troll de değil. aldığı eksiler trollük yaptığı için de değil. " ne alaka amk" duygusu uyandırdığı için. yapmacık kaçıyor çünkü, eğreti duruyor. burası troll barındırabilecek bir yapıda değil zaten şu haliyle. keyifli yazılar dışında ehehe bak şimdi çıkıntılık yapıcam tarzı giriler pek tutmuyor. her arz kendi talebini yaratır ama talebini yaratamadan tepki de çekebilir, değil mi ?

tavsiye : kalabalık sözlüklerde edindiği alışkanlığı ölçüp biçmeden uygulamaya çalışanlara takılmaması gereken yazar.

bakışlarla soymak

ihtiras limani
Kadınlar bütün olarak beğenilmek istiyor. Dekolte ile veya bir şekilde örtülü/ örtüsüz teşhirle bile olsa oluşan beğeninin vücudunun bir bölgesinde takılı kalmasından öte kendisine bütün olarak yönelmesini istiyor. Bunun tersi olunca, yani bakışlar kadını onemsemeden ve değer verme hissi yaratmadan salt organa bölgeye yönelince iğrenme ve aşağılanmışlık hissi oluşuyor. Kadını bir organdan ibaret görüp bakışıyla soyan erkek ne kadar iğrendirici geliyorsa totalde herhangi bir aurası olmadığı için bir uzvunu teşhir malzemesi olarak kullanan kadın da aynı oranda ucuz geliyor.

Özet: kişiliğimize de dişiliğimize de sahip çıkalım.

uzun boylu kadın

ihtiras limani
kısa boylu kadınlarımızı şirinlikleri, anaçlıkları, sempatileri ile takdir ve tebrik ediyoruz ama sözlerime başlamadan önce çelenklerini verip kenara alalım..

ben de biraz fetiş de olduğu için abartırsam affola şimdiden. mucks.

her erkeğin kalbinde, kalbinin çok derininde uzun boylu bir kadın yatar. kısa boylu kadınları sevimli bulmak var evet, tatlı bulmak var, kolay evrilir çevrilir bulmak var. ama tanrıça uzun kadındır bence, zerafet, asalet, güzel bir duruşa ve orantılı bir vücuda sahip uzun kadında asıl anlamını buluıyor. kuğu gibi olmak her kadının başarabildiği bir şey değil. kısa boylu kadınlar dolgun hatlara sahip olabildikleri için üreme kökenli beğenilerimize hemen hitap ediyorlar. yuvarlak hatlar, kalçalar biraz da meme ve tamam..

oysa uzun bacaklı, kum saati vücutlu, güzel bir duruşa sahip bir kadın, gerçekten " güzel"i çağrıştırırıyor. manken standartlarının belli bir formatta olması yalnızca popüler kültür dayatması değil. çünkü üzerlerinde gerçekten çok başka duruyor. sırtları ayrı boyunları ayrı güzel olabiliyor.

erkekler her ne kadar büyük kalçalı büyük memeli kadınları beğendiklerini, ilişkide tercih edeceklerini söyleseler de bu cinsel dürtülerle söylenir. koluna ince zarif bir kadın yakıştırır.

iyi ki varsınız uzun boylu hatunlar. seviliyorsunuz.

çıplak fotoğraf atan sevgili

ihtiras limani
bundan daha tatlısı şöyle oluyor : beklenmedik şekilde sohbette geçen bir kelime veya kıvılcım, erotik arzuları harekete geçiriyor. iki kişi de yükselen enerjiyi, arzulanmayı hissediyor. neredesin napıyorsun sorularını gidermek isteyen sevgili, meme dekolteli bir fotoğraf atar. çıplak değildir, bedenini göstermek için de atmamıştır, sütyeniyle bluzuyla ya da gömleğiyledir, o anını paylaşır sadece. bunun verdiği arzu veya coşku salt çıplaklığın çok üstünde. daha yaramaz, daha şehvetli. gizemle birlikte belli edilen arzu hayallere sürükler. bir de şu güzelliği var, özel bir kadın değilse fotoğraftaki memelere yamuluruz ama özel bir kadınsa, boynu, gerdanı, göğsüne inen hatları inceleriz. boynuna dalma arzusu uyandıran kadın şehveti kendine yakıştıran kadındır.

sözlük yazarlarından şiirler

ihtiras limani
ayaklarımızı uzatıp eylül denizine
eski yaz elbiselerini hatırlamıştık
gözlerimizde eski sarı ışıltı
bizi var eden bizden önceki mevsimi
ve küçük kızımızın kuşağını düşündük
asi bir gençliğin yaz ortası meyvesiydin
taze yapraklarıyla doluydun geçmişinin
ve dökülmek istiyordun geleceğine
şimdiden adı konulmuş bir sevginin
bir başka gençlikte çiçek olarak açmayı
üzerindeki zamansız sevgiyle istiyordun

daha gün deveran etmemişti üstünden
öğrendik rüyalar kararır
öğrendik ruhlar çağırılınca gelirler
sakin ve saklı limanlarından
hıçkırıkların içinden
öğrendim bir insanın ruhuna rüzgarsızlık dilemek
neşesiz sahnesinde yaşamın
kaçılamamış ışıklarında kalakalmaktır

yaşamak hatırlamak ve unutmaktır
yaşatmaktır kuşakları
ve yaşama umududur bir başka kuşakta
bağ bozumu tazeliğinesin daha
haydi sil hıçkırıkları.

bitmek bilmeyen 14 şubat geyiği

ihtiras limani
karın keyfini çocukların çıkarması gibi, 14 şubat'ın keyfini de çiçekçiler ve mekan sahipleri çıkarıyor gördüğüm kadarıyla. eşler için, yalnızlar için hayırlısıyla bir atlatsak da aradan çıksa günüdür çoğunlukla. taze sevgililer için anlamlı olsa da, çoğu insan için zahmet anlamı taşıyor.

zor zamanlar

ihtiras limani
Dar bir boğazdan bir yere çarpmadan geçmeye çalışır gibi olan zamanlar kolaydır. Esas zor olan okyanus da savrulmak gibi, yelkenleri bırakma şansı verenlerdir. Kaybolmak kolaydır, batmak da öyle, ama sizi bilinmezin koynunda öldürür.

okumak yazmak ve yaşamak üzerine

ihtiras limani
biraz olsun yazmakla ilgilenen herkesin okuması gereken bir kitap. şöyle demiş bir yerinde schopenhauer :

..Ve dolayısıyla öyle olur ki çok fazla yani neredeyse bütün gün okuyan ve arada düşünmeksizin eğlence yahut meşgale ile kendisini eğlendiren kimse , yavaş yavaş kendi kendine düşünme yeteneğini kaybeder ,tıpkı at üstünden inmeyen bir adamın sonunda yürümeyi unutması gibi. Birçok eğitimli insanın durumu bundan pek farklı değildir , okumak onları ahmaklaştırır.

sıkışmışlık hissi

ihtiras limani
insan her şeye her yere bakabiliyor da insanların yüzüne bakamayınca, yüzüne bakacak insan bulamayınca ya da yüzlerden kaçınca, bütün dünya kendi üstüne çökmüş gibi hissediyor. insanoğlunu, toplumu reddetmek çok zor bir iştir. insanın doğasına da aykırı zaten. fakat bunun yokluğu iç gücünüze göre sizi ya sertleştirir ya da bir kutu kola şişesi gibi ezip hacimsizleştirir. veya büyük basınç altında içinizdeki elmas ışıldayıverir.

zenc isyanı

ihtiras limani
abbasiler döneminde afrika'dan getirilip basra'da tuz yataklarında çalıştırılan siyahilerin bir iranlı önderliğinde çıkardığı isyan. isyanın dayanağı da yine kuran ayetleri ve islamın eşitlik ifadeleridir. sonuçta isyan köle olarak çalıştırılan diğer milletlerden insanlar arasında yayılır ve güçlenir. efendiler öldürülür, önemli bir bölge kontrol altına alınır. bir devlet kurulmuştur ve bu devlet 14 yıl yaşamıştır. islam toplumlarının kölelik sorununu aşamamasının en bariz örneklerindendir.

led tv

ihtiras limani
Tanımı gereği ekranda pikselleri oluşturan yapının LEDlerden oluştuğu anlaşılsa da piyasada satılan LED TV ler aslında LCD tv dir. Ekranın arka ışıklandırmasında floresan değil LED kullanılır. Burada bir isim üçkağıdı yapıldığı söylenebilir.

bu gece en hüzünlü şiirleri yazabilirim

ihtiras limani
Pablo neruda şiiri.

Bu gece en hüzünlü şiiri yazabilirim
Şöyle diyebilirim: gece yıldızla dolu
Ve yıldızlar, masmavi titreşiyor uzakta
Şakıyarak dönüyor gökte gece rüzgarı.
Bu gece en hüzünlü şiiri yazabilirim
Sevdim ben onu, o da beni sevdi bir ara.
Kollarıma aldım bu gece gibi kaç gece
Kaç defa öptüm onu sonsuz göğün altında
Sevdi beni o ben de bir ara onu sevdim
O durgun, iri gözler sevilmez miydi ama.

Bu gece en hüzünlü şiiri yazabilirim.
Yokluğunu düşünüp, yitmesine yanmakla
Duyup geceyi, onsuz daha engin geceyi.
Ota düşen çiy gibi, düşmekle şiir cana
Ne gelir elden, sevgim onu tutamadıysa.
Gece yıldız içinde, o yoldaş değil bana
Hepsi bu. Uzaklarda şarkı söylüyor biri.
Yüreğim dayanmıyor yitmesine kolayca
Gözlerim arar onu, yaklaştırmak ister gibi
Yüreğim arar onu, o yoldaş değil bana.

Artık sevmiyorum ya nasıl, nasıl sevmiştim
Sesim arar rüzgarı ulaşmak için ona
Ellere yar olur, öpmemden önceki gibi.
O ses, ışıl ışıl ten ve sonsuz bakışlarla
Artık sevmiyorum ya severim belki yine
Ne uzundur unutuş, ah ne kısadır sevda
Böyle gecelerde kollarıma aldım çünkü
Yüreğim dayanmıyor yitmesine kolayca.

Belki bana verdiği son acıdır bu acı
Belki son şiirdir bu yazdığım şiir ona.

ziyaretçiler

ihtiras limani
Yeni zengin sözlük profil sekmesi. Facebook'da çıkan meşhur "profiline kimler bakmış" fake uygulamaları gibi. Uzun zamandır bu kadar kötü, daha doğrusu kötü niyet kokan bir özellik görmemiştim. Kusura bakılmasın.